Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gigantyczne jajo udekorowane wężami przedstawiające system słoneczny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

Artus.
  • Postów: 124
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dorzucam ciekawy komentarz odpowiadający na zarzuty że to tylko przypadek:

Królowa jest absolutną pedantką, jest niezwykle szczegółowa i drobiazgowa pod względem protokołu i tego co ją otacza. Nie ma mowy o jakiejkolwiek przypadkowości lub niejasnościach. A już absolutnie na Jubileuszu..


  • -4

#2

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Królowa jest zmiennokształtnym gadem... LEŻE!! xDDD

Dobra, nie jest to nasz układ słoneczny, ale dajcie spokój z tymi reptalianami (czy jak to się odmienia) to jest po prostu śmieszne :)
  • 2



#3

Artus.
  • Postów: 124
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

edit AlienGrey
Proszę nie cytować całego postu z pozycji powyżej.
Proponuję zapis "@Up", bądź "@NAZWA UŻYTKOWNIKA".

@UP


Nie sądzisz, że zbyt wiele "zbiegów okoliczności" jest przedstawionych w tym filmie? Trzeba być otwartym na każdą możliwość nawet na tą skrajną, im coś jest bardziej radykalnego dla naszego systemu wierzeń tym bardziej powinniśmy się zastanowić nad daną możliwością, gdyż być może żyjemy w jednym wielkim matrixie.

Pozdrawiam
  • 1

#4

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja się zaczynam was Panowie, z całym szacunkiem, bać ;/... Przepraszam, ale jak mam to inaczej nazwać ? Życie w matrixie? Daj spokój, naoglądałeś sie filmu i to jeszcze beznadziejnego... ;/
  • 3



#5

Artus.
  • Postów: 124
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@UP

Przywołanie (świetnego wg. Mnie) Matrixa jako metafory miało jedynie ukazać, że niczego nie możemy być pewni, nakłaniam jedynie do otwartości na różne możliwości, nie do ich akceptacji ale otwartości na to, że rzeczywistość może być o wiele bardziej pokomplikowana niż nam się zdaje, Ja sam np. nikomu i niczemu całkowicie nie ufam, co najwyżej zakładam, że mają prawo (acz nie muszą) istnieć linie rzeczywistości zupełnie inne niż nam się wcześniej kiedykolwiek mogło zdawać.

edit AlienGrey
  • 1

#6

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Ręce się załamują, szczęka opada, a oczy kierują się ku niebu, jak rozsądny człowiek ogląda takie filmiki i czyta komentarze które "ktoś" do niego wrzucił. A jeszcze efektu dopełnia fakt, że ktoś na poważnie się zastanawia "czy to aby nie jest prawda, że królowa angielska jest zielonym ludzikiem". Po zerknięciu w temat miałem go olać, zapomnieć i odreagować w jakiś pozytywny sposób, ale co mi tam - w sumie poświęcę trochę czasu, żeby pokazać jak łatwo manipulować ludźmi "oświeconymi", którzy z jednej skrajności (TV papka) wpadli w drugą (oświecona papka z netu).

Od początku:

Film, z którego wzięto ujęcia do filmiku z tematu:
http://www.youtube.com/watch?v=y_nCmYG349o
Lepsza jakość + ruch, co będzie przydatne.

Otoczka wydarzenia:
Królowa angielska na 50-lecie "panowania" robi sobie "turnee" po UK, i przy okazji wpada do miasteczka Slough (stąd "Slough's egg", które polski tłumacz-geniusz ochrzcił "Jajem Porzucenia"). Leży ono niedaleko Windsoru, gdzie stoi zamek, będący główną siedzibą aktualnie panującej w Wielkiej Brytanii dynastii. Miasteczko Slough to mówiąc generalnie dziura słynąca jedynie z tego, że żył tam, i patrzył w gwiazdy jeden ze słynniejszych angielskich astronomów William Herschel . A więc co mogą pokazać dzieciaki ze szkół jak przyjeżdża królowa? Pokazali coś, związanego z astronomią, i jak ktoś nie oglądał/zrozumiał filmu oryginalnego, to trzeba tu jasno, pogrubionym tekstem zaznaczyć:
Ten model wykonały dzieci

To jedna z ważniejszych rzeczy o jakiej należy pamiętać oglądając "wklejankę" jaką niżej popełnię. Kolejną jest to, że pokaz miał miejsce w 2002r, czyli gdy jeszcze Pluton miał swoje miejsce w układzie słonecznym, który to liczył sobie wtedy 9 planet. I tyle właśnie na modelu zostało pokazanych. Nie 10. Autor filmu albo sobie robi z premedytacją jaja, albo przerobił na film jakiś tekst, którego to autor najwyraźniej postanowił zrobić ludzi w konia . Pominę teksty takie jak "3 piętrowe jajo" tudzież "model na całe podwórze" - jakie to jajo i model ma wymiary widać na filmie. Do rzeczy, czyli "historia 10 planety - której nie ma":

Na początku zdjęcie wysuwającego się modelu z "zakrytą planetą X (tudzież Blue)"

Dołączona grafika

Faktycznie, coś jej nie widać. Może w negatywie?

Dołączona grafika

Nie, dalej nic. Może rozjaśnienie coś da:

Dołączona grafika

Null, za to ujęcie z oryginalnego filmiku w tym samym ułożeniu trochę się różni:

Dołączona grafika

Planety Blue, Blue i Pink, zamieniają się w jedną, natomiast planety White nie widać, ale parę sekund później...

Dołączona grafika

Taddam! Planeta White, to potraktowana rozjaśnieniem planeta Blue. Mamy 8 planet - w tym centralną z pierścieniem - to tak przy okazji "nie ma pierścieni! obcy układ". Brakuje 2 - Schowały się za planetą z pierścieniem? Może wyjdą w praniu - więc jedźmy dalej, model w całej okazałości:

Dołączona grafika

Damn, znowu 10 planeta się ukryła. Tym razem biała... Na szczęście mamy filmik pomocniczy, więc możemy zobaczyć jak to wygląda chwilę później, gdy powinna ona być widoczna:

Dołączona grafika

Tylko 9 - ta jedna planeta musi się dość dobrze ukrywać... Pod strzałką jej nie ma - ta przyda się za chwilę. Pominę też milczeniem to, co autor filmiku na tym ujęciu określił jako planetę "pink", a czym to się okazało na ujęciu z filmu oryginalnego, i gdzie w tym czasie była właściwa planeta "pink". Hmmm, może 10 planeta jest na następnym ujęciu:
Dołączona grafika

JEST! Znalazła się! I to jaki kolos z dziwnym zawijasem u góry! Cały cały czas była albo zakryta, albo wyżej (stąd strzałka w poprzednim zdjęciu). No chyba, że to jest to:

Dołączona grafika

Górna pokrywa jaja, kilka razy większa od największego "w zestawie" Słońca, z "zawijasem" u góry, do której przyczepiony jest cały model. 10 planety nadal nie ma - została wessana przez czarną dziurę w głowach osobników, na których ten film wywarł wrażenie....

Pozostała jeszcze kwestia kolorystyki, może po podpisaniu się rozjaśni:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

I jeszcze kolorystyka do porównania:
Uran , Neptun , Wenus,Jowisz, Merkury
Ziemi i Marsa linkować nie będę, bo chyba każdy wie jakie mają kolory ;0
Jedyne dziwne kolory mają Saturn (Granatowy) i Pluton (fioletowy/purple). Czemu tak? Nie mam pojęcia - może dzieciakom się kolory skończyły. Albo taki trend na zachodzie, żeby takie kolory miały na modelach ;0 Przy Plutonie to nawet bardzo możliwe
W linkach modele "zrób to sam", z "purple" Plutonem:
http://www.craftsfor...olar_system.htm
Cytat: Instrukcja malowania: Pluton - Purple
http://www.craftcrit...system-kit.html
Tutaj samo zdjęcie powie wszystko ;0
Dołączona grafika

Ew. ten przepis na modele US, dedykowany dzieciom, jest "jaszczurowym spiskiem mającym na celu zapoznać je z układem macierzystym".

Wniosek - Planet jest 9, tyle ile powinno być w 2002 na modelu układu słonecznego. Kolorystyka i proporcje są mniej więcej oddane - jak na max 10 letnie dzieci (wnioskując po filmiku), to całkiem nieźle wyszło. Czyli autor tego filmiku, ma widzów za idiotów. I chyba nawet prawidłowo, czytając niektóre komentarze na youtube ;0

Pozostaje jeszcze kwestia tego nieszczęsnego jaja i węży/smoków.
Tu już możemy sobie tylko domniemywać, co autor projektu (czyli dzieci & nauczyciele) ma na myśli. Jeśli nie brać tego za przypadek, czyli "coś takiego będzie fajniejsze niż zwykłe pudło, a wrzucimy jeszcze smoka bo nam się nudzi", to można to interpretować jako....

Wąż oplatający jajko, to "Jajo Orfickie": http://www.satanorium.pl/symbolika/29
Wg kosmogonii Orfickiej, upraszczając, z tego jaja wylazł wszechświat. klik
Sam Orfizm był ruchem religijnym w starożytnej Grecji, i nie był tak do końca egzotyczny: klik
http://en.wikipedia....hism_(religion)

I teraz
a) Albo w angielskich szkołach przy okazji lekcji o układzie słonecznym porusza się kwestię jak to sobie ludzie kiedyś wyobrażali, i jeden z pomysłów został wykorzystany (w końcu lepsze to niż model wychodzący z vaginy Pramatki ;0)
b) Być może ten motyw powstania wszechświata jeszcze gdzieś się przewija - w islamie, hinduizmie czy gdzieś tam jeszcze (ja póki co nie znalazłem). Jeśli tak, to znając chorą polityczną poprawność UK (a Slough jest bardzo zróżnicowane etnicznie), to coby nie drażnić "mniejszości", czyli 3/4 szkoły ;0 , przyjęto taką koncepcję w projekcie.
c) Mason-cyklista-wielki-jaszczur nauczyciel stwierdził, że to będzie świetny żart. Tudzież zrobił to na poważnie chcąc złożyć hołd wielkiemu Cthulhu...

Jak już pisałem - można sobie gdybać czemu jajo i czemu wąż, najważniejsze jest to, że liczba planet jest prawidłowa, i żaden "obcy" układ słoneczny nie został zaprezentowany królowej.

Gratuluję osobie która przeczytała to wszystko - a teraz idę się zastanawiać, czemu siedziałem pół nocy nad analizą tak idiotycznego filmiku... :f
  • 25

#7

hm0.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie postąpiłeś zbyt mądrze ;) umieszczając tutaj swoją analizę, ponieważ:

- nikogo tutaj nie przekonasz,
- straciłeś swój nocny czas a mogło Ci się przyśnić o której godz. przyleci naprawdę ta Nibiru z krokodylami, ;)
- tego typu fora "żyją" dzięki zamieszczaniu informacji nieprawdziwych, absurdalnych oraz głupich, więc ich prostowanie nie ma sensu (groch o ścianę),
- generalnie szkoda czasu na przekonywanie innych, że jest inaczej w tych sprawach, aczkolwiek nie można machinalnie potakiwać ("tak, tak, tak...") w dyskusji, bo robi się krzywdę ludziom utwierdzając ich w ich głupocie :).

A poza tym, to trzeba pogratulować chęci i wyników, choć temat marny.
  • -6

#8

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Skan

Wreszcie ktoś odwalił kawał dobrej roboty, aby rozświetlić trochę głowy tych naiwnych ludzi.
Może ty też jesteś jaszczurem! :lol
Ludzie zacznijcie myśleć poważne a nie jak 5-letnie dziecko wierzycie w każdą bzdurę!

PS: Ode mnie dostajesz OGROMNEGO plusa!
  • 1

#9

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skan, ja myślałem, że to oczywiste :)

Zmieńcie ten system oceniania postów bo to jest po prostu żałosne ;/
  • 0



#10 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

"The EggX FILES"
Zaczniemy od rozwiązania dla Matrixa,
które ma w sobie kawałek historii o smoku i jajku.
Jest to historia o królowych Draco, smokach i pochodzeniu naszej cywilizacji.
To co dziś omówimy, wiąże się z kulturową fascynacją filmami
takimi jak Matrix, Cube i Prisoner, gdzie mamy tą nieświadomą wiedzę o tym,
że coś trzyma nas jakby w membranie. Możemy o niej myśleć jak o skorupce jajka.
Okazuje się, że metafora smoczego jaja wchodzi bardzo głęboko
w proces rozumienia niektórych rzeczy o pochodzeniu naszej kultury.
Proces ten zawiera bardzo ważne wskazówki
co do pochodzenia naszego języka.
Jednym z miejsc, gdzie zaczyna się nasza mała zabawna historia
o tym jak można widzieć przez Matrixa, jak wydostać się z jego więzienia,
jak uciec z Sześcianu, uciec z "inkubacji", zaczyna się dawno, dawno temu i
jest może sposobem zrozumienia tego, że zaczynamy tutaj kolektywnie, genetycznie,
jako zasiew ze smoczego jaja. Dlatego chciałbym wrócić
do momentu w historii, do którego odnosi się Zecharia Sitchin
gdy mówi o porównywaniu tego, jak ludzie widzą dziś królowe Draco
z oryginalną sumeryjską statuetką bogini.To jest sumeryjska statuetka bogini,
a to zdjęcie rysunku Draco z Projektu Montauk i strzelaniny w podziemiach Dulce.
Widzimy, że te najwyraźniej smocze królowe są prawdopodobnie
tymi, których nazywamy sumeryjskimi bogami,
którzy stali się ostatecznie Innaną, Izydą i być może nawet Ninkharsag.
Tak więc możliwe, że jest coś w zdeponowaniu przez nich tutaj, dosłownie, smoczego jaja,
które musi być teraz spenetrowane czymś w rodzaju "oko-zęba",
byśmy kolektywnie się narodzili, co jest zawarte w micie o czekaniu na perłę.
Coś w naszej puli genowej tworzy perłę, na którą czekają smoki.
Smoki czasem, z jakiegoś powodu, jak możemy to zobaczyć,
nie są zbyt dobrymi matkamii ich jaja są nieco 'skórzaste'
i przebicie się przez skorupkę jest nieco skomplikowane.
Tak więc jeśli spojrzymy wstecz i zreinterpretujemy sumeryjski alfabet
i historie, i tablice, jak zrobili to Zecharia Sitchin i Laurence Gardner
znajdziemy w nich raczej silne implikacje tego,
że grupa, którą nazywamy Upadłymi lub Nefilim
przybyła tu z wyraźnego powodu, by z jakiegoś powodu dokonać
inżynierii genetycznej na tej planecie. I może okazać się, że historia
o smoczym jaju jest właściwa. Ponieważ jeśli spojrzymy na ich i inne
interpretacje tekstów sumeryjskich, wygląda na to, że tym co zrobili
Annunaki kiedy tu dotarli, co może być związane z ich stosunkami
z rodzinami z Alpha Draconis lub Draco, która ma kształt arabskiej litery L.
Jest nawet nieco ironicznym, że główna gwiazda w konstelacji Draco
nazywa się Arrakis, która w Diunie jest planetą, z której pochodziły
gigantyczne robaki lub smokowaci. Ale wydaje się, że kiedy Annunaki tu dotarali,
jedną z rzeczy, które zrobili, by dokonać manipulacji genetycznej
by stworzyć tych, którzy najwyraźniej mieli być niewolnikami wydobywającymi złoto,
było wzięcie jaja od Annunaki, królowych smoków, być może nawet królowych Oriona.
Jeśli wierzymy, że Thoth syn Enkiego przybył z gwiazdy Rigel w Orionie
jak mówi nam aktualny mit Templariuszy. Królowe Oriona
użyły jaja Ninkharsag, by implantować w nim spermę człowieka z Cro Magnon


reszta:

http://www.youtube.com/watch?v=H2JGaxtpj5Q


pozdrawiam
  • -1

#11

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Radoslaw, może zanim wrzucisz gadającą głowę o "jajach z Oriona", odnieś się jakoś do komicznej manipulacji która jest motywem przewodnim w tym temacie.

Uprzedzę twoją teorię:
"Jaszczury wrzucają w sieć idiotyzm żeby skompromitować "oświeconych". Mało tego, kolejny "jaszczur" tłumaczy to na nasz język ojczysty, bez zastanawiania się nad tłumaczonym materiałem.


"Jeśli twoi bracia w wierze okazują się głupcami, przemyśl swój światopogląd"
- nie wiem kto to napisał i gdzie (pamięć zawodzi a w necie tropów brak), ale idealnie wpasowuje się w ten temat i komentarze na youtube pod w/w filmem.
  • 1

#12 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie mam czasu rozmawiać o nieistotnych szczegółach.
Interesują mnie zasady i prawdziwa wiedza, zamiast jakiegoś przerzucania się uwagami nad szczegółami na temat układu przedstawionego w filmie. Film jest słabo zrobiony - ale to nie powód żeby spłycać dyskusję na ważny dla nas wszystkich temat.
Straciłeś pół nocy - nie lepiej to poczytać fragment Wed o Shivie i strąceniu 3 kosmicznych miast ludziom-wężom z orbity?
Albo poczytać jakichś Indian opowiadających o rasie Ari-an z Oriona, nazywanych czasem Dwa Serca?
Albo jeden z mitów o przylocie ich rasy z Pleyad na orle imieniem Enki?
Albo Aborygenów i ich opowieści o tym samym?
Można poszperać trochę w wiedzy o Majach i "Pierzastym Wężu" i posłuchać innych indian opowiadających o skrzyżowania genów Aku i Draku - ptaków i gadów:

Dołączona grafika

pozdrawiam
  • 0

#13

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie mam czasu rozmawiać o nieistotnych szczegółach.


Nieistotne szczegóły? Manipulację w tym filmie nazywasz "nieistotnym szczegółem"? No bez jaj...
Jeśli autor filmu poświęca czas, żeby stworzyć materiał o "obcym" układzie z 10 planetami, który okazuję się materiałem w którym obcego układu nie ma, a planet jest 9, to nie jest to "nieistotny szczegół", tylko manipulacja. Pytanie tylko, czy wynikająca z głupoty, czy też zrobiona z premedytacją.

"Prawdziwa wiedza" - ładnie brzmi. Tylko jeżeli jej przedstawiciele składają się z twórcy filmu i "poklaskiwaczy" pod nim, to chyba jednak wolę wiedzę "fałszywą".

I nie uważam, żeby zmarnował pół nocy - przynajmniej mogę teraz się posiłkować tym filmem i jego analizą w dyskusji o poziomie wyznawców teorii o "jaszczurach" na szczycie.
  • 2

#14 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

I nie uważam, żeby zmarnował pół nocy - przynajmniej mogę teraz się posiłkować tym filmem i jego analizą w dyskusji o poziomie wyznawców teorii o "jaszczurach" na szczycie.


To ja może mały cytacik z wiedzy Apaczów:

"THE ELDEST SON OF LORD AN WAS KNOWN AS LORD PRINCE EA, OR EN-TI, A 'GENESIS' SCIENTIST', A MSTER OF LIFE SCIENCES. THE SECOND SON OT THE GREAT AN WAS PRINCE AN-EN, WHO AS HIS FATHER WAS A SKILLED LORD OF THE HAND. LAST OF ROYAL CHILDREN WAS LADY NIN-HUR-SAG, she shat.. A MASTER OF LIFE SCIENCES AS HER OLDER BROTHER, PRINCE EA.
THE GREAT AN WAS PROUD OF HIS CHILDREN, EACH MASTERS OF A WAY OF LIFE. IN ALL THINGS, THEY ASSISTED HIM. THE ROYAL FAMILY RULED THE NINTH PLACE WITH NO HEART. BECAUSE OF THEIR RULERSHIP, THE ASA-ARR-U WERE A FEARSOME PEOPLE AND HAD MANY POSSESSIONS. THEY WERE THE PEOPL OF THE 'WORD'.

THE ASA-ARR-U WERE CONQUERORS. THEY WERE FEARS BY ALL IN THE OTER EDGES OF THE PESH METEN STARS. THEY WERE THE TOOTH OF THE CHER-BAH SSA QUEENS, THE TOOTH THAT BITES.
AND OF ALL THE ASA-ARR-U, THE DAK WERE THE MOST FEARED FOR THEY WERE THE STRONGEST AND FIERCEST MISHA WARRIOS. IT WAS THE POWER OF THE AR, THE DIVINE WRATH, THAT MADE THEIR ENEMIES TREMBLE BEFORE THEM.
MANY WORLDS FELL TO THE HAND OF THE ASA-ARR-U, BUT NONE WOULD SO CHANGE THE FATES OF THE PASSAGEWAY AND OF THE NINTH PLACE AS THE GREEN STONE OF THE CIRCLE OF DANCING STAR. THIS PLACE OF FATES WAS TIAMAT AM-BU, 'EMERALD WORLD' (EARTH)"

źródło http://goldenmean.in...hten/index.html

tak żeby można było sobie porównać punkty widzenia na całą sytuację wg Skana i radoslawa

pozdrawiam
  • -2

#15

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jako wisienkę na torcie warto jeszcze do tematu dopisać, że osobą która filmik tytułowy wrzuciła na Y2B (i najprawdopodobniej przetłumaczyła), jest "redmuluc" admin polskiego serwisu http://davidicke.pl . Na forum którego, ludzie którzy nie patrzą ślepo w takie filmiki jak wyżej są nazywani "owieczkami" i "śpiącymi".
Coś jeszcze można dopisać?
:...:

Edycja: Poniższy rysunek dedykuję "przebudzonym". Tytuł roboczy, to

Różnica pomiędzy "przebudzonymi", a ich hipotetycznym "wrogiem nr 1, który ogłupia ludzkość i chce by pozostała "owcami"



Dołączona grafika

Użytkownik Skan edytował ten post 06.09.2009 - 20:13

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych