Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy spożywanie mięsa uważacie za normalne ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
177 odpowiedzi w tym temacie

#136

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zastanówcie się. Przez 8 godzin ciężkiej pracy fizycznej...tylko roślinki ? Żeby mieć powera trzeba coś zjeść konkretnego.


Można by pogadać z ludźmi którzy przeżyli np. Oświęcim tam na pewno nie mieli powera :cafe:



#137

liha.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To dziala rowniez w druga strone. Ilez to razy odmawiajac miesa czuje chytry wzrok na sobie. Niestosowna w takim gronie jest prosba o nienakladanie miesa. Podchodza i pytaja sie dlaczego nie jem miesa, odpowiadam, ze zwlok nie jadam.


I właśnie tego nie znoszę , walisz ludziom przy jedzeniu o zwłokach hmmmmmm odbiera to apetyt , lepiej sie czujesz????
Nie zdarza mi się wypowiadać takich opinii o zaszlachtowanej marchewce , czy badziewiu , które ma w sobie więcej brudu i ołowiu niż niejeden śmieć

#138

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mam tak z rodzicami , nie raz natknelem sie na 'zakumuflowane' mięso w moim obiedzie , zwykle w takich sytuacjach oddaje cały obiad psu . Trzeba być konsekwentynym , albo sie jest wege , albo nie ;]

Też uważam mówienie o zwłokach za niestosowne (chociaż powinno sie nazywać rzeczy po imieniu) no ale niekiedy trzeba pewne sprawy zachować dla siebie , żeby cie nie uznali za hmm ... oszołoma;]

#139

Zet.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I właśnie tego nie znoszę , walisz ludziom przy jedzeniu o zwłokach hmmmmmm odbiera to apetyt , lepiej sie czujesz????
Nie zdarza mi się wypowiadać takich opinii o zaszlachtowanej marchewce , czy badziewiu , które ma w sobie więcej brudu i ołowiu niż niejeden śmieć


A ja nie znosze, jak ktos na sile mi "wciska" mieso i probuje nachalnie wymusic, czemu to ja go nie chce tknac. Odpowiadam wiec szczerze i na temat.

#140

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Można by pogadać z ludźmi którzy przeżyli np. Oświęcim tam na pewno nie mieli powera :cafe:


A chciałbyś tak wyglądać jak ci ludzie ? Bo ja nie...

#141

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bobek Co na twój wegetarianizm mówią rodzice. Bo jak zdążyłam przeczytać, że nie podchodzą do tego zbyt poważnie, serwując Ci mięsko na obiad.



#142

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nikt by tak nie chciał wyglądać , ale zwierzęta przezywają też na swój sposob Oświęcim ;]

To jest właśnie problem , serwują mi coś czego nie chcem .Ciężka sprawa z tym ... a czy traktują mnie serio niewiem , na sile chcą mnie przekonać do diety polegającej na spozywaniu mięsa ;]

#143

liha.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zet , tu nie chodzi o sytuacje gdy ktoś ci wciska mięcho , ile masz lat??? przecież można odmówić w inny normalny sposób.
Pisze to bo kilka razy spotkała mnie taka wypowiedź , raz na weselu , na imprach . Brzmi to niesmacznie po prostu , a mówiąca o zwłokach osoba wychodzi zawsze na idiotę /kę . Więcej taktu. tyle

#144

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej.
Albert Einstein

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury.
Albert Einstein

Wegetariański sposób życia, przez swoje czyste fizyczne działanie na ludzki temperament, może wpłynąć na ludzkość w najbardziej dobroczynny sposób.
Albert Einstein

Na forum padały słowa o geniuszu tego człowieka a teraz ci którzy się dowiedzą że nie jadał mięsa co o nim powiedzą ?
Przecież mięcho jest niezbędne :wall:



#145

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ale zrozum go , jego bulwersuje to że ktoś zjada jego 'przyjaciół' Budda uważał zwierzęta też za przyjaciół , i też pewnie nazwał by martwe zwierze na stole ZWŁOKAMI .

#146

Zet.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zet , tu nie chodzi o sytuacje gdy ktoś ci wciska mięcho , ile masz lat??? przecież można odmówić w inny normalny sposób.
Pisze to bo kilka razy spotkała mnie taka wypowiedź , raz na weselu , na imprach . Brzmi to niesmacznie po prostu , a mówiąca o zwłokach osoba wychodzi zawsze na idiotę /kę . Więcej taktu. tyle


Jestem pelnoletni i to wystarczy. Odmowa w moim przypadku jest adekwatna do sytuacji i poziomu rozmowy. Jezeli ktos grzecznie zapyta, dlaczego nie jem miesa, odpowiem, ze nie lubie. Jezeli natomiast ktos szydzi, smieje sie - odpowiadam dostosowujac sie do jego poziomu.

#147

liha.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zastanówcie się. Przez 8 godzin ciężkiej pracy fizycznej...tylko roślinki ? Żeby mieć powera trzeba coś zjeść konkretnego. - cytat




Święta prawda , zajmowałem się stalą w swoim czasie , ciężka praca około 150 ton ładunku dziennie do wysłania.
Nie ma absolutnie mowy aby osoba żywiąca się tylko i wyłącznie roślinami dała radę. Nigdy w życiu bym nie chciałbym tam pracować z chudym osobnikiem , mówiącym zwłoki na mój lunch . Nie pije do nikogo.
Ale wypowiedź o pracy powyżej jest prawdziwa i na rzeczy.pozdro

#148

Blodeuwedd.
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Można by pogadać z ludźmi którzy przeżyli np. Oświęcim tam na pewno nie mieli powera :cafe:


To są sytuacje ekstremalne. W takich momentach człowiek przeżywa mnóstwo emocji i organizm skupia się na nich a nie na głodzie. Dopiero później może przyzwyczaić się do małych dawek pokarmu i da radę przetrwać. Może, ale oczywiście nie musi..
Co z mięsem? A z mięsem jest tak, że poniekąd ewolucja spowodowała u nas przyzwyczajenie do spożywania mięsa. Z biologocznego punktu widzenia w mięsie znajdujeą się pewne elementy, które powodują uzależnienie, tak jak kofeina czy teina, dlatego trudno jest nam zrezygnować z mięska.

#149

liha.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Zet , tu nie chodzi o sytuacje gdy ktoś ci wciska mięcho , ile masz lat??? przecież można odmówić w inny normalny sposób.
Pisze to bo kilka razy spotkała mnie taka wypowiedź , raz na weselu , na imprach . Brzmi to niesmacznie po prostu , a mówiąca o zwłokach osoba wychodzi zawsze na idiotę /kę . Więcej taktu. tyle


Jestem pelnoletni i to wystarczy. Odmowa w moim przypadku jest adekwatna do sytuacji i poziomu rozmowy. Jezeli ktos grzecznie zapyta, dlaczego nie jem miesa, odpowiem, ze nie lubie. Jezeli natomiast ktos szydzi, smieje sie - odpowiadam dostosowujac sie do jego poziomu.


No to sie Zet rozumiemy

#150

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bobek nie jesz mięsa bo należy zabić zwierzę, by móc się nim posilić. Pomyśl jednak w jak okropnych warunkach żyją te krowy, których mleko spożywasz pod różną postacią. Kury też jedzą odchody innych kur i swoje własne byś mógł jeść jajka.
Ale ułatwię Ci okaż wdzięczność tym zwierzętom, że dzięki nim możesz jeść serek czy jajko. Tak samo jak i jedzący mięso mogą okazać taką wdzięczność zwierzętom, które zjadają. Za ich trud życia w niewoli, dla zaspokojenia egoizmu człowieka jakim jest instynkt przetrwania.

Ps Czy wiesz, że wiele przetworów mlecznych tj. jogurty i serki homogenizowane zawierają żelatynę wieprzową?
Ze słodyczami jest tak samo i z wieloma jeszcze produktami ;)




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych