Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Ziemia jest pusta w środku?


  • Please log in to reply
86 replies to this topic

Ankieta: Czy Ziemia jest pusta w środku? (246 użytkowników oddało głos)

Czy Ziemia jest pusta w środku?

  1. Głosowano Tak, myśle, że jest pusta (29 głosów [11.79%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.79%

  2. Głosowano Nie, myśle, że nie jest pusta (176 głosów [71.54%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 71.54%

  3. Głosowano Nie mam zdania (20 głosów [8.13%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 8.13%

  4. Głosowano Myśle, że sami jesteśmy w środku (21 głosów [8.54%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 8.54%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#31

sigarr.
  • Postów: 57
  • Tematów: 5
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

@pdjakow
A gdzie reszta wpisu

Nie potrafie wytłumaczyć faz księżyca, wszystkie modele to tylko teoria i reszte się do niej dopasowuje. Cokolwiek powiem to też będzie teoria i np. linia Karmana lub firnament rzuca cień na księżyc.



Miałem okazję obserwować statki przez lornetkę i wybacz, ale efekt o którym piszesz nie występuje.

idź do okulisty, bo mi wystarczył aparat z zoomem 12x
czary mary


1.8

Bo oś ziemska jest nachylona.

dokładnie proszę co ma nachylenie osi do temperatury skoro to kula? To samo mówili w podstawówce

Użytkownik sigarr edytował ten post 11.10.2013 - 10:46

  • 0

#32

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@pdjakow
A gdzie reszta wpisu

Nie potrafie wytłumaczyć faz księżyca, wszystkie modele to tylko teoria i reszte się do niej dopasowuje. Cokolwiek powiem to też będzie teoria i np. linia Karmana lub firnament rzuca cień na księżyc.



W jaki sposób linia Karmana albo "firmament" ma rzucać cień na Księżyc?

Miałem okazję obserwować statki przez lornetkę i wybacz, ale efekt o którym piszesz nie występuje.

idź do okulisty, bo mi wystarczył aparat z zoomem 12x


Nie wiem, kto musi tu iść do oklulisty, skoro to ty nie widzisz czegoś gołym okiem, co widzisz za pomocą zooma 12x.



Bo oś ziemska jest nachylona.

dokładnie proszę co ma nachylenie osi do temperatury skoro to kula? To samo mówili w podstawówce



To się odnosiło do pór roku. Ponieważ oś ziemska jest nachylona, nasza planeta jest oświetlona nierównomiernie. Latem bardziej usłoneczniona jest półkula północna, a Słońce góruje nad zwrotnikiem raka, a zimą bardziej usłoneczniona jest półkula południowa, a Słońce góruje nad zwrotnikiem koziorożca. To nierównomierne oświetlenie kuli jest główną przyczyną powstawania pór roku.

Fakt, że Ziemia jest kulą implikuje również, to, że między zwrotnikami jest najcieplej, bo promienie słoneczne w strefie międzyzwrotnikowej padają z grubsza pod największym kątem.


Edit

czary mary


Proszę Cię, powiedz że te filmy wkleiłeś dla żartu i w rzeczywistoci to, co tam widać tak naprawdę cię nie dziwi, proszę, bo stracę wiarę w ludzkość.

Użytkownik pdjakow edytował ten post 11.10.2013 - 10:56

  • 0

#33

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To samo mówili w podstawówce

To chyba wtedy nie słuchałeś. I nie przyglądałeś się horyzontowi przez dobry sprzęt. Zgodnie z twoją teorią gdy patrzę przez teleskop na wzgórze które gołym okiem wydaje się na horyzoncie, to powinienem zobaczyć co jest za nim, bo horyzont się oddali. A tak nie jest. Podobnie jest ze statkami, żaden teleskop nie spowoduje że zobaczymy statek który już się schował za horyzont. A te czyjeś filmiki z zoomem są śmieszne.
  • 0



#34

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trochę boję się zgadywać, ale jemu się chyba wydaje, że jeśli nie widzi czegoś gołym okiem na horyzoncie, a widzi to po dużym przybliżeniu, to oznacza to, że po przybliżeniu "zaglądnął za horyzont". To już nawet nie jest śmieszne, to jest straszne.
  • 2

#35

sigarr.
  • Postów: 57
  • Tematów: 5
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

No właśnie jak można zobaczyć cos za horyzontem będąc na zewnątrz kuli? A statek jednak się chowa i po zbliżeniu go widać

Ponieważ oś ziemska jest nachylona, nasza planeta jest oświetlona nierównomiernie. Latem bardziej usłoneczniona jest półkula północna, a Słońce góruje nad zwrotnikiem raka, a zimą bardziej usłoneczniona jest półkula południowa, a Słońce góruje nad zwrotnikiem koziorożca.

mam rozumieć że raz półkula północna ma lato a raz południowa?
co z równikiem zwrotnik raka jest wtedy bliżej słońca a temperatura na równikui tak wyrzsza
o co mi chodziło z ziemia
odległość od słońca to ok 150 000 000km. Połóżcie na ziemi piłke do tenisa odmierzcie 2 metry i na tej odległości połóżcie kulkę do ASG to mniej więcej skala naprawdę myślicie że ziemia odczuła by różnice w położeniu. A skoro przez pół roku jest zwrócona biegunem do słońca to by się nie stopił ?

poprzez załamanie światła, słońce i księżyc krążą z firnamentem i w zależności od ich pozycji tworzy się cień. Podobnie jak oficjalna wersja że ziemia rzuca cień na księżyc
  • 0

#36

dzastin.
  • Postów: 207
  • Tematów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czekaj no, nie kumam. Wg Ciebie żyjemy wewnątrz ziemi? Znaczy skorupa ziemska "pnie" się niejako do góry? Znaczy zakrzywiona jest do góry?
A gwiazdy na niebie to co to jest ?
Nie no nie ogarniam tego "modelu"
  • 0

#37

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

siggar, jesteś lepszy od naszego poczciwego mindmaxa.
Nie sądziłem, że ktoś może go przebić, ale Tobie się to jednak udało.

P.S. Aha, nie traktuj tego jako komplementu. ;)
  • 0



#38

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No właśnie jak można zobaczyć cos za horyzontem będąc na zewnątrz kuli? A statek jednak się chowa i po zbliżeniu go widać


Gołym okiem go możesz nie widzieć, jak jest mały i jest za daleko. Jednak jeśli zacznie się chować za horyzont, to i po przybliżeniu będziesz go widział częściowo za horyzontem.

Ponieważ oś ziemska jest nachylona, nasza planeta jest oświetlona nierównomiernie. Latem bardziej usłoneczniona jest półkula północna, a Słońce góruje nad zwrotnikiem raka, a zimą bardziej usłoneczniona jest półkula południowa, a Słońce góruje nad zwrotnikiem koziorożca.

mam rozumieć że raz półkula północna ma lato a raz południowa?


Eee, to nie wiedziałeś o tym? Przecież obecnie w Australii trwa wiosna, a w grudniu zapanuje lato. Jakoś ciężko mi uwierzyć, że się w tym momencie nie zgrywasz.


co z równikiem zwrotnik raka jest wtedy bliżej słońca a temperatura na równikui tak wyrzsza


Na zwrotnikach temperatura jest często wyższa niż na równiku z uwagi na to, że są to regiony najczęściej pustynne. Na równiku mamy lasy deszczowe, konwekcję i niższe temperatury maksymalne (z minimalnymi bywa różnie).


o co mi chodziło z ziemia
odległość od słońca to ok 150 000 000km. Połóżcie na ziemi piłke do tenisa odmierzcie 2 metry i na tej odległości połóżcie kulkę do ASG to mniej więcej skala naprawdę myślicie że ziemia odczuła by różnice w położeniu. A skoro przez pół roku jest zwrócona biegunem do słońca to by się nie stopił ?


Zdradzę Ci pewien sekret. Gdy u nas panuje zima, to Ziemia jest najbliżej Słońca. Odległość tu niema nic do rzeczy - orbita Ziemi by musiała być znacznie bardziej ekscentryczna, żeby miała. Tak jak napisałem - chodzi o to, którą półkulą akurat Ziemia jest zwrócona ku Słońcu - ta półkula otrzymuje wtedy więcej energii, nie dlatego że jest bliżej Słońca, tylko dlatego że jest lepiej oświetlana.


poprzez załamanie światła, słońce i księżyc krążą z firnamentem i w zależności od ich pozycji tworzy się cień. Podobnie jak oficjalna wersja że ziemia rzuca cień na księżyc


Jeszcze raz zdradzę Ci pewien sekret. Wg tego, co nazywasz oficjalną wersją, fazy nie powstają dlatego że Ziemia rzuca cień na Księżyc. Taki przypadek nazywamy zaćmieniem. Weź sobie piłkę, połóż na biurku latarkę, obok piłkę i pochodź sobie wokół tego modelu i zobacz, jaką część piłki widzisz oświetloną.

@Mariush

Tu się niema co śmiać, tu trzeba płakać.
  • 2

#39

sigarr.
  • Postów: 57
  • Tematów: 5
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Gołym okiem go możesz nie widzieć, jak jest mały i jest za daleko. Jednak jeśli zacznie się chować za horyzont, to i po przybliżeniu będziesz go widział częściowo za horyzontem.

sprawdź, nie jest aż tak ekstremalnie. Widzisz statek gołym okiem jak chowa się za horyzont, przy pomocy lunetki np x4 masz go znów całego, statek dalej odpływa i znów się chowa za horyzont zomujesz na x12 statek ponownie widać
tak trudno zrozumieć?
oficjalny horyzont to widnokrąg i geometryczny zasięg widoczności, przy wypukłej ziemi już nie dało by się ujrzeć statku

http://thumbs.myoper...12/horyzont.jpg

Eee, to nie wiedziałeś o tym? Przecież obecnie w Australii trwa wiosna, a w grudniu zapanuje lato. Jakoś ciężko mi uwierzyć, że się w tym momencie nie zgrywasz.

mój błąd sugerowałem się tym
Meteorologiczne pory roku

strefa podzwrotnikowa:[1]
wiosna: od 1 marca do 31 maja.
lato: od 1 czerwca do 31 sierpnia
jesień: od 1 września do 30 listopada
zima: od 1 grudnia do 28 lub 29 lutego

półkula północna między zwrotnikiem Raka a kołem podbiegunowym północnym:[1]
wiosna: od 9 marca do 8 czerwca
lato: od 8 czerwca do 8 września
jesień: od 8 września do 8 grudnia
zima: od 8 grudnia do 9 marca

półkula południowa między zwrotnikiem Koziorożca a kołem podbiegunowym południowym:[1]
wiosna: od 21 marca do 20 czerwca
lato: od 20 czerwca do 19 września
jesień: od 19 września do 19 grudnia
zima: od 19 grudnia do 21 marca

Za wikipedją, a coś mi nie pasowało


Na zwrotnikach temperatura jest często wyższa niż na równiku z uwagi na to, że są to regiony najczęściej pustynne. Na równiku mamy lasy deszczowe, konwekcję i niższe temperatury maksymalne (z minimalnymi bywa różnie).

dokładnie chodziło mi o to że tam nie ma pór roku


Jeszcze raz zdradzę Ci pewien sekret. Wg tego, co nazywasz oficjalną wersją, fazy nie powstają dlatego że Ziemia rzuca cień na Księżyc. Taki przypadek nazywamy zaćmieniem. Weź sobie piłkę, połóż na biurku latarkę, obok piłkę i pochodź sobie wokół tego modelu i zobacz, jaką część piłki widzisz oświetloną.


nigdy się tym nie interesowałem, ostatnia wzmianke jaką pamiętam było o cieniu. Już znalazłem opis, latarka też dzała.


Czekaj no, nie kumam. Wg Ciebie żyjemy wewnątrz ziemi? Znaczy skorupa ziemska "pnie" się niejako do góry? Znaczy zakrzywiona jest do góry?
A gwiazdy na niebie to co to jest ?
Nie no nie ogarniam tego "modelu"


firnament, gwiazdy są "wyświetlane" na linii karmana- jest to ta otoczka co promy kosmiczne się "palą" jak przelatują oficjalna warstwa ozonowa.
Gwiazd z kosmosu nie widać.


tutaj więcej o horyzoncie
http://my.opera.com/...w=&perscreen=20

widzę że źle się rozumiemy ja tylko udowadniam kolejną teorie jestem skłonny uwierzyć bardziej tej niż oficjalnej ale zawsze
macie
http://pl.wikipedia....i/Heliocentryzm oficjalna wersja pierwszy wyraz w pierwszym zdaniu po nawiasie ) -
to taka sama teoria. tyle że tłuczona od no nawet przedszkola :)
ps
nadal nie mam od was twardego dowodu na wypukłość. Musi być do sprawdzenia przez wszystkich ,taki jak podałem lornetka, lunetka, niwelator cokolwiek.
I nadal czekam na fotke kępy drzew przed i po zbliżeniu
Jak będzie okazja zrobię fote przez niwelator na jezioro
  • 0

#40

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wybacz, ale wielokrotnie obserwowałem horyzont przez lotnetkę i teleskop i żadnego oddalenia nie obserwowałem. Owszem, widać było więcej szczegółów, ale co było za horyzontem w powiększeniu się nie pojawiło.
  • 0



#41

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gołym okiem go możesz nie widzieć, jak jest mały i jest za daleko. Jednak jeśli zacznie się chować za horyzont, to i po przybliżeniu będziesz go widział częściowo za horyzontem.

sprawdź, nie jest aż tak ekstremalnie. Widzisz statek gołym okiem jak chowa się za horyzont, przy pomocy lunetki np x4 masz go znów całego, statek dalej odpływa i znów się chowa za horyzont zomujesz na x12 statek ponownie widać
tak trudno zrozumieć?


Tak, bo nic takiego niema miejsca.


nigdy się tym nie interesowałem, ostatnia wzmianke jaką pamiętam było o cieniu. Już znalazłem opis, latarka też dzała.


Widać, że się nie interesowałeś. Ale jest to mimo wszystko wiedza szkolna, z zakresu szkoły podstawowej. Co więcej, ktoś kto choć parę razy obserwował Księżyc i ma odrobinę wyobraźni sam powinien dojść do tego, jak to się dzieje.

firnament, gwiazdy są "wyświetlane" na linii karmana- jest to ta otoczka co promy kosmiczne się "palą" jak przelatują oficjalna warstwa ozonowa.
Gwiazd z kosmosu nie widać.


Przecież to bzdura.

tutaj więcej o horyzoncie
http://my.opera.com/...w=&perscreen=20


Jedno trzeba przyznać. Ta strona to Otchłań.
  • 0

#42

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nadal nie mam od was twardego dowodu na wypukłość.


Ja nadal nie dostałem dowodu na to, że Warszawa jest stolicą Polski. Czy ktoś to może wreszcie udowodnić?
A tak poważnie. Żenujące żądanie udowodnienia oczywistych faktów, wyglądają jak pytania 7 latka.
Chyba koleś musiał przespać wszystkie lekcje geografii.
  • 1



#43

sigarr.
  • Postów: 57
  • Tematów: 5
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Widać, że się nie interesowałeś. Ale jest to mimo wszystko wiedza szkolna, z zakresu szkoły podstawowej. Co więcej, ktoś kto choć parę razy obserwował Księżyc i ma odrobinę wyobraźni sam powinien dojść do tego, jak to się dzieje.

przyjżałemsie jeszcze raz temu modelowi
Faza Księżyca określa oglądaną z Ziemi część Księżyca oświetloną przez Słońce. Ponieważ Słońce oświetla zawsze (poza zaćmieniami) tylko połowę powierzchni Księżyca,
no i z obrazkiem
http://pl.wikipedia....Faza_Księżyca
skoro księżyc zawsze jest zwrócony do ziemi jedną strona a słońce oświetla zawsze tylko połówke to fazy tego modelu nie mają prawa bytu, no chyba że sierp ogładało by się w dzień

Ja nadal nie dostałem dowodu na to, że Warszawa jest stolicą Polski. Czy ktoś to może wreszcie udowodnić?
A tak poważnie. Żenujące żądanie udowodnienia oczywistych faktów, wyglądają jak pytania 7 latka.
Chyba koleś musiał przespać wszystkie lekcje geografii.

najbardziej żałosny wywód jaki widziałem.
Nie możecie dać dowodów na wypukłość ziemi bo ich nie ma. Jakie oczywiste bo wmawiają to od dziecka? to się nazywa manipulacja i mają nadzieje że nikt nie będzie zadawał pytań "przecież to oczywiste i już"
Podałem wystarczająco dużo przykładów na to że jest wklęsła, niczym tego nie obalicie i tym samym oficjalna teoria bierze w łeb. Jako "agenci' i inne osoby niewinne tak zmanipulowane że nie dopuszczają nawet myśli że jest inaczej niż jakiś psełdo autorytet mówi, możecie podważać ten fakt, ale prawda i tak wyjdzie na jaw, prędzej czy później

a tak latarka i piłka działa ale @pdjakow zapomniałeś ze to księżyc krąży wokół ziemi a nie ziemia wokół księżyca, czyżbyś podważał w ten sposób oficjalną wersje? jeśli wiesz że jesteśmy wewnątrz to podziel się z innymi informacjami
jeszcze jedno
http://www.dojarka.p...maska_Einsteina
księżyc też może być wklęsły ale to inna sprawa


Wyświetl postUżytkownik sigarr dnia 11.10.2013 - 18:56 napisał


firnament, gwiazdy są "wyświetlane" na linii karmana- jest to ta otoczka co promy kosmiczne się "palą" jak przelatują oficjalna warstwa ozonowa.
Gwiazd z kosmosu nie widać.


@pdjakow

Przecież to bzdura.

jak to?
wywiad z astronautami :

pierwsze pytanie o gwiazdy
odp
nie widzieli

Użytkownik sigarr edytował ten post 12.10.2013 - 11:11

  • 0

#44

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widać, że się nie interesowałeś. Ale jest to mimo wszystko wiedza szkolna, z zakresu szkoły podstawowej. Co więcej, ktoś kto choć parę razy obserwował Księżyc i ma odrobinę wyobraźni sam powinien dojść do tego, jak to się dzieje.

przyjżałemsie jeszcze raz temu modelowi
Faza Księżyca określa oglądaną z Ziemi część Księżyca oświetloną przez Słońce. Ponieważ Słońce oświetla zawsze (poza zaćmieniami) tylko połowę powierzchni Księżyca,
no i z obrazkiem
http://pl.wikipedia....Faza_Księżyca
skoro księżyc zawsze jest zwrócony do ziemi jedną strona a słońce oświetla zawsze tylko połówke to fazy tego modelu nie mają prawa bytu, no chyba że sierp ogładało by się w dzień


A widziałeś kiedyś Księżyc w postaci sierpa o północy? Sierp widać tylko wtedy, gdy Księżyc jest "w pobliżu Słońca", albo wieczorem (po nowiu), albo rano (przed nowiem). W czasie kwadry Księżyc góruje o zachodzie Słońca (lub o wschodzie, jeśli to ostatnia kwadra), zaś w czasie pełni wstaje mniej więcej o zachodzie Słońca, a zachodzi o wschodzie Słońca.

Reszta Twojego wywodu jest bezsensowna. Albo trollujesz, albo jesteś najmniej uzdolnioną w tym kierunku osobą, jaką miałem okazję widzieć na tym forum.

@sigrr

Nie widzieli na powierzchni Księżyca, bez użycia urządzeń optycznych. Przestań się już ośmieszać.

Tutaj filmik z ISS:
http://eol.jsc.nasa....21215HD_web.mov

Mała uwaga - obraz jest mocno zanieczyszczony, widać gwiazdy "wschodzące" w miarę jak ISS orbituje wokół planety. Obraz jest zaszumiony. Widoczna krawędź nie jest krawędzią planety, tylko granicą atmosfery.

Użytkownik pdjakow edytował ten post 12.10.2013 - 11:44

  • 2

#45

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A tak dodatkowo polecam filmiki

tutaj widać nawet gwiazdy :)





Jakoś wszędzie wygląda na okrągłą :)


A jeszcze znalazłem taką perełkę.



Ten niby malarz tak bredzi że ciężko się tego słucha. Ale myślę że docelowi słuchacze to dzieci bez podstawowej wiedzy z zakresu fizyki.
I oczywiście nasz nowy kolega @sigarr. Taka dobra rada dla Ciebie. Zamiast wkręcać się w takie durne teorie, przeproś się z książkami od fizyki ze szkoły podstawowej, i poczytaj troszkę. Bo nawet po stylu w jakim piszesz widać że czytanie książek nie jest czymś co robisz zbyt często. I to naprawdę widać. Nie chcę być złośliwy. Ale szkoda żeby młody ciekawy świata chłopak tracił czas na takie bzdury jak wklęsła ziemia. No chyba że chcesz skończyć jak ten HEH :) malarz z NASA :)

Użytkownik pan juzek edytował ten post 12.10.2013 - 12:35

  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych