Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polityka - temat zbiorczy


  • Please log in to reply
265 replies to this topic

#226

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aton dlaczego połączyłeś te dwa ugrupowania ? AWS ideologicznie był ostatnim spadkobiercą Solidarności. PiS utworzył się w AWsie rozwalając go. A PO zastało utworzone przez dawnych liberałów i części Unii Wolności, i pozostałych środowisk solidarnościowych. Poza tym obecna Konstytucja jest zła i musi być zmieniona.



#227

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Można się nie zgadzać, mieć odmienny punkt widzenia - ale przynajmniej w Polsce określenia typu Führer, biorąc pod uwagę historie tego kraju, po prostu prostackie. Jest tysiące innych form wyrazu sprzeciwu, dystansowania się od osoby i poglądów, by nie trzeba było sięgać po coś tak niemądrego.

#228

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dobry pomysł ale nie z tymi ludźmi najkrócej mówiąć.   

Użytkownik Cahir edytował ten post 21.11.2009 - 17:46




#229

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Silna władza zawsze wychodziła Polsce na dobre, pytaj Chrobrego. Jestem jak najbardziej "za".



Za króla Sasa jedz, pij i popuszczaj pasa. Zażywaj życia, smakuj przednie potrawy, nie szczędź talarów na wystawne dworskie zabawy. Czasy Sasów panujących nad Rzeczpospolitą świetnie opisał Jędrzej Kitowicz.....totalny rozpad moralności narodu polskiego. Opisał świetnie obyczaje panujące za czasów Augusta III, barwne opisy zwyczajów, uroczystości, nie kończących się uczt i pijatyk przesłaniają ponurą prawdę o rozkładzie państwa. August III zdobył ogromną popularność wśród mas szlacheckich właśnie dlatego, że tolerował istniejący stan rzeczy: „złota wolność” szlachecka oznaczała anarchię, zrywanie sejmów i całkowitą bezkarność. Nikomu ze szlachty nie przeszkadzało że podatki głównie trafiały do rzeszy. Po Sasach własciwie nastąpił rozpad Polski. Teraz mamy Tuska i "złotą wolność polityków" powtórka z kolejnego rozpadu Polski.



#230 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

To ja proponuję zrezygnować z parlamentu na rzecz wzmocnienia władzy prezydenta. I niech tam prezydent sobie obsadza ministerstwa. Łatwiej osądzić jednego człowieka niż wymyślony spęd pazernych na kasę, który zmienia swój chlew po każdych wyborach na ten, który oferuje najwięcej breji do żarcia.

#231

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tatik - wygląda na to, ze nie potrafisz docenić człowieka który sprawił, że Państwo przeszło kryzys lekko i obronną ręką. Jeśli imponowały Ci zagrywki bogatych państw zachodnich nieprzelewających miliardy z podatków, takich ludzi jak Ty dla wielkich korporacji i finansjery, to życzę Ci dużo zdrowia. Nie rozumiem jeszcze dlaczego się krępujesz i porównujesz Tuska tylko do Sasów. Porównuj go do Kaliguli, Nerona, albo Judasza albo Stalina. Co Ci zależy.



#232 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Aidil to nie tak. Tusk nie ma w tym udziału bo gospodarka sama się obroniła. Jedyne co Tusk zrobił to nie wtrącał się do gospodarki. Zachodnie kraje zgubił interwencjonalizm w gospodarkę. Tusk nie dał kasy nacji bankierów bo zwyczajnie nie miał już ani złotówki na "rzucanie się".

#233

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aton - więc chyba dostrzegasz różnicę między Tuskiem a Sasami, czy też populistami jakich u nas nie brakuje. Może czytałeś w dzisiejszej prasie że obecny rząd chce zmiany konstytucji, w kierunku ograniczenia któregoś ośrodka władzy. Mam na myśli ośrodek prezydencki lub rządowy, ponieważ obecny system anarchizuje państwo i rozmywa odpowiedzialność i powoduje nie kończąca się kampanię wyborczą.



#234 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Oczywiście pójdzie w kierunku ograniczenia władzy prezydenta Polskiego bo jak pewnie wiesz teraz musimy być lojalni wobec nowego prezydenta europejskiego. To, że niby mogłoby dojść do osłabienia rządu to tylko populizm w czystej postaci. Tusk dostaje polecenie po czym on go przedstawia opinii publicznej, a TV niebieska robi resztę. Ten mechanizm jest logizny i pasuje do obecnej sytuacji.

#235

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

tatik, wymarsz do szkoły. Za "sasa" to akurat król miał do powiedzenia tyle, ile ja w kwestii kołdry, gdy nocuje u mnie dziewczyna.

#236

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aton - na pewno pamiętasz "silnego i lubianego" przez społeczeństwo prezydenta Kwaśniewskiego. Jeżeli lubisz tak ten urząd to ten prezydent też był twoim idolem. Zniszczył on AWS i jego reformy, tak jak obecny prezydent próbuje zniszczyć PO. Tusk dlatego że współuczestniczył w rządach AWS - u nie dał się rolować prezydentowi Kaczyńskiemu. Po za tym, był nauczony smutnym doświadczeniem Buzka. Paradoksalnie według mojej obserwacji przeciwnicy Tuska nie lubią też Buzka. Pomimo ze AWS był formacja prawicową a Kwaśniewski oczywiście postkomunistą. Zwolennicy Kwaśniewskiego w dużej mierze glosują dzisiaj na PIS. Jak widać logiki w odruchach społecznych nie należny się doszukiwać. Kaczyński podobnie jak Kwaśniewski obiecywał po parę milionów mieszkań dla młodych. Podsumowując. Kibicuje Polsce i wiem, ze dwu władza Polsce nie sprzyja. Niech rządzi PiS, SLD lub PO , ale niech ma możliwość rządzić. W tej chwili Polska choruje na paraliż decyzyjny. Dlatego mamy orgie sondaży, PR u i konferencji prasowych które szaleńczo zaczął Marcinkiewicz, twórczo rozwinął Ziobro a teraz są wszech obecne i zastępują politykę.



#237 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Dlatego ja jestem przeciwnikiem demokracji. Po co ludzie mają myśleć o takich głupotach. Kto kogo pierwszy d******* i tak dalej. Dlaczego jesteśmy skazani na paraliż decyzyjny skoro wszystkie te ich ustawy są zbędny. Człowiek może odpowiadać za siebie ale nie za innych. Po co nam 560 darmozjadów, którzy chcą decydować o mnie, o Tobie i o całej reszcie. Sam potrafię o siebie zadbać, a oni niech mi na to pozwolą. Obecnie rządzenie krajem polega na całkowitym pozbawieniu wolności, a rządzenie krajem polega na płatnym udzielaniu pozwoleń na wszystko. Napisz mi gdzie masz wolność? Co wolno Ci zrobić bez ingerencji państwa i bez opłat?

#238

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

O "Anarchia! Anarchia! AAAAAnaaaaaarchiaaaaa!", *** the system! Niech każdy odpowiada przed światem sam... Ale jak Ci kurna pracy zabraknie, mieszkania i ktoś Cie napadnie, to państwo by się przydało, co?
Bez tych opłat, służba zdrowia i policja nie zaistniałby nawet. Bez tych pozwoleń, twój sąsiad wybudowałby Ci kibel na trawniku. Bez państwa, byłbyś nikim, bo definiuje Cie tylko to, że chroni Cie polskie wojsko, mówisz polskim językiem i JESTEŚ polakiem. Skup się na poprawie sytuacji kraju, zamiast zwalczać wydumane zamachy na twoją wolność osobistą. Ew. jedź do Chin, popatrz co znaczy indoktrynacja i ograniczenie wolności, potem wróć i pogadamy...

#239 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Skoro poprzedniego posta nie zrozumiałeś i nie znasz moich poglądów na tmat struktury państwa to już nie zrozumiesz bo jesteś zwykłym trollem, a na leszczy nie zwykłem tracić czasu. Twój byt na forum zależy wyłącznie od wybierania sobie postów i wypisywania ich odwrotności w tonie "patrzcie jaki jestem za******y i mądry". Zrób przysługę ludzkości i spadnij z trzepaka na głowę.

#240

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To pisze osoba, która nie wierzy we wszystko co pisze, bo tak jest wygodnie. :-) Jakbyś nie był takim demagogiem, wysłałbym Ci drugie pw, żebyś i je mógł zignorować, ale mi sie zwyczajnie nie chce...
Skoro nie umiesz zrozumieć prostych aluzji, uważasz sie za lepszego ode mnie w dyskusji i cieszysz się ilekroć wydzie CI "cięta riposta", to fakt, nie mamy po co rozmawiać. Bo widzisz, lubie Tuska, chętnie oddam całą władze w tym kraju właśnie jemu i mówie to otwarcie. Nie chowam się za stwierdzeniami "nie wiesz jakie masz poglądy", "nie zrozumiałeś mnie" i "kłamiesz", nie musze. Skoro piszesz coś, a ja tego zrozumieć nie umiem, to nie oznacza, że ja jestem trollem. Zwyczajnie ty masz problemy z komunikacją interpersonalną w sieci. :-)

Ok, żeby całkiem z tematu nie wypaść: jak zmiany zaproponowane przez PO wpłynęłyby na sytuację lobbystów w tym kraju?

PS Z trzepaka nie spadnę, ale moge z drabiny, właśnie kończę sufit malować. :-) M.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych