Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska państwem totalitarnym: roz. 1 - Wszyscy do woja


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
113 odpowiedzi w tym temacie

#91

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na wojo kaczyński zawsze kase znajdzie np 0,5 mld na misje w afganistanie.
To taki typ człowieka co wszystkie pięniądze na wosjko wygra bo wg niego tylko ono się liczy.
Poza tym jak skrucili by służbę o 3 razy to 3 razy więcej ludzi można przeszkolić za tą samą kase więc jak widać pieniądze nie powinny być w tym przypadku przeszkodą

#92

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kolejne bzdurne pisanie dziennikarzy dla straszenia ludzi.

Powołanie nie jest równoznaczne z wcielenie do służby. Jeżeli zawodowców jest/ma być od 90 do 120 tys. żołnierzy a cała armia 150 tys. to z poboru będzie od 30 do 60 tys.
Co roku w wiek poborowy wchodzi około 300 tys. mężczyzn. Nawet jeżeli połowa z nich to inwalidzi :) to i tak wszyscy nie pójdą w kamasze. Chyba że projekt zakłada że pobór będzie 3 razy w roku po 60 tys. to wówczas każdy nowy rocznik poborowych można by przerobić w liczbie 180 tys. (zostaje 120 tys. inwalidów :D ) ale to by oznaczało trzykrotne zwiększenie liczby poborowych w porównaniu ze stanem obecnym na co zwyczajnie nie ma kasy.
Jeżeli koncepcja prezydenta (jeżeli taka istnieje rzeczywiście) wygra z koncepcją wojskowych to do woja na 4 miesiące może iść co roku średnio licząc 45 tys. poborowych czyli 15 % wszystkich wchodzących danego roku w wiek poborowych. A starszych roczników nie powołają bo to jest ponad 3 miliony ludzi pomiędzy 18 a 28 rokiem życia i trzeba by 75 lat żeby wszystkich przerobić :D

#93

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poboru do wojska nie będzie

Będzie rewolucja w polskiej armii. Pobory zostaną zlikwidowane, bo w ciągu trzech lat wojsko przejdzie na zawodowstwo.

"Dziennik" dowiedział się, że taką decyzję prezydent Lech Kaczyński ogłosi w piątek w Centrum Szkolenia na Potrzeby Sił Pokojowych w Kielcach-Bukówce.

Cała armia ma liczyć 150 tys. wojskowych, jak obecnie. Jednak będzie w niej więcej żołnierzy zawodowych i na kontraktach, aż 120 tys.

Pozostałe 30 tys. po intensywnym szkoleniu podpisze specjalne umowy i trafi do rezerwy. Jeśli państwo będzie ich potrzebowało - założą mundury, tak jak amerykańska Gwardia Narodowa. Całkowicie zniknie przymusowy pobór do wojska. Wszyscy żołnierze mają być ochotnikami, a nie ludźmi zmuszanymi do służby - podkreśla gazeta.

Wszystko po to, żeby nasze wojsko było nowoczesne, sprawne, przygotowane profesjonalnie na każdą okazję. - Armia zawodowa ma większą siłę uderzeniową. Żołnierz, który jest szkolony latami, który kocha to rzemiosło, jest nieporównywalnie bardziej wartościowy niż żołnierz służby zasadniczej - tłumaczy minister obrony Radosław Sikorski. Prezydent będzie mógł przywrócić pobór tylko w sytuacji wyjątkowej.

Minister obrony planuje, że żołnierze, którzy podpiszą kilkumiesięczne, bądź kilkuletnie kontrakty, już od stycznia 2007 roku będą lepiej wynagradzani. Najlepsi będą mogli zostać w wojsku jako żołnierze zawodowi.

- Ten, kto na stałe zwiąże się z armią, dostanie jeszcze wyższą pensję i mieszkanie - zapewnia na łamach "Dziennika" minister Sikorski.

http://fakty.interia...zie,810450,2943



#94

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Sądze jednak, że szkolenie wojskowe dla cywili powinno na wszelki wypadek być. Znając to, jak Polacy walczą na wojnie, to już wolałbym się tego nauczyć, żeby móc potem walczyć w partyzantce...



#95

zulugula.
  • Postów: 281
  • Tematów: 86
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

i tak w razie wojny wszyscy pójdą na pierwszy rzut jako mięso armatnie. :mrgreen:

#96

Łukanio.
  • Postów: 52
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest bardzo dobra wiadomość !!! Armia zawodowa jest w stanie pokonac owiele liczniejszego przeciwnika, dzieki swojemu wyszkoleniu , nowoczesnemu sprzetowi i przedewszystkim LUDZIĄ ktorzy sami sie zglosili bo armia ich fascynuje. Tacy zawsze beda lepiej walczyc niz poborowi z łapanki.

Uwazam jednak ze nie powinno sie ograniczac przeszkolenia wojskowego wsród cywili.
Choćby dlatego ze juz niedługo 2012 a wtedy umiejetnosc obchodzenia siez bronią moze wielu z nas sie przydac...

#97

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jeżeli o mnie chodzi to dobra wiadomość.
Jeżeli chodzi o wojne i partyzantke to ja się od razu taką działalnościa zainteresuje a obsługa broni nie jest taka skomplikowana i jak bede mieć więcej niz 21 lat czyli w 2012 wystąpie o pozwolenie na broń krótką i myśliwską.
Nie wiem jak inni ale mi się marzy swój domek w przyszłości z małym arsenałem a wszystko oczywiście w pełni legalnie

#98

Meledictum.
  • Postów: 222
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie to akurat dobra wiadomość. :) I tak nie miałem zamiaru iść w kamasze. A jak bedzie wojna... zawsze mamy NATO i zawodowych. :P Aha, i wojny jeszcze nikt w historii świata nie wygrał dzięki ludziĄ... co najwyżej dzięki ludziOM.

#99

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jeżeli chodzi o nato to ja na nich bym specjalnie nie liczył bo to jest układ państw a jeżeli dochodzi do porządnego konfliktu nikt nie chce się mieszać co innego rozbić jakąś słabą armie i ogłaszać szumnie sukces i podłapać na popularności a jak by nas rosja zaatakowała to nie wiem czy by nam ktoś pomógł

#100

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wszyscy nam pomogą tak jak nam pomagali w czasie II WŚ, odwrucą sie i bedą udawac ze sie nic niedzieje najwyzej pomogą wrogowi

a wojsko zawodowe to sciema i kapitulacja po tygodniu walki mozemy liczyc tylko na siebie i na partyzantke

#101

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

MatoIto, masz racje... ale znając nas, to wyjedziemy na emigracje, żeby walczyć w zastępach innych wojsk, tak jak za 2 Wojny Światowej.

Szczerze wątpie, ale jest mała nadzieja, że USA by nam pomogło... Rosjanie chyba chcą odnowić granice ZSRR po 2WŚ...



#102

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja polskiej armi osobiście daje 2 tygodnie no i myślę ze będą takie pozycje które się długo będą utrzymywać wbrew logice wojennej jak podczas II wś hel czy westerplate

#103

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bielak, przy takim terytorium Polski i położeniu jesteśmy w gorszej sytuacji niż podczas 2 Wojny Światowej. Nie daje Polsce tym razem więcej niż tygodnia, bo tyle potrzeba, żeby przejechać cały jej teren, uwzględniając opór stawianych przez wojsko i partyzantów.



#104

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

według mnie mamy lepszy teren do obrony niż przed IIwś.
Bo choć mniejszy to mamy więcej sasiadów bo drugie mamy zwarty teren choć mniejszy niż wtedy.
A partyzanci uaktywniają się po pokonaniu z reguły kraju np dopiero teraz w afganistanie itp a nie w pierwszych dniach wojny

#105

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pytanie kto w dzisiejszych czasach by chcial wjechac z czolgami do polski?
dzisiaj sa dwa rodzaje mozliwych konfliktow. z uzyciem precyzyjnych ataktow lotniczych (a ludzie wchodza niejako na gotowe, tak jak w iraku) lub uderzenia od srodka w wrazliwe punkty kraju (czyli terroryzm, chodz to nie gwarantuje zwyciestwa).
kraje, ktore mogly by zaatakowac w stylu nr 1 sa z nami w pokoju, a te drugie wola USA i UK ;-)


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych