Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower, rowery, jazda rowerowa.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#61

Kilroj.
  • Postów: 32
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem, czy taki piękny, wolałem coś w żywszych kolorach - jakiś błękitny, biały, albo coś takiego, jak widziałem w sklepie to fajnie się prezentowały. A ten jest taki ciemnoszary z czarnym i trochę zielonego i nie za bardzo mi to pasuje, bo nie cierpię zielonego koloru - ale w sumie kolor nie jeździ, nie? Jednak na tym konkretnym rowerze jeździło mi się najlepiej, jak tylko wsiadłem to już od razu wiedziałem, że mi pasuje. Pozostałe, zwłaszcza Merida też trochę sprawiały wrażenie budżetowego sprzętu mimo w sumie zbliżonej ceny. Fajny był też Fuji Absolute jakiś tam i Trek FX - i w sumie mało brakowało, a wziąłbym najpierw Treka, bo kosztował 2999, Fuji było za 3600 i dla mnie się niczym nie różniło poza hamulcem tarczowym (nie podniecałem się tym, bo nie wiem, czy byłbym w stanie poczuć jakąś różnicę :) ), ale potem wyciągnęli z magazynu tego Cube i powiedzieli, że dadzą mi upust z 3700 na 3100 jakbym się zdecydował kupić go jeszcze dziś. To kupiłem, bo od razu wydał mi się idealnie dopasowany, a i ogólne wrażenie sprawiał wyraźnie lepsze. Wygodniejsze rączki i siodełko, jakiś taki bardziej dopracowany i wykończony mi się wydał, a cena też spoko.
Jak się jeździ? Jak dla mnie rewelacja, no ale nie jestem doświadcoznym rowerzystą, ani nawet okazjonalnym. Jak próbowałem jechać na moim starym gracie do pracy, to po połowie dystansu oddychałem rękawami, śmierdziałem od potu jak stary cap, tyłek mnie bolał, a sam rower też wibrował i skrzypiał niemożliwie. Od wczoraj jeżdżę na tym nowym i jest to zupełnie inna bajka - jadę dużo szybciej niż przedtem, a dojeżdżam na miejsce z lekką tylko zadyszką. Po za tym jest jakiś taki bardziej zwinny i przede wszystkim lekki, raptem 10 kg więc bez problemu można go zabrać na plecy i wnieść po schodach na 3 piętro do biura.
Ogólnie jest super, znacznie lepiej, niż się spodziewałem. Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc, bo dzięki wam odkryłem, że jazda rowerem może być fajna :)



#62

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pewnie, że jazda rowerem jest fajna. Zapamiętaj mój miły:

"Samochód spala pieniądze i odkłada tłuszcz, rower spala tłuszcz i odkłada pieniądze" więc śmiało jeździj i niech to ci wyjdzie na zdrowie ale proszę uważać na drodze, bo niestety wariatów w kraju nie brakuje. Ja wyznaję jedną zasadę, większy rządzi na drodze i co z tego, że mam i ścieżkę rowerową i zielone światło jak z boku też mają zielone i przejeżdża mi przed nosem. Mam dobić do niego? Ustępuję (klnę pod nosem a czasem i na głos - zdarza się) ale nie pcham się pod koła bo mam pierwszeństwo. Wolę 10 minut później niż 40 lat za wcześnie.





#63

Dr Röck.
  • Postów: 136
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Kilroj

Jak na laika za jakiego się uważasz zrobiłeś wszystko jak trzeba. Dobry wybór i słusznie oceniłeś te rowery. Ja bym wprawdzie się bardziej przylożył i sprawdził jeszcze Cannondale - ale to raczej dlatego, że sam jestem miłośnikiem tej marki. Cube SL Road Pro za 3100 raczej nie ma żadnej poważnej konkurencji w tej klasie cenowej. Połamania pedałów.

A ty Rock na czym jeździsz, że się tak orientujesz?

Mam Cannondale Six od jakichś 8-9 lat. To typowa szosówka, baranek, karbonowa rama i widelec, trochę tylko pomodziłem ją i zmieniłem napęd na pojedynczy blat z przodu oraz szerszy zakres kasety z tyłu. Lżejsza jest dzięki temu.

Zawodowo robisz w rowerach że spytam?

Nie, po prostu jeżdżę na nich. Na moto już od dawna nie mogę bo się za bardzo porozbijałem, więc się przerzuciłem na inne dwa kółka.

@TheToxic

natomiast drugi - powinnam się od niego uczyć - 100 km w 5H. Jeździ dużo i szybko, to co ja zrobię przez tydzień

To jeszcze zależy na czym jeździ. Jak na dobrej kolarce, to nic wielkiego, bo jeszcze 5 lat temu sam bym dał radę, a mam pewnie z 2 razy wiecej lat od tego kolegi. Ale jak jeździ na jakimś ciężkim góralu albo fatbajku, to średnia 20 km/h przez 5 godzin to naprawdę niezły wynik.





#64

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam kilka pytań.

  • Jaki impregnat jest najlepszy do łańcucha
  • Jaka jest najlepsza opona gdy dużo jeździ się po lesie jak i drodze asfaltowej 
  • Jakie są najlepsze buty na rower, zwykłe adidasy czy typowo rowerowe obuwie

Zaczynam sezon rowerowy pełną gębą, na lajcie robię 40-50 km lecz kilka dni temu miałam okazję przetestować rower trekingowy mojej matki i muszę przyznać, że mój MTB może się schować. Co prawda jeździłam drogą asfaltową lecz jednak ciągle pod górę, jeździło się lekko i płynnie o wiele lepiej niż moim góralem.





#65

Dr Röck.
  • Postów: 136
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jaki impregnat jest najlepszy do łańcucha

Obojętnie, byle nie lepki. W ogóle całe te cyrki ze smarowaniem łancucha są bez sensu. Wystarczy raz na parę miechów wsadzić go do butelki z benzyną ekstrakcyjną i potem przesmarować olejem do łańcuchów, białym smarem w spraju, jakimś rzadkim smarem litowym albo w ogóle czymkolwiek tłustym. A jak zapomnisz o tym, to nic mu nie będzie. Nowy kosztuje 30-50 złotych więc nie ma sensu się przejmować.

Jaka jest najlepsza opona gdy dużo jeździ się po lesie jak i drodze asfaltowej

Jakaś ze slickiem na środku i lekkimi ząbkami po bokach. Czyli semislicka. Tak to wygląda https://www.centrumr...1366-h768_1.png
I kup najwęższą jaka ci wejdzie na felgę. Nie pchaj się w gumy powyżej dwóch cali, jeśli nie jeździsz po grząskim piachu, błocie, czy łąkach a tylko po asfalcie i raczej ubitych ścieżkach w lesie, to 1.5 cala to maks. jaki warto wziąć.

Jakie są najlepsze buty na rower, zwykłe adidasy czy typowo rowerowe obuwie

Jak masz spd to nie ma o co pytać, jak normalne pedały, to bierz to, w czym ci wygodnie. Zdarzało mi się w glanach jeździć na szosie i też było ok.






#66

Kasiajiakeki2.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam pytanie, czy ktoś z was słyszał o sklepie kasacja.gif ponieważ chcę zakupić rower elektryczny a tam mają najniższe ceny, jednak wiadomo że czasami cena to nie znaczy jakość, jak ktoś by miał jakieś info to bardzo bym prosił.

 

 

Edycja: D.K.

Prosimy następnym razem bardziej się przyłożyć do reklamy. Ta jest trochę zbyt grubymi nićmi szyta. 



#67

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam.
Nie wiem czy ktoś z was używa pompki serwisowej do pompowania roweru bo mam problem z taką pompką.
Kupiłem sobie dokładnie ten model Pompka serwisowa Merida PM-MD033
Pompka wygląda tak https://i4.skapiec.p...na-pm-md033.jpg
W opisie na stronie sklepu internetowego pisało że pompka obsługuje wszysztkie typy wentyli czyli dunlop, presta i schrader.
Głowica jest pojedyncza więc pomyślałem sobie że wystarczy pewnie przełożyć gumę w środku i będzie pasować do wentyla typu dunlop.
A to okazuje się że nie jest to takie proste (albo ja nie umiem)

Czyli sytuacja wygląda tak że wentyl typu schrader https://rowerowepora...samochodowy.jpg mogę napompować bo pasuje.
Natomiast żeby napompować wentyl dunlopa to trzeba przełożyć tą gume w środku. Ale nie wiem jak to zrobić bo nakrętki potem nie da się nakręcić.

Fotki poglądowe
Głowica https://i.imgur.com/KSwLSMvr.jpg
Guma która jest pod nakrętką data:





#68

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja pompuje na myjni, myje na myjni bo oszczędzam czas. Jakieś pompki w domu są, jakieś w piwnicy ale nie używam ich.





#69

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kompresorem da sie napompowac wentyl typu schrader ale dunlopa https://pl.m.wikiped.../ZawĂłr_Dunlopa juz nie

Do najbliższej stacji paliw mam 10 km.



#70

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Planuję kupno roweru mtb 27,5 albo crossa. Głównie zależy mi, żeby jeździło się w miarę wygodnie , nie chcę być pochylony jak kolarz. Przeważnie jeździłbym po leśnych ścieżkach.
Przeglądam rowery w necie. Zastanawiałem się nad krossem hexagonem 5.0
https://m.ceneo.pl/7...&shop=181465780
Ale w rozmiarze ramy odpiwiednim dla mnie jest z kołami 29. Nie wiem czy bym się przyzwyczaił do takiego rozmiaru, a na kołach 27,5 są zbyt krótkie ramy.

Co myślicie o takim giancie? https://www.greenbik...fAaAqiJEALw_wcB
Są różne rozmiary ramy do wyboru.

Ewentualnie romety są w niskich cenach. Planuję wydać max 1800 zł.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych