Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne drzewa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Drzewo - jest najpotężniejszym symbolem rodzaju ludzkiego. Drzewo, obojętnie jak na to spojrzeć może mieć pozytywne znaczenia lub negatywne. Pozytywnym symbolem drzewa może być rodzina, równowaga, harmonia, bezpieczeństwo. Natomiast drzewo, które jest wysuszone i umiera może być symbolem zła i śmierci....
Drzewo często symbolizuje także poświęcone istoty albo bóstwo. W celtyckich wiarach jabłoń i jej owoce kojarzyły się z dobrem i ze złem, ta symbolika silnie związana była z proroctwem i magią.
Dołączona grafika
Baobaby są dziwnymi "samotnymi istotami", stojąc wysoko i dumnie wśród pustych przestrzeni .
Baobab może przeżyć w ciężkich środowiskach, ponieważ jego masywny "kadłub" ma dużą pojemność przechowywania wody. To drzewo może zgromadzić, aż 300 litrów i najwięcej żyć przez 500 lat, zdarzają się okazy które żyją także 5000 lat.
Dołączona grafika

Jałowce występujące na północy Ameryki mogą mieć nawet 40m wysokości. Rosną bardzo powoli i żyją od 2 do 5 tysięcy lat.
W mitach jałowce uważane są jako zagadkowe, tajemnicze i oferujące ochronę od wiedźm, czarodziejów i demonów.
Dołączona grafika
Starożytni ludzie łączyli drzewa z nadprzyrodzonymi stworzeniami jako personifikacja boskiej twórczej energii. Dąb, na przykład został uszanowany przez celtyckich i norweskich ludzi. Jedna z celtyckich wiar Druidów uważała, że cokolwiek co pochodzi z dębu jest wysłane z nieba.
W Egipcie, drzewo tamaryszek było poświęcone do egipskiego bóstwa "Wepwawet , czasami identyfikowanego z Horusem i faraonem.
Drzewo leszczyny używano, według mitów używano do różdżek magików.
Wielu ludzi w starych kulturach na całym świecie wierzyło że mistyczne i bardzo potężne duchy czaiły się w drzewach. Uważali że im nie zwyklejsze drzewo tym bardziej potężne duchy w nim mieszkały....
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Niektóre drzewa mogą być miejscem kultu :
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Albo dziwnych zjawisk, znanych zapewne forumowiczom, jak np. krwawienie :

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Tłumaczenie moje
Źródło : http://www.ufoarea.c...weirdtrees.html
Źródło zdjęć : internet.
  • 0

#2

Dagaz.
  • Postów: 83
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ciekawe, te zdjecia naprawe robią wrażenie. Szczególnie ta "drabinka" dosc symetryczna i wogóle..
  • 0

#3

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Temat taki istnieje ( Trzeba poszukać )
Też taki zakładałem i ktoś go połączył z inny istniejącym
  • 0



#4

Charmed.
  • Postów: 71
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:kevin: Te zdjęcia robią wrażenie, naprawdę.
Ciekawe jak to się stało, czy z pomocą człowieka te drzewa uzyskały takie kształty czy też jest to naturalne
  • 0

#5

killim.
  • Postów: 26
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Naprawdę niesamowite.Choć te kształty są chyba zbyt równe jak dla mnie.
  • 0

#6

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bo niektóre da się prosto zrobić poprzez kształtowanie drzew od młodu ;-)
  • 0



#7

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Też taki zakładałem i ktoś go połączył z inny istniejącym

Na serio ? Podaj link, ja szukałem w wyszukiwarce i podobnego tematu/artykułu nie znalazłem.
  • 0

#8

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Temat został zatwierdzony w konkursie przez Eurycide, więc nie sądze aby istniał podobny. W wyszukiwarce też nic nie widze.
  • 0

#9

N@jt.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawy temat. Na ogół, drzewa jak wiemy rosną normalnie tj. prosto, nie wzbudzając podejrzeń ;) .... ale zdarzają się wyjątki, po prostu taka natura drzew "każdy musi się kiedyś wyłamać ;) ".
  • 0

#10

L&M.
  • Postów: 195
  • Tematów: 20
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

więc nie sądze aby istniał podobny. W wyszukiwarce też nic nie widze.


Tutaj wklejamy ciekawe drzewka http://www.paranorma...?showtopic=6904
  • 0

#11

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

L&M dobrze ale tamten temat jest zupełnie o czym innym, to że są tam zdjęcia podobnych dziwnych drzew nie oznacza że ten jest dublem. Zreszta jeszcze raz mówie, temat został zgłoszony do konkursu, a wymogiem był artykuł, który nie przewinął się jeszcze przez VRP.
  • 0

#12

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Heh przeciez to oczywiste ze wiekszosc z tych drzewek na zdjeciach to interwencja czlowieka.
  • 0

#13

Martyna.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, zdarzają się wyjątki, ale większość tych przypadków jest spowodowana działalnością człowieka.
  • 0

#14

Laspientas.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pewnie jak drzewka były małe to były powiązane jakimiś prętami żeby rosły tak jak chciał autor, chociaż napewno nie wszystkie bo różne wybryki też się zdarzają. :)
  • 0

#15

L&M.
  • Postów: 195
  • Tematów: 20
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W takim razie wklejam śliczne drzewko... ;)

Dołączona grafika
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych