Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zaprogramuj budzik w swoim mózgu, czyli jak wykorzystac


  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#31

Cyrulik.
  • Postów: 222
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Programowanie się na ogół działa, ale trzeba być w miare wypoczętym. Mnie się udaje budzić z dokładnością 10 - 15 minut ;]
  • 0

#32

Azure.
  • Postów: 223
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja bez programowania budzę się zawsze o równej 6. :)
Kwestia przyzwyczajenia.
  • 0

#33

Five Psion.
  • Postów: 117
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hie hie było coś takiego w "Kaczorze Donaldzie" :P Walnij o poduche tyle razy o której godzinie masz się obudzić np. 7:00>>> 7 walnięć------ NIE DZIAŁA xD To może działa ale po co się męczyć jeśli mamy elektronikę :P już bardziej wolę Telekinezę, Priokinezę i OOBE :D No tak zapominałem o moim ulubionym> LD :D
  • 0

#34

Azure.
  • Postów: 223
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pk, pirokineza i oobe nie wiele mają wspólnego ze wstawaniem ;p
  • 0

#35

Masamune.
  • Postów: 45
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja zawsze, by sie obudzić o wyznaczonej godzinie, piję przed snem sporo płynów. No i zawsze budzę się około 6.56, tyle, że pierwszą rzeczą jaką robię po pobudce jest sprint do łazienki (biada temu, kto mi ją zajmie przede mną)
  • 0

#36

artaya18.
  • Postów: 129
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeczytajcie sobie o silvie(to nie jest żadna pseudoreklama, po prostu bylam na kursie i mi sie spodobal)

gdy przeczytalam tytul wątku od razu pomyslalam o silvie :) bylam na kursie, dwa razy powtarzalam... drugi raz u Wójcikiewicza- który prowadzi m.in. projekt cheops (mozna poczytać, ciekawe) do rzeczy:
silva pomaga osiągnąć w kilka sekund stan wyciszenia umyslu i ciala, wejscie do stanu alfa w pare sekund dzieki złączonym 3 palcom( caly kurs oparty jest na programowaniu sie do tego i uczeniu innych metod)

byla też metoda :
"Kontrola Budzenia sie
Na kursie nauczana jest techniki budzenia sie w sposob naturalny bez uzycia budzika, za pomoca naszego wrodzonego wewnetrznego mechanizmu poczucia czasu. Nauczana jest rowniez technika pozostawania dluzej w stanie przebudzenia, gdy zachodzi taka potrzeba (na przyklad podczas jazdy samochodem lub nauki). " <- ze stronki http://www.silva.com...olish-trans.htm

metody wyciszenia sie bardzo pomagają przy medytacji i osiagnieciu prawdziwych celow, osobiscie polecam zapoznanie sie z materialem na ten temat ;)

a kontrola budzenia w moim przypadku?
wychodzi :) i na dodatek jest bardzo skuteczne, nie tylko budze sie o tej porze kiedy chce(wypoczęta i rześka) ale ... dzieki programowaniu sie, moge uczyc sie do pozna, (nie zmeczona) i np jak nie chce o czymś zapomniec, prosze podswiadomosc by mi o tym przypomniala np wieczorem ;]
osobiscie mysle że to (wyciszanie sie) pozwala na dialog z podswiadomoscią i w tym cala tajemnica :)

aha.. wole tą stronke http://www.silva.alpha.pl/ tamtą wrzucilam zbyt pospiesznie, bo szukalam stosownego materialu nt temat ;]

aha, taka rada: sprobojcie tak zrobic jak juz sie wyciszycie przed snem:
wyobrazcie sobie duży piękny zegar (jaki chcecie) na nim przesuncie wskazowki zegara na tą godzine o ktorej chcecie sie obudzic, zwizualizujcie to tak plastycznie jak tylko mozecie.. jesli nie umiecie wizualizować, nie szkodzi, po prostu wyczujcie że tak jest :) potem powiedzcie :
"to jest godzina o ktorej CHCE sie obudzic, to jest godzina o ktorej sie OBUDZE, będę rzęski, wypoczęty, w doskonalym zdrowiu,z doskonalym samopoczuciem" ten tekst że bedziecie wypoczeci niekoniecznie musi być wymawiane, ale może pomoc czuć się bardziej zrelaksowanym :) byle nie gadać przez pol godziny jacy bedziecie bo zapomnicie o celu ktory chcecie osiagnac :P - potem wystarczy usnąć ( to od razu przed snem)

czasami wystepują problemy tj ktoś budzi się pare razy w nocy:

to normalne, sen sklada sie z paru cyklow, kiedy mamy faze REM jestesmy w najlzejszym snie- latwiej nas obudzic i jestesmy bardziej wypoczęci, dlatego podswiadomosc może sie obudzic, ale nie trzeba sie tym zrażać :) to dobry znak, bo podswiadomosc odpowiada na nasze pragnienia..

czasami mozecie sie obudzic pol godz przed, czasami pol godz po- godzinie o ktorej chcecie sie obudzic:)

to też jest calkiem normalne, z początku moze tak byc, ja często wstawalam pare razy w nocy, a pozniej nie budzilam sie o tej porze o ktorej chcialam...
Ale w miare uplywu cwiczen, godzina o ktorej chcialam wstać stawala sie coraz bardziej realna do urzeczywistnienia, i stalo sie, od jakiegos czasu budze sie o tej porze o ktorej chce, i nie na budzik: co jest najgorszym sposobem wstawania
ktos pare postow wczesniej opisal dlaczego budzenie sie na budzik jest zle!!

budzimy sie wtedy z glebszego stanu i ciezko jest nam dojsc do siebie, do normalnego stanu, jestesmy bardziej zmeczeni. gdy budzimy sie zgodnie z naszym zegarem biologicznym- przygotowujemy naszą podswiadomosc na to kiedy chcemy wstawac, ona reguluja nasz sen tak, by ostatnia faza przed wstaniem nie byla theta, ale fazą marzeń sennych, alfa.

o.. już pozno, wlasnie przypomnialam sobie ( a może to podswiadomosc zrobila) o czymś co chcialam sobie przypomniec rano :) wiec uciekam, DOBRANOC i życzę pozytywnych rezultatów - bez udziału budzika ;)
  • 0

#37

tabi.
  • Postów: 355
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nic paranormalnego :P
Ja tez zawsze budze sie otej porze o jakiej chce :)

Ja z kolei zawsze gdy się kładę spać jest równo 22:22 Da się to jakoś wytłumaczyć?

a slyszales so liczbie 23? :D
  • 0

#38

artaya18.
  • Postów: 129
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

grrr :P pierwszy raz slysze żeby ktoś gadal o tej liczbie, :) 23 mnie przesladuje, ale tylko w dobrych chwilach, wszedzie:D przyklad? ok :)

nr mojego domu 23
nr rejestracyjny samochodu taty 23..0..5...
autobus ktorym jade do szkoly 23
w 2012 roku bede miec lat... 23
wszedzie widze nr 23, codziennie patrząc na zegarek, otworzy mi sie zawsze przypadkiem na str 23, w telewizji jest to chyba ich ulubiona liczba, najczesciej w filmach taką wybierają ;]
dzisiaj 23 widzialam z 10 razy, na zegarze, w telewizji, w artykule, w książkach.
Juz nie mowiąc o wybuchu w kopalni Halemba.... 23 listopada zginelo 23 gornikow, ostatni ten 23 byl wyciagniety o godz 6:23... przerażające,

ale jesli chodzi o liczbe ktora mnie przesladuje, raczej nie jest liczbą powodującą katastrofy, jakis pech.. raczej jest dobra, najczesciej pojawia sie w waznych chwilach ktore mają niedlugo nadejsc.. taki alarm ;]
  • 0

#39

tabi.
  • Postów: 355
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na forum PEA pozanlem pewna osobe, ktora tez czesto na zagearku i w inncyh miejscach widziala 23 :)
Ale nie wiem co to oznacza :P
Zapraszam na te strone: http://www.teksty.gi...ak/dyskordia/23
Jest tu maly artykul o liczbie 23.
Wejdz tez na www.google.pl i wpisz *Liczba 23* :)
  • 0

#40

Wiciu.
  • Postów: 255
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jeżeli chodzi o wstawanie o określonych godzinach to uważam że jest to siła podświadomości ale to tylko moje skromne zdanie ( stosuję to od 4 miesięcy :D )
  • 0

#41

Gside.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Ja sobie programuję listę porannych zajęć i niczego jeszcze nigdy nie zapomniałem zrobić :) A jeżeli chodzi o godzinę to czasami zadziała , czasami nie ...
  • 0

#42

m4r1u5z.
  • Postów: 178
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a co jeśli jest zmiana czasu a ty o tym nie wiesz to i tak obudzisz się o dobrej godzinie?

no wlasnie ?


###

toscie mnie pocieszyli zdeka : ) pamietam, jak ogladalem jakis czas temu egzorcyzmy emily rose. wiadomo, godzina 3:00 siedzi w glowie przy i po tym filmie. a, ze ogladalem wieczorem to zaraz po nim poszedlem spac. no i budze sie w nocy (co mi sie za czesto nie zdarza. a jak juz sie budze, to najczesciej nad ranem), patrze na zegarek : 3:01. "o ***"; wtulony w lozko zasypialem dobre "pare" minut.

co do samego tematu - ciekawe. wczesniej nie zdawalem sobie sprawy, ze cos takiego moze byc. jesli zdaze (czyt. jesli nie zasne przy ksiazce) to sprobuje tego ^^


#down
"Ale fakt obudzenia się o tej porze spowodowany był pewnie intenesywnym myśleniem o tej godzinie w trakcie filmu i trochę po jego obejrzeniu."

no wlasnie, wlasnie : )

Dołączona grafika
  • 0

#43

Mankovitch.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z "egzorcyzmami emily rose" miałem podobny przypadek. Oglądaliśmy z dziewczyną wieczorem, potem od razu poszliśmy spać. O godzinie 2.55 obudziliśmy się niemalże jednocześnie i oczywiście moja kobieta narobiła paniki, a żeby pójść do toalety, musiałem jej zapalić po drodze wszystkie światła ;) Wesoło było. Ale fakt obudzenia się o tej porze spowodowany był pewnie intenesywnym myśleniem o tej godzinie w trakcie filmu i trochę po jego obejrzeniu.

Co do wstawania o zaprogramowanej godzinie, czasem tak mam, że jak mam rano zrobić coś ważnego, wyjechać, albo zdawać egzamin - wstaję wcześniej, nie jestem zmęczony. Od dzisiaj będę próbował wyobrażać sobie ten zegarek. Z racji tego, że jutro nie idę do pracy, wyobrażę sobie godzinę 7 rano, nie nastawię budzika i zobaczymy co z tego wyjdzie.
  • 0

#44

Wiciu.
  • Postów: 255
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mankovitch od takiego czegoś się zaczyna tylko ja nie znałem z tym zegarkiem po prostu wmawiałem sobie że obudzę się o tej i o tej i przeważnie jak nie zawsze się tak dzieje :)
  • 0

#45

Lasocki.
  • Postów: 176
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja mam cos takiego ze sie budze kilka sekund przed tym jak budzik zaczyna dzwonic :mrgreen: :mrgreen:


mam dokładnie tak samo :D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych