Skocz do zawartości
Zdjęcie

Znaki Zodiaku


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#1

Quarges.
 • Postów: 47
 • Tematów: 2
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zauważyłem zainteresowanie niektórych osób na forum tym tematem, dlatego postanowiłem dodać informacje odnośnie znaków zodiaku. Osobiście mam, co do tego mieszane uczucia ... jednak jedno jest pewne - to, kiedy się urodziliśmy wpływa na nasz charakter, tylko pytanie brzmi czy tak ogólny opis może to zidentyfikować? Zapraszam do zapoznania się i własnych przemyśleń, jestem pewien, że część znajdzie tu dokładny opis swojej osobowości, inni natomiast mogą stwierdzić, że nie są nawet troszkę podobni do opisu.

"Dołączona grafika Według zasad astrologicznych, cały system słoneczny stanowi jedną całość, a wszystkie jego planety obracają się dookoła Słońca. Współczesna astrologia zajmuje się wpływem, jaki wywierają planety na życie ludzkie i na występujące w nim zdarzenia. Częściej jednak określa cechy ogólne i potencjalne możliwości, niż usiłuje przewidzieć przyszłość. Ułatwia też znalezienie odpowiedzi na pytania: jacy jesteśmy, czy potrafimy samokrytycznie oceniać własne słabości, niedostatki i namiętności? Astrologia zodiakalna pomaga nam też lepiej zrozumieć innych, co może przyczynić się do łatwiejszych stosunków międzyludzkich z tymi, z którymi żyjemy na co dzień.


Dołączona grafika Baran ( 21 marzec - 19 kwiecień ) żywioł - ogień władca - Mars

Osoby urodzone pod znakiem Barana są inteligentne, pracowite i posiadają duży dar wymowy. Obdarzeni cechami dobrymi, ale i cechami, które nie zjednują im przyjaciół. Niektórych cechuje nadmierna impulsywność, wojownicze skłonności, bezwzględność i niekiedy mściwość. Cechy pozytywne to przede wszystkim to, że są uczynni, szlachetni, uczciwi i oddani tym, którzy je rozumieją. Są uprzejmi, lojalni, odważni, szczerzy i rozrzutni. Towarzyscy, ale zawsze niezależni. Lubią podróżować. Optymizm i niespożyta energia pobudza ich do nieustannego działania. Nie znoszą połowiczności w swoich działaniach, ale zdarza się też, że przeceniają swoje siły. Często zapadają na schorzenia głowy.

Cechy charakteru: Barany promieniują młodością, inteligentni, indywidualiści, odważni, energiczni, przedsiębiorczy, impulsywni, szczerzy, oddani przyjaciele, gaduły.

Kobiety: mają dużo wdzięku i są lubiane w towarzystwie. Lubią przebywać i pracować w męskim zespole. Ich ideałem są silni, zdecydowani mężczyźni.

Mężczyźni: niecierpliwi, impulsywni, narzucający innym swoje zdanie. Lubią robić niespodzianki swoim najbliższym, które nie zawsze są mile widziane.

Dewiza życiowa: "Jestem i działam"

Znaki Zodiaku przychylne Baranom: Strzelec, Lew

Żywioł: Ogień: nie jest go łatwo opanować i oznacza proces, a nie rzecz. Jak wybuchnie, potrafi zużyć powietrze, zagotować wodę i przypalić ziemię.


Planeta: znaczenie, charakterystyka.

Dołączona grafika Mars: znaczenie symboliczne - wojownik: strefa wpływu - działanie i energia.
Aktywny i kompetentny, kojarzy się z siłą, ruchem fizycznym, konstruktywizmem, odwagą, inicjatywą, pewnością siebie, władzą.

Dwa bieguny cech zodiaku i żywiołów:

Połączenie cech żywiołów i znaków Zodiaku da cechy danej osobowości. Od nas samych zależy, czy charakterystyka będzie pozytywna czy negatywna.

Baran: niezależny, dynamiczny/pochopny, arogancki.


Dołączona grafika Byk ( 20 kwiecień - 20 maj ) żywioł - ziemia władca - Wenus

Osoby urodzone pod znakiem Byka są cierpliwe i ogólnie życzliwe do innych osób. Są dobrymi organizatorami i wytrwałymi pracownikami. Cechuje ich upartość, nieugiętość, a nawet zaciętość. Ambitni, chociaż ambicje często przerastają ich możliwości. Są egocentrykami, ale i ludźmi nastawionymi do innych nieufnie i często zamkniętymi w sobie. Niejednokrotnie bywają zazdrośni i zdolni do tyranizowania innych. Są estetami kochającymi wszystko co piękne. Lubią podróże i pieniądze. Często zapadają na schorzenia gardła i krtani.

Cechy charakteru: Byki są zdecydowane, stanowcze, praktyczne, cierpliwe, uczynne, dobrzy pracownicy, aktywni z inicjatywą, doceniają dobra materialne.

Kobiety: są gospodarne, rozsądne, dbające o harmonię w domowym ognisku. Mają dużo wdzięku, są pogodne i ogólnie zadowolone z życia. Posiadają duże talenty artystyczne.

Mężczyźni: lubią spokój i harmonię domowego ogniska. Dużą wagę przywiązują do więzi rodzinnych. Oszczędni w sprawach finansowych. Posiadają zdolności artystyczne

Dewiza życiowa: "Mam i chcę"

Znaki Zodiaku przychylne Bykom: Panna, Rak, Ryby, Koziorożec

Żywioł: Ziemia: piaszczysta lub żyzna nadaje się pod budowę lub uprawę. Potrafi utrzymać bieg wody, użyczyć miejsca ognisku, i współistnieć z powietrzem


Planeta: znaczenie, charakterystyka.

Dołączona grafika Wenus: znaczenie symboliczne - bogini miłości: strefa wpływu - uczucia i wartości.
Łagodna i zmysłowa, wpływa na miłość, sztukę, przywiązanie, przyjemności, stan posiadania, moralność, małżeństwo, stosunki towarzyskie, oraz na sprawy, które człowiek najbardziej ceni.

Dwa bieguny cech zodiaku i żywiołów:

Połączenie cech żywiołów i znaków Zodiaku da cechy danej osobowości. Od nas samych zależy, czy charakterystyka będzie pozytywna czy negatywna.

Byk: stały, lojalny/uparty, zaborczy.


Dołączona grafika Bliźnięta ( 21 maj - 21 czerwiec ) żywioł - powietrze władca - Merkury

Osoby urodzone pod znakiem Bliźniąt często cechuje brak skupienia, niecierpliwość, znudzenie i zmęczenie. Niejednokrotnie zmieniają wygłoszone poglądy i zdania. Posiadają lotny umysł i obrotność, lecz na wszystko patrzą z dystansem. Inteligentni, zdolni do szybkich porównań i uogólnień. Dobrzy dyplomaci. Wrażliwi i życzliwi, są również krasomówcami, korzystającymi niejednokrotnie z ostrego dowcipu. Są "wygadani" i dlatego pasją ich jest udział w każdej dyskusji. Posiadają wielorakie zainteresowania, ale zbytnio się w nie zagłębiają. Są obdarzeni talentem artystycznym. Dobroduszni, uprzejmi i życzliwi. Cieszy ich aprobata i podziw. Często zapadają na schorzenia ramion.

Cechy charakteru: niecierpliwość, znudzenie, inteligencja, pomysłowość, szybkość myślenia, uzdolnienia językowe, poszukiwanie i podejmowanie optymalnych decyzji i rozwiązań, osobisty czar i humor, uduchowienie.

Kobiety: chętnie pracują zawodowo, pasjonują je problemy nauki i kultury, lubią ciekawe dyskusje. Są wzorowymi paniami domu. Wrażliwe, nerwowe, pobudliwe, dobre i życzliwe, ale o nieposkromionej ciekawości i gadatliwości.

Mężczyźni: wymagający, grymaśni, wciąż poszukujący nowych wrażeń. Kochają wolność osobistą i niejednokrotnie szukają "zrozumienia" poza własnym domem, gdyż nie lubią nudy. Potrafią być opiekuńczy i szlachetni.

Dewiza życiowa: "Myślę i pojmuję"

Znaki Zodiaku przychylne Bliźniętom: Baran, Bliźnięta, Lew

Żywioł: Powietrze: wietrzne czy balsamiczne, jest niewidoczne i zawsze w ruchu. wznosi się nad ziemią, bąbelkami przenika przez wodę, daje się przetwarzać przez ogień, dla którego jest niezbędne.


Planeta: znaczenie, charakterystyka.

Dołączona grafikaMerkury: znaczenie symboliczne - posłaniec: strefa wpływu - myśli.
Szybki i wszechstronny. Ma wpływ na rozum, myśli, zasięg emocjonalny, niedalekie podróże i aktywność, zręczność, umiejętność wyrażania się, intelekt, oraz na wszystko co jest związane z porozumiewaniem się

Dwa bieguny cech zodiaku i żywiołów:

Połączenie cech żywiołów i znaków Zodiaku da cechy danej osobowości. Od nas samych zależy, czy charakterystyka będzie pozytywna czy negatywna.

Bliźnięta: łatwo przystosowujący się, komunikatywny/wyrachowany, skłonny do plotkarstwa.


Dołączona grafika Rak ( 22 czerwiec - 22 lipiec ) żywioł - woda władca - Księżyc

Osoby urodzone pod znakiem Raka są trochę egoistami żądnymi sławy. Nie lubią krytyki i bardzo przejmują się opinią otoczenia. Ambitne, wytrwałe i cierpliwe. Uparci w swoich poglądach. Prowadzą życie energiczne, pracują aktywnie zawodowo. Ich decyzje są zawsze przemyślane, przeanalizowane i odpowiedzialne. Mają wyjątkową pamięć. Chociaż sympatyczni, są jednak kapryśni i zmienni, nie lubią iść na ustępstwa. W stosunkach z ludźmi przejawiają duży instynkt, który ostrzega ich przed niebezpieczeństwami. Lubią ciepło domowego ogniska, wzajemne zrozumienie i harmonie współżycia. Mają bogate życie wewnętrzne. Posiadają uzdolnienia do języków obcych. Często zapadają na schorzenia piersi.

Cechy charakteru: Rak jest sympatyczny, wrażliwy na piękno, kocha dom i rodzinę, uczciwy, krytyczny, łatwo ulega wzruszeniu, nieśmiały, marzyciel, w miłości wymaga inicjatywy od partnera.

Kobiety: dobre i czułe, ciche i łagodne. Cierpliwe i konsekwentne w postępowaniu. Uprzejme, potrafią jednak przeprowadzić swoje zamysły tak, że inni uważają, iż realizują one zamysły innych. Z upływem czasu stają się złośliwe i hałaśliwe.

Mężczyźni: są energiczni, niezależni w swoich poglądach, nie lubiący krytyki. Kochają rodzinę i przywiązanie do rodzinnego życia. Są domatorami ceniącymi spokój.

Dewiza życiowa: "Czuję i ochraniam"

Znaki Zodiaku przychylne Rakom: Skorpion, Ryby, Panna, Rak

Żywioł: Woda: czysta czy mętna, sama ustala swój poziom, może wyparować, zamarznąć, utworzyć tęczę.


Planeta: znaczenie, charakterystyka.

Dołączona grafika Księżyc: znaczenie symboliczne - zwierciadło życia: strefa wpływu - nastroje.
Dotyczy wrażliwości i wychowania. Jest w każdej charakterystyce pierwiastkiem żeńskim. Związany z płynnością, cyklicznością, nawykami, odtwarzaniem, pożądaniami, płodnością, oraz potrzebą bliskości

Dwa bieguny cech zodiaku i żywiołów:

Połączenie cech żywiołów i znaków Zodiaku da cechy danej osobowości. Od nas samych zależy, czy charakterystyka będzie pozytywna czy negatywna.

Rak: współczujący, wrażliwy/obrażalski, narzucający się.


Dołączona grafika Lew ( 23 lipiec - 22 sierpień ) żywioł - ogień władca - Słońce

Osoby urodzone pod znakiem Lwa są impulsywni, niejednokrotnie agresywni, a chcąc osiągnąć cel nie liczą się ze stroną przeciwną. niejednokrotnie cechuje ich upór, zawziętość, pycha i bezwzględność. Działają pod wpływem chwili i nastroju. Z tego powodu często ujawniają wyraźnie swoje sympatie i nienawiści, wtedy bywają aroganccy, szorstcy i odpychający. Odznaczają się silną wolą w dążeniu do osiągnięcia autorytetu i władzy. Energiczne i przedsiębiorcze, zdecydowane w czynach i w słowach. Inteligentne, wyrozumiałe dążą do osiągnięcia wytyczonego celu. Bywają również mili i serdeczni.

Cechy charakteru: Lew, męski aktywny znak, stawia duże wymagania sobie i innym, ambitny, pracowity, niezależny. Często realizuje swoje plany. Ceni komfort. Uczciwy, prawdomówny. Wierny i lojalny.

Kobiety: delikatne, wielkie damy, a równocześnie znakomicie prowadzące dom, nawet w najbardziej trudnych warunkach. Impulsywne, władcze, szczerze oddane ukochanym osobom.

Mężczyźni: nie posiadają zmysłu praktycznego. Cenią związki rodzinne i przyjacielskie, ale pod tym względem trzeba się liczyć z ich zmiennym charakterem. Wyróżniają się w otoczeniu z uwagi na swój egoizm, brak tolerancji i cynizm.

Dewiza życiowa: "Chcę i mogę"

Znaki Zodiaku przychylne Lwom: Waga, Strzelec, Baran, Lew

Żywioł: Ogień: nie jest go łatwo opanować i oznacza proces, a nie rzecz. Jak wybuchnie, potrafi zużyć powietrze, zagotować wodę i przypalić ziemię.


Planeta: znaczenie, charakterystyka.

Dołączona grafika Słońce: znaczenie symboliczne - źródło życia: strefa wpływu - osobowość.
Dodaje energii i wzmacnia. Jest pierwiastkiem męskim w każdej charakterystyce. Kojarzy się z godnością, zdrowiem, przywództwem, własnym ja, a także zdolnościami i doświadczeniem.

Dwa bieguny cech zodiaku i żywiołów:

Połączenie cech żywiołów i znaków Zodiaku da cechy danej osobowości. Od nas samych zależy, czy charakterystyka będzie pozytywna czy negatywna.

Lew: pewny siebie, hojny/pompatyczny, pretensjonalny


Dołączona grafikaPanna ( 23 sierpień - 22 wrzesień ) żywioł - woda władca - Merkury

Osoby urodzone pod znakiem Panny niejednokrotnie cechuje nadmierna oszczędność i egocentryzm. Bywają przemądrzałe. W warunkach niesprzyjających potrafią być krytyczni, przebiegli i apodyktyczni, mogą nawet ulegać zazdrości i plotkarstwu. Są pilni, systematyczni, dokładni, staranni i uczciwi w działaniu. każdą sytuację. Lubią być doceniani za swoją pracę. Ich szybkie, logiczne i jasne myślenie, Umiejętność korzystania z faktów oraz krytyczna ocena zjawisk i ludzi umożliwiają im wszechstronną orientację w codziennym życiu. Często zapadają na schorzenia układu trawienia.

Cechy charakteru: oszczędność, cierpliwość, obowiązkowość, pilność, systematyczność. Mają doskonałą pamięć. Cenią życie rodzinne. Lubią spokój i uregulowany tryb życia, wrażliwi.

Kobiety: nieufne, sceptyczne, lubią elegancki sposób bycia. Inteligentne, pracowite i odpowiedzialne. Dobre towarzyszki życia. Tolerują drobne ułomności i wady do momentu, gdy nie zrani się ich uczuć.

Mężczyźni: mają wielkie ambicje zawodowe. Nigdy i dla nikogo nie wyrzekają się swoich upodobań. Krytyczni i bystrzy obserwatorzy o rozwiniętym zmyśle praktycyzmu. Skryci, zmienni. Cenią kulturę bycia.

Dewiza życiowa: "Odczuwam i analizuję"

Znaki Zodiaku przychylne Pannom: Skorpion, Byk, Koziorożec, Panna

Żywioł: Ziemia: piaszczysta lub żyzna nadaje się pod budowę lub uprawę. Potrafi utrzymać bieg wody, użyczyć miejsca ognisku, i współistnieć z powietrzem.


Planeta: znaczenie, charakterystyka.

Dołączona grafika Merkury: znaczenie symboliczne - posłaniec: strefa wpływu - myśli
Szybki i wszechstronny. Ma wpływ na rozum, myśli, zasięg emocjonalny, niedalekie podróże i aktywność, zręczność, umiejętność wyrażania się, intelekt, oraz na wszystko co jest związane z porozumiewaniem się

Dwa bieguny cech zodiaku i żywiołów:

Połączenie cech żywiołów i znaków Zodiaku da cechy danej osobowości. Od nas samych zależy, czy charakterystyka będzie pozytywna czy negatywna.

Panna: rozsądny, ludzki/drobiazgowy, ograniczony


Dołączona grafika Waga ( 23 wrzesień - 22 październik ) żywioł - powietrze władca - Wenus

Osoby urodzone pod znakiem Wagi nie znoszą kłopotów i przeciwności. Mając duże wymagania, żyją w ciągłym niepokoju i niepewności. Ciągle pragną poklasku i uznania. Często szukają przyjaźni, a kiedy ją znajdą, płacą za nią przyjaźnią i wiernością. Dla miłości potrafią zrezygnować nawet z własnej kariery życiowej. Odznaczają się poczuciem sprawiedliwości oraz wolnością poglądów. Są uprzejmi, dyplomaci o ujmującym wyglądzie. Dobrzy organizatorzy i staranni pracownicy. Cieszą się dużym smakiem artystycznym. Pełni chęci do wcielania w życie własnych ideałów estetycznych. Często zapadają na schorzenia nerek.

Cechy charakteru: towarzyscy, sprawiedliwi, pracowici. Cenią sobie uznanie i aplauz. Bezkonfliktowi. Szczęśliwi w życiu rodzinnym. Mają własne zdanie, które trudno podważyć. Sympatyczni, mili, koleżeńscy i życzliwi. Lubią komfort i wygodę.

Kobiety: lubią błyszczeć, a sprawianie na otoczeniu miłego wrażenia daje im szczególną satysfakcję. Nie gardzą dobrami materialnymi. Lubią zainteresowanie swoją osobą i wzbudzanie zachwytu płci odmiennej.

Mężczyźni: dyplomaci, pełni osobistego wdzięku. Rozważają każdy problem, a decyzje podejmują po głębokim zastanowieniu i wnikliwych konsultacjach. Mają powodzenie i szczęście w życiu osobistym.

Dewiza życiowa: "Łagodzę i toleruję"

Znaki Zodiaku przychylne Wagom: Bliźnięta, Wodnik, Strzelec, Waga

Żywioł: Powietrze: wietrzne czy balsamiczne, jest niewidoczne i zawsze w ruchu. wznosi się nad ziemią, bąbelkami przenika przez wodę, daje się przetwarzać przez ogień, dla którego jest niezbędne.


Planeta: znaczenie, charakterystyka.

Dołączona grafika Wenus: bogini miłości: strefa wpływu - uczucia i wartości.
Łagodna i zmysłowa, wpływa na miłość, sztukę, przywiązanie, przyjemności, stan posiadania, moralność, małżeństwo, stosunki towarzyskie, oraz na sprawy, które człowiek najbardziej ceni.

Dwa bieguny cech zodiaku i żywiołów:

Połączenie cech żywiołów i znaków Zodiaku da cechy danej osobowości. Od nas samych zależy, czy charakterystyka będzie pozytywna czy negatywna.

Waga: wyrafinowany, dobry dyplomata/płochy, apatyczny.


Dołączona grafika Skorpion ( 23 październik - 21 listopad ) żywioł - woda władca - Pluton

Osoby urodzone pod znakiem Skorpiona z reguły są pesymistami, podejrzliwi i nieufni. W zdobyciu jakiegoś wytyczonego celu pomaga im wojowniczy charakter, ostry język oraz wrodzony spryt. Nie lubią cudzej przewagi nad sobą. Nie znoszą tchórzostwa i lizusostwa. Są inteligentne, spostrzegawcze, posiadają dużą wyobraźnię i odznaczają się dobrą pamięcią. Mają dar rozpoznawania cech charakteru. Posiadają umiejętność planowania, a ich siła życiowa i odwaga pozwala im walczyć aż do zwycięstwa. Często zapadają na schorzenia płciowe.

Cechy charakteru: lubi walczyć, dowcipny, ironiczny, z wyobraźnią. Broni swojej racji bez względu na konsekwencje. Ma zmysł praktyczny i lubi załatwiać sprawy do końca. Prawdomówny. Dobry przyjaciel, ale i groźny wróg. Ma powodzenie u płci odmiennej.

Kobiety: trzeźwo myślące z niespożytą energią. Inteligentne, przedsiębiorcze, zapobiegliwe, często są podporą dla innych. Niekiedy mściwe, bezlitosne i twarde w swoich działaniach.

Mężczyźni: wojowniczy charakter, potrafią bezbłędnie trafić w najczulsze miejsce przeciwnika. Inteligentni, odznaczają się bystrością umysłu i spostrzegawczością. Lubią okazywać zazdrość.

Dewiza życiowa: "Pragnę i wytrzymuję"

Znaki Zodiaku przychylne Skorpionom: Ryby, Strzelec, Rak, Waga

Żywioł: Woda: czysta czy mętna, sama ustala swój poziom, może wyparować, zamarznąć, utworzyć tęczę.


Planeta: znaczenie, charakterystyka.

Dołączona grafika Pluton: znaczenie symboliczne - władca ciemności: strefa wpływu - transformacja.
Władca świata podziemnego, ukazuje wszystko co jest skrywane, włącznie z podświadomością. Pluton rządzi energią atomową, narodzinami i śmiercią, postępowaniem zbiorowym oraz sprawami, z których każdy z nas musi uporać się sam, bez pomocy innych.

Dwa bieguny cech zodiaku i żywiołów:

Połączenie cech żywiołów i znaków Zodiaku da cechy danej osobowości. Od nas samych zależy, czy charakterystyka będzie pozytywna czy negatywna.

Skorpion: pełen pasji, wnikliwy/zawistny, podejrzliwy

Dołączona grafika Strzelec ( 22 listopad - 21 grudzień ) żywioł - ogień władca - Jupiter

Osoby urodzone pod znakiem Strzelca są nienasyceni w chęci poznawania ludzi i świata. Nienawidzą głupoty, nie ulegają sugestii otoczenia. Ich życiowa aktywność, impulsywność, często niedyskrecja rodzi konflikty z otoczeniem. W dyskusjach nad niesprawiedliwymi sugestiami są niezwyciężeni. Mają dużą dozę intuicji, która nie pozwala im mylić się w wydawanych przez nich sądach. Są inteligentne, przewidujące, posiadają zmysł obserwacji i analizy przyczyn zjawisk. Dumni i świadomi swojej wartości i godności osobistej, są równocześnie skłonni do poświęceń. Pełni radości życia. Powinni unikać hazardu. Często zapadają na schorzenia ud.

Cechy charakteru: odpowiedzialność, dociekanie i poszukiwanie. Ceni sobie pochwały i stara się na nie zapracować. Impulsywny. Szybki i dynamiczny w działaniu.
Sprawiedliwy, uczynny i życzliwy, prawdomówny. Lubi taniec i muzykę. Ceni wolność.

Kobiety: nie lubią kłamstwa, mówią to co myślą nie licząc się z konsekwencjami. Impulsywne. Są wesołe, towarzyskie, lubią poflirtować.

Mężczyźni: inteligentni, cenią wysoko godność osobistą i wolność. Mimo, że są impulsywni w postępowaniu i przejawiają cechy egocentryków, ogólnie są lubiani. Nieustępliwie bronią swoich poglądów.

Dewiza życiowa: "Widzę i chcę wiedzieć"

Znaki Zodiaku przychylne Strzelcom: Baran, Waga, Lew, Skorpion

Żywioł: Ogień: nie jest go łatwo opanować i oznacza proces, a nie rzecz. Jak wybuchnie, potrafi zużyć powietrze, zagotować wodę i przypalić ziemię.


Planeta: znaczenie, charakterystyka.

Dołączona grafika Jupiter: znaczenie symboliczne - prorok: strefa wpływu - ekspansja.
Posiada szerokie horyzonty, chętnie zajmuje się filozofią, dobroczynnością, udaną działalnością zarobkową. Reprezentuje optymizm, rozwój, dalekie podróże. Lubi przestrzeń.

Dwa bieguny cech zodiaku i żywiołów:

Połączenie cech żywiołów i znaków Zodiaku da cechy danej osobowości. Od nas samych zależy, czy charakterystyka będzie pozytywna czy negatywna.

Strzelec: uczciwy, entuzjastyczny/obcesowy, zarozumiały.


Dołączona grafika Koziorożec ( 22 grudzień - 19 styczeń ) żywioł - ziemia władca - Saturn

Osoby urodzone pod znakiem Koziorożca posiadają bardzo złożony charakter. Z pozoru mało serdeczni i chłodni, gdyż nie potrafią ujawniać swojej wrażliwości i uczuciowości. Przyjaciół mają niewielu, wśród nich są tacy, którzy dobrze znają wartość Koziorożca. Innych zraża jego chłód i trudność w nawiązywaniu z nim bliższych kontaktów, niekiedy jego apatia, małomówność i zamknięcie się w sobie. Są ambitni, solidni, i niestrudzenie dążący do wytyczonego sobie celu. W trudnych chwilach, można na nich liczyć. Często zapadają na schorzenia reumatyczne.

Cechy charakteru: stałość, sumienność. Pracowitość, konsekwencja, wytrwałość, cierpliwość. Szlachetny, wierny, można zawsze na niego liczyć. Niezawodny w działaniu. Opanowany, spokojny, skryty i nieufny.

Kobiety: są aktywne zawodowo. Ze względu na cechy wrodzone takie jak: pracowitość, pilność, obowiązkowość, sumienność są cenionymi pracownikami. Są wyrozumiałe. W młodości cierpkie i nieprzystępne, z wiekiem staja się miłe i łagodne w stosunku do otoczenia.

Mężczyźni: sumienni, obowiązkowi, stali. Lubią spokojne, domowe życie i wysoko cenią związki rodzinne. Nie manifestują swoich uczuć.

Dewiza życiowa: "Używam życia i nie cofam się"

Znaki Zodiaku przychylne Koziorożcom: Ryby, Panna, Byk, Koziorożec

Żywioł: Ziemia: piaszczysta lub żyzna nadaje się pod budowę lub uprawę. Potrafi utrzymać bieg wody, użyczyć miejsca ognisku, i współistnieć z powietrzem.


Planeta: znaczenie, charakterystyka.

Dołączona grafika Saturn: znaczenie symboliczne - prawodawca: strefa wpływu - odpowiedzialność.
Wytrwały i mądry. wiąże się z prawdą, starzeniem się, ambicją, odpowiedzialnością, dążeniem do kariery, ze wszystkimi mądrościami życiowymi.

Dwa bieguny cech zodiaku i żywiołów:

Połączenie cech żywiołów i znaków Zodiaku da cechy danej osobowości. Od nas samych zależy, czy charakterystyka będzie pozytywna czy negatywna.

Koziorożec: odpowiedzialny, oszczędny/skąpy, pełen zahamowań.


Dołączona grafika Wodnik ( 20 styczeń - 18 luty ) żywioł - powietrze władca - Uran

Osoby urodzone pod znakiem Wodnika są niecierpliwi, krótkowzroczni i nierozsądni. Te cechy charakteru powodują, że niejednokrotnie otrzymują od losu nagłe uderzenia, które załamują je psychicznie. Niektórzy małostkowi, chociaż w przyjaźniach życzliwi i wierni. Marzyciele z brakiem wyobraźni i zdrowego rozsądku. Cechuje ich pogoda ducha, wrażliwość i życzliwość. Są wrażliwi na krzywdy ludzkie. Cieszą się ludzką przyjaźnią. Inteligentni, dociekliwi. Często zapadają na schorzenia łydek.

Cechy charakteru: sceptycy, ogólnie cenieni, czasem lubiani. Pełni pomysłów, niebanalni. Dociekliwi, krytyczni. Mają w sobie wdzięk i czar. Oryginalni. Brak zdecydowania w działaniu.

Kobiety: często kapryśne i zmienne. Są energiczne, przedsiębiorcze, o nieprzeciętnej inteligencji, jednak gubiące się w słownych utarczkach. Niezależne, oryginalne.

Mężczyźni: to zazwyczaj optymiści. Posiadają duży potencjał twórczy. Są to ludzie "bujający w obłokach"

Dewiza życiowa: "Myślę i wiem"

Znaki Zodiaku przychylne Wodnikom: Waga, Baran, Bliźnięta

Żywioł: Powietrze: wietrzne czy balsamiczne, jest niewidoczne i zawsze w ruchu. wznosi się nad ziemią, bąbelkami przenika przez wodę, daje się przetwarzać przez ogień, dla którego jest niezbędne.


Planeta: znaczenie, charakterystyka.

Dołączona grafika Uran: znaczenie symboliczne - pobudzający: strefa wpływu - zmiany.
Oryginalny i ludzki, posiada wpływ na przełamywanie tradycji. Jest związany z nauką, wynalazkami, magią, elektrycznością, psychologią, wolą oraz nieoczekiwanymi zdarzeniami.

Dwa bieguny cech zodiaku i żywiołów:

Połączenie cech żywiołów i znaków Zodiaku da cechy danej osobowości. Od nas samych zależy, czy charakterystyka będzie pozytywna czy negatywna.

Wodnik: altruista, sprawiedliwy/niewyraźny, dwulicowy


Dołączona grafika Ryby ( 19 luty - 20 marzec ) żywioł - woda władca - Neptun

Osoby urodzone pod znakiem Ryb są chwiejni i uparci. Są niezdecydowane, sentymentalne, onieśmielone w większym towarzystwie. Wygórowane ambicje i aspiracje dostarczają im życiowych zawodów i wówczas wybierają życie w izolacji. Ich marzycielstwo niejednokrotnie jest przyczyną zbytniego sentymentalizmu. Małoduszni i wrażliwi. Cechuje je wyrozumiałość i współczucie dla nieszczęśliwych. Mają przekonanie, że to co robią jest dobre i właściwe. Są uprzejme, miłe wrażliwe i łagodne. Entuzjastycznie nastawieni do ideałów, potrafią się zdobyć na wyrzeczenia. Często zapadają na schorzenia stóp.

Cechy charakteru: uczucie, intuicja, kobiecość, wrażliwość. Niecierpliwi, nerwowi, zarozumiali, niekonsekwentni. Brak zdecydowania, nieśmiałość, fantazja. Lubią komfort i wygody. Sympatyczni o dobrym sercu. Marzyciele.

Kobiety: spokojne, pobłażliwe, wrażliwe i uczuciowe, chociaż w domu gadatliwe.

Mężczyźni: inteligentni. Potrafią zaskoczyć otoczenie decyzją obrania kierunku drogi i efektami takiej decyzji do osiągnięcia zamierzonego celu.

Dewiza życiowa: "Wierzę i czuję"

Znaki Zodiaku przychylne Rybom: Skorpion, Rak, Byk, Koziorożec

Żywioł: Woda: czysta czy mętna, sama ustala swój poziom, może wyparować, zamarznąć, utworzyć tęczę.


Planeta: znaczenie, charakterystyka.

Dołączona grafika Neptun: znaczenie symboliczne - mistyk: strefa wpływu - wyobraźnia.
Subtelny, tajemniczy. rządzi morzem, wszystkim co płynne. Iluzjami, marzeniami, szachrajstwem, ideałami, religią, a zatem ma wpływ na dramat, film, środki znieczulające, narkotyki, więzienie, szpital oraz wszystkie instytucje.

Dwa bieguny cech zodiaku i żywiołów:

Połączenie cech żywiołów i znaków Zodiaku da cechy danej osobowości. Od nas samych zależy, czy charakterystyka będzie pozytywna czy negatywna.

Ryby: pełen poświęcenia i intuicji/leniwy, niesolidny."

Źródło: http://www.parapsycholog.com.pl/
 • 0

#2

NoNaMe.
 • Postów: 62
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nigdy w te brednie (o, pardon, waga jestem x) ) nie wierzyłem, ale nie wiedzieć czemu - lubię takie rzeczy czytać...
 • 0

#3

Mariush.
 • Postów: 4115
 • Tematów: 59
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wierzę w te pierdoły, mimo że w moim przypadku (Panna) wyjątkowo dużo się zgadza. Cóż, zawsze komuś coś musi spasować - na tym to w końcu polega. ;)
 • 0#4

tomason.
 • Postów: 168
 • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jestem Rybka, ale o dziwo duuzo sie zgadza, prawie wszystko :)
 • 0

#5

Vivere Parvo.
 • Postów: 238
 • Tematów: 6
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok ja też jestem ryba, ale podchodzę do tego z dużym dystansem ;p

Cóż, zawsze komuś coś musi spasować - na tym to w końcu polega.Dokładnie.

Jeszcze gorszą rzeczą są horoskopy, moja biedna matka bezgranicznie, ale to dosłownie w nie wierzy, i nie trafiają racjonalne argumenty, że te paniusie mają co tydzień kupę zabawy wymyślać jakieś tam wydarzonka i inkasować za to kasę. Robota musi być bardzo przyjemna :P
 • 0

#6

xxblaze.
 • Postów: 105
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lubie czytać takie brednie :P Lecz stanowczo w to nie wierzę.. Zawsze bawi mnie to gdy ktoś czyta to i potem na tym polega..
 • 0

#7

Azyl.
 • Postów: 142
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehe ... zgadza się wszystko ... Jestem baran :D to jest jakby moja charakterystyka 100% sie zgadza :)
 • 0

#8

Tacita.

  Ukryty wymiar

 • Postów: 859
 • Tematów: 53
 • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

90% z tego, co tu piszą o Wodnikach pasuje do mojej osoby. No cóż..
 • 0#9

The X.
 • Postów: 113
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmmm mój znak to wodnik parę rzeczy nawet pasuje,

krótkowzroczni

u mnie to ma znaczenie dosłowne, mam słaby wzrok hehe.
 • 0

#10

rewolucjonalista.
 • Postów: 416
 • Tematów: 28
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mój znak: Lew
Numerologia/liczba: 1

jestem naprawde typowa jedyna ;ss
 • 0

#11

Ladd.
 • Postów: 1115
 • Tematów: 49
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No ja strzelec zgadza się nawet to z Jowiszem chociaż nie jestem zarozumiały to się nie zgadza :P .
 • 0

#12

black_angel*.
 • Postów: 67
 • Tematów: 0
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ja raczek jestem i wiekszosc co tu o raczku napisane sie nie zgadza ..

jedyne co to

Uparci w swoich poglądach

:]
 • 0

#13

Lajon.
 • Postów: 23
 • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja jestem Ryba i sie zgadza(m)
 • 0

#14

ciemność.
 • Postów: 1937
 • Tematów: 21
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja jestem rakiem i mi się zgadza oprócz kilku szczegółów. Ale generalnie taki właśnie jestem. Nie wiem, czy się cieszyć, czy płakać...
 • 0#15

zak.
 • Postów: 1198
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

raczek i wiekszosc sie zgadza 0_O
 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u