Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy spożywanie mięsa uważacie za normalne ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
177 odpowiedzi w tym temacie

#61

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak , ale powinniśmy także zabijać zwierzęta w całkowicie bezbolesny sposób bez jakegokolwiek męczenia ich .

Oczywiście każdy ma inne poczucie własnej wartości ;) no ale ... życie to życie ;] ;) ja nie dziele życia na życie szczurze , krowie , świńskie itd .Nie obrażam tym nikogo , tylko mówie co ja na ten temat sądze :D

#62

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Myslac w ten sposob - jezeli bog chcialby, zebysmy jedli mieso, roslo by na drzewach.

Wtedy to nie byłoby mięso, a roślina ;)
Dzięki tobie przyszła mi prwna rzecz do głowy... Jemy pomidory prawda? Jednak jedząc pomidora nie dajemy mu możliwości zakiełkowania w nową roślinę i jednoczesnie odbieramy prawo do życia.



#63

izabellami.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest normalne. Moj przyjaciel próbował wegetarianizmu. Popadł na zdrowiu troche :p Teraz juz jest lepiej. Człowiek MUSI jesc, żeby funkcjonowac prawidłowo. A jak jesz tylko roslinki, to moze ci na serduszku ciepło, ale mózg już nie tak działa.

ja też niestety jem mięso i nie jeastem w staniesobie odmówić.Uważam jednak, że to nie jest normalne. Mięso wyzwala w nas agresję. Niestety od dziecka słyszymy, że należy je jeść bo potrzebuje go nasz ogrganizm. Znam osobę , która prawie mdleje jak nie je dłuższy czas mięsa i wtedy musi zjeść krwisty befsztyk. okropne uzależnienie. :( :(

#64

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mięso wyzwala w nas agresję.


Jaka agresje za przeproszeniem?



#65

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja (jak już wcześniej wspominałem) nie jem mięsa 3 lata , i nie mdleje ... :D

#66

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

mięso wyzwala agresję, a brokuły sprawiają, że się uśmiechamy. :D

#67

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jem mięso, jestem pacyfistą i na dodatek stoikiem :) Gdzie ta agresja się podziała? Ba nawet nie lubię grać w strzelanki :D



#68

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Po zjedzeniu brokuł śmieszą mnie mało istotne rzeczy , coś w tym musi być <mysli> . No ale nie odbiegajmy od tematu :D

Myśle że koledze chodziło o sam fakt zabijania zwierząt ... mogę sie mylić ;]

#69

Zet.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki tobie przyszła mi prwna rzecz do głowy... Jemy pomidory prawda? Jednak jedząc pomidora nie dajemy mu możliwości zakiełkowania w nową roślinę i jednoczesnie odbieramy prawo do życia.

Jemy prosiaki, prawda ? Zabijajac jednoczesnie prosiaka odbieramy mu prawo do rozmnozenia sie i jednoczesnie prawo do zycia. Zycia pomidora oraz zycia zwierzecia nie traktujmy w ten sam sposob.

#70

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czy roślina czuje strasz? Czy czuje ból kiedy jest zrywana? Nie można porównywać zwierząt do roślin. Do ludzi też nie, bo to krzywdzące dla zwierzęcia.

#71

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dlaczego nie mamy traktować życia zwierzęcia i rośliny w ten sam sposób? Bo zwierzę samo się porusza, bo ma system nerwowy?



#72

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przyjdzie czas, że będziemy spożywanie zwierząt tak samo potępiali, jak dzisiaj potępiamy ludożerstwo, jedzenie nam podobnych.
Leonardo da Vinci

Jak możemy oczekiwać idealnych warunków na Ziemi, gdy nasze ciała są grobami zamordowanych zwierząt? Dopóki będą istniały rzeźnie, będą istniały i pola bitew.
Lew Tołstoj

Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie wykazać że natura zaprojektowała nas abyśmy jedli mięso ?

Od kiedy człowiek kieruje się tym co jest dla niego zdrowe ?



#73

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jemy prosiaki, prawda ? Zabijajac jednoczesnie prosiaka odbieramy mu prawo do rozmnozenia sie i jednoczesnie prawo do zycia. Zycia pomidora oraz zycia zwierzecia nie traktujmy w ten sam sposob.


I nie traktujmy w ten sam sposob zwierzecia i czlowieka jak robia to niektorzy



#74

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oczywiście , nie można mylić życia zwierzęce z życiem rośliny .

Hehe ;) tylko że człowiek to myślące ZWIERZE a nie myśląca ROŚLINA ...

#75

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dlaczego nie mamy traktować życia zwierzęcia i rośliny w ten sam sposób? Bo zwierzę samo się porusza, bo ma system nerwowy?

A człowiek czym się różni od rośliny? Tym że myśli? Zwierzęta tez myślą.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych