Skocz do zawartości


Znaczenie oczu

Oczy Kolor Znaczenie Parapsychologia

  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#31

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Z pozostałymi rzeczami po części też, choć z tymi szaleństwami to bym już tak nie przesadzał. Jestem dość spokojnym człowiekiem, raczej nie w głowie mi szaleństwa. Może kiedyś była ze mnie dość niespokojna dusza, ale obecnie to sobie jakoś bardziej cenię spokój :)

 

Mnie  w sumie na razie złotem też nie obsypało, ale pozostaję przy nadziei ;>


  • 0



#32

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie  w sumie na razie złotem też nie obsypało, ale pozostaję przy nadziei ;>

 

Trzeba być dobrej myśli. Niektóre marzenia się spełniają. A te, które wiadomo, że nigdy się nie spełnią można sobie np. wstawić w avatar...


  • 1



#33 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

@Dziewięć

Tutaj trochę o działaniu tego płynu: LINK  LINK    Szkoda, że w polsce tego nie sprzedają.

 

 


  • 0

#34

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@dziewięć

Mnie  w sumie na razie złotem też nie obsypało, ale pozostaję przy nadziei ;>

No to moje gratulacje, nie mówiłaś, że jesteś w ciąży ;)

Nic się nie martw "złoto" ma wiele znaczeń więc może choć złota myśl, tak na początek?

 

@szczyglis

Pytałem w sumie bardziej o swoje, no ale z racji, że ja mam podobny do Niej kolor to rozumiem

Oj chłopom to trzeba łopatologicznie.

 

Zielone. Piękna zieleń, choć czasami wydaje mi się, że ja tez mam zielonkawe. Ładne duże oczy mimo zarwanej nocki.

Miałam na myśli Ciebie panie szczyglis!

 

Edit:

 

@Asriel a jak ten płyn ma się do zmiany koloru oczu? Bo póki co czytam o jego cudownych właściwościach a dalej nie widzę powiązania jakoby miało to wpływ na zmianę koloru źrenicy.





#35

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oj chłopom to trzeba łopatologicznie.

Oj, kobieta nie zrozumiała między wierszami.

 

[dziękuję, ale ten opis to pasuje jedynie do tamtych oczu, a nie do moich, więc napiszę następująco] Pytałem w sumie bardziej o swoje, no ale z racji, że ja mam podobny do Niej kolor to rozumiem...


  • 0



#36

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Asriel, z drugiego artykułu wynika, że oczy po zakropleniu tego związku stają się całkowicie czarne, bo dochodzi do maksymalnego rozszerzenia źrenic. Z tego też powodu więcej światła dociera do oka i możliwe jest lepsze widzenie w ciemności. Krople te nie wpływają na kolor tęczówek.

 

@TheToxic moje nadzieja dotyczy tego całego "złota" (cały czas jest ona ukierunkowana w znaczenie bardzo przyziemne, chociaż złote myśli czasami też się przydają, nie powiem). Na ciążę jeszcze nie czas ;) 


  • 0



#37 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

@Dziewięć

Czy pisałem, że chodzi o kolor tęczówek ?  :D

 

 

 

A tak poza tym, to widział ktoś osobę ze szmaragdowymi oczami?


  • 0

#38

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Asriel, nom, pisałeś:

Więc tak. Za kolor oczu odpowiada melanina. Każdy człowiek ma chociaż trochę inny jej poziom. Nie wiem, gdzie i kiedy patrzyłem na te krople, ale nie mogę znaleźć  ;p. Tak czy inaczej właśnie te krople posiadają coś w rodzaju zamiennika melaniny. Im więcej jej jest, tym oczy są ciemniejsze [...].


  • 0



#39 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

Pisałem ogólnie o oczach. Jakbym pisał o samych tęczówkach to napisałbym, że ich kolor można zmienić, ale w inny sposób.


  • 0

#40

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Melanina jest zlokalizowana tylko w tęczówkach ;)


  • 0



#41

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Asriel

Chloryna e6 to pochodna chlorofilu a nie wyciąg z egzotycznej ryby, otrzymuje się ją z alg. Struktura wydaje się bardzo podobna do chlorofiliny - barwnika spożywczego będącego miedziowym kompleksem produktu zmydlania chlorofilu.

https://pubchem.ncbi..._e6#section=Top

 

Prawdopodobnie ma działać jako fotosensybilizator. Receptory wzrokowe na dnie oka działają dzięki temu, że cząsteczki pochodnej witaminy A pod wpływem światła wchodzą w stan wzbudzony i zmieniają kształt, co w wyniku reakcji dołączonego białka tworzy impuls nerwowy. Domyślam się że chloryna jest po prostu bardziej czuła i powoduje że sygnał jest silniejszy a to ułatwia dostrzeżenie w półmroku czegoś więcej niż tylko słaby zarys.

Niestety badacze nie podali nic konkretnego na temat tego na ile poprawiony został kontrast i próg czułości. Nie wiadomo też jak kontrolowali warunki, podają bowiem porównanie odległości dostrzegania kształtów, zatem aby wyniki były porównywalne, to identyczne powinny być też warunki oświetlenia. Tymczasem piszą jedynie że zabrali badanego "w ciemne miejsce" ( chodziło o las nocą). Różnica w dostrzegalności może więc wynikać na przykład z różnej pogody, czy dobrania innego miejsca. Nie podano też jak konkretnie określano, czy badany widzi kształty - miał rozpoznać co to jest czy wystarczyło że cokolwiek dostrzegł? Na dodatek porównywano zdolność dostrzegania kształtów przez jedną osobę której zaaplikowano krople i... przez cztery inne osoby. A przecież każdy ma inną czułość wzroku. Pierwszą nasuwającą się myślą, jest że powinni jeszcze przed eksperymentem zbadać czułość wzroku ochotnika, i dopiero z tym porównywać wyniki po aplikacji chloryny, tymczasem wychodzi na to, że niczego takiego nie zrobiono.

Takie efekty są bardzo subiektywne i niepewne. Ich artykuł na ten temat ukazał się tylko na ich stronie internetowej, nie znalazłem publikacji w dobrym czasopiśmie stosującym system recenzencki, recenzent wytknąłby pewnie wszystko to co zauważyłem.

https://scienceforth...ngChlorine6.pdf

 

Można takie efekty precyzyjniej określić pokazując badanemu próbki szarości, o odpowiednio dobranych odcieniach. Miarą poprawy widzenia w półmroku będzie różnica odcieni jaka jest jeszcze zauważalna. W obecnej formie eksperyment jest zbyt podatny na błędy aby można było mówić o realnej poprawie widzenia. Tym bardziej, że oko ma bardzo dużą czułość, czasem wręcz zaskakującą. Jeśli dać mu trochę czasu w całkowitych ciemnościach, przystosuje się na tyle aby korzystać nawet z bardzo nikłego oświetlenia. Mój znajomy opowiadał mi, że lubi biegać nocą po lesie, i że jeśli spędzi przynajmniej pół godziny w gęstwinie, to nie potrzebuje latarki aby widzieć drzewa.


  • 0



#42 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

@Dziewięć

Melanina jest jeszcze w skórze, jeżeli się nie mylę.

 

 

@Zaciekawiony

Wyjaśniłeś już większość kwestii, za co dziękuję :) I tak, zgadzam się z tym, że ludzkie oko może się przyzwyczaić do ciemności. Ludzie są bardzo... "Elastyczni". Łatwo dostosowują się do różnych zmian.

 

Ten płyn do oczu jest tylko eksperymentem, więc raczej nigdzie indziej nikt z nim nie eksperymentuje.


  • 0

#43

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Asriel Oh, ale mówimy o oczach cały czas. W oku melanina zokalizowana jest tylko w tęczówce a nie na jego całej powierzchni. Pisałeś, że krople zawierają coś w rodzaju zamiennika melaniny, więc ich działanie ograniczyłoby się tylko do tęczówki.


  • 0



#44 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

@Dziewięć

Zwracam honor. Trochę mi się pomyliło. Ta substancja po prostu zmienia kolor oczu. W zasadzie, ta zmiana jest tylko efektem ubocznym.


  • 0

#45

Adee86.
  • Postów: 33
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam problem z określeniem czy to szare czy niebieski czy kryształowe...

Załączone grafiki

  • 20160130_132714.jpg

  • 0


 


Also tagged with one or more of these keywords: Oczy, Kolor, Znaczenie, Parapsychologia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych