Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czasopismo o tematyce paranormalnej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

Engined.
  • Postów: 43
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy w Polsce wydawane jest regularnie jakiekolwiek czasopismo o tematyce paranormalnej? Wiem, że kiedyś był Faktor X ale to było wieki temu.

Jak już nie ma żadnego programu w TV, to przydałoby się chociaż czasopismo.

#2

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chyba nie, zresztą o czym mieliby pisać? Newsy o tematyce paranormalnej wychodzą chyba tylko z 3 razy na rok, a o wszystkim można poczytać np. tutaj.



#3

Cthulhu.
  • Postów: 406
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nieznany Świat ukazuje się co miesiąc od wielu lat. Może istnieje też jeszcze kwartalnik UFO.



#4

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście ,że jest. Przykładowo takie "Gwiazdy mówią", tygodnik który osobiście kupuję. Szkoda tylko, że o większości spraw wcześniej dowiaduję się z forum. No, ale jakieś ciekawostki zawsze się znajdą.
Jest też "Wróżka", miesięcznik. Czasem to kupuję ale mało kiedy ze względu na cenę. No i oczywiście wymieniony już "Nieznany świat". Jeszcze trochę tego jest ale w tej chwili nie mogę sobie przypomnieć jak się zwą. Wymieniłam te które osobiście czytuję.



#5

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak nie mam dostępu do neta, to inwestuję w czasopismo Focus, bardzo ciekawe zresztą.



#6

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nieznany Świat ukazuje się co miesiąc od wielu lat. Może istnieje też jeszcze kwartalnik UFO.

"UFO" zostało zlikwidowane kilka lat temu - zbyt mało ludzi kupowało to pismo.

Obecnie wydawane są "Nieznany Świat", "Czwarty Wymiar" i "NeXus - Nowe Czasy". Być może jeszcze istnieje jakieś czasopismo, wymieniłem tylko te które znam.

"Focus"? Przepraszam, ale co tam jest paranormalnego? Owszem, pisemko ciekawe, ale zdecydowanie nieparanormalne. Raz na ruski wiek zapodają tylko jakiś tekst ocierający się o sprawy paranormalne, i tyle...



#7

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Raz na ruski wiek zapodają tylko jakiś tekst ocierający się o sprawy paranormalne, i tyle...

ponieważ ostatnio raz na ruski rok, można takowe zaobserwować...;]



#8

sensyox.
  • Postów: 46
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://peb.pl/dokume...e-faktor-x.html

jak ktos chce faktor x na komputerze :D

#9

jacu212.
  • Postów: 43
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Odświeżam. Kupiłem dziś "czwarty wymiar" trochę lipa. Macie coś lepszego?

#10

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mi się wydaje że jednym z lepszych pism obecnie jest właśnie "Nieznany Świat", osobiście kupuję od wielu lat i czytam od deski do deski. "Wróżka" czasem ociera się o paranormalne tematy, ale osoba, która oczekuje głównie artykułów o tej tematyce będzie raczej rozczarowana. Raz kupiłam "Czwarty wymiar" ale też nie byłam zadowolona, za dużo new age, za mało faktów. Innych nie czytam, jakoś szkoda mi kasy na gazety.

"UFO" zostało zlikwidowane kilka lat temu


Trochę szkoda, można było tam znaleźć sporo ciekawostek.

#11

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

O czym mieli by pisac sie zastanawiacie? Pewnie o tym samym o czym piszą w Fakcie. "Kurz mnie zaatakował"/
Albo o jakichś głupkowatych historyjkach, które bez umiaru są serwowane przez dzieciaki na tym forum.
Ale biznes z tego był by niezły.

#12

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może "Nieznany Świat"? Albo z tych starych (już niedostępnych) "Faktor X"?



#13

sharpMarv.
  • Postów: 178
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ja polecam Nexusa, bardzo rzeczowe artykuly, porszuajace szeroka tematyke. Od gmo, przez archeologie (oczywiscie alternatywna) do kryptozoologii itp.

#14

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pozwolę sobie na swój komentarz do tej sprawy, gdyż na przestrzeni ostatnich 20 lat miałem do czynienia ze wszystkimi z wymienionych tytułów, może za wyjatkiem "Wróżki", który to tytuł sam w sobie mnie poraża. Ponadto, widzę jakby pewne pomieszanie zagadnień paranormalnych ze spiskowymi.

W chwili obecnej jedynym wiarygodnym pismem, które zajmuje się całą gamą zagadnień, tj. parapsychologią, ufologią, rzeczywistością spiskową itp. - jest dwumiesięcznik "NEXUS", jednak ukazuje się on dopiero od kilku lat.

Natomiast historycznie pierwszym poważnym pismem, ukazującym się od ponad 20 lat i zajmującym się tematyką parapsychologiczną (również ufologiczną) był "Nieznany Świat", wydawany do dzisiaj. Jednak trzeba sobie od razu powiedzieć, że pismo to nie podejmuje istotnej tematyki "spiskowej" i poszukiwacze tego rodzaju informacji mogą być zawiedzeni. Chociaż, to zaczyna się jakby powoli zmieniać, a przełomem była afera ze szczepionkami na świńską grypę. Również coraz odważniej pismo to porusza kwestie typu Codex Alimentarius oraz GMO.

"Faktor X" - to była tematyka niemal wyłącznie dotycząca rzeczywistości spiskowej, można by rzec - elementarz dla osób, które chcą pogłębić wiedzę w tym zakresie, natomiast sprawami stricte paranormalnymi raczej się nie zajmowano.

"Czwarty wymiar" - pismo powstałe z rozłamu redakcji dobrego niegdyś miesięcznika "Nie z tej ziemi", który zajmował się różną tematyką, również paranormalną i mógł stanowić konkurencję dla "Nieznanego Świata". Nie kupuję od lat, gdy stwierdziłem, że w piśmie zaczyna dominować światopogląd katolicki.

Natomiast co do Internetu - jest wiele stron o tematyce paranormalnej, kiedyś Nautilus prezentował dobry poziom i wydawał się być wiarygodnym, do czasu, kiedy okazało się, że zasadniczym celem jego istnienia jest walka z "teoriami spiskowymi". Coś mi się zdaje, że niniejsze forum zmierza w tym samym kierunku. Bo czyż nie zakrawa na jakiś pure nonsense fakt, że użytkownik forum Paranormalne.pl pyta, gdzie można poczytać o sprawach paranormalnych?

#15

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W chwili obecnej jedynym wiarygodnym pismem, które zajmuje się całą gamą zagadnień, tj. parapsychologią, ufologią, rzeczywistością spiskową itp. - jest dwumiesięcznik "NEXUS", jednak ukazuje się on dopiero od kilku lat.

Kilku? Pierwsze polskie wydanie Nexusa wyszło w 1998 roku, a to dość dawno temu.

Natomiast co do zawartości spiskowej w NŚ, to tematyka spiskowa była można powiedzieć celowo omijana, gdyż redakcja postanowiła pójść ścieżką bardziej "pozytywną" i ezoteryczną, co się chyba opłaciło. Dla wielbicieli tematyki spiskowej pozostaje Nexus. Zresztą, oba pisma jakoś tak wzajemnie się dopełniają

A z internetem, to jak z internetem. Bez znajomości co najmniej angielskiego wiele się z niego nie dowiesz.

Użytkownik Ill edytował ten post 17.07.2011 - 01:07



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych