Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyroki śmierci w Iranie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#31

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a mnie obchodzą również nie demokratyczne państwa ;)
  • 0

#32

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a mnie obchodzą również nie demokratyczne państwa wink1.gif

W nie-demokratycznych państwach nie przestrzega się całej specyfiki prawa, a więc zdarzają się przypadki nieuzasadnionej kary. Oczywiście są to wypaczenia, które nie mają nic wspólnego z prawdziwą specyfiką kary śmierci.
  • 0

#33

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W USA 74 osoby zostały omyłkowo skazane na karę śmierci
kto z Was weźmie na siebie taką odpowiedzialność ?
Może należy pomyśleć o błędach naszego systemu prawnego ?

W wierze Islamskiej spodobało mi się jedno zdanie:

W dniu sądu ostatecznego zmartwychwstaną wszystkie zwierzęta i będą świadczyć przeciwko swoim oprawcom !
Pozazdrościć ! :drink:
  • 0



#34

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W USA 74 osoby zostały omyłkowo skazane na karę śmierci


Nie powiesz mi chyba, że nie ma sytuacji ze 100% pewności. Szczególnie to dotyczy ludzi co mają coś z głową, tacy to się nawet przyznają.

Nikt nie karze stosować takiej kary we wszystkich przypadkach.

W dniu sądu ostatecznego zmartwychwstaną wszystkie zwierzęta i będą świadczyć przeciwko swoim oprawcom !
Pozazdrościć ! :drink:


Jeżeli muchy i komary też będą zeznawać to mamy przej...
  • 0

#35

Sathik.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kara śmierci nie powinna w ogóle istnieć. Człowiek nie tylko choruje na choroby "fizyczne", ale i psychiczne, a te biorą sie z środowiska w jakim, np morderca był wychowywany. Przecież ten co wykonuje kare śmierci też jest zabójcą.
I gratuluje co poniektórym wiedzy. Są udokumentowane przypadki niesłusznie oskarżonych, np Sacco And Vanzetti. Jest nawet film http://torrenty.org/torrent/145738 (dla chętnych ;) )
  • 0

#36

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Powybijam pół narodu i pójdę na dożywocie :D

I gratuluje co poniektórym wiedzy. Są udokumentowane przypadki niesłusznie oskarżonych, np Sacco And Vanzetti

Oczywiście, że są i wcale tego nie negowałem. Jednak jak zapewne wiesz nic nie jest bezbłędne, a kare śmierci mimo wszystko powinno się stosować przy pewnych dowodach i o to mi chodziło.

Przecież ten co wykonuje kare śmierci też jest zabójcą.

Ten kto wsadza do więzienia jest osobą łamiąca prawa człowieka ? Odróżnij karę wymiaru sprawiedliwości od morderstwa.
  • 0

#37

Sathik.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chodzi mi o moralność. Pod tym względem strażnik, który wykonuje wyrok, niczym się nie różni od przestępcy. Po prostu zabije człowieka bez wyrzutów, bo to jest "normalne"(akceptuje to większość społeczeństwa) . W rzeczywistości nie jest.
  • 0

#38

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chodzi mi o moralność. Pod tym względem strażnik, który wykonuje wyrok, niczym się nie różni od przestępcy.


Żołnierz na polu walki ?
Policjant na służbie ?
Sędzia wydający wyrok ?
Czy im jest przyjemnie zabijając ?
Według Ciebie który z nich zabija moralnie ?
  • 0



#39

Sathik.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tak samo
-
-
Może i przyjemnie nie wiem.
Źle mnie zrozumiałeś....

Poza tym tu chodzi o "kare śmierci"
  • 0

#40

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

tatik ma racje nie ma zabójstwa moralnego, idąc tym tropem nie ma moralnej kary . Czy to oznaka żeby nie karać ??
  • 0

#41

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W USA 74 osoby zostały omyłkowo skazane na karę śmierci
kto z Was weźmie na siebie taką odpowiedzialność ?


A kto weźnie odpowiedzialność za dziesiątki ludzi którzy zginęli z rąk zabójców wypuszczonych po 20 latach więzienia lub zabijających współwięźniów?


Argument że skazano niewinnych nie jest argumentem przeciw karze śmierci tylko argumentem za udoskonaleniem sądownictwa...
  • 0

#42

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A kto weźnie odpowiedzialność za dziesiątki ludzi którzy zginęli z rąk zabójców wypuszczonych po 20 latach więzienia lub zabijających współwięźniów?

Argument że skazano niewinnych nie jest argumentem przeciw karze śmierci tylko argumentem za udoskonaleniem sądownictwa...


Dożywotnia ciężka praca w kamieniołomach bez możliwości zwolnienia warunkowego.
A współwięzień czy zostanie stracony czy zabity przez innego skazańca- raczej chyba nie powinno to stanowić problemu
  • 0



#43

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dożywotnia ciężka praca w kamieniołomach bez możliwości zwolnienia warunkowego.


To nie XIX wiek, kamieniołomy to przedsiębiorstwa mające przynosić zyski a nie miesca dla skazańców. Niewiele jest prac które może wykonywać niebezpieczny skazaniec a i tak trzeba go pilnować co kosztuje i taka praca niema większego pożytku dla społeczeństwa.

A współwięzień czy zostanie stracony czy zabity przez innego skazańca- raczej chyba nie powinno to stanowić problemu


A to ciekawe, to w takim razie jaki problem z kara śmierci skoro śmierć "innego skazańca" nie powinna stanowić problemu??
  • 0

#44

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kara ciężkich robót jest powszechnie stosowana w USA (jak mówią niektórzy forumowicze najbardziej demokratycznym kraju na świecie).W naszym kraju taka kara jest niedopuszczalna ze względu na naszą Konstytucję.W nagrodę proponujemy więzienia ze wszystkimi wygodami na koszt podatnika zamiast ciężkiej pracy :drink:
  • 0



#45

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jest stosowana kara robót i dobrze, ale to nie znaczy że kara śmierci ma nie istnieć. To dwie zupełnie inne kary, nie zamienne wobec siebie.

U nas zaiste zgodnie z unijnymi wymogami więzienia mają być ze wszelkimi wygodami żeby czasem nie łamać praw człowieka czy innych podobnych wymysłów.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych