Skocz do zawartości
Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Li Hongzhi: Zhuan Falun


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

kwasislaw.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja wszystkim polece gorąco "Zhuan Falun" i "Falun Gong" Li Hongzhi.

Krótki opis prosto ze strony Falun Dafa :
"Zhuan Falun dogłębnie omawia następujące tematy:

* źródła qigong i jego dawno zapomniane znaczenie kultywowania"
*choroby ich przyczyny i całkowite usuwanie
* karma jej pochodzenie, skutki i przekształcanie w cnotę
*stosunek Falun Gong do qigong, Buddyzmu, Taoizmu i innych metod kultywowania (doskonalenia)
*znaczenie i działanie nadprzyrodzonych zdolności
*prawdziwe zintegrowane kultywowanie (doskonalenie) ciała i umysłu
*czym jest Oświecenie i czym jest jego Uwieńczenie"
Dołączona grafika
wersja pdf
wersja do Worda

:music:
  • 0

#2

intmain.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Książka "Dżuan Falun" („Zhuan Falun”) jest pozycją wartą przeczytania. Początkowe dwa wykłady mogą sprawiać trudności. Z jednej strony ze względu na wiele nazw bezpośrednio pochodzących z języka chińskiego, aczkolwiek sytuacje ratuje skorowidz. Z drugiej strony w treści odzwierciedla się wiele kwestii kulturowych (choćby czikung) naturalnych dla ludzi z Dalekiego Wschodu i z tego powodu można "nie nadążać" za treścią.

Aczkolwiek, nie należy się tym przejmować. To są drobnostki. Zawartość książki zawiera bardzo cenne nauki i czyta się ją z dużym zainteresowaniem. Należy podkreślić, że książka jest esencją praktyki Falun Dafa. Zawiera najważniejsze jej elementy. Dużo więcej wykładów omawiających jeszcze dokładniej kwestie zawarte w „Dżuan Falun”, można zaleźć na polskiej stronie Falun Dafa: www.falundafa.pl

Osoby, które zajmują się duchowym rozwojem - powiedzmy ogólnie duchowością - pozycja ta po przeczytaniu rzuci nowym światłem na wiele aspektów dotychczas rozumianej przez nie duchowości. Odpowiada na wiele pytań nt. natury wszechświata, jego struktury, reinkarnacji, celu życia, oświecenia... Muszę stwierdzić, że książka gruntownie zmienia sposób myślenia o swoim własnym duchowym rozwoju. Wyjaśnia jakie zmiany zaszły w samym buddyzmie i innych praktykach buddyzmu - jakie konsekwencje ze sobą niosą. Głównym celem wykładów jest poprowadzenie osoby ścieżką kultywacji i praktykowania do osiągnięcia prawdziwego oświecenia.

Mimo, że książka zawiera wartościowe nauki, można - niestety - przejść obok niej obojętnie. Dlaczego? Ponieważ wygląda bardzo niewinnie, nie wyróżnia się niczym szczególnym spośród innych tytułów. Jaka część z was po przeczytaniu omawianych tematów w poście wyżej, nabrała ochotę na jej przeczytanie?

Książka nie krzyczy z daleka o: końcu świata, roku 2012, inwazji kosmitów, przejściu do 4. gęstości (czy na wyższy poziom istnienia - jak kto woli) - czyli tematów, które wydają się być na topie (może prawie). Na zakończenie powiem (to chyba najciekawsze dla poniektórych) wszystkie te rzeczy wymienione w pierwszym zdaniu tego akapitu, również, są wyjaśnione przez Falun Dafa. Oczywiście, nie w tak spektakularny sposób jak choćby P. Geryl (siejący wokół grozą i zniszczeniem) - wszystko ma swój umiar bez popadania w skrajności.

Gdyby ktoś był zainteresowany książką, to najnowsza wersja jest dostępna pod adresem:
http://www.falundafa.pl/books.html

Odnośnik z pierwszego postu wskazuje na wersję roboczą.
  • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u