Skocz do zawartości
Potężne trzęsienie ziemi w Rosji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Piątek, 21 kwietnia 2006

Potężne trzęsienie ziemi w Rosji - brak doniesień o ofiarach
PAP 03:00 (aktualizacja 07:46)

Potężne trzęsienie ziemi o sile 7,7 stopnia w skali Richtera nawiedziło w nocy północną część rosyjskiego Dalekiego Wschodu. Na razie brak doniesień o ofiarach.

Epicentrum trzęsienia znajdowało się w pobliżu Półwyspu Kamczatka - podała Japońska Agencja Meteorologiczna. Według niektórych pomiarów przeprowadzonych na miejscu, siła wstrząsów dochodziła nawet do 7,9 stopnia w skali Richtera. Najbardziej dotknięty jest region koriacki.

Wg obliczeń amerykańskiego Instytutu Geologicznego, hipocentrum znajdowało się o około 200 km na północny wschód od miejscowości Ilpyrskije, wewnątrz skorupy ziemskiej, na głębokości 12,6 km.

Według przedstawicieli rosyjskiej służb alarmowych, możliwe są ofiary w ludziach i szkody materialne, jednak na szczęście w ciągu pierwszych godzin po wystąpieniu wstrząsów informacje o ofiarach i większych szkodach nie nadeszły, jeśli nie liczyć doniesień o kilku rannych osoabach i kilku uszkodzonych budynkach. Rosyjscy eksperci wykluczyli natomiast powstanie fali tsunami.

Wg ocen ekspertow amerykańskich obszar poddany "intensywnym wstrząsom" zamieszkany jest przez zaledwie około 2 tysiące osób. Rzeczniczka amerykańskiego instytutu podała, że było to najsilniejsze trzęsienie w tym rejonie od 1900 roku. (łc)

a co powiecie na to? nie wlicza sie do zwiastunow? ignorowac czy nie?
  • 0

#2

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trzęsienia o takiej sile nie można ignorować. Czytałem kiedyś że w 2012 roku mają być gigantyczne trzęsienia ziemi które wraz z supertsunami(tsunami o wysokości kilku kilometrów)mają zabić większość ludzi a do czasu przebiegunowywania mają się nasilać takie zjawiska.Liczba trzęsień sie zwiększa ale liczba wybuchów wulkanów też i to kilkakrotnie w przeciągu 10 lat z 49 do ponad 300
  • 0

#3 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

ano ja juz wczesniej o tym mowilem ale niektorzy mnie wysmiewali ;-)

cdn
Potężne trzęsienia ziemi na Kamczatce

(21.04/08:40) - Całe serie bardzo silnych trzęsień ziemi od blisko 8 godzin nawiedzają Półwysep Kamczacki, na dalekim wschodzie Rosji. Najsilniejszy wstrząs wystąpił o godzinie 1:25 w nocy czasu polskiego. Miał siłę 7,7 stopnia w skali Richtera, a jego epicentrum znajdowało się na północnym krańcu Kamczatki, w Koriackim Okręgu Autonomicznym zamieszkiwanym przez 40 tysięcy ludzi. Ognisko trzęsienia znajdowało się 43 kilometry pod powierzchnią ziemi, a więc nie ma żadnego zagrożenia falami tsunami. Od tamtej pory silne wstrząsy o sile około 5 stopni w skali Richtera pojawiają się niemal w każdej godzinie. Ostatni najsilniejszy wstrząs o sile 6,4 stopnia w skali Richtera miał miejsce o godzinie 6:32 czasu polskiego. Według wstępnych informacji, które nadchodzą z Kamczatki z wielkim opóźnieniem, gdyż jest to region bardzo górzysty i często maleńkie osady są po śnieżnej zimie odcięte od świata, wiemy, że zginęło co najmniej 5 osób a dziesiątki są ranne. Zawaliły się setki domów, zniszczone są szkoły i lokalne lotniska. Największe spustoszenia notuje się w osadzie Tilichiki i trzech pobliskich wsiach. Ze stoków gór i wulkanów w wyniku trzęsień zeszły lawiny śnieżne, zasypując drogi, a także ludzkie osady. W region śmigłowcami przyleciały specjalne paczki żywnościowe i środki pierwszej potrzeby. W tej części Kamczatki panuje klimat subpolarny. Nocą temperatura spada do minus 20 stopni i pojawiają się lekkie opady śniegu. Podczas wstrząsów cały region został odcięty od prądu, a przy takim mrozie sytuacja jest bardzo poważna. Na szczęście pogoda powoli zaczyna się poprawiać, a od poniedziałku (24.04) wraz z silnymi opadami temperatura szybko zacznie wzrastać. Kamczatka to region silnie sejsmiczny, wstrząsy pojawiają się tam bardzo często, ale tak silnego trzęsienia jak obecnie nie notowano tam od ponad 100 lat. Źródło: Twoja Pogoda.
  • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u