Skocz do zawartości


Zdjęcie

Marsz Niepodległości 2013


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
156 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kelt.
  • Postów: 147
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

No to zaczynamy :)

Przyjaciele!

11 listopada 2013 r. ulicami Warszawy po raz czwarty przejdzie największa, doroczna manifestacja narodowa – Marsz Niepodległości. Podobnie jak w latach ubiegłych, zapraszamy na nią wszystkich Polaków, dla których suwerenność naszego państwa, opartego na 1000-letniej tradycji i tożsamości narodowej, to wartości pierwszorzędne.

Inicjatywa Marszu Niepodległości otwarta jest dla każdego, kto podpisuje się pod hasłem w pełni niepodległej Polski niezależnie od przynależności ideowej czy politycznej. Biało-czerwona, potężna manifestacja narodowa ma jak co roku pokazać jedność i determinację Polaków do walki o Niepodległą Rzeczpospolitą. Zwłaszcza teraz, gdy Unia Europejska trzeszczy w podstawach, sztuczna waluta euro pogrąża kolejne gospodarki, a Polsce i wielu innym państwom narzuca się dławiące nasz rozwój ograniczenia, takie jak „pakiet klimatyczny”. W takiej sytuacji opinia publiczna w naszym kraju i poza jego granicami musi usłyszeć mocny, jednoznaczny głos, głos opowiadający się za suwerennością: polityczną, kulturalną, gospodarczą. Ma to być klarowny głos społeczeństwa, przeciwstawiony mętnym, niejednoznacznym i bojaźliwym wypowiedziom przedstawicieli klasy politycznej i rządzących Polską elit.

Z wielkim zadowoleniem obserwujemy, że Marsz Niepodległości w ciągu minionych lat pobudził do aktywności patriotycznej i narodowej setki środowisk w całym kraju. Gratulujemy wszystkim inicjatywom, których długa lista pokryła mapę Polski. Cieszymy się z każdego sygnału narodowej aktywności, dobiegającego z najmniejszego zakątka naszej Ojczyzny. Zachęcamy wszystkich, którzy tą swoją lokalną działalnością chcą uczcić Święto Niepodległości, by zorganizowali swoje manifestacje w jego „wigilię”, w niedzielę 10 listopada 2013 r.

Natomiast 11 listopada po południu, tradycyjnie już, spotkajmy się wszyscy na corocznej, największej manifestacji w Warszawie. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości pracuje nad jego przygotowaniem przez cały rok, organizatorzy wyjazdów z całego kraju powinni pomyśleć o nich zaraz po wakacjach. Pamiętajcie również o potrzebach związanych z organizacją Marszu – środkach finansowych i zgłoszeniach do Straży Marszu Niepodległości. Jeśli zbyt późno zdecydujecie się na wsparcie materialne, lub zbyt późno wyślecie zgłoszenie do Straży, Wasz wysiłek i chęci nie będą mogły być dobrze spożytkowane.

Podsumowując:
- zachęcamy do organizacji uroczystości lokalnych w niedzielę 10 listopada 2013 roku
- apelujemy o dołączanie do Straży Marszu Niepodległości ([email protected])
- zwracamy się z prośbą o wsparcie organizacji tegorocznego Marszu (http://niepodlegli.net/informacje)
- do zobaczenia 11.11.13 w Warszawie!

Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości”
Młodzież Wszechpolska
Obóz Narodowo-Radykalny


Jedna z zapowiedzi tegorocznego Marsz Niepodległości:

Kilka zdjęć z poprzednich lat:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Od siebie dodam tylko, że naprawdę warto pojawić się tego dnia w stolicy i wziąć udział w tym marszu. Atmosfery tam panującej nie da się opisać słowami, to trzeba przeżyć. Zamiast opierać swoją opinię na medialnym przekazie, lepiej zobaczyć na własne oczy jak to wygląda. Jestem przekonany, że rekord frekwencji po raz kolejny zostanie pobity, a Warszawa utonie w morzu biało-czerwonych flag :)

Co tu dużo pisać, DO ZOBACZENIA W WARSZAWIE!

#2 Gość_Husar

Gość_Husar.
  • Tematów: 0

Napisano

Ku chwale Ojczyzny ! :) Ja z całą pewnością będę na marszu.

#3

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To będzie okazja się zobaczyć, bo ja także się wybieram :)



#4

Manajuma.
  • Postów: 192
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mam nadzieję, że nikt nie zginie.
Piszę całkowicie poważnie, głównie kontekscie krakowskich obchodów.
Ostatnio znowu w tym mieście wróciła moda na maczety, a takie ułomy na pewno
będą chciały wykorzystać okazję do zadymy. Liczę na przygotowane służby porządkowe.

Ciekawe jak media tym razem pokażą tegoroczne obchody. W zeszłym roku TVN twierdził, godnie obchodził je tylko prezydent przy grobie Nieznanego Żołnierza, a nie zaś ludzie na ulicach, a to dlatego bo ludzie spalili kilka wozów TVNu

#5 Gość_Husar

Gość_Husar.
  • Tematów: 0

Napisano

To będzie okazja się zobaczyć, bo ja także się wybieram :)


Nie wiem czy to będzie realne akurat tego dnia, bo z mojego miasta jedziemy sporą grupą liczącą z 40 osób.




#6 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Mam problem z nadmiarem czasu po marszu? Ma ktoś pomysł jak spędzić 16 godzin po marszu? :)

#7

dryndryn.
  • Postów: 193
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

jak zawsze obecny :)

#8 Gość_   

Gość_   .
  • Tematów: 0

Napisano

Mam pytanie dotyczące pierwszego zdjęcia: czy tych kilku (tak zakładam) Ukraińców świętuje razem z Polakami?

#9

Kelt.
  • Postów: 147
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Żółto-niebieskie flagi o których piszesz zostały przywiezione przez chłopaków ze Śląska i nie mają nic wspólnego z Ukraińcami :)

#10

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak się zastanawiam - fajnie by było gdyby Policja zastrajkowała 11 listopada 2013 :)

#11 Gość_Husar

Gość_Husar.
  • Tematów: 0

Napisano

Policja będzie prowokować i znów pojawią się przebierańcy w kapturach i kominiarkach, którzy będą udawać kiboli. Tak było w zeszłym roku.

#12

Kelt.
  • Postów: 147
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Striker, haha rządzącym zapewne zrobiłoby się ciepło w spodniach i byliby w stanie iść na duże ustępstwa byle tylko poczuć się bezpiecznie :) MN, szczyt klimatyczny, marsz prezydencki, marsz PiSu i kilkanaście/dziesiąt innych mniejszych manifestacji tego dnia. Ciekawi mnie tylko czy gdyby nie było policji lewa strona odważyłaby się pomyśleć o blokadzie Marszu Niepodległości :lol

#13

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam nadzieję, że nikt nie zginie.
Piszę całkowicie poważnie, głównie kontekscie krakowskich obchodów.
Ostatnio znowu w tym mieście wróciła moda na maczety, a takie ułomy na pewno
będą chciały wykorzystać okazję do zadymy. Liczę na przygotowane służby porządkowe.


Trzeba uważać na policyjnych prowokatorów... te łajzy zrobią wszystko aby obarczyć byle kogo o zamieszki i zniszczyć ideę Marszu Niepodległości.

#14

Manajuma.
  • Postów: 192
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

17 czerwca Znów śmierć od maczety!

3 lipca Kontrola drogowa w Krakowie: maczety i kominiarki w samochodzie, należały do 22-letniego pasażera

7 września - Zabójstwo w Krakowie. 23-latek został ugodzony nożem, zmarł w szpitalu

17 września Kraków: Atak nożowników na os. Albertyńskim. Ranny 23-latek odmawia zeznań

Przyznam, że nie widzę innego sposobu na złapanie takich jednostek niż wtopienie się w ich stado za pomocą kapturów i kominiarek. Te prymitywy po prostu będą szukać zadymy i trzeba zrobić wszystko by ich wyłapać. Gdyby ktoś 11 listopada został zamaczetowany to jako naród okrylibyśmy się hańbą i wszystkie światowe media pokazywałby w Newsie dnia, jak to w Polsce, kraju który po tylu latach odzyskał niepodległość, w święto narodowe ginie człowiek w zamieszkach.

Oczywiście jestem za surowym karaniem takich ludzik jak Karol C kopiący po głowie. Cieszę się z jego wyroku i wymiaru kary.

#15

Kelt.
  • Postów: 147
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Manajuma, co to ma wspólnego z Marszem Niepodległości?


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych