Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne sny.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

SandFox.
  • Postów: 68
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam. Chciałbym się zapytać czy istnieje takie coś jak sny prorocze ? Od kilku dni miewam sny, których głównym tematem jest wojna. Przeważnie w każdym z tych snów dzieje się to tutaj w Polsce. W jednym śnie tylko widziałem zniszczony Biały Dom. Bardziej mnie martwią sny o wojnie w Polsce. Nie mam pojęcia jaka wroga armia występuje w moich snach. Mieli dziwne zielono czerwone mundury. Nie widziałem w żadnym flagi na mundurze. Z dwa sny zapisałem i tylko tyle. Po kilku takich snach postanowiłem, że jeśli raz się przyśni to zacznę zapisywać i dwa następne sny były o tym samym. Trochę się boję po tym co zobaczyłem. Pełno zniszczonych budynków w płomieniach, ludzie błąkający się po zniszczonych ulicach, co chwile przelatujące odrzutowce i przejeżdżające ciężarówki z żołnierzami. Drugi sen, który udało mi się w miarę zapamiętać i zapisać to był taki, że walczyłem i zostałem schwytany przez jakiś żołnierzy i wrzucony do jakiegoś rowu z innymi przy drodze w lesie. Obok stał jakiś domek i było wielu żołnierzy wrogich. I to wszystko co zapamiętałem z tego snu. Te sny mogą coś znaczyć czy to tylko przypadek ? Myślałem też o tym, że śni mi się to tylko dlatego, że jestem zainteresowany i fascynuję się militariom. Zupełnie nie wiem co o tym myśleć i naprawdę się trochę boję. Może ktoś mi pomóc to wytłumaczyć ?

#2

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sny są odzwierciedleniem tego co się dzieje w naszym realnym życiu (symbolicznie lub nie - wojna może równie dobrze oznaczać jakieś jakieś działania przestawiające życie do góry nogami jak również być efektem obejrzanego niedawno filmu lub przeczytanego artykułu). Gdybym ja się przejmowała moimi snami musiałabym chyba co kilka dni umierać i stawać się wampirem, demonem czy czymś takim. Sny to sny. Nie ma się co martwić. Codziennie tysiące osób ma sny o wojnie (osobiście kilka tygodni temu sama miałam falę snów o byciu żołnierzem). To całkiem popularny motyw bo wzbudza silne emocje.



#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie istnieje coś takiego jak sny prorocze. W całej gamie miliardów różnych snów część z nich spełni się w najbliższym czasie, a jeszcze większa część spełni się później. Tak to już jest.



#4

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie istnieje coś takiego jak sny prorocze. W całej gamie miliardów różnych snów część z nich spełni się w najbliższym czasie, a jeszcze większa część spełni się później. Tak to już jest.




Jak można wytłumaczyć fenomen spełniających się snów ? przy czym wyłączyłabym czas realizacji tego fenomenu.

Zdjęłam Ci jednego minusa.


Użytkownik Aidil edytował ten post 11.05.2011 - 15:47




#5 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

A ja drugiego. Sny są zbiorem naszych przeżyć i odczuć z całego dnia. Jest to produkt uboczny "regeneracji" mózgu podczas snu. Sny mogą więc być w pewnym sensie prorocze, bo dzięki nim jesteśmy w stanie odbierać sygnały od naszego ciała a także ze świata, na które być może nie zwracaliśmy zbytniej uwagi, ale i tak zostały zarejestrowane przez mózg. Możemy więc przy odpowiedniej analizie dowiedzieć się o swojej chorobie fizycznej i stanie psychicznym. Może też śnić nam się ktoś, kogo mijaliśmy na ulicy (e.g. sen o przyszłym mężu? ;] )

Jeśli chodzi o sny prorocze to prawdopodobnie mają szansę istnieć, ale tylko u ludzi, którzy potrafią przewidzieć przyszłość będąc w pełni świadomymi i sen jest to wówczas tylko kompilacja doświadczeń parapsychicznych doświadczonych na jawie.

SandFix- jak czytałam Twojego posta, to już w jego połowie miałam ochotę zadać ci pytanie czy nie interesujesz sie przypadkiem militariami. Odpowiedzi udzieliłeś na końcu i jest to jedno z uzasadnień snu. Dodatkowo do tego wszystkiego dochodzi prawdopodobne naczytanie się tematów na forum czy w innych źródłach. czyli nic nadzwyczajnego

#6

independent1.
  • Postów: 33
  • Tematów: 12
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Nie bardzo rozumiem sens zakładania tego tematu, nie dalej jak wczoraj założyłem podobny o tej samej tematyce. Do usunięcia.

#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Każdy zakłada sobie temat, gdzie dzieli się swoimi doświadczeniami sennymi z innymi userami. To jest taki zwyczaj, na wielu forach tak jest. Dlatego powstają tematy ,,moje sny" ,,moje dziwne sny" przez cały rok, jak grzyby po deszczu.

Jak można wytłumaczyć fenomen spełniających się snów ? przy czym wyłączyłabym czas realizacji tego fenomenu.


Już kilka razy na tym forum pisałem czym według mnie są prorocze sny i jak należy tłumaczyć ten ,,fenomen". Spójrzmy najpierw na doświadczenia opisane przez autora tego tematu. Pisze on, że śnią mu się zniszczone budynki, czyli coś co może kojarzyć się z wojną. Moim zdaniem to nic dziwnego, że niektóre osoby mają takie sny. Przecież już od wielu tygodni, niemal codziennie słyszymy o tym co się dzieje w Północnej Afryce, o wojnie w Libii itd.
Pomyślcie sobie ilu ludziom w tamtych rejonach muszą śnić się wojenne klimaty. Ja zakładam że co najmniej kilka procent tamtejszego społeczeństwa miewa koszmary związane z wojną.
W Polsce i innych krajach bezpośrednio nieuczestniczących w tych wydarzeniach, odsetek ludzi miewających podobne sny będzie przypuszczalnie dużo niższy. Chociaż można mieć wątpliwości, kiedy się patrzy jakim zainteresowaniem cieszą się te rewolucyjno-wojenne tematy np. na naszym forum.
A teraz już tylko został jeden krok do uznania tych wszystkich snów za prorocze, jeśli w najbliższej przyszłości wybuchnie jakaś nowa wojna, albo to co już się dzieje rozleje się na inne kraje. Tak właściwie już jest wojna( Libia), więc prorocze sny dotyczące wojny to nie proroctwa. Bo to tak jakby ktoś śnił o tym że Polska ma dostęp do morza.
Nawet nie wspomniałem o tym ile ludzi może mieć podobne sny na całym Świecie. Trudno jest to oszacować.

Z innymi snami jest podobnie. Komuś przyśni się że np dostanie awans, komuś innemu śmierć, jeszcze innemu spotkanie z jakąś dawno nie widzianą osobą itp. Z pozoru może się wydawać, że niektóre sny są tak niewiarygodne, że ich spełnienie w przyszłosci nie może być czystym przypadkiem. A jednak może! Nie można zapominać o tym że na ziemi żyje prawie 7 miliardów ludzi i część z nich miewa takie magiczne sny. Dlatego zanim założymy temat ,,prorocze sny" to powinniśmy wcześniej przemyśleć czy aby na pewno nasze sny są aż tak nieprawdopodobne jak się nam wydaje.



#8

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli mamy światopogląd materialistyczny i np zapytamy statystyczne 100 osób jaka będzie pogoda za tydzień najprawdopodobniej jedna z pytanych osób powie że będzie upał, druga że deszcz, trzecia zimno, czwarty mróz itd .
Po tygodniu okaże się, ile było trafień i to będzie prawo statystyki a nie jasnowidzenie.


Jeśli staniemy na gruncie spirytystycznym i wierzymy w bytowanie człowieka na różnych planach skupienia materii to uznamy, że istnieją ludzie, którzy z innych planów odbierają świadome sygnały i mogą o nich się wypowiadać. Światopogląd spirytystyczny dopuszcza istnienie intuicji jako właśnie rozwiniętego postrzegania na wyższych planach (planach tzw nie materialnych), gdzie obowiązują inne prawa fizyki i inny bieg czasu.
Taki światopogląd dopuszcza jasnowidzenie. Zakłada tylko, że osobę jasnowidzącą należy rozpoznać z tłumu uzurpatorów i jej słuchać!



#9

Lenticularis.
  • Postów: 191
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam. Chciałbym się zapytać czy istnieje takie coś jak sny prorocze ? Od kilku dni miewam sny, których głównym tematem jest wojna. Przeważnie w każdym z tych snów dzieje się to tutaj w Polsce. W jednym śnie tylko widziałem zniszczony Biały Dom. Bardziej mnie martwią sny o wojnie w Polsce. Nie mam pojęcia jaka wroga armia występuje w moich snach. Mieli dziwne zielono czerwone mundury. Nie widziałem w żadnym flagi na mundurze. Z dwa sny zapisałem i tylko tyle. Po kilku takich snach postanowiłem, że jeśli raz się przyśni to zacznę zapisywać i dwa następne sny były o tym samym. Trochę się boję po tym co zobaczyłem. Pełno zniszczonych budynków w płomieniach, ludzie błąkający się po zniszczonych ulicach, co chwile przelatujące odrzutowce i przejeżdżające ciężarówki z żołnierzami. Drugi sen, który udało mi się w miarę zapamiętać i zapisać to był taki, że walczyłem i zostałem schwytany przez jakiś żołnierzy i wrzucony do jakiegoś rowu z innymi przy drodze w lesie. Obok stał jakiś domek i było wielu żołnierzy wrogich. I to wszystko co zapamiętałem z tego snu. Te sny mogą coś znaczyć czy to tylko przypadek ? Myślałem też o tym, że śni mi się to tylko dlatego, że jestem zainteresowany i fascynuję się militariom. Zupełnie nie wiem co o tym myśleć i naprawdę się trochę boję. Może ktoś mi pomóc to wytłumaczyć ?


Lektua książki Abiye Cole, Helen McLean - "Potęga snów", przyniosła by Ci oczekiwane odpowiedzi, serdecznie polecam tą książke jeśli interesuje Cię zrozumienie swoich snów :]

Użytkownik Lenticularis edytował ten post 20.06.2011 - 22:08


#10

Czystość0.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Witam. Chciałbym się zapytać czy istnieje takie coś jak sny prorocze ? Od kilku dni miewam sny, których głównym tematem jest wojna. Przeważnie w każdym z tych snów dzieje się to tutaj w Polsce. W jednym śnie tylko widziałem zniszczony Biały Dom. Bardziej mnie martwią sny o wojnie w Polsce. Nie mam pojęcia jaka wroga armia występuje w moich snach. Mieli dziwne zielono czerwone mundury. Nie widziałem w żadnym flagi na mundurze. Z dwa sny zapisałem i tylko tyle. Po kilku takich snach postanowiłem, że jeśli raz się przyśni to zacznę zapisywać i dwa następne sny były o tym samym. Trochę się boję po tym co zobaczyłem. Pełno zniszczonych budynków w płomieniach, ludzie błąkający się po zniszczonych ulicach, co chwile przelatujące odrzutowce i przejeżdżające ciężarówki z żołnierzami. Drugi sen, który udało mi się w miarę zapamiętać i zapisać to był taki, że walczyłem i zostałem schwytany przez jakiś żołnierzy i wrzucony do jakiegoś rowu z innymi przy drodze w lesie. Obok stał jakiś domek i było wielu żołnierzy wrogich. I to wszystko co zapamiętałem z tego snu. Te sny mogą coś znaczyć czy to tylko przypadek ? Myślałem też o tym, że śni mi się to tylko dlatego, że jestem zainteresowany i fascynuję się militariom. Zupełnie nie wiem co o tym myśleć i naprawdę się trochę boję. Może ktoś mi pomóc to wytłumaczyć ?

 

Moim zdaniem żołnierze w zielono - czerwonych mundurach przedstawiają białorusinów ( żołnierzy ) Mundury zielono - czerwone wyglądają tak dlatego że to ich barwy narodowe ( flaga Białorusi ) A sny bywają symboliczne - Choć nie zawsze tak jest.

 

Dlaczego tak uważam? Tutaj chcę podać źródła aby inni mogli zobaczyć ( bardzo ważne ) >

 

Rodzaju 41:11-12
"Mieliśmy tam obaj tej samej nocy sny, które dla każdego z nas miały inne znaczenie. Był z nami w więzieniu pewien Hebrajczyk, niewolnik naczelnika straży przybocznej. Opowiedzieliśmy mu nasze sny, a on wyłożył nam ich znaczenie."

 

Brat Olek: Sen 15 kwiecień 2014 rok

Ten sen składał się jakby z czterech scen.

W pierwszej scenie widziałem dwa helikoptery zbliżające się do miasta. Gdy się zbliżyły rozpoznałem, że są to helikoptery cywilne – one wylądowały.

W drugiej scenie widziałem duże zamieszanie na ulicach miasta. Widziałem dużo samochodów, jeździły samochody na sygnałach (policja, straż, wojsko).

W trzeciej scenie snu widziałem duży rosyjski bombowiec TU 95 zrzucający bomby.

W czwartej scenie widziałem białoruskiego urzędnika w otoczeniu białoruskich żołnierzy i polskich cywilów, który objaśniał Polakom nowe zasady sprawowania rządów w Polsce. Nie słyszałem, na czym będą polegały te nowe zasady rządzenia – w śnie jednak wiedziałem, co robi urzędnik. W śnie miałem rozpoznanie, kto jest kim i co się dzieje. W scenie tej moją uwagę zwrócił kaleki mężczyzna, który był zaniepokojony nową sytuacją. Obawiał się o swoją przyszłość w tej nowej rzeczywistości. Człowiek ten spytał się urzednika: - Co teraz ze mną będzie?

Komentarz:  Modlimy się, aby nie spełnił się ten sen.

 

Źródło > http://www.amightywi...zjepolskie.html

 

Żródło > http://www.amightywi...prophecies.html ( Proroctwo 131 Dotyczy Donalda Trumpa - Na moich oczach się wypełniło - Czytałem to Proroctwo przed tym jak Donald Trump został prezydentem. )

 

UWAGA - UWAGA! Sen który opisywał autor tego tematu przedstawia zniszczenie które NADEJDZIE do Polski!

 

Proroctwo mówiące o tym więcej > http://www.amightywi...23list2016.html

 

Wierzę że osoby które tutaj trafią będą mogły zapoznać się z materiałami źródłowymi które przedstawiłem powyżej. Za ewentualne błędy językowe ( I nie tylko ) które może zawierać ten post z góry przepraszam.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych