Skocz do zawartości
Zdjęcie

Natalia Nikolayevna Demkina


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
 • Postów: 4113
 • Tematów: 426
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Natalia Nikolayevna Demkina (Natasza Demkina; ros. Наталья Николаевна Демкина) urodziła się w miejscowości Sarańsk w 1987 roku. Twierdzi, że posiada zdolność spoglądania wgłąb ludzkiego ciała, widząc w ten sposób organy i tkanki. niczym aparat rentgenowski czy ultradźwięki. Dzięki swojemu nadzwyczajnemu darowi potrafi postawić diagnozę.

Matka Nataszy, Tatiana Władimirowna, uważa córkę za zupełnie normalną, jedynie nieco dojrzalszą od swoich rówieśników, od których zawsze była lepsza w nauce, która łatwiej jej przychodziła. Natasza zaczęła mówić w wieku sześciu miesięcy, pół roku później potrafiła recytować wiersze Puszkina, zaś gdy skończyła 3 lata - znała alfabet i potrafiła jeździć na skuterze śnieżnym.

Dołączona grafika


Zdolności Nataszy zauważono, gdy miała 10 lat. Wtedy właśnie przeszła operację usunięcia wyrostka robaczkowego. W wyniku komplikacji spowodowanych zostawieniem we wnętrzu jej ciała bawełnianych wacików potrzebna była jeszcze jedna operacja. Miesiąc później odkryła, że widzi wnętrze ludzkiego ciała. Powiedziała matce, że widzi „dwie fasolki, pomidora i odkurzacz”. Tatiana Władimirowna domyśliła się, że może chodzić o nerki, serce i żołądek z jelitami.

W dziecięcym szpitalu w miasteczku Sarańsk, 630 km na wschód od Moskwy (54°11′N 45°11′E), lekarze powątpiewający w dziwne zdolności Nataszy postanowili przeprowadzić szereg testów. Jeden z lekarzy poprosił o narysowanie tego, co widzi w jego żołądku. Jak twierdzi "The Sun" dziewczynka zaznaczyła na rysunku miejsce, w którym umiejscowiony był wrzód na żołądku lekarza. Następnie opisała schorzenia, których nie wykryto podczas badania USG. W innym przypadku Natasza nie zgodziła się z diagnozą (skorygowała diagnozę) nowotworu u pewnej kobiety, twierdząc, że widzi tylko małą cystę. Po dokładniejszych badaniach okazało się, że miała rację.

Natasza została zaproszona do Wielkiej Brytanii przez jedną z ogólnokrajowych gazet. Podczas testu zauważyła wszystkie złamania kości i metalowe gwoździe we wnętrzu ciała kobiety, która niedawno uległa wypadkowi samochodowemu. Kobieta była ubrana i jej urazy nie były widoczne gołym okiem.

Natasza Demkina jest znana w całej Rosji. W wieku 17 lat, gdy wracała ze szkoły, przed jej domem ustawiała się kolejka osób, z prośbą o postawienie diagnozy. Codziennie otrzymywała też dziesiątki telefonów. "The Sun" pisze, że dziewczyna nie przyjmowała za porady żadnych pieniędzy. Natasza planowała pójść na studia medyczne w Moskwie, jednak potrzebne by było co najmniej 400 rubli (ok. 50 zł) za konsultacje, aby dziewczynę było stać na takie wykształcenie.

Po konsultacjach Natasza miewa bóle głowy i jest emocjonalnie wycieńczona, ze względu na choroby jakie rozpoznaje. Co ciekawe jedyną osobą, u której nie widzi wnętrza ciała jest ona sama.Niedawno, została zaproszona do USA, gdzie miała przejść specjalistyczne testy i rozpocząć studia na akademii medycznej. W roku 2004 Natasza była gościem na Dicovery Channel. Od tego samego roku jest studentem Semashko State Stomatological University w Moskwie.

http://demkina.ru/
 • 1#2

ShadowLady86.
 • Postów: 92
 • Tematów: 3
 • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niedawno wróciłam z Rosji i powiem, że "cudowne" historie są tam na porządku dziennym. Telewizyjne talk-showy biją na głowę nasz rozmowy w toku. Ostatnio jakaś kobieta zeznawała, że przeżyła śmierć kliniczną i że od tej pory potrafi rozmawiać z Leninem. Na pytanie prowadzącego, o czym zatem rozmawiają odpowiedziała, że to tajemnica. Uwaga, niedługo na pewno będziemy mieć drugą rewolucję! :mrgreen:

Jakby ta dziewczynka rzeczywiście miała rentgena w oczach, już jej rodzice postaraliby się, żeby zarobiła dla nich pieniądze. A jakby to się rozniosło, to bym zgarnęły ją odpowiednie służby. Wiem co mówię.
 • 0

#3

grzyman.
 • Postów: 72
 • Tematów: 37
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Natasza Demkina - dziewczynka, która patrząc na człowieka od razu widzi jego choroby. Właściwie ma już 18 lat, więc to już prawie dorosła dziewczyna.

Jej niezwykłe umiejętności potwierdziły setki osób, które przychodzą do Niej i zjeżdżają się z całej Rosji i nie tylko.

Dziś jednak nie o tym - tylko o sposobach ciągłego oszukiwania ludzkości przez pseudo-naukowców - na przykładzie Nataszy.

Na programie Discovery, kilkakrotnie puszczono film o jej zdolnościach.

Szanowni Państwo: to, co umie Natasza: jej precyzja, bezbłędność w dokonywaniu ocen choroby itd. pozostaje poza wątpliwościami - Ona rzeczywiście ma niezwykły dar.

Ponieważ Nataszy zarzucano fałszerstwo od razu postanowiła się poddać "badaniu" przez "naukowców" - no i pojechała do USA.

Celem mojego artykułu jest pokazanie Państwu, jak zakłamani i niebezpieczni są "naukowcy", którzy celowo dezawuują ludzi ze zdolnościami, które nie mieszczą się w ich małym rozumku.

Niemal cały program to jedna wielka gierka psychologiczna, mająca od początku udowodnić tezę "naukowców" - że Natasza to oszustka. Co znaczy, oni nie mają za zbadanie Nataszy - czy ma jakieś właściwości, które wykraczają poza rozumowanie dzisiejszej (notabene: zatęchłej) nauki - ale ich głównym zadaniem jest udowodnić "maluczkim", że jak zwykle oni mają rację.

Natasza, przyjechała do Ameryki pełna nadziei i w ogóle bez lęku - chociaż zadziwiona światem i jego ogromem - chyba każdy poczułby się przytłoczony, przyjeżdżając z małej wioski pomiędzy olbrzymie drapacze chmur.

Bardzo wiele programów na Discovery wygląda tak samo (jeśli chodzi o programy na temat ufo, ezoteryki, niezwykłych zdolności, paranormalnych zjawisk, etc): otóż, ludzie, którzy je tworzą, rzekomo chcą być "obiektywni". Schemat owych "rzetelnych" programów jest taki: najpierw podpuszcza się widza i budzi emocje, w drugiej połowie programu lub na końcu - prezentowane są informacje, wywiady, teorie które mają ośmieszyć to, co było na początku programu i ośmieszyć, za pomocą wyrafinowanego sarkazmu ludzi, ich poglądy etc. Na przykład: jest program o tym, że ktoś widział ufo.
W pierwszej części pokazuje się wywiady, opinie "za" - budując jednocześnie zaufanie i napięcie - w następnej zaś brutalnie masakruje te poglądy bardzo niskimi instynktami i "argumentami".

To samo uczyniono z Demkiną.

Natasza lubi pracować w samotności - tzn. kiedy przychodzi do Niej tylko jedna osoba. I kiedy owi "naukowcy" zaczęli ją podpuszczać - rzeczywiście, była tylko kamera, tłumaczka i osoba chora. Wtedy Natasza mówiła, co jest danej osobie. Natasza była bezbłędna.

Niestety, na drugi dzień - zamiast poddać Nataszę testowi, który jak najbardziej byłby obiektywny, biedną Nataszę poddano takiemu praniu mózgu i takiej presji, że trafiła "tylko" 4 na 7 razy. A wg "naukowców" aby poprawnie przejść test musiała trafić 5 na 7. Procedura "testowa" (w cudzysłowiu, bo to nie był test, tylko sąd o z góry założonej tezie) była INNA od tej, którą Natasza stosuje na co dzień.

1. Natasza o nic nikogo nie pyta - tylko patrzy i widzi, jaki narząd jest chory. I to mówi.

"Naukowcy" KAZALI jej znaleźć określone rzeczy w ciele. U jednego metalową płytkę, u innego usunięty wyrostek, u trzeciego pomniejszony przewód pokarmowy, etc. To znaczy - od razu była presja (cwaniaki dobrze wiedzieli, co robią, żeby wyszło "na ich") - bo zamiast szukać chorób swobodnie, Natasza musiała znaleźć konkretne rzeczy.

2. Natasza pracuje zawsze z pojedynczymi ludźmi.

"Naukowcy" wprowadzili ją do pokoju, gdzie siedziało 8 osób w półokręgu, z ciemnymi okularami na oczach (cwaniaki dobrze wiedzieli, że tłum ludzi może wpłynąć na wynik i zdestabilizować wystraszoną dziewczynkę, co miało spotęgować wrażenie lęku)

3. Nataszy nie pozwolono, by towarzyszyła jej mama.

Miało to na celu jeszcze większe wystraszenie i wzbudzenie emocji młodej Nataszy. Naukowcy ciągle jak katarynka mówili, że procedury są takie, aby były spokojne i nie denerwowały Nataszy - a robili wszystko tak, aby właśnie ją zdenerwować.

Generalnie: cały czas naukowcy wmawiają publiczności, że robią wszystko, by Natasza była spokojna - tymczasem widać gołym okiem i zresztą mówi to Jej mama i Ona sama - jest zdenerwowana i że test był niesprawiedliwy. Bo był.

I właśnie w ten sposób manipuluje się ludźmi - przygotowuje się specjalnie takie testy, aby zrobić błazna z ludzi o innej ścieżce życiowej i innych poglądach niż ich.

Do takiego świata dopuściłeś TY, Czytelniku! Dlatego, że nie sprzeciwiasz się tego typu postawom ludzi, którzy powinni właśnie posiadać wysokie standardy uczciwości, moralności i dochodzenia do określonych prawd.

Ludzie ślepo ufają wszystkiemu, co zbadane "naukowo" i wszelkiej maści patafianom, co przykleili sobie łatkę "naukowca".co o tym myślicie
Źródło:http: http//www.angelus-silesius.pl/articles/natasza.html

Użytkownik grzyman edytował ten post 27.02.2008 - 18:01

 • 0

#4

scpt.
 • Postów: 522
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Naukowcy" KAZALI jej znaleźć określone rzeczy w ciele. U jednego metalową płytkę, u innego usunięty wyrostek, u trzeciego pomniejszony przewód pokarmowy, etc. To znaczy - od razu była presja (cwaniaki dobrze wiedzieli, co robią, żeby wyszło "na ich") - bo zamiast szukać chorób swobodnie, Natasza musiała znaleźć konkretne rzeczy.


Chyba logiczne że musiała znaleźć konkretne rzeczy.

że trafiła "tylko" 4 na 7 razy


Rentgen? W każdym bądź razie albo niewiarygodne szczęście, a jak nie to 4 na 7 to bardzo dobry wynik.

Natasza Demkina - dziewczynka, która patrząc na człowieka od razu widzi jego choroby. Właściwie ma już 18 lat, więc to już prawie dorosła dziewczyna.


Prawie? :D

Ludzie ślepo ufają wszystkiemu, co zbadane "naukowo" i wszelkiej maści patafianom, co przykleili sobie łatkę "naukowca".


Częściej jednak wierzą temu co słyszą w telewizji, albo co mówi ich wiara. Zgodzę się z tym że programy na Discovery często są beznadziejne i fenomen Nataszy pozostaje nierozwiązany. Powinni powtórzyć eksperyment...może Randi?

Użytkownik scpt edytował ten post 27.02.2008 - 17:54

 • 0

#5

Darek08.
 • Postów: 26
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słyszałem już o niej kilka lat temu. Ogólnie to ciekawa jest ta umiejętność.

Chyba wkleiłeś tekst dwa razy ;) .
 • 0

#6

GPNS.
 • Postów: 125
 • Tematów: 1
 • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślicie, że jej zdolności mogą być oparte na widzeniu aur?
 • 0

#7

scpt.
 • Postów: 522
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zależy kto co rozumie przez aure. Nigdy nie udowodniono ich istnienia i widzą je osoby które stymulują lub mają niesprawny płat potyliczny odpowiadający za halucynacje. Nawet jeśli niektórzy ludzie maja zdolność widzenia aury to prędzej Natasza widzi aurę niż jest to rentgen(stąd 4 na 7) ;p Oczywiście tylko spekulując, bo jednak aury póki co to jedynie czysta pseudonauka.
 • 0

#8

Refused.
 • Postów: 633
 • Tematów: 46
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

SCPT, istnieją tacy ludzie jak bioenergoterapeuci ;) większość z nich posługuje się fenomenem Reiki i dzięki reiki również uzdrawiają, a jak ? - lecząc aurę, a dokładnie potoki energii przepływające przez ciało, wszystkiego dowiadują się z aury człowieka, czy ją widzą - tak, ale dużo z tego nie odczytają, lecz mogą ją dokładnie wyczuć przystawiając ręce do ciała ;] I tak sceptycy nie uwierzą póki nie doświadczą ;D
 • 0#9

scpt.
 • Postów: 522
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

SCPT, istnieją tacy ludzie jak bioenergoterapeuci wink2.gif


Problem w tym że cała ta bioenergoterapia jest taka samą jak nie większą pseudonauką, nawet jak taki pseudo-lekarz pomoże to będzie to zależny tylko i wyłącznie od sugestii i wiary pacjenta- oczywiście opierając się na faktach.

I jeszcze pytanie...jaka to niby energia? ;) Jeśli nawet Natasza ma jakieś zdolności to nie jest to raczej widzenie mało prawdopodobnych aur.

Użytkownik scpt edytował ten post 27.02.2008 - 21:50

 • 0

#10

BENDER.
 • Postów: 166
 • Tematów: 18
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Problem z tą dziewczynką polega na tym, że ludzkie oczy nie mogą obsługiwać na przemian różnych trybów widzenia - X-Ray i zwykły wzrok - z tego co wiem budowa oka na to nie pozwala choć z drugiej strony wcale nie jest powiedziane, że ona ma właśnie rentgena w oczach. Jeśli cały dar miałby polegać na ocenie "aury" to nie widzę problemu z diagnozowaniem nawet i całego pułku żołnierzy na raz więc to także wykluczam, być może ona to po prostu wie w taki sposób jak pewien wieśniak analfabeta mnożył, dzielił, dodawał astronomiczne liczby w pamięci a wyniki po prostu wiedział samemu nie wiedząc skąd (trochę zły przykład ale demonstrujący potencjał mózgu). Nie wykluczam możliwości, że ta dziewczynka na prawdę posiada pewien dar ale też nie odrzucam możliwości zwykłej manipulacji Może to jest jedna z tych właściwości mózgu których nie znamy i nie potrafimy wykorzystać, na razie podchodzę do tego ostrożnie bo znając ludzką chęć do zrobienia afery wokół siebie... ;)

Użytkownik BENDER edytował ten post 29.02.2008 - 13:07

 • 0

#11

belin.
 • Postów: 39
 • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Znałem osobiście polskiego księdza który miał podobne zdolności. Był proboszczem w wiejskiej parafii w okolicach Łodźi.O jego zdolnościach głośno było w USA , w komunistycznej polsce o nim się nie mówiło. Dodam że był absolwentem
wydziału medycyny na Paryskiej Sorbonie.
 • 0

#12

kananod.
 • Postów: 90
 • Tematów: 15
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dołączona grafikaNatalia Nikołajewna Demkina urodzona w 1987 roku w Sarańsku. Znana z niezwykłej zdolności widzenia. (...) Czy jest to szczęśliwy traf? przypadek? Sami oceńcie.

W Styczniu 2004 roku brytyjski tabloid The Sun przeprowadził z Nataszą wywiad. Dała wiele demonstracji i jej diagnozy zostały następnie porównane do profesjonalnych diagnoz medycznych. Na Discovery Channel dokument o Nataszy Demkina wspomina o sprawozdaniach, Nataszy udało się zidentyfikować wszystkie złamania i metalowe kołki w w ciele kobiety, która niedawno była ofiarą w wypadku samochodowym.

Początkowo zdolności Nataszy zostały dobrze przyjęte. Jednak po tym jak opuścił Wielka Brytania, okazało się, że popełnił błąd. W jednym wypadku, powiedziała w telewizji lekarzowi Chrisowi Steele, że cierpi on na wielu schorzeń, w tym kamienie nerkowe, dolegliwości woreczka żółciowego, oraz powiększenie wątroby i trzustki. Później w badaniach medycznych określono, że był w dobrym stanie zdrowia i nie cierpiał na żadną z dolegliwości, która miała zidentyfikować Natasza.

Po badaniach w Nowym Yorku przeprowadzonych przez CSICOP, wielu naukowców zaczęło krytykować to w jaki sposób badania zostały przeprowadzone. W opublikowanym własnym komentarz na temat badań przeprowadzonych przez CSICOP i CSMMH, Brian Josephson, noblista fizyk i dyrektor University of Cambridge 's Mind projekt ujednolicenia Matter, skrytykował badania i oceny metod stosowanych przez Hyman i zapytał motywy naukowców, że eksperyment miał wygląd jak: "jakiś spisek mający na celu zdyskredytowanie nastolatki twierdził, psychiczne".

Stwierdzenie, że wyniki powinny być uznane za "jednoznaczne", Josephson twierdził, że w testach Nataszy osiągnięcia czterech z siedmiu przypadków szanse są 1 na 50, czyli mniej niż 2% - co wskaźnik sukcesu pokazuje istotny statystyczni wynik. On również twierdził, że Hyman używane czynnika Bayesa, że było statystycznie nieuzasadnione, ponieważ znacznie zwiększa ryzyko eksperymentu.

Hyman odpowiedział, że wysoki punkt odniesienia w badaniach był konieczny ze względu na wyższy poziomy istotności statystycznej wymagane przy badaniu zjawisk paranormalnych twierdzi (nadzwyczajnych roszczeń wymaga nadzwyczajnych dowodu). Wysoki współczynnik Bayesa było konieczne, aby zrekompensować fakt, że "Zgadywanie Nataszy nie było na ślepo", lecz "miało wiele normalnych sensorycznych wskazówek, które mogłyby pomóc zwiększyć jej ilość poprawnych odpowiedzi". Czynniki Bayesa są wykorzystywane na wypłaty odszkodowań dla zmiennych nie może być obliczona poprzez tradycyjne statystyki. W tym przypadku zmienna stworzona przez wizualne wskazówki, że Natasza może zebrać informacje z obserwacji pacjentów. W czynniki Bayesa wykorzystywane przez Hyman zostały obliczone przez profesorów Persi Diaconis i Susan Holmes Departamentu Statystyki na Uniwersytecie Stanforda.

Po wizycie w Nowym Yorku, Natasza została zaproszona do Tokio na zaproszenie Yoshio Machi, który studiuje niezwykłość ludzkich możliwości. Według relacji z jej strony internetowej, po swoich doświadczeniach w Londynie i Nowym Jorku, Demkina ustawiła kilka warunków badania, w tym, że pacjenci przynoszą ze sobą zaświadczenie lekarskie stwierdzające ich stan zdrowia, i że diagnoza jest ograniczona do jednego konkretnej części ciała - głowy, tułowia, kończyn lub - miała być informowany o tym wyprzedzeniem.

Informacje na stronie internetowej, że była w stanie zobaczyć, że jeden z pacjentów nie miał protezy stawu kolanowego, a inny nie asymetrycznie umieszczony narządów wewnętrznych. Ona także twierdzi, że wykryła we wczesnych etapach ciąże u pacjentki i falisty skrzywienie kręgosłupa u kogoś innego.

Machi również zorganizowała egzamin odbywał się w klinice weterynaryjnej, gdzie Demkina został wezwany do diagnozowania nieprawidłowości w ciele psa. Natasha twierdzi, że prawidłowo ustalono, że pies miał sztuczne urządzenie w tylnej prawej łapie po konkretnym patrzeniu na łapy zwierzęcia.

Podobnie jak w przypadku testu przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii, testy Tokio nie były przedmiotem niezależnej weryfikacji.

Czy Natasza rzeczywiście widzi? Czy zgaduje? Jedno jest pewne jeśli strzela na ślepo to ma wielkiego farta. Być może głęboko w to wierzy, wiara człowieka ma ogromną siłę i być może ma to, także wpływ na jej "widzenia". Większość ludzi, którzy doświadczają jej zdolności jest pod wrażeniem i wielu faktycznie twierdzi, że im pomogła. Jeśli jej zdolności są prawdziwe to takiego drugiego człowieka z tak przydatną zdolnością jaką Natasza ma nie znajdziemy.


źródło: Nieznane.pl
 • 0

#13

Yoh.
 • Postów: 617
 • Tematów: 11
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeżeli rzeczywiście posiada takie zdolności jak widzenie schorzeń innych ludzi, to jestem pod wrażeniem. Ogólnie, przyjąłbym teorię że to szczęście, ale niemożliwym jest zgadywanie kilkanaście razy pod rząd w dodatku, niektórych tak skomplikowanych schorzeń.

Dziewczyna musi mieć wspaniały talent, miejmy nadzieję że równie dobrze go wykorzysta.
Mówiąc szczerze, mając taki dar raczej wolałbym czerpać z tego niezłą kasę niż pomagać ludziom, których uważam za żałosne istoty, mając ku temu odpowiednie powody, o których raczej nie będę mówił. To nie czas i nie o tym mowa w temacie :)

W każdym razie, miejmy nadzieję że wykorzysta ten dar w dobrych celach jak do tej pory.

Użytkownik Yoh92 edytował ten post 06.12.2010 - 22:18

 • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u