Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Ziemia jest pusta w środku?


  • Please log in to reply
86 replies to this topic

Ankieta: Czy Ziemia jest pusta w środku? (246 użytkowników oddało głos)

Czy Ziemia jest pusta w środku?

  1. Głosowano Tak, myśle, że jest pusta (29 głosów [11.79%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.79%

  2. Głosowano Nie, myśle, że nie jest pusta (176 głosów [71.54%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 71.54%

  3. Głosowano Nie mam zdania (20 głosów [8.13%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 8.13%

  4. Głosowano Myśle, że sami jesteśmy w środku (21 głosów [8.54%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 8.54%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1

slawek13.
  • Postów: 140
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta ankieta powie nam , jakiego zdania są forumowicze na temat pustej Ziemi.
  • 0

#2

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Według mnie- Ziemia nie jest pusta w środku. Na początku inaczej napisałem posta, bo czegoś nie rozumiałem, ale sprawdziłem dokładnie dział i "o co biega". Także odpowiedź druga.

Użytkownik Fisher edytował ten post 13.02.2011 - 16:34

  • 0



#3

Daikin.
  • Postów: 248
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Również dwójeczka.
Jakoś argumenty z tych tematów mnie nie przekonały.
  • 0



#4

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Powinna być opcja: być może. Wszystko jest możliwe, ale nie ma definitywnych argumentów ani za ani przeciw tej teorii.
  • 0

#5

ozyrys.
  • Postów: 33
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta ankieta powie nam , jakiego zdania są forumowicze na temat pustej Ziemi.


Wiele teorii z pogranicza fantastyki naukowej (oficjalnie) uwazam za godne uwagi, ale ta o pustości Ziemi akurat jest według mnie zwykła bzdurą... Niby jak sobie wyobrażamy tą pustość? A wszelkiego rodzaju minerały, surowce które wydobywamy z wnętrza Ziemi , to co to jest? otoczka jakaś? Gdyby Ziemia była pusta w środku to raczej jej masa byłaby niepoliczalnie mniejsza niż jest obecnie. W ogóle jest masa argumentów temu przeczących...
  • 0

#6

pietrov.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie miałem egzamin z geologii z zakresu tematów obejmujących wnętrze Ziemi. Mam więc nadzieję, że nie jest pusta bo cała nauka by poszła w las :P Poza tym to wszystko brzmi całkiem rozsądnie i jest poparte wieloma badaniami więc imo pusta nie jest :)
  • 0

#7

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przede wszystkim co znaczy pusta? Panuje w niej próżnia? Wypełniona gazem? Cieczą? Generalnie mało prawdopodobne, by coś takiego mogło samorzutnie powstać i jeszcze stabilnie przetrwać miliony lat.
  • 0

#8

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nexus6, zapewne chodzi o teorię Agharty. Autor sondy zrobił błąd, ze nie zrobił krótkiego wstępu i odesłania do któregoś z artykułów o tej tematyce, u nas na forum chyba też jest ten wątek poruszony.

Co do tematu, ankieta jest średnia i ni jak odda to co myślą użytkownicy forum.

Użytkownik crc edytował ten post 21.02.2011 - 22:51

  • 0

#9 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Brakuje jeszcze piątej odpowiedzi :D
No cóż, z powodu jej braku zaznaczam 2 (żeby mi się tylko ręka nie omsknęła)
  • 0

#10

nyhylo.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdy pierwszy raz przeczytałam o teorii pustej Ziemi przesiedziałam całą noc szukając więcej i więcej informacji na ten temat ... bo nie mogłam uwierzyć, że naprawdę ktoś tak myśli. Przepraszam, może kogoś urażę, no ale BEZ PRZESADY. Może jeszcze dorzucimy tu fakt, że ziemia jest płaska, gwiazdki przylepione są do szklanej bańki, a to wszystko stoi sobie na pleckach olbrzymiego słonia...
  • 2

#11

koval321.
  • Postów: 66
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ziemia jest pusta bo wydobyto z niej rope i wegiel. Tak przy okazji warto wspomniec ze to przemieszczanie mas lądu przez czlowieka ma realny wplyw na ruch obrotowy ziemi, tzn minimalny jak nie wiem co ale nawet drobne zmiany moga miec potem duze konsekwencje np tajemnicze dziury na polskich drogach. Zauwazcie ze one sie ciagle pojawiaja chocby nie wiem ilu robotnikow je zatykalo.
  • 0

#12

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"Sami jesteśmy w środku" - po tym gwałcie na intelekcie muszę niestety już iść spać dzisiaj... :]

Prosiłbym o wyjaśnienie, którąś z osób zaznaczających tą odpowiedź.

LOL!
  • 0



#13

~pleyades.
  • Postów: 139
  • Tematów: 5
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chodzi mu o teorię Agharty, mistycznego miasta zbudowanego przez naszą(?) cywilizację, a raczej przez ludzi którzy zeszli pod ziemię bo nie mogli znieść tego co się na niej dzieje. Ponoć może tam wejść tylko osoba o czystym sercu, wejścia do niej są rozsiane po całym świecie, Giza, Andy, jakaś góra w Polsce ponoć też jest i kilka innych miejsc, stolica ponoć znajduje się pod Mount Everest. Jej populacja wynosi nieco ponad 800 milionów.

Robię rozpiskę ras według wierzeń różnych ludzi, to wpis o Aghartianach.

Przedstawiciele tej rasy są opisywani często jako Azjaci i/lub Nordowie którzy odkryli tysiące lat temu system tuneli-jaskiń wewnątrz Ziemi. Stworzyli swoje królestwo Aghartę wewnątrz Ziemi i oddziałowują z innymi systemami planetarnymi po dziś dzień. Źródła podają że ich stolica leży pod Mount Everest, a wejścia do Agharty rozsiane są po całym świecie. Wejść do Agharty należy szukać pod piramidami w Gizie, górą Epomeo we Włoszech, biegunem południowym oraz północnym (stąd wiadomości od pilotów widzących z powietrza wielkie czarne dziury w ziemi). Ponoć do Agharty zostają wpuszczeni ludzie tylko z czystym sercem, bez skazy i zła w sobie.


Zapisków należy się doszukiwać w Indyjskich i starotybetańskich tekstach, nie zbierałem specjalnie na ten temat informacji. Tyle wiem.

Dodam że w centrum znajduje się sztuczne słońce(?). Ten któremu uda się tam wejść, otrzyma moc Vril... moc niszczenia i tworzenia. Niepodważalnym faktem jest że Adolf Hitler wysyłał ekspedycje do Tybetu w poszukiwaniu informacji na temat tej mistycznej krainy(i nie tylko tej), ponoć liczył na to że dzięki tej mocy zawładnie nad światem.

Jednym z dowodów ludzi którzy wierzą w istnienie agharty miał być zapisek z dziennika pewnego admirała który w roku 1947, 19 lutego odbył przelot nad Antarktydą po którym przez dziurę w ziemi wleciał do mistycznej krainy i spotkał się z jakimś wysokiej rangi przedstawicielem. Richard Evelyn Byrd, bo tak się nazywał... został po swojej opowieści, określony wariatem i skierowany na badania psychiatryczne.
Klikam Tak, myślę że jest pusta w środku
Ale to z tego faktu że byłem w jaskini Niedźwiedziej koło Kletna :D

Na pewno pod Ziemią są puste miejsca, ale nie jestem przekonany żeby żyła tam jakaś cywilizacja. I nie takie dziury o jakich kolega myśli
Polecam film "Pociąg z mięsem" :D

  • 0

#14

W83.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jezeli ta nasza Ziemia jest pusta w srodku i ma tam "słoneczko" i ono daje swiatelko i ciepelko to dlaczego np nie topi od wewnatrz czap lodowych na biegunach - z tego co tak wszedzie czytam to tam sa duze "dziury" ktore sa wejsciem...? I teraz inna sprawa... Musi byc tam ciekawa roslinnosc itp. skoro rosliny i zwierzeta sa uzaleznione od dnia i nocy... To jest jeden z problemow z jakim musielibysmy sie zmierzyc przez "zaszczepieniem" naszej roslinnosci na np planecie podobnej do Ziemi...Wystarczy ze bedzie miala inny cykl dnia i nocy i rosliny padna. nie da sie (poki co - genetyka) ominac w pare chwil ewolucji, ktora pracowala nad tym miliony lat... Takze w tym wnetrzu to ciekawie musi byc z tym... Wystarczy (jesli sie ma srodki finansowe) podrozowac tak aby caly czas przez np 3 dni miec dzien... Powoduje to konkretne zachwianie w organizmie. Astronauci to moga potwierdzic...

Użytkownik W83 edytował ten post 28.06.2011 - 21:35

  • 0

#15

Przem2.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdy by Ziemia była pusta to ludzie już by dotarli do srodka. Odwiesty itp. są robione nawet na kilka kilometrów. Więc racjonalne, że Ziemia jest pełna. Słyszałem też inną historie, że Ziemia jest pusta a w środku mieszkają smoki. Czekają aż człowiek je uwolni. Ta historia też jest mało prawdopodobna.
  • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych