Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy to możliwe?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
26 odpowiedzi w tym temacie

#1

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pusta ziemia podobna do Sfery dysona.



Niezgrabny Wstęp:



Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy temat na tym forum. Chciałem kiedyś, po prostu skomentować mniej lub bardziej absurdalne teorie o „Pustej Ziemi”. Lecz snując, coraz to nowsze przemyślenia - po prostu nazbierała mi się ilość materiału, nadająca się na nowy artykuł.

Jestem sceptykiem teorii pustej ziemi; ponieważ orbita ziemi zależy od wielkości jej masy. Dlatego ‘pustość’ naszej planety została odrzucona przez fizyków. ( Nie wierzę że komuś opłaca się podtrzymywać istnienie małej czrnej dziury wewnątrz ziemi. Skoro lżejsza ziemia też mogła by istnieć. )


Rozumiem, że dużo ludzi tu nie wierzy w naukę pana Newtona albo Einsteina. Jednocześnie tworzone są teorie ‘wewnętrznego słońca’ w oparciu o takie rzeczy jak fuzja jądrowa i reakcja jądrowa. Moim zdaniem odrzucając fundamentalne prawa fizyki, nie można jednocześnie z nich korzystać (takie działanie jest nie logiczne).



Zresztą najlepszym sposobem na udowodnienie czegokolwiek jest przedstawienie dowodu. I tu się zaczynają komplikacje. Bo jak można udowodnić istnienie wielkich dziur w biegunach ziemskich? Przydałoby się zdjęcie, współrzędne geograficzne, cokolwiek sugerującego istnienie czegoś takiego.



Część Pierwsza



A teraz niespodzianka (mam nadzieje) !

Czas na miód na serca dla wszystkich szukających czegokolwiek co może potwierdzić, że ziemia jest pusta J

Istnieje zagadnienie teoretyczne z pogranicza astronomii. W dodatku brane na poważnie przez naukowców. Nazywa się to Sferą Dysona.

"Sfera Dysona - hipotetyczna megastruktura opisana po raz pierwszy w 1959 roku przez amerykańskiego fizyka i futurystę Freemana Dysona w prestiżowym czasopiśmie naukowym Science, w artykule zatytułowanym "Search for Artificial Stellar Sources of Infra-Red Radiation". Wg założeń autora, odpowiednio zaawansowana cywilizacja (drugi stopień rozwoju w skali Kardaszewa), byłaby zdolna do wybudowania ogromnej sfery, o grubości ścian około 3 metrów i średnicy przekraczającej średnicę orbity Wenus, która całkowicie otaczałaby gwiazdę. Umożliwiałoby to wykorzystanie prawie całej energii wypromieniowywanej przez gwiazdę na użytek cywilizacji. Ponieważ promieniowanie elektromagnetyczne gwiazdy w zakresie widzialnego spektrum byłoby całkowicie blokowane przez konstrukcję, Dyson zaproponował, aby w poszukiwaniu pozaziemskich cywilizacji, astronomowie koncentrowali się na wykrywaniu silnych źródeł promieniowania podczerwonego, wytwarzanego przez nagrzane ściany sfery."

Żródło:

http://pl.wikipedia....ki/Sfera_Dysona





Różnice pomiędzy ziemią (pustą) a ową sferą są przytłaczające. Lecz schemat jest podobny. Mianowicie wielka, pusta wewnątrz kula, z gwiazdą w samym środku. Energia tej gwiazdy wykorzystywana jest przez jakąś cywilizację, do jej niecnych celów.

Jeżeli teoretycznie można zbudować Sferę Dysona to z zbudowaniem sfery wielkości ziemi też nie powinno być problemu. Kto wie może żyjemy na powierzchni ochronnej, czymś w rodzaju naskórka wielkiej stacji kosmicznej. Ponadto stacja ta posiada dwa duże porty. Znajdują się one w pobliżu biegunów ziemi - to ułatwia podchodzenie do lądowania statkom kosmicznym (i trochę utrudnia start). W naskórku istnieją liczne chodniki i szyby służące do jego rutynowych przeglądów. Gdy zaś naskórek wyschnie i popęka należy go wzmocnić przez wylewy lawy i trzęsienia ziemi. Następny wielki przegląd w 2012 r.

Dołączona grafika


W zasadzie to żadna gwiazda się nie zmieści wewnątrz ziemi. Poza tym, kto chciałby żyć obok nie osłoniętej niczym gwiazdy. Promieniowanie naszego słońca (wiatr słoneczny) jest zabójcze. Żyjemy tylko dzięki ziemskiemu polu magnetycznemu - które rozciąga się kilkadziesiąt tysięcy kilometrów od ziemi. Czyli wewnątrz ziemi się nie zmieści. A jeśli się zmieści to gdzie będzie odbijać wiatr słoneczny? Z powrotem do gwiazdy? Może na zewnątrz przez dziurę w biegunie? (Uwaga na radioaktywne pingwiny!)
  • 0

#2

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trafne pytania, tylko po co gdybać o sferze Dysona skoro i tak nic się nie zmieści wewnątrz Ziemi - żadna gwiazda ?
I jeszcze jedno pytanie dorzucę - dlaczego nikt nie napotkał nigdy "korytarza serwisowego" ?

BTW. NASKÓREK, ZASKÓREK
  • 0

#3

Cthulhu.
  • Postów: 406
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szkoda, że już nie ma Złotej Maliny, bo się uśmiałem jak zobaczyłem te poprawione błędy na obrazku :D

Dołączona grafika
  • 0



#4

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Trafne pytania, tylko po co gdybać o sferze Dysona skoro i tak nic się nie zmieści wewnątrz Ziemi - żadna gwiazda ?

Wskazuję na zbieżność obydwóch koncepcji. Chociaż jestem sceptykiem to sam pomysł wydaje mi się bardzo słuszny. Pusta ziemia i Sfera Dysona mają podobną budowę i zastosowanie. Możliwe, że Teoria pustej ziemi była inspirowana Sferą Dysona. Jednak przez różnicę w rozmiarach nie mogą funkcjonować w ten sam sposób.
Natomiast ‘Korytarze serwisowe’ są tylko kpiną.
  • 0

#5

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wskazuję na zbieżność obydwóch koncepcji.

A faktycznie dopiero teraz to zauważyłem... Ja osobiście myślałem, że ta koncepcja wzięła się ze świata Forgotten Realms i miast mrocznych elfów :)
  • 0

#6

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W zasadzie cały dział Pusta Ziemia nadaje się do Złotej Maliny za samą nazwę :P

Dołączona grafika
  • 0

#7

Y2K12.
  • Postów: 79
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja dla odmiany powiem tak, a skąd mamy to wiedzieć co jest wewnątrz Ziemi :D ? Jak dotąd nasza fizyka opierała się zawsze na pewnych apriorycznych założeniach. Jakaś teoria była powszechnie przyjmowana i dopasowywano do niej eksperymenta. Proponowałbym niczego z góry nie przekreślać, no bo takie badania inspirowane odkryciami fizyki kwantowej mogą wszystko nam zepsuć. Nie ma się co wymądrzać, bo żadne z nas nie było wewnątrz żeby sprawdzić jak to tam wszystko wygląda, a rozwiniętych zdolności parapsychicznych po sceptykach bym się nie spodziewał więc to też odpada ^^.
  • 0

#8

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Istnieje takie coś jak autorytet naukowy i rzetelne badania. Nie wiem czy piszesz z przeszłości ale polecam wrócić do naszych czasów i wyjrzeć za okno. Poczytaj o czymś takim jak samolot, samochód zapalniczka...Myśląc tak jak Ty zastanawiałbym się czy to aby nie Dzin nie produkuje wody w kranie. Polecam poczytać co nie co geologi i geografi wtedy będziesz wiedział skąd wiadomo. Teraz jesteś na etapie ludzi nie wierzących w istnienie gwiazd :P
  • 0

#9 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Naukowcy twierdzący że coś jest niemożliwe są do d....
Inne wymiary? Nasza fizyka już od dawna zakłada że jest ich z 11, więc jaki problem?
Może Ziemia jest i pusta i pełna jednocześnie?
pozdrawiam
  • 0

#10

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Naukowcy twierdzący że coś jest niemożliwe są do d....


Są rzeczy niemożliwe jak chociaż przekroczenie granicy zera absolutnego czy przekroczenie rzez ludzie predkości światła :D

Inne wymiary? Nasza fizyka już od dawna zakłada że jest ich z 11, więc jaki problem?


11-13 wymiarów to jak narazie nic pewnego zresztą poczytaj o tym. Pisze że podczas powstawania swiat rozbił się na dwa i w tym jeden 4 wymiarowy który zaczął się rozszerzać :) Pozatym nawet jak wymiarów będzie 30 to i tak mowa o tych w NASZYM Wszechświecie :)

Może Ziemia jest i pusta i pełna jednocześnie?


Według geofizyki nei moze być pusta :P
  • 0

#11

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Naukowcy twierdzący że coś jest niemożliwe są do d....

Chyba taka jest rola naukowców dążyć do prawdy, odkrywać prawa, szukać reguł i zależności.
  • 0

#12 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Scpt czytałem o wymiarach w 1997 w "Hiperprzestrzeni..." Kaku - fizyka to moje hobby :mrgreen:
Avalach ale nie z założeniem że coś jest niemożliwe przed rozpoczęciem badań.
pozdrawiam
  • 0

#13

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Scpt czytałem o wymiarach w 1997 w "Hiperprzestrzeni..." Kaku - fizyka to moje hobby


Kurde muszę sobie załatwić tą książke bo już druga osoba mi o niej wspomina :) Nie zawsze się zgadzam z Kaku ale fakt... jest on wiarygodny. Zecharia to już zupełnie inna bajka dla mnie :P
  • 0

#14

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale nie z założeniem że coś jest niemożliwe przed rozpoczęciem badań.

No chyba naukowiec zawsze zakłada, że jakieś prawo jest prawdziwe potem stara się tego dowieść. Tak samo się obala pewne twierdzenia.
  • 0

#15

Cthulhu.
  • Postów: 406
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Są rzeczy niemożliwe jak chociaż przekroczenie granicy zera absolutnego czy przekroczenie rzez ludzie predkości światła :D

http://www.nautilus....articlesid=1501 - przekroczenie prędkości światła, no ale nie przez ludzi w sensie transportu :D
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych