Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nawiedzone Miejsca Na Podkarpaciu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#46

palladino19.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Potwierdzam, klasztor w zagórzu ciekawe miejsce i dostepne 24h/d byłem tam kilka razy i jest ciekawie, napewno fajny klimat, i faktycznie są tam jakies opowiesci o zjawiskach paranormalnych związanych z tym miejscem. O ile pamietam to na tablicy informacyjnej na klasztorze, pisze cos o duchu mnicha. Jest tez pare łemkowskich wsi wysiedlonych porozrzucanych po lasach, oraz cmentarzy. Nie pamiętam w którym miejscu ale gdzies w polach widzialem raz taką opuszczoną cerkiew i stary cmentarz koło niej, fajnie to miejsce wyglądało a i w srodku bylo ciekawie, tylko za nic nie moge sobie przypomniec jaka to miejscowosc byla. A jeszcze co do zamku Golesz, to kilka lat temu pod jedną ze skał znalezli zamarzniętego męzczyzne. To był taki starszy gosc który na nawsiu kołaczyckim mieszkał pod lasem. Z faktów które zapamietalem z tamtego czasu to że szukali go jakies dwa tygodnie, pozniej gdy znalezli to bylem tam popatrzec, widzialem go. Najciekawsze bylo to ze bylo wtedy duzo sniegu, i byly jego slady, ktore caly czas biegly w inne strony i wracaly do tego samego punktu, tego w ktorym zamarzl, tak jakby szedł, błądził, a i tak go cos w to jedno miejsce prowadzilo gdzie umarł.

Użytkownik palladino19 edytował ten post 24.03.2013 - 16:01

  • 0

#47

Poszukiwacz93.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W miejscowości Kotów w Bieszczadach znajduje się opuszczona cerkiew popadajca w ruine, a za nia prawdopodobnie sa pozostałości cmętarza.



https://plus.google....976449893259953


P.S Zdjęcia z Zagórza i Kotowa robione były podczas zeszłorocznej wyprawy.

Użytkownik Poszukiwacz93 edytował ten post 24.03.2013 - 19:12

  • 0

#48

palladino19.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tez ciekawe, lecz tamta którą pamiętam była murowana :)
  • 0

#49

mat x.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do dworku w Słocinie, to byłem tam z czworgiem kolegów, jakoś z 2,3 lata temu. Podjechaliśmy rowerami pod dworek, zaczęliśmy się rozglądać wokół budynku, no i zauważyliśmy że w drzwiach jest dziura, no to co? weszliśmy. Włączyliśmy latarki w telefonach i ruszyliśmy przed siebie. Pamiętam, że na lewo była spora sala, duże okna niebieskie ściany, nic specjalnego, ale mimo to lekki niepokój był. Zdecydowaliśmy się wejść na górę po starych, skrzypiących schodach, pamiętam tylko małą łazienkę, w której była brudna wanna. Ale to już było za wiele jak na nas ;p Szybko zeszliśmy na dół i wyszliśmy przed tą samą dziurę przez którą wcześniej weszliśmy. Pamiętam, że z lewej strony od wejścia była piwnica, na ziemi walały się puszki z piwa, więc wygląda na to, że ten dworek w tamtym okresie wcale nie był tak bardzo "opuszczony".
Słyszałem jeszcze legendy na temat jakby tam mieli się spotykać sataniści i przeprowadzać jakieś swoje "imprezki". Obiło mi się jeszcze o uszy coś o wieszanych kotach i psach na drzewach znajdujących się na terenie dworku.
  • 1

#50

Poszukiwacz93.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

teraz dworek jest już wyczyszczony z tego całego syfu i naprawdę miło się tam spaceruje , są tam dwa strychy
dużo krętych schodów , ogólnie klimat jest i za niedługo planujemy się tam wybrać po raz trzeci ponieważ na ostatnich wyprawach tam
nie mieliśmy aparatów. a jeśli chodzi o coś "paranormalnego to gdy byliśmy na strychu słyszeliśmy jakieś kroki na dolę jakby ktoś otwierał drzwi i coś przesuwał to napędziło nam trochę strachu ale rozglądaliśmy się dalej :D

ps. do dworu wchodzi się przez piwnice.

jakby ktoś był chętny wybrać się tam z nami to prosiłbym o dokładnie określenie się
i możemy pomału ustalać termin.

Druga sprawa jest taka , kto jest chętny wybrać się do tego domu na Sikorskiego bo to zważywszy na ogrom historii o tym domu
stwierdziłem że fajnie było by się tam wybrać większą ekipą
  • 1

#51

mat x.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jestem chętny jeśli chodzi o dworek, jak i o dom na sikorskiego ;)

Jeśli chodzi o czas, to ja jestem wolny od 21 czerwca.

Użytkownik mat x edytował ten post 12.06.2013 - 19:28

  • 1

#52

LukeKZ.
  • Postów: 183
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten dom co znajduje się na Sikorskiego jest teraz w trakcie budowy i dodam tylko jeszcze że rozmawiałem ze znajomego znajomym (były policjant) i jak mówiłem o tym właśnie domu to on mi powiedział że to nie ten tylko inny i jak bedzie miał czas (on i ja) to pod jedzie mi pokazać który to lecz teraz to ktoś już tam mieszka. Na słocine też byłbym chętny jeżeli tylko bym miał czas
  • 1

#53

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja jestem chętny, byle nie w tą sobote bo na wesele idę. Ew piątek po 17, lub przyszly tydzień jakoś z nastawieniem na weekend.

Użytkownik Ebola edytował ten post 12.06.2013 - 23:43

  • 1



#54

Poszukiwacz93.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zobaczymy jak będzie z czasem , bo na drugi tydzień to nie wyrobimy z ekipą lecz za dwa tygodnie bardzo możliwe że będziemy mieć więcej wolnego czasu to się na Dworek wybierzemy i zintegrujemy choć trochę :)
  • 1

#55

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Za 2 tyg wstępnie mi pasi. Tylko proszę podajcie konkretny termin jak najszybciej będzie coś ustalone. A wtedy na dworek czy w jakąś inną miejscówe się uderzy:)

Pozdrawiam
  • 0



#56

ufo1987.
  • Postów: 357
  • Tematów: 79
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Temat trochę ucichł niestety a chętnie bym się wybrał z wami w jakieś ciekawe miejsce. Służę sprzętem do nagrywania video i robienia fotek.
  • 0



#57

serrola.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam :D

 

Chciałabym wam polecić opuszczone sanatoria w Rymanowie Zdroju. Dużo rzeczy dobrze zachowanych i wiele godzin zwiedzania :)

 

Kolejne miejsce to stara Mieszalnia Pasz w Lesku, może nie "nawiedzone" miejsce, ale można tam znaleźć np. dokumenty, filtry i jakąś nielegalną produkcję pamiątek z Janem Pawłem II itp. Zdecydowanie polecam. ;)


Byłabym wdzięczna jakbyście zapodali jakieś ciekawe opuszczone miejsca, najlepiej w okolicach Sanoka :D

 

Pozdrawiam ;)


  • 0

#58

Sumnium.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Siemka nieco tu cicho jak widzę. Jak by ktoś miał ochotę wybrać się do jakiś starych ruin, nawiedzonych miejsc itp. To ja jestem bardzo chętny ;)


  • 0

#59

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Najlepiej napisz parę zdań o sobie (skąd jesteś, ile masz lat, co Cię interesuje itp.) w tym temacie:
http://www.paranorma...pa-podkarpacka/

Co prawda w temacie wiele się nie dzieje, jednak w realu kilka akcji się odbyło.
Pozdro
  • 0



#60

Semprezylia.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć, jestem z Sanoka. Ja z koleżanką jesteśmy chętne na wspólne zwiedzanie jakiś ciekawych, wartych zobaczenia opuszczonych budynków, najlepiej gdzieś w okolicy naszego miejscowości, ale pobliskie miasta takie jak Krosno czy Rzeszów również wchodzą w grę. Kontakt priv


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych