Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koniunkcja sfer - równoległe wszechświaty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1

Wiedzący.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na wstępie pragnę przeprosić, że odpowiadając na pytanie zadane w temacie Wszechświaty równoległe istnieją zakładam nowy temat. Jednak poczucie odpowiedzialności podpowiada mi, że kwestia jest na tyle istotna i - jak można wywnioskować po postach we wspomnianym temacie - na tyle nieznana, że uznałem za stosowne wyróżnić ją w nowym temacie, aby przedstawione przeze mnie fakty nie zginęły na jednej z wielu podstron odpowiedzi.

Padło pytanie odnośnie równoległych wszechświatów:

Zapewne nie wiadomo czy jest możliwość by doszło do jakiejś anomalii i te światy mogły się połączyć w jakiś sposób lub przeplatać?


Jak najbardziej jest to wiadome. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi na początku lat 70. na Stanford University dochodziło już wielokrotnie w historii wszechświatów do zjawiska określonego naukowo jako "Koniunkcja Ster". Ostatnie tego typu zjawisko nastąpiło w roku 1949 co ma związek z osobą L. Rona Hubbarda. Po więcej informacji o nim odsyłam do fachowych źródeł. Natomiast najbardziej znacząca koniunkcja określana mianem Wielkiej Koniunkcji miała miejsce około 2000 lat temu i wpłynęło na kształt świata, czego skutki widoczne są do tej pory. Pomijając koniunkcje o dużej skali należy wziąć pod uwagę istnienie pereneicznych zachwiań sfer czasoprzestrzennych, czyli nieznaczne "nachodzenie" na siebie wszechświatów. Tego typu niestabilności stanowią wyjaśnienie wielu zjawisk określanych jako paranormalne, m.in. opętania, wizualizacje sferyczne (uznawane jako obrazy widziane "trzecim okiem") i odczuwane przez psioniczne czułych ludzi uderzenia energii antymaterii. Doktor nauk przyrodniczych Yakoruichi Nakazana z uniwersytetu w Osace w jednej ze swoich prac wskazywał, że niepowodzenie misji Mars Express w roku 2003 było właśnie efektem nieprzewidzianej koniunkcji. Choć niewielkie zachwiania wydają się być wynikiem spontanicznego (tak, spontanicznego, a nie ściśle uporządkowanego) ruchu wszechświatów, to możliwe jest przewidzenie przybliżonej daty kolejnej znaczącej koniunkcji sfer. Możliwe jest także oznaczenie miejsca, w którym w naszym wszechświecie widoczne będą skutki omawianego zjawiska. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że NASA bierze pod uwagę tego typu przewidywania w czasie planowania swoich misji kosmicznych.

Fizyczne podstawy teorii
Konieczne jest wyjaśnienie odnośnie wskazanej przeze mnie spontaniczności ruchów wszechświatów. Otóż ruchy te porównać można do ruchów planet w naszym wszechświecie. Jak wiadomo poszczególnym ciałom niebieskim można przypisać ich orbity, jednak orbity te nie są idealnymi elipsami jak zakłada pierwsze prawo Kepplera. Są one nieregularne co jest wynikiem wzajemnych oddziaływań między wszechświatami. Ponadto zgodnie z hipotezą de Broglie'a wszystkim ciałom można przypisać odpowiadającą im falę o pewnej częstotliwości. W makroskali fale można przypisać również wszechświatom. W ich układzie jej oddziaływanie jest na tyle znaczące, że dodatkowo wypacza ona orbity wszechświatów powodując spontaniczne koniunkcje. Duże koniunkcje (takie jak wspomniana Wielka Koniunkcja) występują rzecz jasna gdy orbity dwóch wszechświatów nachodzą bezpośrednio na siebie.
Po bardziej szczegółowe informacje zapraszam na PM.
  • 0

#2

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Natomiast najbardziej znacząca koniunkcja określana mianem Wielkiej Koniunkcji miała miejsce około 2000 lat temu i wpłynęło na kształt świata, czego skutki widoczne są do tej pory.

Co takiego się wtedy wydarzyło i jakie dokładnie skutki tego widać dziś?? :hmm:
  • 0

#3

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Piękny stek bzdur. Nawet nazwiska sam wymyslał.
  • 0

#4

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ostatnie tego typu zjawisko nastąpiło w roku 1949 co ma związek z osobą L. Rona Hubbarda.

Taaaa i może jeszcze Hubbarda zaatakował zły Xenu, bo nienawidzi scjentologów :sux: Co za stek bzdur.
  • 0

#5

Wiedzący.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Piękny stek bzdur. Nawet nazwiska sam wymyslał.


Powyższa wypowiedź jest oznaką ignorancji jej autora.
Oto strony, które potwierdzają autentyczność przywoływanych osób:
L. Ron Hubbard: http://www.clambake....h_or_Madman.txt
Panowie Keppler i de Broglie powinni być wszystkimi znani z lekcji fizyki, choćby nawet na poziomie szkoły średniej, ale jeśli ktoś wątpi w ich autentyczność to proszę bardzo:
http://pl.wikipedia....ouis_de_Broglie
http://pl.wikipedia....wiki/Jan_Kepler
  • 0

#6

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

L.RON HUBBARD Messiah or Madman <- tyle mi starczy.
  • 0

#7

Wiedzący.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

L.RON HUBBARD Messiah or Madman <- tyle mi starczy.


Celowo przytoczyłem tekst, który nie jest przykładem ortodoksyjnego podejścia do prezentowanych przez pana Hubbarda teorii. Podałem tekst, który w sposób krytyczny (a jest to krytyka konstruktywna w przeciwieństwie do Twojej) odnosi się to tej osoby.
Powszechne wśród laików tematu jest niezagłębianie się w przedstawiane materiały, czego przykład właśnie pokazałeś kończąc lekturę materiału na jego tytule. Polecam zapoznać się z pewnymi materiałami a potem dopiero się na ich temat wypowiadać.
  • 0

#8

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przejechałem po tekście oczyma, i wszystko co nosi znamiona scjentologów mnie odpycha. Jakoś nikt mnie jeszcze do nich nie przekonał ;]

Więc co stało się 2k lat temu hm?
  • 0

#9

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Paradoks dziadka podróże w czasie i światy równoległe :cafe:
Temat obszerny ale polecam.
  • 0



#10

Wiedzący.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie mam zamiaru nikogo przekonywać do scjentologii i dlatego wskazałem ten właśnie tekst. Natomiast fakt pozostanie faktem, że postać pana Hubbarda miała związek z koniunkcją sfer. Późniejsza działalność pana Hubbarda sprawiła, że jest on kojarzony wyłącznie ze scjentologią i dotarcie do informacji mówiących o nim w kontekście koniunkcji jest niezwykle trudne.
Wielka Koniunkcja sprzed 2000 lat spowodowała wystąpienie wielu nienaturalnych zjawisk na ziemi, których echo odbijają się zapisach i przekazach z tamtych czasów. Wiele osób wprost łączy Wielką Koniunkcję z narodzinami Chrześcijaństwa. Jeśli Wielka Koniunkcja nie miała tutaj bezpośredniego wpływu to z całą pewnością miały go jej skutki uboczne.
  • 0

#11

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wielka Koniunkcja sprzed 2000 lat spowodowała wystąpienie wielu nienaturalnych zjawisk na ziemi

Jakich? Konkret proszę.
  • 0

#12

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czy chodzi o świat w/g Freddiego Hubbarda ?
  • 0



#13

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

sorki ale dla mnie to pseudonaukowy beukot dla ciemnoty
kilka nibynaukowych terminow oraz mieszanie wielkich nazwisk z maluczkimi w celu podniesienia ich rangi

swiaty rownolegle nie moga sie przenikac
swiaty rownolegle to nic innego jak rozne wersje jednego swiata pierwotnego
  • 0

#14

RichGray.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

swiaty rownolegle nie moga sie przenikac
swiaty rownolegle to nic innego jak rozne wersje jednego swiata pierwotnego


Dlaczego nie...? Jezeli przyjac, ze linia to pierwszy wymiar, a drugi wymiar (plaszczyzna) to zbior wszystkich mozliwych lini, a trzeci wymiar to zbior wszystkich plaszczyzn, a 4 wymiar to zbior 3D w czasie (czasoprzestrzen), to 5 wymiar to zbior wszystkich czasoprzestrzeni (wszechswiatow). W drugim wymiarze linie moga byc zupelnie odrebne ale rowniez na siebie nachodzic i przenikac, w trzecim wymiarze plaszczyzny rowniez moga byc tak odrebne jak i sie przenikac. Skoro mamy takie zaleznosci w "pierwszych" wymiarach, dlaczego w innych wymiarach mialoby byc inaczej?
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych