Skocz do zawartości


Zdjęcie

Erich von Däniken


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#61

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oczywiście że jest mnóstwo dowodów na budowę piramid przez Egipcjan, prócz jednej Wielkiej Piramidy. Badania wskazują ze jest ona najstarsza a jednocześnie jest najdoskonalsza i największa i samo to jest dość dziwne bo ona powinna być jedną z najmłodszych.

Jeśli przyjąć badania naukowców oparte o stopień i rodzaj erozji sfinksa i piramidy to mają one około 10 tyś lat więc były już gdy powstała cywilizacja egipska która zaczęła nieudolnie kopiować te wzory.
  • 0

#62

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście że jest mnóstwo dowodów na budowę piramid przez Egipcjan, prócz jednej Wielkiej Piramidy. Badania wskazują ze jest ona najstarsza a jednocześnie jest najdoskonalsza i największa i samo to jest dość dziwne bo ona powinna być jedną z najmłodszych.

I znowu ta Wielka Piramida...

Ani o na tak strasznie największa - obok niej stoi równie imponująca piramida Chafre (3 metry niższa, bok podstawy 15 m krótszy, 86 % objętości WP). Niedaleko, w Dachszur stoi niemniej imponująca starsza Piramida Czerwona (41 m niższa, bok podstawy krótszy o 10 m, 66% objętości WP). Nie należy też zapominać, że dość sporą część dolnej partii WP stanowi naturalny rdzeń skalny (ok. 5% objętości budowli, wys. do 10 m powyżej poziomu podstawy)

Ani ona taka precyzyjna - stojąca obok piramida Chafre pod względem dokładności odzwierciedlenia kształtu ostrosłupa bije ją na głowę (WP jest nieco koślawa). A całą jej zakręconą numerologię wymiarowo-astronomiczno-geograficzną można między bajki włożyć.

Nie ma w niej nic takiego nadzwyczajnego.
  • 0



#63

insi.
  • Postów: 97
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A to jakaś nowość. Zapisy hieroglificzne wielokrotnie wspominają o budowaniu piramid przez Egipcjan. Zapisów video i zdjęć niestety z tych czasów nie ma. Słyszałeś o kimś takim jak choćby Imhotep?

Mariush, nasz spór niewiele tutaj zmieni, gdyż ani ja, ani pewnie ty nie potrafimy odczytywać egipskich hieroglifów. Nasza wiedza opiera się głównie na tym, co powiedzą nam archeolodzy. Odpowiedz sobie sam na pytanie, czy w świetle wiedzy dzisiejszych archeologów możliwą do obrony byłaby teza, że piramidy są starsze niż 4000 lat? Kto miałby je zbudować, skoro bardzo niewiele wiadomo o Atlantach, Lemurianach i cywilizacjach np. Gor? Założenie dzisiejszej nauki jest takie, że Egipcjanie są jednym z najstarszych ludów i cywilizacji i to im naukowcy przypisują budowę piramid. Gdy Egipcjanie wyewoluowali jako naród piramidy stały tam od kilku tysięcy lat.
Dopóki my ludzie nie zrozumiemy rzeczywistego celu powstania piramid i sposobu ich wykorzystania nasze dyskusje będą jałowe. Widzisz, kluczem jest uznanie, że kiedyś naszą Ziemię zaludniały cywilizacje daleko wyprzedzające nas ludzi XXI w pod względem zaawansowania technicznego, dla których nasza technika, to igraszka. Przyczyny wymarcia tych cywilizacji przypisać mozna różnym nagłym przyczynom( np potop, katastrofa kosmiczna, broń masowego rażenia, a może przebiegunowienie Ziemi?). Na razie są jakies poszlaki istnienia takich cywilizacji, ale nikt na poważnie nie bada tych możliwości - za mało danych, zniszczone dowody.



A na to zapewne jest o wiele więcej argumentów? Chętnie się z nimi zapoznam - mam nadzieję, że przebijają swa wartością te oficjalne, przypisujące stworzenie piramid Egipcjanom. :)


Kilkanaście lat temu naukowcy zbadali metodą radioaktywnego węgla największą z piramid i wyszło im, że piramida ma co najmniej 7 tys lat. Badanie powtórzono i wynik był identyczny. Oczywiście od razu odrzucono tę hipotezę, a wyniki badań uznano za niemiarodajne. I do dzisiaj jest spokój. Nikogo (może poza pasjonatami) ta hipoteza nie interesuje, bo wszyscy wiedzą, że piramidy zbudowali Egipcjanie i koniec. A ja ci powtarzam: kłamstwo powtórzone 1000 razy staje sie prawdą. Aha dlaczego kwestionujesz te wszystkie matematyczno-geometryczne właściwości piramid? Przecież zrobił to naukowiec, matematyk lub fizyk, bodajże Francuz?

Gdyby to było forum np ,,GW" lub ,,Onet" od razu uznano by mnie za paranoika, ale to jest forum zjawisk paranormalnych, dlatego moje śmiałe tezy nie mogą byc traktowane jako dowody.
  • 0

#64

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

insi z calym szacunkiem, ale to Daniken wszystko dopasowuje do swoich z gory zalozonych teorii, manipuluje faktami co nawet na tym forum zostalo udowodnione. Pamietaj o jednym, ze Wy entuzjasci WIERZYCIE ze jest inaczej, bo chcecie tak wierzyc, jak Daniken. To jest moze pasja, fascynacja, ale z szukaniem prawdy nie ma nic wspolnego. Majac nascie lat tez sie fascynowalem lekturami Danikena, ale z czasem gdy przeczytalem wiecej obiektywnych ksiazek, a nie tylko para- stronniczych, zorientowalem sie z jakim typem manipulatora mialem do czynienia. P.s. Daniken to nie naukowiec, tylko pasjonat.
  • 0

#65

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

insi,

Mariush, nasz spór niewiele tutaj zmieni, gdyż ani ja, ani pewnie ty nie potrafimy odczytywać egipskich hieroglifów.

Fakt, nie potrafię czytać hieroglifów - tak samo jak Ty. Nie jest to jednak powód, aby od razy doszukiwać się jakiegoś spisku. W końcu umiejętność czytania hieroglifów to nie żadna tajemna, masorecka wiedza, tylko coś, co każdy może posiąść, jeśli tylko będzie chciał. Nie ufasz archeologom, masz wątpliwości - sam sprawdź, jak jest. Ja tak postępuje w wielu przypadkach, kiedy mam do czynienia np. z zagadnieniami dającymi się zweryfikować ścisłymi metodami. Tylko dzięki temu takie banialuki jak m.in.: spisek 9/11, moonhoax, kosmiczne teorie Sitchina, czy piramidalna numerologia, mam z głowy. :)

Założenie dzisiejszej nauki jest takie, że Egipcjanie są jednym z najstarszych ludów i cywilizacji i to im naukowcy przypisują budowę piramid.

To nie założenie, to wniosek. Wniosek, który wynika z tego, co wiemy.

Gdy Egipcjanie wyewoluowali jako naród piramidy stały tam od kilku tysięcy lat.

Insi, wybacz, ale to, co powyżej napisałeś, to dla mnie tylko swobodna spekulacja wynikającą z innej, równie swobodnej spekulacji. W ten sposób to można dość do dowolnych wniosków.

Widzisz, kluczem jest uznanie, że kiedyś naszą Ziemię zaludniały cywilizacje daleko wyprzedzające nas ludzi XXI w pod względem zaawansowania technicznego, dla których nasza technika, to igraszka.

Ot, i przykład spekulacji. Gdzie są zatem te niepodważalne materialne dowody, ślady po tej wysoce rozwiniętej cywilizacji? I nie chodzi mi o te wszelkie niejasne interpretacje starożytnych tekstów, rysunków i figurek. Nie jest dla mnie dowodem to, że Daeniken w biblijnych wizjach Ezechiela widzi statek kosmiczny - chciałbym zobaczyć fragment jednego z takich statków. Przecież podobno w Indiach dochodziło do prawdziwych bitw powietrznych i wojen atomowych. Coś chyba powinno się uchować?
Po nas zostałoby bardzo wiele...

Na razie są jakies poszlaki istnienia takich cywilizacji, ale nikt na poważnie nie bada tych możliwości - za mało danych, zniszczone dowody.

Nie nazwałbym tego poszlakami. To raczej wynik zwykle nieuzasadnionego i mętnego doszukiwania się wzajemnych powiązań między różnymi ludzkimi kulturami, które w rezultacie tworzy iluzję istnienia jakiegoś mitycznego, wysoce rozwiniętego wspólnego ich poprzednika. Niestety, kilka mętnych hipotez połączonych w jedną nie dodaje tej ostatniej wiarygodności. Nie tędy droga.

Kilkanaście lat temu naukowcy zbadali metodą radioaktywnego węgla największą z piramid i wyszło im, że piramida ma co najmniej 7 tys lat.

Z tego co się orientuję, metoda węgla C-14 służy do datowania szczątków organicznych. Wielka Piramida do nich raczej nie należy. ;)
Podałbyś więcej szczegółów?

Aha dlaczego kwestionujesz te wszystkie matematyczno-geometryczne właściwości piramid?

Bo to bzdury wyssane z palca. Te wszystkie piramidalne sensacje miałem już okazje omawiać na forum. Zajrzyj TUTAJ.
  • 0



#66

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego co się orientuję, metoda węgla C-14 służy do datowania szczątków organicznych. Wielka Piramida do nich raczej nie należy. Podałbyś więcej szczegółów?

Sam słyszałem o tych badaniach i nawet w angielskiej wersji wikipedii jest o nich

http://en.wikipedia....Pyramid_of_Giza

"The Edgar Cayce Foundation, researching claims that the pyramids were at least 10,000 years old, funded the "David H. Koch Pyramids Radiocarbon Project" in 1984. The project took samples of organic material (such as ash and charcoal deposits) from several locations within the Great Pyramid, and other pyramids and monuments from the Old Kingdom period (ca. 3rd millennium BC). These samples were subjected to radiocarbon dating to produce calibrated date-equivalent estimates of their age. This yielded results averaging 374 years earlier than the estimated historical date accepted by Egyptologists (2589 – 2504 BC) but still more recent than 10,000 years ago."

i tutaj:

http://www.archaeolo...s/pyramids.html

NIestety, wynik nie wskazywał 7000 lat, ale wyniki zbliżone do tych obecnie przyjmowanych.
  • 0



#67

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzięki. :)
W sumie teraz sobie przypomniałem, że kiedyś na ten temat już czytałem. Te 7000 lat zbiło mnie z tropu. ;)

Ciekaw jestem, skąd ta różnica wynosząca aż 2000 lat?
Może te 7000 lat to wynik pomyłki (niekoniecznie insiego) albo błędu w tłumaczeniu? Znając niektóre tłumaczenia paranaukowych książek, wszystkiego można się spodziewać. Być może ktoś prawidłowo napisał, że piramida ma 5000 lat, ale ktoś inny odczytał, że pochodzi ona z 5000 p.n.e. I już nam wychodzi 7000.
  • 0



#68 Gość_michalpski

Gość_michalpski.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie przeczytałem jego wszystkich książek. Mimo to uważam, że ten niezwykły człowiek wie, co pisze i mówi. Jestem zwolennikiem jego wszystkich, a może prawie wszystkich tez związanych z wpływem istot pozaziemskich na życie ludzi w czasach przedhistorycznych. Wierzę głęboko, że w pradawnych czasach nasza planeta Ziemia była odwiedzana przez kosmitów lub... ufonautów i że człowiek stworzony został niegdyś jako sztuczny produkt naukowych eksperymentów istot pozaziemskich, dzięki wysoko zaawansowanej inżynierii genetycznej, o czym jestem głęboko przekonany. Wierzę, że istnieją inne inteligentne - mądrzejsze i doskonalsze cywilizacje, która jedna z nich stworzyła człowieka na swój obraz i swoje podobieństwo, a teraz z ukrycia przygląda się swojemu eksperymentowi na Ziemi. Wierzę, że w dzisiejszych czasach kosmici kontynuują swą pracę. Dokonują sekcji porywanych zwierząt hodowlanych, zdobywają materiał genetyczny, porywają mężczyzn, którym pobierają próbki nasienia, kobiety, które sztucznie zapładniają, a podczas kolejnego uprowadzenia odbierają im płody, często dopiero po wielu latach pokazując matkom, jak rozwinęły się ich dzieci. Krótko mówiąc: istoty pozaziemskie eksperymentowały w zamierzchłej przeszłości na ludziach. Czynią to zresztą po dzień dzisiejszy.
  • 0

#69

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wierzę głęboko, że

No wlasnie, wierzysz. Kazdy ma prawo wierzyc w co zechce, interesowac sie czym chce. Ale niech to pozostanie na plaszczyznie wiary, a nie probuje sie z nowej religii (tak tak, religii, bo to nic innego jak poglady raelianizmu) zrobic nowe "fakty" historyczne, nie majace zadnych podstaw.
  • 0

#70

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie ma w niej nic takiego nadzwyczajnego.


to zbuduj taką samą ...
albo chociaż podaj jak ją zbudować w sensownym czasie na pustynii gdzie nic nie ma poza piaskiem ....
(dlatego chociażby na wiek piramid pasuje np. te 10 tys lat p.n.e bo wtedy nie było tam pustyni więc było pełno drewna które można było użyć np. do transportu skał)


Kilkanaście lat temu naukowcy zbadali metodą radioaktywnego węgla największą z piramid i wyszło im, że piramida ma co najmniej 7 tys lat.


metoda węgla tez może być błędna (chodzi o inne stężenie węgla spowodowane czynnikami klimatycznymi w przeszłości)

w każdym razie słusznie ktoś zauważył że zbadać można za pomocą tej metody rzeczy organiczne a nie bloki sklane piramidy

więc wiek wielkiej piramidy ustalono za pomocą tej metody odnośnie przedmiotów w niej znalezionych - i ten wiek może być prawdziwy i potwierdza że te przedmioty włożyli tam Egipcjanie jednak absolutnie nie potwierdza że to oni ją zbudowali !
a ile lat ma sama piramida tego nikt nie potrafi udowodnić do dzisiaj !

pierwsza lepsza hipoteza to że egipcjanie w którymś momencie znaleźli na pustyni piramidy (wcześniej mogły być przysypane piaskiem i niewidoczne)

no i teraz pytanie - jak znaleźli te piramidy to co mieli z nimi zrobić ?

odremontowali je (znaleziono mieszkania "budowlanców" błędnie być może uznancyh za budowniczych piramidy - oni mogli ją tylko remontować po znalezieniu przez Egipcjan) bo może jakis władca wpadł na pomysł że zrobi sobie z nich grobowiec (jeszcze raz powtórze - co mogliby zrobić Egipcjanie z "odkrytą" taką budowlą ? nawet dzisiaj trudno byłoby wymyśleć jakieś praktyczne zastosowanie dla takiej budowli jak piramida ... i nie ma takiego zastosowania - jest tylko atrakcją turystyczną i miejscem pracy archeologów )

następnie kilka tysięcy lat później znajdujemy sobie te piramidy a w środku rzeczy/mumie itd Egipskich włądców więc nikt się nie zastanawiał tylko uznano że to oni je zbudowali ... i po tym jak to stwierdzono zaczęto się zastanawiac ale jak je zbudowali ?
a to kolejne pytanie w/s piramid bez odpowiedzi ...
  • 1

#71

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

pierwsza lepsza hipoteza to że egipcjanie w którymś momencie znaleźli na pustyni piramidy (wcześniej mogły być przysypane piaskiem i niewidoczne)


Żaden piasek nie przysypie piramidy wysokiej na kilkadziesiąt metrów. Ale daję ci plusa za ciekawe hipotezy :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych