Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy wierzysz w horoskopy ??Z jakiego znaku zodiaku jesteś ?


  • Please log in to reply
134 replies to this topic

#121

kudi.
  • Postów: 161
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wodnik
ii jakoś nie wierze w te horoskopy bo to jest wyssane z palca :|
  • 0

#122

Artur Gutowski.
  • Postów: 308
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wszystko zależy od kosmosu - jak to astrologowie mówią :>
  • 0



#123

Ariadna.
  • Postów: 48
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem rakiem. Horoskopy profesjonalne, oparte na godzinie i miejscu urodzenia owszem. Tarot ma coś w sobie. Mam u siebie jedną tallie i nie raz mnie zaskakuje trafnością.
  • 0

#124

Maxxxo.
  • Postów: 61
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mój znak zodiaku to wodnik a chiński to małpa :P zbytnio nie wierze w horoskop, jednakowoż niektóre rzeczy się "sprawiają" ;(
  • 0

#125

Perzu.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jestem baranem, ale raczej nie wierzę w horoskopy. :crazy:
  • 0

#126

MaD.
  • Postów: 41
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Horoskopy zawsze są takie same KASA/MIŁOŚĆ/PRACA nigdy w coś takiego nie uwierze
  • 0

#127

marcin1985.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lew, nie wierze. To co piszą różni się w każdej gazecie (siada koleś przy piwku i wymyśla) :rotfl: :-D
  • 0

#128

Savalas.
  • Postów: 58
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jestem wodnikiem. w to co wypisują w gazetkach nie wierzę, choć przez przypadek pewnie się coś chociaż raz sprawdziło, natomiast nigdy nikt nie postawił mi horoskopu indywidualnego więc niewiem czy wierzyć czy nie
  • 0

#129

Anuxunamun.
  • Postów: 32
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

horoskopy to bzdura, sa zbyt ogolnikowe żeby brać wszystko na serio i do siebie, czy nie?
  • 0

#130

L1er.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Horoskopy są pisane bardzo ogólnikowo tzn coś pasuje do kilku zdarzeń chodź nie zawsze. Nie wierze w nie ;)
  • 0

#131

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Według najnowszego badania CBOS ponad połowa Polaków przyznaje się do czytania horoskopów. Okazuje się, że wielu rodaków w dalszym ciągu wierzy w astrologię, numerologię oraz przesądy. 42 procent ankietowanych, którzy deklarują czytanie horoskopów, przyznaje, że od czasu do czasu bierze pod uwagę wskazówki w nich zawarte.

Co trzeci respondent (30 procent) uznał, że na rozwój charakteru człowieka ma wpływ to, pod jakim znakiem przyszedł on na świat. 26 procentu uważa natomiast, że są talizmany, które przynoszą ludziom szczęście. 3 procent badanych przyznało, że treść horoskopów traktuje jako wyrocznię i kieruje się nimi w codziennym życiu prawie zawsze.

Ankietowanych zapytano, jak często zdarza im się czytać horoskopy. 58 procent badanych zadeklarowało, że czyta je tylko czasami, a 9 procent przyznało, że czyni to często. 4 procent respondentów twierdzi, że czyta horoskopy przy każdej możliwej okazji.

Badanym zadano również pytanie dotyczące wizyt u wróżki. 11 procent ankietowanych przyznało, że przynajmniej raz w życiu było u wróżki. Dla porównania w 1997 roku taką deklarację złożyło 19 procent respondentów.

Sondaż pokazał również, że astrologii, wróżkom ufają bardziej panie niż panowie. Astrologię natomiast najczęściej kwestionują osoby, które legitymują się wyższym wykształceniem.

Sondaż został przeprowadzony w dniach od 2 do 5 czerwca na liczącej 1041 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych Polaków.

http://www.racjonali...php/s,20/t,8108
  • 0



#132

Anuxunamun.
  • Postów: 32
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No cóż... Nie jesteśmy narodem wyzwolonym od zabobonow. Na dowod jest chociazby rózne "czynności" zwiazane z zawaciem małzenstwa... Żaden krqj na świecie nie ma chyba tylu obyczajow zwiazanych z zawarciem małzenstwa - na "szczescie".
Kazdy majac okazje zaglada do horoskopow nawet ten co w nie nie wierzy... I przy okazji gdy przepowiednia sie dziwnym trafem sprawdzi zostaje nam to w pamieci na nastepny raz... Koło...
  • 0

#133

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tylko co nazwać zabobonem? Bardzo wiele z rzeczy, które są nazywane zabobonami się sprawdza więc... Wiadomo, że horoskopy pisane w gazetach nie mają większego sensu, ale ustalane dla każdego indywidualnie owszem. Podobnie z numerologią, można w to nie wierzyć, ale to bardzo często działa, a też można to nazwać zabobonem. Czy może ten "nieszczęsny" tarot, nikt nie potrafi racjonalnie wytłumaczyć dlaczego to działa. Oczywiście trzeba do tego podchodzić z dużym dystansem, ale głupcem jest ten kto definitywnie stwierdzi, że tego typu rzeczy nie istnieją/ nie działają/ nie mają prawa bytu bo zapewne nawet nei znamy w małej cześci naszego świata i zasad nim rządzących. Kiedyś się może okazać, że zjawiska paranormalne, duchy itp da się naukowo udowodnić. Wszystko zależy od zasad, które sobie ludzkość sama ustala.
  • 0

#134

Anuxunamun.
  • Postów: 32
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zabobonem, przynajmniej w moim rozumieniu, są rzeczy które mają stara tradycje i prowadza aby osiagnac coś, dowiedziec sie czegos czy wywrozyc cos. (oczywiście co jest mało możliwe, aprzynajmniej trudne do wywrozenia jedną czynnoscia) Nie skereslam tego absolutnie, tylko podwarzam. Wszystko sie moze po jakimś czasie sprawdzic... Może działą może nie, moze sie sprawdza, a może czasami nie, ale nie ma żadnych badan ani dowodow że to wszystko sie w 100% sprawdza.
  • 0

#135

BPW.
  • Postów: 51
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja horoskopy traktuje jako... drobiazgowy żarcik. Nie przejmuje się zbytnio co w nich jest napisane, ale... "Lubię się pośmiać" :D

Jestem zodiakalną panną

Pozdrawiam,
BPW
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)