Skocz do zawartości
 Ruszyła Liga Typerów poświęcona Euro 2020 - zapraszamy do obstawiania wyników meczów! 


Temat pomocy: Kalendarz


Kalendarz może być używany do informowania innych użytkowników o ważnych wydarzeniach. Zawiera on także daty urodzin członków społeczności. Aby go wyświetlić, kliknij odnośnik "Kalendarz" znajdujący się na szczycie każdej podstrony.

Nawigacja po kalendarzu

Szybka zmiana wyświetlanego miesiąca
W nagłówku panelu bocznego znajduje się rozwijana lista zawierająca nazwy kalendarzy oraz miesięcy. Aby przejść do interesującego cię miesiąca, po prostu wybierz go z listy i kliknij Wykonaj.

Pod głównym oknem kalendarza znajdują się także odnośniki przekierowujące do aktualnego miesiąca lub tygodnia.

Mini-Kalendarz
Oprócz rozwijanej listy wyboru, w panelu bocznym znajduje się także mini-kalendarz pokazujący miesiąc poprzedzający i następujący po aktualnie wyświetlanym. Jeśli przeglądasz jedynie tydzień, w panelu bocznym wyświetlony zostanie aktualny miesiąc wraz z podświetloną dzisiejszą datą.

Jeśli dzień zawiera wydarzenie, kliknięcie w datę spowoduje wyświetlenie o nim pełnej informacji.

Możesz także kliknąć na ikonę Ikona znajdującą się przy każdym tygodniu, aby go wyświetlić.

Główny kalendarz
Kalendarz, który aktualnie przeglądasz, jest wyświetlony na środku strony. W przypadku wyświetlenia bieżącego miesiąca, dzisiejsza data zostanie podświetlona.

Wydarzenia lub urodziny zostaną zapisane w boksach dni. Kliknij na jedno z nich, aby obejrzeć szczegóły wydarzenia. Jeśli w danym dniu znajdzie się więcej wydarzeń, zostaną one zastąpione odnośnikiem do wyświetlenia wszystkich wydarzeń dnia.

Możesz nawigować w przód I w tył używając odnośników "‹ Poprzedni" oraz "› Następny" znajdujących się nad kalendarzem.


Dodawanie nowych wydarzeń
Aby dodać nowe wydarzenie, wybierz jeden z przycisków nad kalendarzem:
  • Ikona Wydarzenie okresowe - Jest to wydarzenie, które powtarza, takie jak rocznica lub urodziny. Zostaniesz poproszony o zdefiniowanie częstotliwości powtórzeń (każdego tygodnia, miesiąca lub roku) oraz kiedy wydarzenie się zakończy.
  • Ikona Wydarzenie kilkudniowe - Jest to wydarzenie, które trwa dłużej niż jeden dzień. Zostanie poproszony o zdefiniowanie daty początkowej i końcowej.
  • Ikona Wydarzenie zwykłe - Jest to wydarzenie, które się odbędzie jednorazowo w określonym dniu.
Zostaniesz poproszony o nadanie wydarzeniu tytułu. Jeśli tworzysz wydarzenie okresowe lub kilkudniowe, możesz określić czas rozpoczęcia w przypadku, gdy nie trwa ono całego dnia. Aby tego dokonać, zaznacz odpowiednią opcję i wprowadź czas rozpoczęcia.
Możesz także skonfigurować typ wydarzenia – publiczne będzie wyświetlane innym użytkownikom, natomiast prywatne pozostanie widoczne jedynie dla ciebie.

Na końcu powinieneś wprowadzić opis wydarzenia i zatwierdzić je klikając Dodaj wydarzenie.

stat4u