Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mamy Św. Graala!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

Marcelo.
  • Postów: 96
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Majami/USA-bazując na swoich 30 letnim badaniach i nadzwyczajnym doświadczeniu, pijąc wodę z kielicha Nanteos, opowiada amerykańska autorka Ysatis De Saint-Simon, prawdziwą historię o odnalezieniu św. Graala.

Kielich Nanteos mógł być prześledzony do czasów Józefa z Arymatei i jest według De Saint-Simon prawdopodobnie "Świętym Graalem". Ten z drzewa oliwnego zrobiony kielich miał być przez Józefa z A. przewieziony do Anglii. W Glastonbury Józef był z św. Graalem tak jak głosi legenda, tam też urywają się ślady kielicha.

*** ciach***


De Saint-Simon badała wokół Nanteos Mansion, które zostało zbudowane w 1738 przez Wiliama Powella i znalazła punkty zaczepienia na to, że Nanteos kielich może być św. Graalem.

W jej aktualnej 15 stronnej dokumentacji "My Search for the Holy Grail", z znaczącymi zdjęciami o relikwii Nanteos, opisuje także osobiste, nadzwyczajne rzeczy z tym kielichem, który jest w jej rękach.

Również inne postaci miały swoje przeżycia z tym kielichem. Tak skomponował Richard Wagner operę "Parzival" poprzez inspirację, którą otrzymał w Nanteos. De Saint-Simon znowu przyznaje, że jej dokumentacja da odpowiedź na pytane "Czy Św. Graal naprawdę istnieje" i tak tłumaczy teorię filmu "Kod da Vinci". W międzyczasie pracuje autorka nad trylogią jej badań.

Renomowana autorka, która już otrzymała "Silver Medal of Acala", jednej z najwyższych odznaczeń Hiszpańskiego uniwersytetu w Acala, idzie oczywiście za tradycją rodziny.

Wujek Saint-Simons, Antoine De Saint-Exupery został znany na świecie przez swoją książkę "Mały Książę". Wdowa bestselerowego autora Consuelo De Saint-Exupery, była duchowym mentorem Ysatis De Saint-Simon.



A gdzie źródło?

Ivellios

http://www.eworldwir...sreleases/14275


/EDIT/ Niestety to nie ta strona. Jeśli chodzi o źródło: http://www.geister-u..._04_20_Gral.htm
Angielski nie jest moją mocną stroną ;) Sorry zapomniałem podać ;/

Dołączona grafika

Użytkownik +..... edytował ten post 15.08.2009 - 22:47
hotlinkowanie

  • 1



#2

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Odpowiedź na retoryczne pytanie, dlaczego dziś nie poszukuje się całunu (chciałoby się nawet napisać całunu turyńskiego) jest taka, że już go mamy. Przynajmniej jest spore grono ludzi co tak twierdzi. Z racji tego machanie jakąś starą tkaniną nie budziłoby sensacji. Dlaczego zatem od lat mnożą się coraz odważniejsze a zarazem coraz dziwniejsze teorie na temat graala? Do niedawna Kościół posiadał dwa grale, jeden znajdował się we Włoszech, w katedrze w Genui, drugi w Hiszpanii w katedrze w Walencji. Jednemu się poszczęściło, drugiego poszło gorzej. Po badaniach w połowie XX wieku, włoski graal okazał się produktem pochodzącym z renesansu. W latach 60-tych historycy sztuki przebadali tzw puchar z Walencji - i dopiero wtedy władze kościelne odetchnąć mogły z ulgą. Ten przynajmniej okazał się stary, tak że od biedy mógł służyć Jezusowi. Problem w tym, że datowanie tego kamiennego naczynia nic nie dowodzi. Równie dobrze co drugi kubek ze stanowiska archeologicznego na bliskim wschodzi, można uznać za Świętego Graala. Jak udowodnić że to właśnie ten a nie inny puchar? Chyba jedyna starożytna czara której właściciel nie budzi kontrowersji, to słynny naczynie z napisem "nalezę do Fidiasza", znalezione w ruinach pracowni słynnego rzeźbiarza. Jednak nawet "należę do Jezusa Chrystusa" nie znaczyłoby, że akurat ten kielich jest Graalem. Na dole, zasadniczo już oficjalny Graal chrześcijan, w rękach znamienitych gości.


Dołączona grafika

ps: nie obraża się jeśli jakiś wszechwładny mod z edytuje posta i wstawi zdjęcie "normalnie". Mi, po unowocześnieniu forum, jakakolwiek ingerencja w posta, nawet pogrubienie tekstu, nie jest już dana.

ps2: dzięki
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych