Skocz do zawartości


Zdjęcie

1997 phoenix lights


  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#16

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Luke, o ile sie nie myle, to w tym dniu byly dwie niezalezne obserwacje ufo nad phoenix. To o czym wspomnial muhad to raczej chodzi o ta pierwsza obserwacje, z ktorej nie ma zadnych zdjec. Tam bylo cos o obiekcie w kształcie V lecacym na niebie. A ten kadr z filmu dotyczy juz innej obserwacji, ktora nie wiadomo czy jest w jakis sposob polaczona z obiektem V.
  • 0

#17

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ech... no tak... :P
  • 0

#18

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Światła podobne do słynnych Phoenix Light's :

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafika


Data powstania fotek - 12/9/03
Miejsce - Góra Wilsona


Źródło : UFO Casebook Forum
  • 0



#19

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

[url="http://www.youtube.com/watch?v=S6Y5RjhOThM...related&search="]http://www.youtube.com/watch?v=S6Y5RjhOThM...related&search=[/url]
filmik z phoenix ^^
  • 0

#20

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W przeciwieństwie do większości zaobserwowanych tajemniczych obiektów, które są stosunkowo niewielkich rozmiarów i widzi się je zazwyczaj z daleka, tym razem pojawił się obiekt w kształcie litery "V" o długości ponad milę (1 mila = 1,6 km), lecący ostrym końcem do przodu. Pojawił się "znikąd" na wysokości około 150 metrów nad ziemią i stopniowo, lecąc lekko wznoszącym się torem, osiągnął wysokość wielu kilometrów i znikł w ciemnościach nocnego nieba. Cały przelot trwał około kilku godzin.
Po raz pierwszy obiekt zaobserwowano w Los Angeles w Kalifornii, później, gdy wzbił się już na większą wysokość, widziało go tysiące ludzi z Phoenix, Paulden i Flagstaff w Arizonie, a wielu z nich sfilmowało zjawisko kamerą wideo.

Obiekt miał na swych "ramionach" wielkie białe i czerwone światła, leciał bez pośpiechu pewny swej potęgi, nie przekraczając prędkości 50 km/godz.

Usiłowało dolecieć do niego kilka supernowoczesnych samolotów myśliwskich typu F-16 oraz czarne wojskowe śmigłowce, ale już w odległości ok. pół mili od obiektu gasły im silniki i wyłączała się cała elektronika, co zmuszało pilotów do odwrotu z obawy przed katastrofalnym upadkiem.

Wśród świadków zjawiska był również Peter Davenport z Państwowego Ośrodka Zbierania Danych o UFO w Seattle, który oświadczył, że mieszkańcami Arizony wydarzenie to poważnie wstrząsnęło, unaoczniając im, że Obcy naprawdę istnieją.

Kontroler lotów z lotniska Sky Harbor powiedział, iż widział obiekt na własne oczy, ale nie widział go na ekranie radaru. Zdaniem polskich pilotów wojskowych z dużym doświadczeniem, którzy też widywali UFO w powietrzu, brak obserwacji radarowej wcale nie przesądza o niezaistnieniu obiektu w powietrzu. Przecież i my obecnie budujemy samoloty niewidzialne dla radarów, a nikt nie odmawia im materialności.

Inny obserwator, specjalista lotniczy, powiedział: "TO wyglądało, jakby było nie w pełni materialne, jakby było w innym stanie przestrzeni, światła natomiast wyglądały na realne, chociaż ich blask nie raził oczu". Wśród obserwatorów tego dziwu panuje przekonanie, że była to demonstracja siły i potęgi, jaką dysponują obce cywilizacje odwiedzające Ziemię bez pytania nas o zgodę.

Ten niesamowity obiekt, wolno przesuwający się po niebie nad wieloma miastami, zwłaszcza gdy leciał jeszcze nisko, samą swoją obecnością likwidował pole elektryczne, przestawały działać wszystkie odbiorniki radiowe, telewizory i telefony. Gasły silniki samochodów, miasta pogrążały się w ciemności. Po jego odlocie wszystko wracało do normy.

Wiele osób, nie zdających sobie sprawy z charakteru zdarzenia, oskarżało władze wojskowe i lotnicze o dokonywanie jakichś "przelotów doświadczalnych obiektów" i było zdziwionych, gdy władze stanowczo temu zaprzeczały.

Źródło : Niewyjaśnione.pl
  • 0



#21

rybak.
  • Postów: 175
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Byly to flary zostawione przez amerykanski samolot wojskowy, robiacy w okolicy manewry cwiczebne, sprawa byla wyjasniona, po co piszecie takie rzeczy, skoro nawet na Discovery po analizie porownawczej tych filmow doszli tam do takiego samego wniosku :]

Rozswietlali tez te filmy i wyszlo im, ze pomiedzy tymi punkcikami swiecacymi byl pusty obszar, wiec teoria o NOLu nie ma zupelnie zadnych podstaw.. :ufo:
  • 0

#22

Krzysztof.
  • Postów: 45
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tego co wiem flary wypalają się po około 5 min, natomiast ta obserwacja trwała 30 min.
  • 0

#23

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Z tego co wiem flary wypalają się po około 5 min, natomiast ta obserwacja trwała 30 min.


Nom, pewnie tak samo mozna w to uwierzyc na slowo, jak w to, ze kregi zbozowe powstaja w jedna noc, albo kilka godzin. Bo kto to udowodni i potwierdzi ?
  • 0

#24

Mike.
  • Postów: 259
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To co zdarzyło się w 1997 niekoniecznie możemy nazwać flarami - wiem, że część z was oglądała film na Discovery, gdzie coś takiego wyszło... jednak trzeba spojrzeć na takie fakty:

- przed słynnym nagraniem wielu mieszkańców dostrzegało różne dziwne światła na niebie, które się przemieszczały i nie były to ani samoloty, ani flary (bliskość baz lotniczych powoduje, że Ci ludzie wiedzą co jest samolotem wojskowym, a co nie)
- badania kolorów tych obiektów pokazało, iż były by ciężkie do stworzenia przez flary czy inne "ludzkie" twory (było to doskonale pokazane w tym programie na Discovery)
- ciężko jest tak idealnie odpalić flary (wiem coś o tym, bo lotnictwo to moja wielka miłość)

Dołączona grafika

Nikt nie wziął (w tym programie) pod uwagę, iż mógł być to jakiś obiekt (mało ważne czy wojskowy czy obcych), który po prostu tak jak jest to sugerowane - "schował się za górami". Aż dziw mnie bierze, że tak łatwo zamknięto tą sprawę w tym programie. Przyjęto flary i już.
  • 0

#25

Krzysztof.
  • Postów: 45
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nom, pewnie tak samo mozna w to uwierzyc na slowo, jak w to, ze kregi zbozowe powstaja w jedna noc, albo kilka godzin. Bo kto to udowodni i potwierdzi ?


Czas palenia się flar wynosi: 120s ,180s ,360s a ich masa odpowiednio 4,9kg, 9,7kg i 16,3kg.
http://www.rcw.pl/sp...df/20061/19.pdf
  • 0

#26

Krzysztof.
  • Postów: 45
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A poza tym widmo światła jakie daje flara jest bardzo różne od świateł widzianych nad Phoenix.
  • 0

#27

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Gwoli ścisłości, zdarzenie miało miejsce dokładnie 13 marca 1997 roku, brak wzmianki o tym w tekście zapodanym przez Cinex'a ;)
PS:
No to co, że jest w źródle ;)

A wracając do tematu:
Jedna myśl nie daje mi spokoju.
Dlaczego nie przelecieli na USA w środku dnia??
Skoro tak bardzo chcą manifestować swoją obecność, to przecież o wiele lepiej byłoby przelecieć ten sam odcinek, gdy słońce świeci, byłoby wtedy widać cały statek, a nie tylko kilka światełek... :ufo:
  • 0



#28

Krzysztof.
  • Postów: 45
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na podstawie tego zdarzenia nakręcono film fabularny pod tytułem Night Skies.
  • 0

#29 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

e tam takie światełka, jedni mówią że pomiędzy światłami coś było bo zasłaniało gwiazdy a na zdjęciach te światła są tak dziwnie poukładane że to coś musiałby się zginać, a zdjęć tego niby czarnego trójkąta to nigdzie nie widziałem, pewnie słabo szukałem :PP

Dlaczego nie przelecieli na USA w środku dnia??
Skoro tak bardzo chcą manifestować swoją obecność, to przecież o wiele lepiej byłoby przelecieć ten sam odcinek, gdy słońce świeci, byłoby wtedy widać cały statek, a nie tylko kilka światełek... ufo.gif


hehe dobre pytanie :D a gdyby chcieli sie ukryć to dlaczego nie zmienili wyglądu w zwykły samolot ?? :D
  • 0

#30

rybak.
  • Postów: 175
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czas palenia się flar wynosi: 120s ,180s ,360s a ich masa odpowiednio 4,9kg, 9,7kg i 16,3kg.
http://www.rcw.pl/sp...df/20061/19.pdf


acha, to przyjales ze amerykanie maja tylko flary, ktore ty tutaj zobaczyles, ja jednak mysle ze moga sobie testowac flary o najrozniejszych czasach spalania, jesli maja takie, co beda sie palic caly dzien to nie bedzie to dla mnie zadna sensacja :omfg: :]
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych