Skocz do zawartości


Sfotografowana planeta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

dobre dobre hehehe :lol :
  • 0

#17

M_lenka.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

;(
:spadaj: a gdzie tam jest powiedziane ze nie nalezy?
a pozatym odkryli 10 planetę w ukłądzie słonecznym...moze mowa o innej?
  • 0

#18

sceptyk.
  • Postów: 129
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

;(  
:spadaj: a gdzie tam jest powiedziane ze nie nalezy?
a pozatym odkryli 10 planetę w ukłądzie słonecznym...moze mowa o innej?


Czytaj ze zrozumieniem dziecino planeta ta krąży wokół gwiazdy oddalonej o 230 lat świetlnych od nas, więc niema szans żeby należała do naszego układu słonecznego i niema 10 planety są tylko przerośnięte asteroidy fakt niektóre większe od plutona, ale to wciąż tylko asteroidy wg, dzisiejszych standardów pluton też nie powinien być planetą
Co do "fotki" z pierwszego postu to jest ona wizją artystyczną a nie fotografią mniemamy takiej technologii ażeby uzyskać szczegóły tak odległego obiektu, co dożycia na niej to go niema, bo raz za blisko gwiazdy dwa nie ma powierzchni jako takiej posiada tylko ciekłe jądro
Złożone głównie z wodoru
  • 0

#19

Frank Rijkard.
  • Postów: 81
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cieniutko takie ogromniaste i nie widzieli tego??
  • 0

#20

Feanor.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wlaśnie życie jest w środku każdej planety :D
a mam pytanie jak oni się dowiedzieli o masie planety :o nie rozumiem nawet skąd znają masę Ziemi ...
  • 0

#21

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jakos puste wewnątrz planety mnie nie przekonują... Trovhe zbyt naciągnięte... Ale fajnie, że naukowcy odkrywają coraz więcej planet :P
  • 0



#22

sceptyk.
  • Postów: 129
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wlaśnie życie jest w środku każdej planety :D
a mam pytanie jak oni się dowiedzieli o masie planety :o nie rozumiem nawet skąd znają masę Ziemi ...


każda planeta odziaływuje na gwiazdę wokół której krąży widać to na przyładzie żutu młotem obracając się zawodnik wprowadza młot w róch obrotowy młot odziaływuje na zawodnika co widać w wychyleniach znając mase gwiazdy i widzac odzialywanie ajie wyołuje planeta obliczają jej mase z ziemą jest podabnie obliczyli odzialywanie grawitacyjene innych planet a brakującą mase przypisali ziemi

Sceptyk, proszę, pracuj nad ortografią ;) (i wszyscy pozostali także) - NHolokaust
  • 0

#23 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

Maja się czym podniecać, takich planet odkryto juz chyba dziesiatki jeśli nie setki, prawdziwe sukcesy to małe skaliste planety a nie olbrzymy którym niewiele brakuje zeby stać się gwiazdami :)
  • 0

#24

Astro-amator.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Patrząc przez pryzmat życia na Ziemii, na gazowym olbrzymie nie ma prawa istnieć życie. Nawet na jego powierzchni, która jest ciekłym wodorem. A wszystko za sprawą olbrzymiego ciążenia, i promieniowania. Jowisz wypromieniowuj ok. 10 razy więcej promieniowania, niż dostaje od Słońca.

Pozdrawiam.

PS.: To nic nowego. Znamy już ok. 200 planet poza US (Układ Słoneczny). Najmniejsza z nich jest 5 razy większa od Ziemi, i prawdopodobnie jest planetą skalistą.
  • 0

#25 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

wszechswiat jest tak ogromny ze mozan sie spodziewac ze przerozne organizmy moga byc przystosowane do roznorakich warunkow. Nie mozemy patrzec tylko przez pryzmat naszych ziemskich warunkow.
  • 0

#26

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

oczywiście,może to być życie oparte na krzemie, germanie lub jakimś innym pierwiastku, być może, że organizmy na innych planetach mają zupełnie inne DNA, lub wcale go nie mają,
  • 0

#27

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dlaczego wogóle sie sadzi ze istoty z innych planet potrzebują wody do życia?
wiele organizmów przez tysiące lat dostosowuje sie do klimatu .

wydaje mi się że życie na innej planecie możebyć np uzależnione od związków siarki, węgla lub innych cudach nie spotykanych na naszej planecie

ale jakby nie patrzeć to dobrze że sa odkrywane coraz to nowe planety, być może gdzieś znajdziemy życie
  • 0

#28

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wiele organizmów przez tysiące lat dostosowuje sie do klimatu .


tu nie chodzi o dostosowywaniu się lecz o to z czego składają się związki z których zbudowane są ciała organizmów ( u nas to aminokwasy, białka ), tylko o sam początek o napewno przypadkowe odpowiednie do życia połączenie węgla, tlenu, azotu,
żadko siarki ( choć i to się zdarza w niektórych aminokwasach )
  • 0

#29

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mówisz to chyba patrzac na warunki i nasze wymogi do życia
wiem że na Ziemii mamy aminokwasy (które tworzą białka ;) )

ale kto wie jak jest na innej planecie, może oni zupełnie czego innego potrzebuja do rozwoju i z czego innego składają się ich ciała
  • 0

#30

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mówisz to chyba patrzac na warunki i nasze wymogi do życia
wiem że na Ziemii mamy aminokwasy (które tworzą białka ;) )


małe niedopowiedzenie z mojej strony, oczywiście

ciekaw jestem jak wyglądałyby organizmy oparte na innych pierwisatkach
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych