Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polcon 2012


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hej informacyjnie wrzucam, ponieważ mam zamiar tam być i będę (już mam bilet 55zł za 4 dni) - czy ktoś z Was się wybiera? Można zrobić spotkanie forumowiczów :D

Dołączona grafika

Polcon 2012 we Wrocławiu 23-26 sierpnia 2012

Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki „Polcon” to nazwa zarezerwowana dla jednego spotkania fantastów w roku. Pierwsza tego typu ogólnodostępna impreza odbyła się w październiku 1985 roku w Błażejewku pod Poznaniem, a organizatorem był poznański klub „Orbita”. W tamtym czasie kluby wspólnie ułożyły regulamin Polconu, jako dorocznego święta klubów i miłośników fantastyki. Konwent ten zawsze był wyznacznikiem współpracy między klubami w całej Polsce, gdyż mimo że główny ciężar organizacji spotkania spoczywa na jednym klubie, to przy programie i oprawie imprezy pomagają inne kluby.

Program tego najważniejszego z polskich konwentów jest zawsze bardzo bogaty. Podczas czterech dni trwania imprezy odbywają się spotkania z autorami, wydawcami i krytykami fantastyki, pokazy filmowe, gry fabularne, dyskusje panelowe, konkursy i zabawy, promocja książek i gier fantastycznych, wystawy grafik i malarstwa SF oraz wiele innych atrakcji. Jednym z głównych punktów programu Polconu, obok spotkań z gośćmi honorowymi, jest oczywiście wręczenie Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Jeśli tylko to możliwe, organizatorzy konwentu zapraszają też znanych pisarzy zagranicznych. Oprawę Polconu stanowi informator konwentowy, zawierający program spotkania oraz liczne informacje o zaproszonych gościach, prezentowanych filmach czy nawet krótkie formy literackie.


Czas i Miejsce
Mój odnośnik

Polcon 2012 odbędzie się w dniach 23 do 26 sierpnia 2012 roku we Wrocławiu w budynkach Uniwersytetu Przyrodniczego. Jako centrum imprezy zostanie wykorzystana siedziba Centrum Dydaktyczno-Naukowego na pl. Grunwaldzki 24 A.

Jako miejsca sypialne planowane są maksymalnie cztery z pięciu Domów Studenckich Uniwersytetu Wrocławskiego (baza około 2000 miejsc noclegowych) i wstępnie jedna z dwóch pobliskich szkół (sale wspólne).


Lista Gości

GOŚCIE HONOROWI
Andrzej Sapkowski – Twórca Fantastyki
Maciej Parowski – Promotor Fantastyki
Henryk Jasicki – Fan Fantastyki

GOŚCIE SPECJALNI
Erich von Daniken
Peter V. Brett
Edward Lee
Miroslav Zamboch

GOŚCIE – Literatura- Komiks – Film (alfabetycznie)
Ewa Białołęcka
Anna Brzezińska
Jakub Ćwiek
Jarosław Grzędowicz
Jacek Inglot
Anna Kańtoch
Rafał Kosik
Maja Lidia Kossakowska
Magdalena Kozak
Wojciech Orliński
Andrzej Pilipiuk
Bogusław Polch
Milena Wójtowicz


Użytkownik Striker edytował ten post 12.05.2012 - 16:40


#2

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Raz tylko byłem na podobnej imprezie, Krakonie. Miło to wspominam. ;)



#3 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Bilet już mam, to się spotkamy może ...:rotfl:, ale fajnie, że dałeś coś więcej na ten temat bo ja nigdy nie byłam.

#4

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Inaczej - zlot nerdów? :P



#5 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

a powiedz jeszcze o czym to w ogóle jest, czy sens jest zatrzymywać się na kilka dni, może mnie reszta oprócz Dankiena, nie będzie interesowała w ogóle....

#6

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja tylko wrzuciłem info na forum. Sam nigdy wcześniej nie byłem na czymś takim i nie mogę się już doczekać. Co do programu to każdy może sobie coś znaleźć na stronie polcon2012.pl

Myślę, że jeśli ktoś chce odwiedzić Polcon to może warto zwiedzać go razem w towarzystwie forumowiczów - zawsze lepiej w grupie niż samemu, szczególnie jeśli ta grupa jest grupą fascynatów.

Użytkownik Striker edytował ten post 12.05.2012 - 16:54


#7

somewaterfowl.
  • Postów: 57
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Naprawdę mnie zaciekawiliście, nawet termin mi odpowiada, miło było by się tam zjawić, a co więcej wspaniała lokalizacja - Wrocław. Nie musiałbym daleko dojeżdżać, jestem prawie na miejscu. Coraz więcej osób z forum się zbiera ;)



#8 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

wklejam takie cóś, dla tych co chcą pana Dankiena posłuchać :roll:




Ilość miejsc na wykłady z Erichem Danikenem jest ograniczona. Wejście na wykłady możliwe jest wyłącznie dla osób, które wykupiły
akredytację na imprezę w przedsprzedaży i nie jest dodatkowo płatne.

Decyduje kolejność zgłoszeń. Rezerwacje przyjmowane będą od 20 maja do wyczerpania limitu miejsc.
Osoby, które zarezerwowały wejściówką na Danikena, będą mogły odebrać specjalny bilet (miejsca numerowane!), który będzie sprawdzany
przy wejściu na salę.

W przypadku wolnych miejsc będzie mozna takze odebrać wejściówkę podczas trwania imprezy - ale też tylko dla osób z pełną akredytacją.
Pan Daniken pojawi sie we Wrocławiu w piątek i wygłosi dwa 3-godz. wykłady (z przerwą) Daniken Total i Starożytny Egipt.

Wejściówka jest na oba wykłady.




#9

tybysh.
  • Postów: 330
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm, kuszące, napisałem maila z zapytaniem o wolne miejsca. 55zł za akredytacje to w sumie niewiele jak na 2 wykłady samego Danikena:) Jeżeli na początku czerwca będą jeszcze wolne miejsca to się zjawię, nawet bez noclegu, można zarwać nockę w mieście:D

#10 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

chyba, że wykłady rozłożą na dwa dni hheee :mrgreen:

#11

tybysh.
  • Postów: 330
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oby nie, wole opcje z 1 dniem i noclegiem w pubach :D



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych