Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niewyjaśnione zjawiska


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1

Nie_wazne.
  • Postów: 6
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć,to jest mój pierwszy post tutaj więc nie jestem jakoś za bardzo obeznana ale ok, zaczynamy. Więc wydaję mi się że potrafię wyczuć obecność czegoś czego nie ma, czyli bardzo często czuje czyjąś obecność po prostu jakby ktoś stał lub chodził za mną. Ogólnie sądzę że mam styczność ze zjawiskami paranormalnymi od dziecka bo gdy byłam mniejsza codziennie miałam koszmary, budziłam się ciągle w nocy, budziłam się z płaczem i czułam czyjąś obecność w pomieszczeniu, mniej więcej wyglądało to tak że gdy się obudziłam niekiedy nie mogłam się w ogóle ruszyć bo czułam jakby mnie ktoś przygniatał. Okej, koniec gadania o przeszłości, na dzień dzisiejszy czasami budzę się równo o 3:00 nie wiem dlaczego, teraz bywa to rzadko, ale np: ostatnio czułam zapach mojej zmarłej prababci z którą byłam bardzo związana, czuje jakby ktoś był obok mnie. Jeszcze zapomniałam dopisać jeżeli ktoś ma problemy z koszmarami i właśnie jak pisałam wcześniej strasznie boi się w nocy to naprawdę polecam postawić miotłę w rogu pokoju w którym śpicie, ponieważ ja jak byłam mała miewałam takie rzeczy itp. dowiedzieliśmy się że jest to spowodowane tym że ktoś na "nawiedza" taka jakby "zmora". Pamiętajcie że musi być ona odwrócona do góry nogami. Mi od razu pomogło.
  • 0

#2

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mysle ze maczeta leżąca pod łóżkiem jest zdecydowanie lepsza opcja polecam, Cezary Żak. A historia super nigdy takiej tu nie widzialem. Wcześniej myslalem ze z ta 3 w nocy to bujda, ale po tej prawdziwej historii zdecydowanie wierze. Świruje, pakuj stąd wroty 


  • 0



#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Piszesz ze na dzień dzisuejszy budzisz sie o 3 w nocy a potem że miotła pomogła. Czyli jak jest?
  • 0



#4

Nie_wazne.
  • Postów: 6
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Piszesz ze na dzień dzisuejszy budzisz sie o 3 w nocy a potem że miotła pomogła. Czyli jak jest?

miotły nie mam zawsze, gdy już ją mam to pomaga. W drugim poście napisałam że obudziłam się o 2:50 i widziałam ten cień ponieważ miotły nie miałam więc zależy to ode tego czy ją mam czy nie
  • 0

#5

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Psychika zadziałała, ale może od początku. Miotła Twoim zdaniem jak pomaga na zmory? 





#6

JennyMandeville.
  • Postów: 47
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie_ważne, wydajesz się być zestresowana, czy to możliwe, że jakieś zdarzenia lub sytuacja w prawdziwym życiu nie daje Ci spokoju i przekłada się to na problemy ze snem i poczucie zagrożenia? To jest zupełnie normalne, że ludzie radzą sobie w różny sposób, czasem świadomie czasem nie :) Jeśli te lęki pojawiały się już we wczesnym dzieciństwie możliwe, że tam mają swoje źródło, a Ty albo już o nich zapomniałaś, albo przestałaś je dostrzegać przez zbytnie przyzwyczajenie.

Bardzo możliwe, że się mylę, nie udaję, że Cię znam, to tylko pomysł :)


  • 0



#7

Nie_wazne.
  • Postów: 6
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Psychika zadziałała, ale może od początku. Miotła Twoim zdaniem jak pomaga na zmory? 

moim zdaniem miotła je odstrasza, tak jakby one się jej boją

Nie_ważne, wydajesz się być zestresowana, czy to możliwe, że jakieś zdarzenia lub sytuacja w prawdziwym życiu nie daje Ci spokoju i przekłada się to na problemy ze snem i poczucie zagrożenia? To jest zupełnie normalne, że ludzie radzą sobie w różny sposób, czasem świadomie czasem nie :) Jeśli te lęki pojawiały się już we wczesnym dzieciństwie możliwe, że tam mają swoje źródło, a Ty albo już o nich zapomniałaś, albo przestałaś je dostrzegać przez zbytnie przyzwyczajenie.
Bardzo możliwe, że się mylę, nie udaję, że Cię znam, to tylko pomysł :)

możliwe, ogólnie żadne sytuację nie przekładają się na sen lecz to o dzieciństwie jest jak dla mnie ciekawym pomysłem
  • 0

#8

JennyMandeville.
  • Postów: 47
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A w temacie miotły, jeśli Cię uspokaja, to chyba nic nie będzie szkodzić jeśli sobie będzie tam stała? :)


  • 0



#9

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zawsze można dokupić kilka sztuk więcej i po problemie  :szczerb:





#10

Nie_wazne.
  • Postów: 6
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zawsze można dokupić kilka sztuk więcej i po problemie  :szczerb:

oczywiście hehe

A w temacie miotły, jeśli Cię uspokaja, to chyba nic nie będzie szkodzić jeśli sobie będzie tam stała? :)

oczywiście 😀
  • 0

#11

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wyczuwanie fizycznej obecności w miejscu gdzie fizycznie nic się nie znajduje może być spowodowane zaburzeniami percepcji. Przykładowy eksperyment dotyczący tego zagadnienia. Oczywiście potęgowane to może być Twoimi własnymi oczekiwaniami wyrosłymi z wiary, że faktycznie masz do czynienia z duchem oraz strachem przed nieznanym zjawiskiem.

 

Miotła z jakiegoś powodu stała się dla Ciebie typowym psychologicznym talizmanem. Wystarczyło parę razów w których nie doświadczyłaś niczego niepokojącego a przy których przypadkiem akurat miotła znajdowała się w pokoju i wytworzyłaś połączenie: miotła = brak duchów. Odtąd obecność miotły działa uspokajająco eliminując czynnik strachu oraz Twojego "nastawiania się" na to, że odwiedzi Cię duch.

 

Natomiast nocne pobudki połączone z paraliżem i również poczuciem czyjejś obecności to typowe, dobrze opisane zjawisko porażenia przysennego.

 

Takie moim zdaniem są najprawdopodobniejsze wyjaśnienia.


  • 2



#12

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Więc wydaję mi się że potrafię wyczuć obecność czegoś czego nie ma, czyli bardzo często czuje czyjąś obecność po prostu jakby ktoś stał lub chodził za mną.

 

 

Więc, mi się przypomina że od  _więc_  się zdania nie zaczyna. 

Poza tym  _czuć coś czego nie ma_  jest stwierdzeniem mało oryginalnym, ale za to wielce absurdalnym.


Okej, koniec gadania o przeszłości, na dzień dzisiejszy czasami budzę się równo o 3:00 nie wiem dlaczego, teraz bywa to rzadko, ale np: ostatnio czułam zapach mojej zmarłej prababci z którą byłam bardzo związana,

 

Zapach starości bywa mało atrakcyjny, ale żeby związywać się ze starszymi osobami? tego jeszcze nie słyszałam, hym.


naprawdę polecam postawić miotłę w rogu pokoju w którym śpicie, 

 

A odkurzacz możne być? bo o miotłę u niektórych w domu trudno?


  • 1



#13

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nauki typu: „Nie zaczyna się zdania od a więc” przekazywane są z pokolenia na pokolenie, nie bez udziału nauczycieli, którzy – ufam, że w dobrej wierze – wprowadzają uczniów w błąd. W języku mówionym a więc jest popularnym sposobem rozpoczęcia wypowiedzi w sytuacji, gdy mówiący nie wie, jak zacząć.
https://sjp.pwn.pl/p...a-od;14589.html
https://sjp.pwn.pl/p...-wiec;7843.html
Można zacząć od ale, można od i, od więc i od wielu innych wyrazów, o które czasem pytają nasi korespondenci. Wyrazy te na początku zdania są nawiązaniem do wcześnieszego tekstu, więc ich sensowne użycie zakłada, że wcześniejszy tekst istnieje.
https://sjp.pwn.pl/p...e-od;10767.html




Zapach starości bywa mało atrakcyjny, ale żeby związywać się ze starszymi osobami?



Prędzej ze starszymi niż młodszymi.
  • 0



#14

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A odkurzacz możne być? bo o miotłę u niektórych w domu trudno?

Myślę, że każdy fetysz spełni swoje zadanie, niezależnie od tego, co to będzie. Ja postawiłbym koło łóżka karabin, załadowany nawet ślepakami.

Kwestia gustu, a my jesteśmy dobrze wychowani i o gustach nie dyskutujemy.





#15

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślę, że każdy fetysz spełni swoje zadanie, niezależnie od tego, co to będzie. Ja postawiłbym koło łóżka karabin, załadowany nawet ślepakami.

 

 

Kwestia gustu, a my jesteśmy dobrze wychowani i o gustach nie dyskutujemy.

 

 

Nie fetyszyzowałabym - miotły - tym bardziej iż autorka postu ulokowała ja w innych przestrzeniach.

co do gustu i innych preferencji, to zgoda, chociaż intelekt, myśl i tego typu ... dalej gadają^^, 


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych