Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawda O Chupacabrze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#136

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bo w moim temacie zebrałem wszystkie informacje o polskiej Chupie, i tylko o polskiej a tu o wszystkich Chupach jest i jest taki mały nieporządek tutaj :)
  • 0

#137

lukasz9.
  • Postów: 305
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Znowu nowe fakty na temat polskiej czupy na stronach fundacji nautilus zapraszam do lektury!
  • 0

#138

el_tibio.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ciekawy artykuł i dyskusja ^^ Ciekawa ta cała sprawa z tą chupą. Jedyne co mnie dziwi, dlaczego ludzie się uparli, że to zdziczałe psy xD ( komentarze na stronce Nautilusa odnośnie chupy). Poza tym, ten pan Antoniak raczej nie kłamał, bo powiedział to samo mojemu wujkowi. Mieszkam blisko tego miejsca. Już zamieszczałem komentarz w temacie Polska Chupacabra i nie chcę się powtarzać (co już zrobiłem ale już nie będę xD )

Co do mojego zdania, nie były to na 100% zdziczałe psy, bo dlaczego kozy by się tak wystraszyły ze by były blisko psów? Skoro psy by zaatakowały (nie ważne jakie) to by były jak najdalej od nich, nie sądzicie?
  • 0

#139

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Mieszkańcy Oklahomy: Złapaliśmy chupacabrę!


Pewien Amerykanin pochwalił się, że udało mu się schwytać legendarne zwierzę, któremu w krajach Ameryki Północnej i Południowej często przypisuje się okrutną działalność. Mimo wątpliwości ekspertów, wiele osób wciąż utrzymuje, że przedziwna istota, która wpadła niedawno w sidła to chupacabra.

Do ujęcia drapieżcy doszło w amerykańskim stanie Oklahoma. Po tym jak Jeremy Scheffel spostrzegł na ganku dziwnie wyglądające zwierzę, postanowił zastawić na nie pułapkę. Po upływie zaledwie 24 godzin zwierzę trafiło w zasadzkę. Gdy okoliczni mieszkańcy zobaczyli cudacznie wyglądające, bezwłose zwierzę, natychmiast orzekli, że mają do czynienia z "wysuszoną, żarłoczną chupacabrą". Samodzielnie wydali taką opinię, pomimo że w okolicy nie znaleziono typowych śladów działalności zwierzęcia, takich jak zabite kurczaki czy kozy.


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak zwykle przy tego typu sytuacjach, sceptyczni pozostają naukowcy. Już wcześniej, kiedy pojawiały się informacje o "dopadnięciu" chupacabry, na końcu okazywało się, że nie jest to mityczne latynoamerykańskie zwierzę, ale cierpiący na chorobę skóry kojot. Tym razem eksperci uważają, że złapane przez Scheffela monstrum, to tak naprawdę szop borykający się z nużycą - wywoływaną przez pasożyty chorobą skóry.

Na razie zdjęcia rzekomej chupacabry robią furorę w Internecie. Jak poinformował serwis "The Morning Starr", sąsiedzi Scheffela oświadczyli, że dopóki nie pojawi się wydane przez ekspertów oficjalne stanowisko, jednoznacznie stwierdzające z czym mają do czynienia, złapana niedawno istota wciąż nazywana będzie chupacabrą.
Na razie rzekomy "wysysacz kóz" trafił do Wild Heart Ranch Wildlife Rescue and Rehabilitation w Claremore. Pracownicy ośrodka także wstępnie orzekli, że dziwne zwierzę, to łysy szop pracz. Eksperci powiedzieli, że kiedy tylko zwierzę wróci do zdrowia i odrośnie mu uwłosienie, znów będzie wyglądał jak normalny szop.

Pierwsze wzmianki na temat chupacabry pojawiły się na początku lat 90-tych. Mieszkańcy Meksyku oraz południowej części Stanów Zjednoczonych wielokrotnie obarczali legendarnego stwora odpowiedzialnością za śmierć zwierząt domowych. Naukowcy zaś już dawno stwierdzili, że chupacabra jest jedynie wytworem ludzkiej wyobraźni. Domniemane monstrum pozostaje przedmiotem badań kryptozoologów.

[url="http://www.youtube.com/watch?v=FFsJ2YuIrqY"]http://www.youtube.c...h?v=FFsJ2YuIrqY[/url]

Źródła:
http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Mieszkancy-Oklahomy-Zlapalismy-chupacabre,wid,12042959,wiadomosc.html
http://www.khou.com/...a-86351757.html
  • 0



#140

harap.
  • Postów: 210
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

pff....pfffffhhhh...pfhhhaahahahahahaha!
O tak ma wyglądać ten mityczny czupakabras, co to krowę oszamać potrafi i jeszcze na deser parę kózek sobie bierze?
Nie no, litości, przecież chyba ten koleś sam w to nie wierzy. Imo to bardziej by się do działu humor nadawało :P
  • 0

#141

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie no dajcie spokój... To ma być chupacabra?.. jamnik mojej sąsiadki wygląda groźniej. To jest jakieś zwykłe zwierze ( niby szop) które cierpi na jakąś rzadką chorobę. Jest przynajmniej kilka chorób (np. świerzb, genetyczna choroba Sampson),które powodują brak owłosienia wśród zwierząt wszelakiego gatunku, ludzie często utożsamiają te chore zwierzaki z legendarna chupacabrą.
"Niegodne wiary" znowu szukało sensacji na siłę...
  • 0



#142

Zwierzak15.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdyby to był Chupacabra to miał by inny wygląd bo opisy najczęściej przedstawiają to istotę jako chodzącą na 2 kończynach i z czerwonymi ślepiami noi łysą lub pokrytą łuskami tu występuje tylko łysina i gdyby to była Chupa to by się szamotała ze wściekłości i spokojnie by rozwaliło to pudełeczko
  • 0

#143

Darkman-72.
  • Postów: 101
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tym razem eksperci uważają, że złapane przez Scheffela monstrum, to tak naprawdę szop borykający się z nużycą - wywoływaną przez pasożyty chorobą skóry.

Na razie rzekomy "wysysacz kóz" trafił do Wild Heart Ranch Wildlife Rescue and Rehabilitation w Claremore. Pracownicy ośrodka także wstępnie orzekli, że dziwne zwierzę, to łysy szop pracz. Eksperci powiedzieli, że kiedy tylko zwierzę wróci do zdrowia i odrośnie mu uwłosienie, znów będzie wyglądał jak normalny szop.

A dlaczego nie pobrano DNA tego zwierzaka i nie porównano z DNA szopa. To by chyba dało jednoznaczną odpowiedź.
  • 0

#144

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bo to jest tak oczywiste, że szkoda czasu na taką fatygę jak sprawdzanie DNA.
  • 0

#145

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wg opisu pod filmem chupacabra zaatakowała kobietę na ukraińskiej wsi 18 marca 2010 r.
Materiał z ukraińskiej telewizji.

[url="http://www.youtube.com/watch?v=z4Zt59_c21M"]http://www.youtube.c...h?v=z4Zt59_c21M[/url]
  • 0



#146

lukasz9.
  • Postów: 305
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawe informacje z Ukrainy które mogą nam potwierdzić wcześniejsze takie przypadki z Polski Rosji i Białorusi. Obraz sprawy mąci jednak delikatnie nie zgadzający sie z wcześniejszymi opisami wygląd stwora. I ja mam kilka ciekawych informacji mój wuj na początku marca widział "coś" o wzroście około 120cm określił to jako diabła dowiedziałem sie o tym dopiero wczoraj od babci której tylko opowiedział o tym wujek postaram sie dowiedzieć więcej na ten temat.
  • 0

#147

Willow.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś tak przerażającego, że strach zajrzeć w ciemność.

Istota nieludzka, nie zachowująca się jak zwierzęta, jakiś nieznany wszystkim potwór.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych