Skocz do zawartości


Zdjęcie

Liga Mistrzów 2016/2017 - Po 20 latach wraca polska drużyna, Legia Warszawa


  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#31

Gwynbleidd.

    May the dark side of the Force be with you

  • Postów: 69
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale co Real miał się szarpać, zagrali na luzie może na 50% możliwości i tyle, mają ligę, mają cięższych rywali w grupie. Z jednej strony fajnie, że Legia zagrała dość otwarcie, mieli kilka fajnych zagrań, wynik mimo wszystko był wiadomy. Tylko ta niedokładność czasami raziła oczy, kondycyjnie też połowa siadała w okolicach 70 minuty. Wolałem tą Legię która rozjechała Celtic 6:1(?) niż tegoroczną która weszła do LM bo trafili na San Marino w wersji klubowej. Mimo wszystko najbardziej bawili mnie "eksperci" w studio dla których 1:5 to nie sromotne lanie.

Co do kibolstwa to jakie jest każdy widzi, niech wlepiają im kary ile wlezie...


Użytkownik 白狼 edytował ten post 19.10.2016 - 19:49


#32

Tzeentch.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kibolstwo jakie jest każdy widzi? Raczysz żartować. Widzisz to co ci pokazuje telewizor, myślisz to co ci napiszą w gazecie. Taki z ciebie znawca tematu.



#33

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@up, to w takim razie jakie jest kibolstwo?





#34

Tzeentch.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na pewno nie czarno - białe, a raczej czarne jak sugerują media. 

Kibolstwo jest bezpośrednim odbiciem społeczeństwa w jaki żyjemy. Ze wszystkimi jego przywarami i zaletami.

Na stadionie spędziłem z 20 lat doskonale znam "subkulturę" kibolską, wiem jakimi wartościami się kieruje i wiem, że ma się nijak do tego "jak każdy widzi".



#35

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czyli JAKIE, że powtórzę po koledze.



#36

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja nie musze marnowac zycia zeby poznac i potrafic wyciagac wnioski z zachowan kibicow. To jest bydlo, niz spoleczny, ludzie bez ambicji i wyobrazni, ktorzy czekaja tylko na okazje, gdzie by tu cos rozwalic. I nie pitol, ze jest inaczej, bo to nieprawda. Jak zamaskowani huligani rzucaja wyrwanymi chwile wczesniej krzeselkami w kibicow innej druzyny czy Policji, to nie jest to manifest inteligencji tylko glupoty.
A skrajnym debilem jest ten, kto jedzie 2.000km zeby sie ponaparzac z tamtejsza Policja i wszczynac burdy. I tyle, drugiego dna czy kolorkow w tym nie ma.



#37

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co innego ruch kibicowski, co innego miłośnicy burd i ustawek, którym najwyraźniej wcale nie chodzi o mecz. Ci którzy w czasie meczu tłukli się z policją powinni dostać w Polsce zakaz stadionowy.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 20.10.2016 - 18:32




#38

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niestety to tak nie wygląda. Co z tego, że w Polsce dostaną zakaz skoro:

 

1. Nie obowiązuje on za granicą.

2. Kumpel na bramce i tak go wpuści.

 

Ci, którzy najbardziej rozrabiają na meczach i po/przed nimi na ulicach, mają swoje ekipy, wszyscy się tam znają i kolegują. Także własnie ludzie stojący na bramkach, a nawet prezes Legii - Leśnodorski ma układ z Żyletą i nie ma wiele do gadania. To jest zorganizowana grupa, mafia boiskowa, która kontroluje wiele aspektów całego zespołu. Nie oficjalnie, ale wiadomo kto, w pewnych kwestiach, pociąga za sznurki. 

Zdziwiliby się ci debile, jakby ich Hiszpanie wyłapali, przekopali, najlepiej tymi końmi, które widac na wielu filmach, a potem zabrali dokumenty i telefony i zagonili do ciężkich robót za miskę cienkiej zupy i czerstwy chleb. Niech się zarobią po uszy, to może dotrze do nich pewna prawda, a jak nie, to tym bardziej nie dadzą nic żadne zakazy ani nakazy.

Za ryj i po plerach pałami - dialogu z nimi nie nawiążesz.

Najlepszym dowodem na to, że to żadni fani zespołu, skoro narażają go na ogromne straty finansowe (Legia za zwrot biletów na mecz z Realem w Warszawie + kary od UEFA, zapłaciła czy zapłaci prawie 10 milionów złotych!!!!!).

Jak sławią swój klub na świecie i na europejskich arenach piłkarskich? Burdami i zadymami. To są kibice? 

Jak mówi mędrzec z Brytanii - DO WORA Z NIMI ;)





#39

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Na stadionie spędziłem z 20 lat doskonale znam "subkulturę" kibolską, wiem jakimi wartościami się kieruje

 To może nam przybliżysz to co nazywasz wartościami. Bo jak dla mnie to największą kibolską wartością, jest walenie po ryju kibiców innych klubów. pod przykrywką honoru i patriotyzmu. Tak naprawdę dla was, kiboli sport się nie liczy. Ważne jest bycie w grupie podobnych debili.

 "Subkultura" to coś co nie dotyczy kiboli. W tym wyrażeniu zawarte jest słowo "Kultura" A kibolom jej brak.

 

Naprawdę cieszyłem się na te mecze Legii z topowymi klubami Europy. A banda tępych ciołków odebrała mi całą przyjemność z bycia dumnym z Polskiego klubu. 





#40

Tzeentch.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

aha...

Gdzie jak gdzie ale tutaj spodziewałem się nieco innego, bardziej otwartego,  podejścia. Dostałem natomiast stereotypy, slogany, wyświechtane chwytliwe pustosłowie.

Wybaczcie odbyłem setki takach rozmów  i nie mam ochoty ani czasu na kolejną krucjatę. Jak kogoś temat interesuje to może pójść na mecz i zobaczyć jak wygląda kibol bez medialnego wdzianka. Bez problemu znajdzie też fora internetowe gdzie może wymienić poglądy. 

 

Ja nie musze marnowac zycia zeby poznac i potrafic wyciagac wnioski z zachowan kibicow. To jest bydlo, niz spoleczny, ludzie bez ambicji i wyobrazni, ktorzy czekaja tylko na okazje, gdzie by tu cos rozwalic. I nie pitol, ze jest inaczej, bo to nieprawda. Jak zamaskowani huligani rzucaja wyrwanymi chwile wczesniej krzeselkami w kibicow innej druzyny czy Policji, to nie jest to manifest inteligencji tylko glupoty.
A skrajnym debilem jest ten, kto jedzie 2.000km zeby sie ponaparzac z tamtejsza Policja i wszczynac burdy. I tyle, drugiego dna czy kolorkow w tym nie ma.

 

To natomiast jest tak żenujące od ortografii zaczynając, poprzez składnię i gramatykę a na treści kończąc, że aż nie wypada tego komentować.

Mimo wszystko pozdrawiam.

 

ps.

Kronikarz, Panie Juzku skąd w Was tyle agresji? :)

 

ps II

 

Alis wiem, że to nie mieści się w głowie ale owszem. Jest dużo gorzej! Oni nie tylko chodzą do muzeów. Nie wiem czy dasz wiarę ale czytają również książki ( są i tacy co  je piszą sić!), chodzą do teatru, pracują, mają rodziny i jakoś tam sobie radzą. A w wolnej chwili leją się po mordach :)

 

pozdrawiam


Użytkownik Tzeentch edytował ten post 21.10.2016 - 09:18


#41

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak napisałeś to:

 

Kibolstwo jakie jest każdy widzi? Raczysz żartować. Widzisz to co ci pokazuje telewizor, myślisz to co ci napiszą w gazecie. Taki z ciebie znawca tematu.

 

a później to 

 

Na pewno nie czarno - białe, a raczej czarne jak sugerują media. 

Kibolstwo jest bezpośrednim odbiciem społeczeństwa w jaki żyjemy. Ze wszystkimi jego przywarami i zaletami.

Na stadionie spędziłem z 20 lat doskonale znam "subkulturę" kibolską, wiem jakimi wartościami się kieruje i wiem, że ma się nijak do tego "jak każdy widzi".

 

to zaczęłam pisać post z pytaniem, jakie w takim razie jest kibolstwo i co takiego robią kibole czego nie pokazują w tv. Może chodzą do muzeum ziemi lubuskiej albo na wystawę do miejskiej galerii?

Ale dałam sobie spokój, myśląc, po co będę się pytać i mieszać w ten temat, pewnie i tak nie uzyskam odpowiedzi...

 

aha...

Gdzie jak gdzie ale tutaj spodziewałem się nieco innego, bardziej otwartego,  podejścia. Dostałem natomiast stereotypy, slogany, wyświechtane chwytliwe pustosłowie.

Wybaczcie odbyłem setki takach rozmów  i nie mam ochoty ani czasu na kolejną krucjatę. Jak kogoś temat interesuje to może pójść na mecz i zobaczyć jak wygląda kibol bez medialnego wdzianka. Bez problemu znajdzie też fora internetowe gdzie może wymienić poglądy. 

 

Nie pomyliłam się. Zaczynasz temat tylko po to, żeby napisać, że nie chce Ci się o tym gadać. Szkoda bo ja jestem bardzo ciekawa Twojej opinii na temat kiboli i tego dlaczego jest tak inna od mojej.





#42

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. Jakbyś odbył setki rozmów na tematy kiboli, to nie zaczynałbyś swojej przygody tutaj takimi tekstami jak zacząłeś.

2. Miałbyś otwarty umysł i był przygotowany na nasze argumenty, bo każdy rozsądny człowiek takie ma.

3. Po co zaczynasz temat i go nie ciągniesz dalej?

4. Gdzie widzisz agresje w naszych postach? To jest zimnokrwiste stwierdzenie faktu, z jakim bydłem mamy do czynienia i jak się bydło traktuje.

5. Chodziłem na Legię wiele lat, chodziłem na Polonię, jeździłem na Camp Nou - różnicę widać gołym okiem, więc Twoje argumenty to bzdura z palca wyssana. Albo celowo prowokujesz takimi wpisami, albo nie masz pojęcia o czym piszesz.

 

A co do książek, to mam ich w domu ponad 800 i idę o zakład, że przeczytałem ich więcej niż Ty.

Jeśli chcesz powiedzieć, że goście rzucający kamieniami w policję i przekopujący innych ludzi, bo lubią inny zespół piłkarski, czytają książki i chodzą do teatru, to mój komentarz jest jeden:

 

BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA.

 

Idź gdzie indziej wypisywać te swoje brednie.





#43

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy dasz wiarę ale czytają również książki ( są i tacy co  je piszą sić!), chodzą do teatru, pracują, mają rodziny i jakoś tam sobie radzą.

Tak samo robią sadyści, zboczeńcy i mordercy. To ich ma usprawiedliwić czy co, bo chyba nie załapałem.





#44

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Alis wiem, że to nie mieści się w głowie ale owszem. Jest dużo gorzej! Oni nie tylko chodzą do muzeów. Nie wiem czy dasz wiarę ale czytają również książki ( są i tacy co  je piszą sić!), chodzą do teatru, pracują, mają rodziny i jakoś tam sobie radzą. A w wolnej chwili leją się po mordach :)

To ostatnie zdanie, tak niewinnie rzucone, niemal od niechcenia, jak gdyby coś nieistotnego, a jednak opisuje jeden z Waszych głównych problemów. Zapewne stwierdzisz, że przecież lejecie się po tych mordach za obopólną zgodą, więc gdzie tu problem? Problem w tym, że nie zawsze tak to wygląda - czasem macie problem z odróżnieniem osób, które (nie)lubią się lać po mordzie. Byłem kiedyś na imprezie u kolegi, który pochodzi z takich środowisk i gdy wydało się z jakiej dzielnicy pochodzę, ktoś wziął to za znak, że lubię się lać po mordzie (a nie lubię! :D). Takich przykładów jest wiele. Czasem np. już samo spojrzenie komuś w oczy może stanowić sygnał, że ktoś lubi się lać po mordzie.

 

I mam jedno pytanie - dane policji, o wzajemnym przenikaniu się środowisk przestępczych z kibicowskimi, to kłamstwo i medialna propaganda, czy fakty?





#45

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tzeentch

 

Ale co z tego że kibol pracuje, albo ma żonę i dziecko? Nie widzę związku. Mnie nie ciekawi czy on jest ochroniarzem w Biedronce, księgowym, czy próbuje prowadzić własną działalność, ja chciałam się dowiedzieć co miałeś na myśli pisząc te słowa

 

Widzisz to co ci pokazuje telewizor, myślisz to co ci napiszą w gazecie.

 

Bo tv pokazuje np bójki po meczach, czyli jednak w ten sposób załatwiają sprawy kibole a nie idą wspólnie z kibolami innej drużyny do teatru?

 

Po prostu wyjaśnij swoje słowa, skoro masz tak ogromne doświadczenie i wiedzę na ten temat a nie pisz że Ci się już nie chce jak nawet nie zacząłeś.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych