Skocz do zawarto軼i
Zdj璚ie

10 najs造nniejszych obserwacji wed逝g Paula Kimballa


 • Zaloguj si, aby doda odpowied
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

dj_cinex.

  VRP UFO Researcher

 • Post闚: 3305
 • Tematów: 412
 • P貫:M篹czyzna
 • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

10 najsłynniejszych obserwacji według Paula Kimballa


Poniższe zestawienie dziesięciu najlepszych obserwacji obiektów UFO pochodzi z filmu dokumentalnego „Najlepszy dowód: 10 najsłynniejszych obserwacji UFO”, który powstał dla Kanadyjskiego programu Space Channel – reżyseria: Paul Kimball.

Poza omówieniem przedstawionych spraw, w filmie występują także inne znane osobowości ze świata ufologicznego. W trakcie pisania owego materiału nie miałem dostępu do owego materiału filmowego – jedyne co pozostało to opisowe przyjrzenie się tym zdarzeniom, które według autora zasługują na wyróżnienie. Według opinii film nie jest jakąś tam zbitką brzydkich filmów, słabej jakości nagrań czy tanich efektów specjalnych – jest on prowokującą analizą jednych z najbardziej znanych relacji dotyczących zjawiska UFO.

Przyjrzyjmy się jakie wydarzenia zamieścił autor w swoim materiale dokumentalnym. Kolejność występowania danej sprawy ma mieć znaczenie co do najbardziej wiarygodnej i niepowtarzalnej – od 10 do 1, która jest swoistego rodzaju „numerem jeden”.

Zdarzenie nr 10 - pod tą liczbą autor zamieścił serię obserwacji do których doszło w roku 1561 nad niebem Norymbergii. Mieszkańcy miasta obserwowali kilka(naście) obiektów, które pojawiły się nad miastem. Historia ta intryguje (i nie pozostaje wyjaśniona) badaczy po dziś dzień. Na przykładzie owego zdarzenia Santon Friedman i Don Ledger przypominają, iż sprawa Norymberska uwidacznia nam, że zjawisko UFO nie jest czymś nowym i towarzyszy nam od wieków (o ile nie dłużej).

Do陰czona grafika


Zdarzenie 9 – obserwacja niezidentyfikowanego obiektu latającego przez załogę misji Skylab III w której udział brało trzech astronautów, którzy byli świadkami obserwacji dużego obiektu UFO – prawdopodobnie mierzącego od 800 do 1000 stóp. Jak twierdzi Brad Sparks – świadkowie (astronauci) dodają tej sprawie wielkiego znaczenia.

Do陰czona grafika

Do陰czona grafika


Zdarzenie 8 – Kanada (Yukon) i tamtejsza obserwacja z roku 1996, która była poparta relacjami niezależnych świadków i różnych osób. Wszyscy oni widzieli wielki obiekt, który tamtego mroźnego dnia pojawił się nad tamtejszym niebem. Stanton Friedman przytacza w tej sprawie teorie tzw. „statek-matek”. Pytanie, które pozostało do dziś to : czy owy obiekt z nad Jukon był czymś w rodzaju takiego obiektu ?

Do陰czona grafika


Zdarzenie 7 – jedno ze słynnych zdarzeń które łączą ze sobą UFO i obiekty nuklearne. W tym przypadku chodzi o wydarzenie z bazy Sił Powietrznych Malstrom w Montanie z roku 1967. Kapitan Robert Salas (USAF) sporządził bardzo dobre zeznania i komentarze na temat owej sprawy. Konkluzja podaje, iż owe zdarzenie (jak wszelkie inne tego rodzaju związane z obserwacjami UFO w rejonie obiektów nuklearnych) miało na celu uświadomienie nam pewnej sprawy i przekazanie nam wiadomości, która brzmieć mogła : Pozbądźcie się waszych broni jądrowych.

Do陰czona grafika


Zdarzenie 6 - Shag Harbor (1967 r.). Słynna obserwacja obiektu, który zniknął w otchłani wodnej. W tej sprawie słynny skrót UFO (U-Unidentyfied – niezidentyfikowany) został przemianowany na U (Underwater – podwodny) – UFO. Wszystko dlatego, iż relację mówią o tym, że obiekt był widywany zarówno nad jak i pod powierzchnia wody (konkretnie znikał pod wodą z oczu obserwatorów). Sprawa ta jest jedną z tych , która uwidacznia nam do czego są zdolne owe obiekty – nie tylko niesłychane manewry w powietrzu, ale również możliwość manewrowa pod wodą.

Do陰czona grafika


Zdarzenie 5 – obserwacja Kelly’ego Johnson’a z roku 1953. Obserwacja obiektu mierzącego 200 stóp. To co nadaje tej sprawie wiarygodności to to, iż świadek był związany z tajnymi projektami – konkretnie był wtajemniczony w przeróżne szpiegowskie technologie wykorzystywane w tamtym czasie do działań wojskowych – m.in. samoloty szpiegowskie. Stanton Friedman twierdzi, iż kto jak kto, ale taka osoba znała się na tym czym może wówczas dysponować rząd… a według Johnsona to co widział było dla niego czymś niecodziennym i niesłychanym… czymś czego nie potrafił jednoznacznie wyjaśnić.

Do陰czona grafika


Zdarzenie 4 – obserwacja Paul’a Trent’a z roku 1950 i jego zdjęcie, które jest bardzo dobrze znane wśród badaczy i miłośników zjawiska UFO.

Do陰czona grafika


Zdarzenie 3 – Lądowanie na terenie lasy Rendlesham w roku 1980. Wydarzenie znane również pod nazwą „Brytyjskiego Roswell”. Wiele osób było zaangażowanych w owe wydarzenia (m.in. pracownicy wojskowi). O owej sprawie wypowiadali się m.in. Charles Halt (USAF) i były Minister Obrony Narodowej Nick Pope – światła na niebie, obiekt poruszający się w lesie, promieniowanie, które pojawiło się na obszarze obserwacji… lista jest długa. Halt śmiał twierdzić , iż wśród świadków byli wojskowi USAF jak również twierdzi, iż skonfiskowano nagrania radarowe pokazujące ruch obiektu.

Do陰czona grafika


Zdarzenie 2 – „Bitwa z UFO” z roku 1976 (Iran) w która również były zaangażowane dwa samoloty Phantom F-4. Podczas obserwacji w powietrzu następowały takie komplikacje w systemach samolotów jak : wyłączanie się systemów uzbrojenia, wyłączanie się systemów elektronicznych etc. Poza tym gdy UFO zostało namierzone przez systemy obronne samolotu… tuż przed decyzją „ognia” systemy nie odpowiadały na żadne rozkazy. Stanton Friedman twierdzi : „Nie atakujesz celu gdy nie jesteś czymś zaniepokojony…”.

Do陰czona grafika


Zdarzenie 1 – incydent UFO i RB-47 z roku 1957. Samolot sił USAF wyposażony w specjalistyczny sprzęt był „śledzony/eskortowany” przez dwie godziny przez nieznany obiekt latający. Dowody jakie zebrano podczas tego zdarzenia to m.in. : obserwacje członków samolotu, namierzenie obiektu przez sprzęt pokładowy, potwierdzenie zaistnienia nieznanego fenomenu przez naziemną obsługę radarową, wykwalifikowani obserwatorzy i inne. Incydent RB-47 wraz z jego dokumentacją jest tym o którym Stanton Friedman mówi : „O co więcej można pytać / Czego więcej nam trzeba ?”.

Do陰czona grafika


Oczywiście będą i tacy, którzy będą twierdzić : „Hej! Dlaczego owa lista nie zawiera [nazwa innego wydarzenia] ?” Odpowiedź na to pytanie jest takie, iż owa lista powstała przy współpracy z takimi osobami z którymi działał Paul. Zapewne inni mają swoich osobistych faworytów, których na owej liście nie zobaczyliśmy. To nie zmienia faktu, iż poprzez odmienne zdania lista ta może ulec powiększeniu. Każdy zapewne dodałby/zamieniłby choćby ze dwie sprawy i wstawił w to miejsce swoje. Owa lista nie jest jakimś wyznacznikiem i nie jest potwierdzona jako prawdziwa „TOP 10”. Owe zestawienie nie narzuca nam niczego… pokazuje tylko niektóre ze spraw jakie do dziś dnia pokazują , iż nad naszymi głowami dochodziło/dochodzi do rzeczy , których do końca nie potrafimy wyjaśnić.

Niektóre z w/w incydentów były omawiane na łamach VRP (lecz nie wszystkie, choćby te z czołówki owej listy). W przyszłości możliwe jest , iż najlepsze z tych incydentów zostaną omówione wraz z bardziej szczegółowymi materiałami, których nie brakuje (zostały one dobrze opisane…).

Każdy może potraktować powyższe zestawienie jako ciekawostkę lub jeśli nie znał którejś z obserwacji może dzięki temu poszukać informacji na jej temat na własną rękę (do czasu aż nie pojawi się ona w naszym serwisie).

Opracowanie : dj_cinex - © VRP - www.paranormalne.pl
Źródło : http://www.ufocasebook.com/

 • 0#2

Dzideks.
 • Post闚: 48
 • Tematów: 2
 • P貫:M篹czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no ale i tak zadnych pokaznych dokumentow dowodzacych temu nie ma... osobiscie nie jestem przekonany ze wszystkie to falsyfikaty ale niema zadnych pewnych zrodel co do tego...
 • 0

#3

dj_cinex.

  VRP UFO Researcher

 • Post闚: 3305
 • Tematów: 412
 • P貫:M篹czyzna
 • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

no ale i tak zadnych pokaznych dokumentow dowodzacych temu nie ma...


Ka盥y mo瞠 potraktowa powy窺ze zestawienie jako ciekawostk lub je郵i nie zna kt鏎ej z obserwacji mo瞠 dzi瘯i temu poszuka informacji na jej temat na w豉sn r瘯 (do czasu a nie pojawi si ona w naszym serwisie).


Nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobi w豉sne 郵edztwo w tej sprawie ;) To jest lista, kt鏎a zosta豉 sporz康zona na rzecz filmu. Albo natrafimy na film, albo doszukamy si informacji z innych 廝鏚e na temat owych incydent闚 (zapewniam, 瞠 takowe istniej...).
 • 0#4

Procento201q.
 • Post闚: 4
 • Tematów: 1
 • P貫:M篹czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Yhym,dobre argumenty

 

offtop.gif

 

Zapoznaj się z Regulaminem.

 

Kronikarz


 • 0

#5

ghost25.

  My life in my hands

 • Post闚: 65
 • Tematów: 0
 • P貫:M篹czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie tam np. nie dziwi fakt że statki obcych pływają pod wodą czy w powietrzu lub przestrzeni kosmicznej , woda tak jak powietrze jest materią więc pojazdy inteligętniejszych istot będą tę materię niwelować ( antygrawitacja ) i czy to będą się poruszały w wodzie , kosmosie czy w naszej atmosferze nie ma różnicy , co do zdarzeń to trudno powiedzieć, każdy może sobie wyrobić zdanie i nikt nie może zanegować istnienia lub odwiedzania naszej planety przez inne istoty ,jak i oczywiście udowodnić że tak jest , ja tam sie skłaniam ku zdaniu że 20% z tych wszystkich filmów , świadków i zdjęć jest jednak autentyczna i mam nadzieje że zanim skonam zobaczę iteligetną istote z poza naszej planety.


 • 0U篡tkownicy przegl康aj帷y ten temat: 0

0 u篡tkownik闚, 0 go軼i oraz 0 u篡tkownik闚 anonimowych

stat4u