Skocz do zawartości


Zdjęcie

Medytacja - wasze doświadczenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#31

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A próbowałeś już z innej planety ? Na czym by to dokładnie polegało ? Tzn. czy też przez stopy, czy może ręce czy jak.


Wyobrażałem sobie że energia napływa do mnie przez głowę z Jowisza lub Słońca brzmi śmiesznie ale po chwili dało się wyczuć tą energię :) .
  • 0

#32

vitek.
  • Postów: 116
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aidil a ja slyszalem ze to wlasnie od dolnych... tych...czakramow :P czy jakos tak trzeba zaczynac... czemu kazdy mowi inaczej ...
  • 0

#33

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

.... przecież to co robisz, to są ćwiczenia z przepływem energii.
Nawiasem mówiąc najpierw ( czytaj bezpieczniej ) należy świadomie rozwijać górne czakramy. Rozwinięcie dolnych przy braku rozwinięcia górnych prowadzi do zaburzeń nawet psychicznych.


To ciekawe bo jest dokładnie na odwrót :omfg: Akurat to słyszałem oglądając EZOTV, zaufam więc jednak dorosłym specjalistą, których ktoś zatrudnił za ich wiedze. Co więcej nawet jest ku temu pewne uzasadnienie, które słyszałem. Poprostu czakry od dołu są bardziej przyziemne, trzymające nas twardo na ziemi czyli coś co każdy z nas zna, bez szoki więc. A zaczynając od tych do góry odlecimy w świat umysłu, można wtedy zatracic rzeczywistosc i powstaja te zaburzenia psychiczne.

Wyobrażałem sobie że energia napływa do mnie przez głowę z Jowisza lub Słońca brzmi śmiesznie ale po chwili dało się wyczuć tą energię .


hmm to musze sprubowac :D Tylko nie wiem jaką planete wybrac :D Może Nibiru ;)
  • 0

#34

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podobnie "znasz" energię Ziemi jak i Kosmosu. Powinnam powiedzieć, że słyszałeś o ich istnieniu.
Jest bdb książek napisanych przez osoby które nic lub prawie nic na ten temat nie wiedzące. Kompilatorów wiedzy.
Popatrz na problem tak: wyobraź sobie swój główny kanał energetyczny jako np. ulicę , czakramy jako skrzyżowania tych że ulic.
Wyobraź sobie również, że straszliwy korek w podstawowych ( dolnych ) czakramach...
Ruszenie energii w dolnych cz. przy zablokowaniu a czasami przy nie obudzeniu wyższych, może tylko nie zrównoważeniu
górnych cz. ZAWSZE jest Złe.
Pamiętaj że doświadczasz na sobie.
Najpierw uruchom wyobraźnie, poczytaj , dowiedz się.
Uruchomienie podstawy jest pociągające dla każdego, ale nie powinno być celem.
Dla mnie jest elementem potrzebnym.
  • 0



#35

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Rób jak uważasz, nikogo nie będe przekonywac na siłe. Widze, żę chcesz wiedziec najlepiej a nie wiesz. Nie moja sprawa.

Peace :drink:
  • 0

#36

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież możesz ćwiczyć jak chcesz.
Muszę jednak z całą stanowczością stwierdzić, że nie jest obojętne od jakich czakramów zaczniemy.
Jest to ważne również dla tego ponieważ odwiedza tą stronę dużo osób zaczynających.
Osoby które pracują z energiami już dłuższy czas mają świadomość o czym mówią.
  • 0



#37

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy ty żyjesz w komunie czy jest wolnośc słowa ?

Twoja stanowczośc nie ma dla mnie ani 1% prawdziwości z prostej przyczyny.

Cytuje:

"ZAWSZE jest Złe. "

Nie jest. Kłamiesz.

Nie masz dowodów ? Masz teorie ? Ilu ludzi tyle teorii.
  • 0

#38

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Xellos - posłuchaj, interesuje mnie TYLKO merytoryczna strona tematu. Możemy wymienić swoje poglądy na temat, oczywiście na podstawie posiadanej wiedzy.

Nie interesują mnie twoje poglądy i wycieczki osobiste na mój temat.
Nie poddaję się ostatniemu trendowi : kłótni i obelg.
Jest i było to poza obszarem moich zainteresować.
Jeżeli jesteś gotowy do wymiany merytorycznej - zapraszam, w przeciwnym przypadku temat uważam za zamknięty. Przynajmniej na linii ja - ty :)
  • 0



#39

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie interesują mnie twoje poglądy i wycieczki osobiste na mój temat.
Nie poddaję się ostatniemu trendowi : kłótni i obelg.
Jest i było to poza obszarem moich zainteresować.


sorry ale chyba tylko jakiś bezmózg by nie potraktował tego jako obelge.
Cytuje:

"Podobnie "znasz" energię Ziemi jak i Kosmosu."

Chcesz się bawic w cudzysłowia to się baw ale bezemnie :omfg:

"Powinnam powiedzieć, że słyszałeś o ich istnieniu."
Nic nie powinnaś bo mnie nie znasz.

Rozumiem, że merytoryczna dyskusja według Ciebie to robienie z siebie guru a inni to osoby "nic lub prawie nic na ten temat nie wiedzące." . Podałem Ci konkretne źródło na którym się opieram. Chcesz by miało ono ręce i nogi ? Prosze bardzo:

http://www.ezotv.pl/...amp;_page_nr_=4

Aha i to było merytoryczne:

"ZAWSZE jest Złe. "

Nie jest. Kłamiesz.


Z prostej przyczyny. Sprawdziłem na sobie i wiesz co odkryłem ? :roll: że nie jest źle, jest wręcz dobrze. Żyje i czuje się świetnie. eh :wall:

"Jest to ważne również dla tego ponieważ odwiedza tą stronę dużo osób zaczynających."

Tak...napewno ten temat przeczyta kilkanaście osób dziennie. Ciekawe jak to się ma do tysięcy osób oglądających kanał EZOTV. Pewnie tam mogą mówic największe bzdety nie biorac za nic odpowiedzialności :omfg: :omfg: Pomijam już fakt, że chociaż pokazuje się ktoś na żywo i widze osobe która to mówi a nie jakiś nick na forum. :omfg: Poza tym pewnie zatrudniają tam byle kogo z ulicy bez żadnej wiedzy.

ŻAL.PL
  • 0

#40

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wiecie co dajcie już z tym spokój ;) .
Ten temat jest u uczuciach podczas medytacji, a nie kto jest większym znawcą. Żadne z was nie wie wszystkiego wiec nie walczcie ze sobą bo oboje możecie mieć trochę racji. Koniec kropka wracamy do tematu…

pozdro :drink:
  • 0

#41

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Gdy medytuję nie zastanawiam się nad tym, które czakramy otwierać i w jakiej kolejności, ba nawet kiedy zaczynałam moją przygodę z medytacją nie wiedziałam o ich istnieniu. Mam wrażenie Xellos i Aidil, że kłócicie się o coś o czym pojęcia nie macie i niczemu ta wasza kłótnia nie służy. Jednak może się mylę, więc co mi powiecie o moich odczuciach jakie opisuję

Ja medytuje z reguły na siedząco. Całkiem niedawno medytując poczułam się tak jak bym była częścią piramidy tak jak bym wypełniała jej wnętrze, kolejnym uczuciem jakie sie pojawiło to unoszenie, czułam że unosi mnie ta piramida, a potem otworzyła sie jej górna cześć, poprzez którą zaczęła do mnie napływać wspaniała energia.
Po takiej medytacji czułam się jak nowo narodzona, czysta i pełna niesamowitej energii, wzmogło się we mnie uczucie bliskości z Ziemią i jej naturą.


  • 0



#42

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wracam do moich spostrzeżeń na temat medytacji.
Często bierze się kontemplację za medytację.
Po przejściu okresu wyciszania umysłu. Poradzeniu sobie z ciałem. Nauczeniu nie reagować na otoczenie.
Nauczenia się " porządkowania " przestrzeni subtelnej wokół siebie .... zaczęłam doświadczać i rozumieć czym tak naprawdę jest medytacja.
Nie wątpliwie był to proces.
To co doświadczasz ( moim zadaniem ) Asieńko jest to wkraczanie w wyższe - subtelniejsze rejony.
Z tego poziomu nie za bardzo chce się wracać.
Trzeba to doświadczyć.
..... życzę każdemu tego doświadczenia.
  • 0



#43

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Medytacja to bardzo intymna swera nas samych, myślę że nie ma schematów, według których wszyscy możemy medytować, nie narzucajmy innym tego co my uznajemy za słuszne gdyż nie koniecznie będzie to dobre dla innych.
Jednak stany świadomości osiagane dzięki medytacji są takie same mimo, że każdy będzie widział to inaczej jednak odczucia są takie same.
  • 0



#44

Kierku.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hm... jak ja probuje medytowac to po 3min tak jakby kreci mi sie w glowie.. tak jakby inne cialo wewnatrz fizycznego sie przesowalo gwaltownie szarpiac... po zakonczeniu robie sie troche senny.. prosze o porade
  • 0

#45

Zyzio.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę, że masz jakieś problemy z głową. Jak ja medytuje po prostu odłączam się od rzeczywistości, ale w głowie mi sie nie kręci. Umysł się stabilizuje na oddechu, niekeidy odczuwam wibracj ciałą. Po medytacji czuję się oczyszczony z wszelkich myśli, odczuwam lekką pustkę. W trans nie udało mi się jeszcze wejść, ale sądzę że to kwestia czasu. Dopiero w transie można odczuć zawirowania w głowie, ale nie podczas medytacji.

Z czakrami jeszcze nie próbowałem. Możecie mi poradzić jak uzyskać tą energię?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych