Skocz do zawartości


Zdjęcie

Egzorcyzmy - How To...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

barteqx.
  • Postów: 46
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio będąc u ciotki w stolicy dostałem parę "świetych" książeczek(Jako, że moja ciocia jest osobą bardzo wierzącą). A wśród nich... "Jak pokonać szatana. Egzorcyzmy i modlitwy."

Podaję jeden:
EGZORCYZM PROSTY PORANNY

Wimię Boga w Trójcy Jedynego, w imie Ojca i Syna i Ducha Św., uciekajcie złe duchy z tego miejsca, nie patrzcie, nie słuchajcie, nie niszczcie i nie wprowadzajcie zamieszania do naszej pracy i naszych planów, które poddajemy zbawczemu projektowi Boga. Nasz bóg jest waszym Panem i rozkazuje wam: Oddalcie się i nie wracajcie więcej tutaj! Amen.

Boże, Najwyższy nasz Panie, Twoją Boską mocą uczyń nas niewidzialnymi dla naszych wrogów!
Święty Michale Archaniele, który wraz z Aniołami zwyciężyłeś szatana w niebie, dopomóż zwyciezyć go na ziemii.

Z krzyżem trzymanym w dłoni, odmów 20x Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i chwała ojcu(w tym 5x na znak ran Chrystusa i raz za papieża

(Za zgodą Kurii Diecezji Warszawsko-Praskiej z 8 II 1993 r., nr 184/K/93)


Nie wiem czy działa, ale jak ktoś potrzebuje to może spróbować. PAMIETAJCIE: NIE DLA ZABAWY!!!.
Nie trzeba być księdzem.
  • 0

#2

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Brzmi jak przepis na zupe w proszku albo coś w stylu "Przebiegnij wokoło domu na jednej nodze a ból głowy zniknie".

Nie działa. ;) Jeśli chodzi o "opętania" to istnieją psycholodzy, psychiatrzy i neurolodzy.
  • 0

#3

Wiśnia88.
  • Postów: 54
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o "opętania" to istnieją psycholodzy, psychiatrzy i neurolodzy.

Tak w wielu przypadkach to wystarczy. Lecz nie we wszystkich niestety.
  • 0

#4

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak ktoś uwierzy, że pomoże, to pomoże...
Nie koniecznie ze względu na święte teksty.
  • 0

#5

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oh.. śmieszne..
Jeżeli wierzysz w Boga w Trójcy który Cie zbawi to Cie zbawi..
Jezeli wierzysz w boga wojny Aresa, który zniszczy Twoich wrogów, to tak sie stanie..
Ale mówie tu o prawdziwej wierze..
Takiej jak małe dziecko, wierzy swoim rodzciom..
  • 0

#6

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak w wielu przypadkach to wystarczy. Lecz nie we wszystkich niestety.


Pozostałe przypadki są wtedy gdy osoba bezgranicznie wierzy, że jest opętana lub zostaje jej to wmówione. Wtedy tylko egzorcysta potrafi przynieść jej ukojenie, przy okazji nieźle rąbiąc takiej osobie psychike.
  • 0

#7

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ohh.. Opetania są..
A jeśli nie wierzysz poczytaj w necie jak wywoływać duchy i idź w nocy na cmentrz i spróbuj..
Jeżeli naprawde wierzysz, że nie ma opetań to Ci sie nic nie stanie..
A jak Cie opeta to moze wtedy uwierzysz..
  • 0

#8

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

tylko egzorcysta potrafi przynieść jej ukojenie, przy okazji nieźle rąbiąc takiej osobie psychike.

No i zapomniałeś jeszcze dodać że rąbie przy tym niezłą sumkę za swoje usługi. Ja nie byłbym taki pewny co do tego że oęptanie to jakaś choroba. Jak wytłumaczycie to że ludzie opętani cżęsto mówią językami, których wcześniej nie znali a nawet językami już wymarłymi?
  • 0

#9

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli naprawde wierzysz, że nie ma opetań to Ci sie nic nie stanie..

Zatem nic mi się nie stanie... :)

A na cmentarzu nocą bywałem, bo lubię przebywać w dziwnych miejscach i zachwycać się ich nocnym pięknem i spokojem. Jedyne co od czasu do czasu podnosiło mi ciśnienie były koty pojawiające się z nikąd. ;)

Jak wytłumaczycie to że ludzie opętani cżęsto mówią językami, których wcześniej nie znali a nawet językami już wymarłymi?

To zależy. Bo ja tez mogę wylecieć na ulicę i wykrzykiwać jakieś nieznane słowa (abstrakcyjne myślenie posiada każdy). Jeśli natomiast jest to greka, łacina lub inny język, którego wcześniej dana osoba nie znała, to jest to warte zaciekawienia i z chęcią poczytałbym o takowych przypadkach. :)
  • 0

#10

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To czytaj..
'szukajcie a znajdziecie'
Mi nie chodzi o chodzenie noca po cmentarzu, ale o wywoływanie na nim duchów..
  • 0

#11

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mój kuzyn wywoływał kiedyś duchy... nic się nie stało a ja sam tego nie praktykuje bo wierze w duchy i obawiam się ich prześladowań ale co do opętań mam wątpliwości.
  • 0

#12

Wiśnia88.
  • Postów: 54
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Popieram tu Żbikusia . Jeszcze należy dodać że osoba opętana wykazuje się niezwykłą siłę fizyczną jak na jej posturę. Wiadomo wiele przypadków można tłumaczyć chorą psychiką , ale nie wszystkie. To że kościół zaprzecza nie znaczy że tego nie ma. PanDemonium poczytaj o tych przypadkach naprawdę niektóre są bardzo dziwne.
  • 0

#13

barteqx.
  • Postów: 46
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wielu psychiatrów po prostu odsyła do księży, ponieważ połowa chorób psychicznych to opętania.

PO za tym, jak nazwa wskazuje EGZORCYZM (...) PROSTY - czyli przeciwko słabym złym duchom...

A podejście "spróbuję, ale i tak się nie uda" nic nie da, to ma być po prostu modlitwa, nie eksperyment.
  • 0

#14 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Z krzyżem trzymanym w dłoni, odmów 20x Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i chwała ojcu(w tym 5x na znak ran Chrystusa i raz za papieża

Tak, tak, koniecznie 20 razy, jak mniej to cię coś opęta xD Albo co gorsza, opęta papieża, jeśli się raz za niego nie pomodlisz xD

Brzmi jak przepis na zupe w proszku

A wiesz, że odniosłem to samo wrażenie? :D

Jeśli chodzi o opętania to jakoś nie jestem do nich przekonany. Większość da się w jakiś sposób wytłumaczyć. No i skoro "nie" opętaniom, to również "nie" egzorcyzmom, gdyż jedno pociąga za sobą drugie ;)
  • 0

#15

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

PanDemonium możesz się dokładnie przyjżeć historii Anneliese Michel czyli filmowej Emily Rose. http://www.paranorma...?showtopic=6223
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych