Skocz do zawartości
Zdjęcie

Parlament Unii Europejskiej


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

Connor.

  Kings Never Die

 • Postów: 1674
 • Tematów: 60
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Parlament UE

Odkąd 14 grudnia 1999 roku parlament UE został ukończony, pojawiły się pytania odnośnie jego konstrukcji. Główna wieża nazwana "Louise Weiss" wygląda dziwnie i modernistycznie. Dlaczego wygląda na nieskończoną? Promotorzy mówią, że odzwierciedla to "nieskończoną naturę Europy". Jednak niektórzy badacze tego tematu odkryli mroczne symboliki tego budynku. Odsłaniając prawdziwe źródło inspiracji wieży Louise Weiss odsłania ezoteryczne wierzenia światowej elity, ich mrocznych aspiracji i ich interpretacji starożytnych pism.

Przejdziemy do rzeczy: wieża Louise Weiss jest przeznaczona do tego aby wyglądała jak obraz "Wieża Babel" starszego Pietera Brueghel'a z 1563 roku. Historia mówi, że Wieża Babel nigdy nie została ukończona. Więc parlament UN (parlament ONZ) w zasadzie kontynuuje nieskończoną pracę Nimroda, niesławnego/haniebnego tyrana, który budował Wieżę Babel aby pokonać Boga. Czy myślicie, że jest to dobre źródło informacji dla "instytucji demokratycznej"?

Dołączona grafika

Dołączona grafikaNimrod i Wieża Babel

Historia Nimroda i Wieży Babel pojawia się w wielu tekstach starożytnych kultur włączając w to Hebrajską, Islamską, Grecką i Kabała. Nimrod jest uważany za założyciela i króla pierwszego imperium po powodzi. Jego królestwo obejmuje Babilon (Babel), Uruk, Akkad i Calneh. Jest znany jako król, który przyniósł tyranię ludziom starając się wyeliminować przekonania religijne.

"To Nimrod podekscytował ich do obrazy i pogardy Boga. Był wnukiem Ham'a, synem Noego, łysy człowiek z silną ręką. Przekonał ich aby nie przypisywali tego Bogu, przez jego sposób byli oni szczęśliwi ale wierzyli, że to ich własna odwaga wytworzyła to szczęście. Również stopniowo zmieniał rząd w tyranię, bo nie widział innego sposobu odwrócenia ludzi od bojaźni Bożej niż sprowadzenie ich do stałej zależności od jego władzy... Mnóstwo (ludzi) było gotowych do podążenia za determinacją Nimroda i cenić temu trochę tchórzostwa do poddania się Bogu".

Według Biblii, Babel było miastem, które jednoczyło ludzkość, wszyscy mówili jednym językiem i migrowali ze Wschodu. Było to rodzinne miasto Nimroda. Zdecydował, że miasto powinno mieć wieżę tak ogromną, że "jej szczyt powinien być w niebiosach". Ta wieża jednak nie miała służyć czczeniu i chwaleniu Boga, ale do chwały człowieka z motywem "nazywania" budowniczych. Midrajska wersja historii mówi nawet o tym, że budowniczy tej Wieży powiedzieli:

"Bóg nie ma prawa do wyboru wyższego świata dla siebie i do pozostawienia niższego świata dla nas; dlatego zbudujemy nam wieżę z bożkiem na szczycie trzymającego miecz tak, że może się wydawać iż chcieliśmy wojny z Bogiem".

Bóg widząc bluźnierczą naturę Wieży dał każdej osobie inny język aby ich zdezorientować. Nie mogąc kontynuować pracy, ludzie rozeszli się na cały świat.


Symbolika parlamentu UE

A więc konstrukcja parlamentu UE w obrazie Wieży Babel wysyła wiadomość, że Nimrod miał prawidłową filozofię i jego Wieża Babel była dobrym pomysłem. A więc szukamy:

1. Stopniowego wprowadzania tyranii
2. Eliminacji czci Boga aby wprowadzić zależność od władzy
3. Ludzi mówiących tym samym językiem i wyznających tą samą religię
4. Odrzucenia Boga z powodu próby zostania bogami

Wiecie co? To są główne nakazy ezoterycznych wierzeń światowej elity. Oni nie są chrześcijanami ani nie są z chrześcijaństwem powiazani. Ich system wierzeń jest oparty na religiach ( pogańskie rytuały, kult Słońca, uważanie Lucyfera jako tego, który podarował światło ludzkiej rasie, postrzeganie Boga jako siły, która chce trzymać ludzi w ciemności/niewiedzy). Ich Nowy Porządek Świata zewakuuje całe czczenie Boga, wprowadzając jeden język i zmieniając demokrację w tyranię.


Zakazany Plakat

Czy brzmię trochę jak szalony? Czy przeczytałem za dużo o tym budynku? Odpowiedź brzmi: NIE. Oto OFICJALNY plakat promujący parlament UE:

Dołączona grafika


Widzimy ludzi Europy, którzy przebudowują Wieżę Babel. Oto parę rzeczy wartych do zanotowania/zapamiętania: Po pierwsze, mamy potwierdzenie, że budynek Louise Weiss naprawdę został zainspirowany Wieżą Babel. Plakat odtworzył dokładnie tą samą wieżę jak ta na obrazie Pietera Brueghela, pokazując również zepsutą część fundamentu. Nie ma ŻADNYCH wątpliwości. Po drugie, hasło: "Europa: Wiele Języków Jeden Głos" odnosi się do Boga, który zdezorientował ludzi wieloma językami. Parlament skutecznie odwróci karę Bożą aby nauczyć lekcji o bałwochwalstwie i arogancji. Po trzecie, przyjrzycie się bliżej gwiazdom na szczycie. Wyglądają dziwnie? Są to odwrócone do góry nogami pentagramy. Symbolika pentagramów jest niesamowicie głęboka i skomplikowana ale możemy powiedzieć, że regularny/normalny pentagram odnosi się do "Dobre Orzeczenie" a odwrócony pentagram odnosi się do "Złe Orzeczenie".

Dołączona grafika


Ten plakat został zakazany z powodu protestów wielu grup. Jednakże jest on niezwykle ujawniający i dowodzi ezoteryczną mentalność budowniczych Parlamentu Unii Europejskiej.


Uprowadzenie Europy

Dołączona grafika


Ten posąg, stojący przed budynkiem Winston Churchill odnosi się do starożytnej mitologii i przedstawia jedną z najstarszych reprezentacji Europy. Jest oparty na historii, w której Zeus przebrał się za białego byka aby uwieść księżniczkę Europa, która zbierała kwiaty. Kiedy podeszła do byka i wsiadła na jego plecy, byk wykorzystał okazję aby uciec z nią i ostatecznie ją zgwałcić (podaję wam nieocenzurowaną wersję historii).

Więc kobieta (która reprezentuje Europę) na plecach byka ma zostać zgwałcona. Dobra, dziwne. W każdym bądź razie, to reprezentuje Dobro kontra Zło, Słońce kontra Księżyc i inne tego typu rzeczy. Integralna część religii. Dowiedz się o tym.


Na zakończenie

Unia Europejska jest super państwem, który obecnie zawiera 27 krajów (w przyszłości więcej). Ta sama wiara czeka Amerykańskie i Azjatyckie kraje, które są związane aby jednoczyć pod tą samą flagą i walutą aby tworzyć kolejne super państwa. To są bloki budynków w kierunku Jednego Rządu Światowego, cel aktywnie poszukiwany przez światową elitę. Parlament UE jest pierwszym pomnikiem reprezentującym super państwa (ang. superstate) i odkrywa poprzez swoją symbolikę, nienawiść do religii, plany na Nowy Porządek Świata i ich subtelne poparcie tyranii.

Dołączona grafikaŹródło: www.vigilantcitizen.com
Tłumaczenie: Fisher
Paranormalne.pl
 • 19#2

Paweł.
 • Postów: 1000
 • Tematów: 22
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlaczego wygląda na nieskończoną? Promotorzy mówią, że odzwierciedla to "nieskończoną naturę Europy".

Albo raczej nieskończoną biurokrację UE.

Użytkownik Paweł edytował ten post 29.10.2011 - 14:07

 • 3#3

nexus6.
 • Postów: 1234
 • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak. To świadczy tylko o tym jakie zacofane, zabobonne barany siedzą w Uni Łeropejskiej. Dlaczego ludzie oddają władze w ręce takiej nawiedzonej ciemnoty. Kiedy rozum śpi budzą się demony i takim właśnie demonem jest Unia Europejska.
 • 0

#4

Mika’el.
 • Postów: 810
 • Tematów: 34
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Tak. To świadczy tylko o tym jakie zacofane, zabobonne barany siedzą w Uni Łeropejskiej.


Gówno prawda, to świadczy wyłącznie o nas wszystkich.Zostaliśmy tak zmanipulowani, że żadna prawda już nie jest wstanie nas wyzwolić (zbudzić) z ogólnego otumanienia, ten temat jest tego jaskrawym dowodem...niestety.
 • 1

#5

mylo.

  Altair

 • Postów: 4511
 • Tematów: 83
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko że projekt budynku nie był tworzony przez UE, stworzyło to jakieś biuro projektowe. Architekci w takich projektach uwielbiają wplatać różne aluzje i odniesienia. Wtedy łatwiej "sprzedać" projekt. Wygląda to tak.

Jeśli taki pan architekt powie:

"Zaprojektowałem taki ładny budynek, dużo miejsca, przeszklone ładne powierzchnie, tutaj takie schodki żeby się komponowały z tym spadkiem, tutaj tak i tak"

Dostanie najprawdopodobniej odpowiedź:

"Ale proszę pana, skąd pan wziął te schodki, czemu one tutaj mają być? Czemu to ma tak wyglądać?!"

Jeśli powie:

"Oto budynek parlamentu europejskiego, zainspirowany biblijną wieżą babel. Nawiązuje to do idei tej instytucji jako miejsca w którym spotyka się setki polityków z dziesiątek krajów, by stworzyć jeden wspólny głos dla całej Europy!" - tutaj pokazuje (reaserch) obrazy przedstawiające wieżę babel i forma broni się sama.

O wiele łatwiej bronić koncepcji ideowej, niż wyglądu bez odniesień. W zasadzie wygląd bez ideologi nie broni się wcale. - bo klient może się doczepić do wszystkiego.
Wszystkie duże budynki na świecie mają jakąś genezę. Czy to hotel w Dubaju inspirowany otaczającym morzem, będący w zasadzie łódką z wielkim żaglem. Największe lotnisko w Chinach, inspirowane smokiem i łuskami. Przykłady można mnożyć w nieskończoność.
 • 0#6

nexus6.
 • Postów: 1234
 • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odwołań do Biblii jest znacznie więcej. Na przykład flaga UE nawiązuje do Maryi z wieńcem z 12 gwiazd na głowie. Ciekawy jest fragment Apokalipsy w którym pojawia się niewiasta z wieńcem 12 gwiazd:

Potem wielki znak się ukazał na niebie:
Niewiasta obleczona w słońce
i księżyc pod jej stopami,
a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.
A jest brzemienna.
I woła cierpiąc bóle i męki rodzenia.
I inny znak się ukazał na niebie:
Oto wielki Smok barwy ognia,
mający siedem głów i dziesięć rogów
- a na głowach jego siedem diademów.
I ogon jego zmiata trzecią część gwiazd nieba:
i rzucił je na ziemię.
I stanął Smok przed mającą rodzić Niewiastą,
ażeby skoro porodzi, pożreć jej dziecię.


Ogólnie nie można narzekać na brak ciekawej symboliki i odwołań do religii :P
 • 0

#7

mylo.

  Altair

 • Postów: 4511
 • Tematów: 83
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zwracano uwagę na to, iż okręg dwunastu gwiazd na fladze przypomina widoczną w sztuce sakralnej aureolę wokół głowy Matki Bożej. Paul M.G. Lévy, w owym czasie szef służby informacyjnej i prasowej Rady Europy, który uczestniczył w wyborze flagi i nadaniu jej ostatecznego kształtu uznał to za przypadek. Jednak autor przyjętego projektu flagi Arsène Heitz przyznał, że tworząc go inspirował się fragmentem Apokalipsy świętego Jana.


z wikipedii najszybciej. :D

Twórca flagi inspirował się fragmentem Apokalipsy.

Jestem tak jakby w tym świadku projektowo-artystycznym w mniejszym czy większym stopniu. Projektanci uwielbiają nawiązania i aluzje. Po pierwsze takie dzieło jest łatwiejsze w odbiorze, ludzie obyli się z formą do której nawiązuje projekt. Po drugie po prostu łatwiej i efektywniej czymś się zainspirować, przerobić na swoje potrzeby i ulepszyć.

Czasem inspiracje nasuwają się same. Do PE nasuwa się automatycznie, wieża Babel jest idealną alegorią Unii Europejskiej. To musiało się sprzedać. A o to chodzi, bo trzeba zarobić.
 • 0#8

slawek13.
 • Postów: 140
 • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale Wieża Babel została zniszczona.
Czyli to stanie się z Unią Europejską.
 • 1

#9

Mischakel.

  Ataman

 • Postów: 762
 • Tematów: 17
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Też mnie dziwi promowanie się przez UE za pomocą Wieży Babel, która w kulturze zachodniej jest postrzegana raczej negatywnie...
A tak poza tym, to nawet jeśli elity rządzące UE nie są Chrześcijanami to co? My wierzący musimy rozumieć, że poza nami są też ludzie innego wyznania i ateiści. Oni nie mogą zabierać nam naszych ideałów, ale my im ich też nie.
I tak na koniec - może jeśli ktoś wierzy w mroczny ezoteryczny spisek wśród władz UE - nie obawiajcie się. "Superpaństwo" :rotfl: jakim "jest" Unia jest strasznie słabe i prędzej samo się rozpadnie, nim nas zniewoli. Nie obawiajmy się niszczenia narodowych kultur i Babilonu w Brukseli, bo Unia jest tragicznym tworem. Ten twór to państwo-potworek. UE jest utopiona w biurokracji. Nie posiada jednej czy dwóch ciał ustawodawczych, jak to bywa w normalnych państwach (np. sejm i senat u nas), tylko z 4 czy 5 (Rada Europy, Rada Europejska, Rada Unii Europejskiej [tak, to trzy inne organy!], Parlament Europejski, Komisja Europejska i pewnie jeszcze coś by się znalazło...). Jak takie coś może funkcjonować? Setki niepotrzebnych funkcji, np. prezydencja UE, którą teraz ma Polska. Czy nas głos jest teraz ważniejszy, niż był przedtem? Nie. Tusk rządzi Europą? Nie. Merkel i Sarkozy. Euroland, który na naszych oczach staje się Unią w Unii.
UE nie ma szans na przetrwanie w tak brutalnym obecnie politycznie świecie. I to mnie cieszy, bo chciałbym, aby Polska była częścią czegoś dużo poważniejszego i potężniejszego niż ta żałosna i nadzwyczaj poprawna politycznie Unia. Jeżeli elity UE knują spisek mający na celu zniewolenie nas - śpijmy spokojnie, bo tym spiskiem kierują w takim razie idioci.

Użytkownik Mischakel edytował ten post 30.10.2011 - 14:00

 • 0

#10

PaZi.
 • Postów: 933
 • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak wszyscy będziemy pomagać greckim darmozjadom to na pewno.

Wszystko co ma początek ma też swój koniec i nie ma co się łudzić, że unia będzie wieczna.

Pozdrawiam
 • 0

#11

Ill.

  Nawigator

 • Postów: 1656
 • Tematów: 40
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też mnie dziwi promowanie się przez UE za pomocą Wieży Babel, która w kulturze zachodniej jest postrzegana raczej negatywnie...

Taka myśl... może bez sensu... Może Unia Europejska została stworzona po to by w odpowiednim momencie upaść...?

Użytkownik Ill edytował ten post 30.10.2011 - 15:11

 • 1

#12

antietam.
 • Postów: 320
 • Tematów: 114
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 34
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Krótki film na temat kryzysu w strefie Euro - rzetelne spojrzenie na obecną sytuację:


 • 0#13

nexus6.
 • Postów: 1234
 • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zwracano uwagę na to, iż okręg dwunastu gwiazd na fladze przypomina widoczną w sztuce sakralnej aureolę wokół głowy Matki Bożej. Paul M.G. Lévy, w owym czasie szef służby informacyjnej i prasowej Rady Europy, który uczestniczył w wyborze flagi i nadaniu jej ostatecznego kształtu uznał to za przypadek. Jednak autor przyjętego projektu flagi Arsène Heitz przyznał, że tworząc go inspirował się fragmentem Apokalipsy świętego Jana.


A to jest ciekawe :> Wieża Babel, księżniczka Europa gwałcona przez byka, niewiasta rodząca w bólach, której dziecię zostaje pożarte przez smoka.... Twórcy EU chyba sami nie bardzo wierzą w ten projekt :o

Użytkownik nexus6 edytował ten post 30.10.2011 - 15:59

 • 0

#14

Nate.
 • Postów: 54
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy tylko ja zauważyłem, że na tym "zakazanym plakacie" jest 11 pentagramów, zamiast dwunastu? Być może nie jest to żaden "oficjalny plakat", tylko rzeczywiście jakaś przeróbka?
 • 1

#15

Mischakel.

  Ataman

 • Postów: 762
 • Tematów: 17
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czy tylko ja zauważyłem, że na tym "zakazanym plakacie" jest 11 pentagramów, zamiast dwunastu? Być może nie jest to żaden "oficjalny plakat", tylko rzeczywiście jakaś przeróbka?

Wygląda to tak, jakby Wieża zasłaniała dwunasty. Ale to raczej nie jest normalne, że pomija się jedną z gwiazd, kiedy to symbolem UE jest 12, a nie 11 gwiazd...
 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u