Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO na nagraniu pasażera samolotu? Materiał budzi wiele wątpliwości


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Film, który ukazał się na YouTube na kanale Disclose Screen The Grimreefar, wywołał niemałe zamieszanie w sieci. Przedstawia niezidentyfikowany obiekt latający, który zmienia swój kształt.

 

NDE2NTQzYSUkUDhnfgFsMGcIbD04WGJmMBB0dn41YXJxBjZgZUJhIixeKyY0CiFqIkA7JDANPmo1XmE1IRNhMnQdKj0iCiIlPB0rOTMfKmsjCiowaUIqJ2gFKjI0V3p8IVFjbWRMKGl9VHsxZ017dydTKDFzBw.jpg

Nagranie przedstawia niezidentyfikowany obiekt latający
Źródło: YouTube.com

 

Niezidentyfikowane obiekty latające, popularnie nazywane UFO, co jakiś czas pojawiają się na niebie. To, co dla nich charakterystyczne, to fakt, że trudno określić ich prawdziwe pochodzenie. Brak takiej wiedzy sprawia, że niektórzy łączą ich istnienie z obcymi cywilizacjami, ale jak się okazuje, niekiedy są to po prostu drony lub nietypowe zjawiska optyczne.

 

Nagranie przedstawia niezidentyfikowany obiekt latający

 

Nagranie opublikowane na YouTube, jest przykładem obserwacji, która wywołała burzliwą dyskusję na temat istnienia pozaziemskich form życia. Na filmiku słyszymy narratora, który przedstawia zaobserwowany obiekt jako "zmiennokształtny". Wyjaśnia: "prawie wygląda, jakby był zrobiony z plazmy. Jedynym minusem tego filmu jest to, że udało mi się uzyskać tylko jakość 460p. Szkoda, że ​​nie mamy więcej, ale to wystarczy".

 

W dalszej części nagrania narrator przekazuje, że jego zdaniem obiekt to "biologiczna istota lub forma życia oparta na plazmie, żyjąca w naszej górnej atmosferze" i unosząca się na wysokości od 3 do 9 tys. metrów. Trudno ostatecznie rozstrzygnąć co zaobserwował nagrywający, ale bezsprzecznie jest to coś, co można zaliczyć do grupy niezidentyfikowanych obiektów latających.

 

Serwis Interesting Engineering postanowił przeanalizować teorię zaproponowaną przez autora materiału. Na jego łamach możemy przeczytać, że "idea życia zachodzącego wewnątrz plazmy i (w jakiś sposób) bycia z niej złożonej zdradza bardzo błędne rozumienie wszechświata". Plazma jest bowiem zjonizowaną materią, której stan skupienia przypomina gaz. W jej przypadku materia osiąga tak wysoką temperaturę, że elektrony, czyli podstawowy budulec atomów, odrywa się od nich, tworząc jonizujący gaz, a życie oparte na węglu (lub jakiekolwiek życie oparte na elementach naturalnych) musi polegać na stabilnej strukturze atomowej.

 

Ma to tak duże znacznie, bo oderwanie elektronów od atomów zawierających nić DNA może spowodować nieodwracalne uszkodzenie jego struktury. Interesting Engineering  zaznacza, że według raportu Popular Science, promieniowanie jonizujące, takie jak promieniowanie uranu lub innych radionuklidów, lub w odległych częściach kosmosu, może być śmiertelne dla żywych stworzeń, ponieważ osłabia i rozbija DNA. Dlatego jakiekolwiek ze znanych nam form życia nie byłyby w stanie przetrwać zbyt długo w plazmie.

 

                                  

 

wp.png

 





#2

Kwarki_i_Kwanty.
  • Postów: 510
  • Tematów: 44
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Obiekt ,,zmiennokształtny" kojarzy mi się, ot tak z miejsca, z pewnym fenomenem, który całkiem solidnie podkreśla film fabularny pt. "Skórozmienni"; również częściowo kojarzy mi się z powieścią S.Kinga pt. "Stukostrachy" - w tym przypadku jest to mój subiektywny wybór/decyzja w tym względzie. A jeśli chodzi o artykuł, cóż, to jego powyższa treść wzbudza we mnie największe pokłady naukowej ciekawości, kłócące się ze zdrowym rozsądkiem. Bo pierwszy raz spotykam się w mych, nazwijmy to, ,,obserwacjach tematu ufologicznego" z tym, aby obiekt UFO lub USO uchwycony przez przypadkowego świadka mógł zmieniać swojy kształt, powierzchnię, swą formę podczas rejestracji takiego nagrania/lotu, czy też formy poruszania się etc. Nawet czytając reportaż śledczy/dziennikarski autorstwa Leslie Kean pt. "UFO - Wojskowi, Piloci i Funkcjonariusze Państwowi Mówią o Faktach", nie spotkałem się z omawianiem przez autorkę przypadków aktywności UFO (USO również) o naturze zmiennokształtnej tego typu obiektu. Materiał video zamieszczony w newsie jest co najmniej... niepokojący; wygląda intrygująco, rozpala wyobraźnię do czerwoności! Natomiast na temat tego, co mówi o ,,życiu w zjonizowanej plazmie" narrator filmu, cóż, to raczej przemilczę - typowo nachalne ,,spiskowo-dziejowe" myślenie, myślę, omijające prawidła nauki. Dla mnie najważniejszy jest na ten moment sam akcent filmu: ów obiekt, czymkolwiek to jest (efekt przemiany chemicznej w atmosferze; efekt świetlny; efekt bardzo dobrze i rozmyślnie zrealizowanej mistyfikacji; efekt badania mechanizm Obcych naszej atmosfery etc.), może (ale z kolei nie musi) podważać ludzką wiedzę i doświadczenie naukowo-techniczne. Konsternacja - jest to coś, co nieoczekiwanego!
  • 0

#3

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A nie jest to przypadkiem tzw sprite burzowy? Takie wyładowanie już w stratosferze  o dużych rozmiarach  niekiedy widać na włąściwa chmurą burzową.

 

 

U1w7DYY.jpg


  • 0



#4

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To może być wiele rzeczy. Nawet odbicie w szybie jakiegoś światła z wnętrza samolotu, które zmienia kształt podczas przesuwania kamery z powodu nierównej powierzchni.


  • 0



#5

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A nie jest to przypadkiem tzw sprite burzowy? 

Przeszukałem zagadnienie już wcześniej, bo na "duszniki"/"duszki burzowe" mi to też wyglądało. Niestety, wszyscy zgodnie twierdzą, że to zjawisko ukazuje się w czerwonawo-pomarańczowym kolorze i na inną kombinację nie trafiłem. Różnica jest tylko w nasyceniu, czyli albo jest bardziej czerwone, albo bardziej pomarańczowe. 

Nie spotkałem się z opisem, gdzie kolor byłby podobny do białego, poza zwykłą błyskawicą. No, ale to zjawisko (błyskawica) trwa niewspółmiernie krótko do opisywanego.

Skusiłbym się raczej na "niebieskiego jeta", ale ten też jest zbyt krótkotrwały.





#6

Kwarki_i_Kwanty.
  • Postów: 510
  • Tematów: 44
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A nie jest to przypadkiem tzw sprite burzowy? Takie wyładowanie już w stratosferze  o dużych rozmiarach  niekiedy widać na włąściwa chmurą burzową.

 

 

U1w7DYY.jpg

 

Powyższe zdjęcie w kontekście ogólnych niezbadanych, niemożebnych zjawisk atmosferycznych i ufologicznych naszej planety, wygląda szokująco na dwóch polach: albo mamy do czynienia z czymś, co jest przypadkiem, które rozumiemy jako UFO - lub temu podobne zjawisko/proces - które tylko na coś takiego wygląda, albo jest to jakaś perfekcyjna mistyfikacja, czy też... te rozwarstwione rzadkie czerwonawe smugi w atmosferze są faktycznie efektem działania nieznanego ludzkiemu doświadczeniu i wiedzy zjawiska/obiektu/organizmu - organizmu: tu mam na myśli jakąś ekstremalną hipotezę ,,spiskową", jakoby w naszej atmosferze żyły meta-istoty o nieznanej strukturze: niby plazma, kondensat, świadome i inteligentne byty, przypominające kształtem gargantuiczną meduzę... I to meduzę poruszającą się w naszej atmosferze!


Użytkownik Kwarki_i_Kwanty edytował ten post 12.08.2021 - 22:11

  • 0

#7

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mi się to kojarzy z piorunem kulistym, tylko w nieco innej formie. Na ziemi pioruny kuliste mogą przypominać kule, a wysoko na niebie mogą przybierać takie "transmutujące" formy. Fenomen pioruna kulistego nie jest dobrze zbadanym zjawiskiem, ale już wiadomo jak powstaję (przynajmniej w warunkach przyziemnych). Taka zmiennokształtność może być konsekwencja warunków panujących na takiej wysokości. Według mnie jest to zjawisko naturalnego pochodzenia, wyjątkowo rzadko występujące i być może jest inną formą pioruna kulistego, chociaż słowo "kulisty" w tym przypadku pasuje jak świni siodło.      


  • 0



#8

cyryl04.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A nie jest to najzwyklejszy w świecie balon meteo z urwaną gondolą? Przecież taki balon to metry luźnej szmaty, która może układać się w dowolnie fantazyjny sposób.

pobrane.jpg


  • 1

#9

wita195.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mam pytanie, ile razy te same artykuły pojawią się tutaj ponownie?
  • 0

#10

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pokaż linka, kiedy już był na paranormalne.pl. Z góry dziękuję.





#11

rokr.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mam pytanie, ile razy te same artykuły pojawią się tutaj ponownie?

Forum paranormalne zmieniło się w forum covidowe, to teraz wyciągają stare tematy z forum i wrzucają na portal żeby było że się coś dzieje 


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych