Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polityka - temat zbiorczy


  • Please log in to reply
265 replies to this topic

#211

antyuE.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam !

Szkoda,że tematy powiązane z polityką zostały w portalu zepchnięte na manowce.
Jak wcześniej pisałem pozornie oderwana od polityki tematyka UFO,niezwykłych zdarzeń,broni,
spisków,etc.nie jest od niej oderwana a jest jej ważnym elementem. Inaczej jak widać sądzi właściciel
forum i zaangażowani przez niego moderatorzy.

Pozdrawiam

#212 Gość_Chicago Boy

Gość_Chicago Boy.
  • Tematów: 0

Napisano

Obczajcie to http://sondaz.wp.pl/...ml?ticaid=18e2ePiS traci najwięcej na aferze hazardowejTo jakiś obłęd. PO przyłapana na gorącym uczynku, ukradła Polsce pół miliarda złotych, a te odmóżdżające "polskie" media chcą wcisnąć ludziom, że PiS traci na machlojkach PO. Oni już wstydu nie mają, a ludzie mózgów, że ufają takim kłamcom.

Użytkownik Chicago Boy edytował ten post 08.10.2009 - 13:35


#213 Gość_Agent_Tomek

Gość_Agent_Tomek.
  • Tematów: 0

Napisano

I kolejny sondaż na reprezentatywnej grupie społeczeństwa:



Na Platformę chce głosować 49%, a na PiS 26% Polaków - wynika z sondażu PBS DGA dla "Gazety Wyborczej".

W ciągu ostatnich dwóch tygodni poparcie dla PO wzrosło o 1%, spada za to poparcie dla pozostałych partii. Poparcie dla PiS spadło o 2%.

W porównaniu z badaniem sprzed dwóch tygodni maleją notowania SLD-UP (z 10% do 8%) i PSL (z 6% do 5%).

Sondaż dla gazety przeprowadziła 16-18 października PBS DGA na reprezentatywnej próbie 1019 osób.

(mm)


Wirtualna Polska




Czyli jak zwykle Platforma Obywatelska 100% + 2 osoby, a Prawo i Sprawiedliwość -1 osoba.

#214

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Taa... zapewne dziennikarze z tej gazety pytają samych siebie w swoim studiu lub po prostu wymyslają ....

#215 Gość_Agent_Tomek

Gość_Agent_Tomek.
  • Tematów: 0

Napisano

Już wiem gdzie robili sondaż.


Gdzie wygrał Tusk:
1. Areszt Śledczy, Lublin ul. Południowa 5 - Kaczyński 4.29% - Tusk 95.71%
2. Chełm, Zakład Karny ul. Kolejowa 112 - Kaczyński 4,35% - Tusk 95,65%
3. Zakład Karny w Hrubieszowie ul.Nowa 64 - Kaczyński 4,65% - Tusk 95,35%
4. Zakład Karny w Zamościu, ul. Okrzei 14 - Kaczyński 7,14% - Tusk 92,86%
5. Areszt Śledczy, Radom ul. Wolanowska 120 - Kaczyński 3,36% - Tusk 96,64%
6. Oddz. Zewnętrzny Aresztu Śledcz., Radom ul. Witosa62 - Kaczyński 8,11% - Tusk 91,89%
7. Warszawa, Zakład Karny ul. Ciupagi 1b - Kaczyński 6,71% - Tusk 93,29%
8. Warszawa, Areszt Śledczy ul. Ciupagi 1 - Kaczyński 3,75% - Tusk 96,25%
9. Zakład Karny, Płock ul. Sienkiewicza 22- Kaczyński 7,67% - Tusk 92,33%
10. Siedlce, Zakład Karny ul. Piłsudskiego 47- Kaczyński 6,23% - Tusk 93,77%
11. Ostrołęka, Areszt Śledczy, ul. Romualda Traugutta 19 - Kaczyński 6,43% - Tusk 93,57%
10. Siedlce, Zakład Karny ul. Piłsudskiego 47- Kaczyński 6,23% - Tusk 93,77%
11. Ostrołęka, Areszt Śledczy, ul. Romualda Traugutta 19 - Kaczyński 6,43% - Tusk 93,57%
12. Zakład Karny Nr 1 w Łodzi ul. Beskidzka 54 - Kaczyński 4,68% - Tusk 95,32%
13. Zakład Karny Nr 2 w Łodzi ul. Kraszewskiego 1/5 - Kaczyński 7,89% - Tusk 92,11%
14. Areszt Śledczy w Łodzi ul. Smutna 21- Kaczyński 6,18% - Tusk 93,82%
15. Piotrków Trybunalski, Areszt Śledczy - Kaczyński 3,37% - Tusk 96,63%
16. Zakład Karny w Sieradzu, ul. Orzechowa 5 - Kaczyński 3,35% - Tusk 96,65%
17. Poznań, Areszt Śledczy ul. MŁYŃSKA 1 - Kaczyński 4,58% - Tusk 95,42%
18. Poznań, Oddz. Zewnętrzny Aresztu Śledczego - Kaczyński 1,65% - Tusk 98,35%
19. Zakład Karny we Wronkach, ul. Partyzantów - Kaczyński 4,80% - Tusk 95,20%
20. Gdańsk, Areszt Śledczy ul. Kurkowa 12- Kaczyński 2,97% - Tusk 97,03%
21. Areszt Śledczy, Kraków Montelupich 7- Kaczyński 2,21% - Tusk 97,79%
22. Areszt Śledczy, Kraków Czarnieckiego 3 - Kaczyński 2,11% - Tusk 97,89%
23. Zakład Karny Kraków - Nowa Huta, Kraków Spławy 2 - Kaczyński 7,02% - Tusk 92,98%
24. Zakład Karny, Nowy Sącz, ul. Pijarska 1 - Kaczyński 4,01% - Tusk 95,99%
25. Świetlica na terenie Zakładu Karnego w Łupkowie- Kaczyński 3,03% - Tusk 96,97%
26. Wrocław, Areszt Śledczy ul. Świebodzka 1 - Kaczyński 4,08% - Tusk 95,92%
27. Wrocław, Zakład Karny Nr 2 ul. Fiołkowa 38 - Kaczyński 3,45% - Tusk 96,55%
28. Wrocław, Zakład Karny nr 1 ul. Kleczkowska 35 - Kaczyński 4,70% - Tusk 95,30%
29. Areszt Śledczy, Jelenia Góra ul.Grottgera 2 - Kaczyński 3,68% - Tusk 96,32%
30. Areszt Śledczy Zielona Góra ul. Łużycka 2 - Kaczyński 4,81% - Tusk 95,19%

#216

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Agencie :D, szkoda, że 80% społeczeństwa wierzy jeszcze tym sondażom...
Sam dobrze wiesz, jak to zawsze działało na przykładzie UPR, najłatwiej było wmówić, że partia ta, ma tak małe poparcie, że każdy oddany głos, to głos stracony...Teraz dzieje się to samo, wyborcy już nie przyjmują do siebie, czy były skandale, afery i innego rodzaju shit, tylko głosują na partie, która ma największe poparcie i jest aktualnie"trendy"...Poziom ZBARANIENIA naszego społeczeństwa sięgnął zenitu, a wszystko dzięki władzy i mediom, które dawno już obrały dla nas jedyny słuszny tor...

Dołączona grafika

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 21.10.2009 - 15:18




#217 Gość_Agent_Tomek

Gość_Agent_Tomek.
  • Tematów: 0

Napisano

Kto ma media ten kontroluje upośledzone umysły Polaków. Jak to gówniarzeria teraz mówi żallll, a ja mówię, że jest to wstyd dla myślącego człowieka.

#218

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Klik - dość zabawny spot PiS ;)



#219 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

He he coś w tym jest. W PO kpiną groteską śmiechem. :)

#220

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

O. Tak z ciekawości - co się stało, że nie popierasz UPR? ;) Czyżbyś był święcie zapatrzony w wodza?

#221 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Zawiesiłem swoje poparcie. Pewnie nadal poprę UPR w wyborach ale obecny prezes wypłacając sobie wynagrodzenie zbrukał trochę imię partii. UPR nie ma nadmiaru pieniędzy. Tu chodzi o wyższą ideę. Albo ordnung albo taki sam szit jak we wszystkich innych partiach.

#222 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Premier(Führer) Donald Tusk powiedział, że chce zaproponować wspólną, szybką pracę nad rzecz korekty ustrojowej. Jak zapewniał nie chce rewolucji. Rozwiązania które proponuje wydają się jednak rewolucyjne. Jednym z pomysłów jest, by prezydent był wybierany przez Zgromadzenie Narodowe (połączone izby sejmu i senatu), a nie w wyborach powszechnych.


- Chcę zaproponować pewne zmiany, które ograniczyłyby temperaturę i poziom konfliktu politycznego - powiedział Donald Tusk. Jak dodał, zgłosi propozycje zmian w konstytucji dotyczące relacji premiera i prezydenta oraz usytuowania konstytucyjnego prezydenta.

Tusk zapowiedział, że PO zaproponuje taką zmianę konstytucji, by pełną odpowiedzialność za władzę wykonawczą ponosił "gabinet, wspierany przez większość parlamentarną". Według propozycji PO, w kolejnych wyborach prezydent miałby być wybierany przez Zgromadzenie Narodowe.

- Uważam, że jest możliwe, by stało się to praktyką jesienią przyszłego roku - ocenił premier. Jak mówił, chodzi o to, by jasno określić "w czyich rękach jest władza wykonawcza".

Prezydent bez weta

Według propozycji PO dotyczącej zmian w konstytucji - jak mówił premier - wybrany przez Zgromadzenie Narodowe prezydent nie powinien być wyposażony w instytucję weta, bo - jak ocenił - nie służy ona dobrze procesowi sprawowania władzy.

- Od kogo oczekiwalibyśmy tego typu propozycji, jeśli nie od kogoś, kto miałby szansę - a wszystko na to wskazuje miałbym szansę - wygrać wybory w wyborach powszechnych. Mam więc także trochę więcej prawa i obowiązku, by tę sprawę tak przedstawić - powiedział premier.

Od tego, czy Tusk będzie prezydentem czy nie stukrotnie ważniejsze jest to, czy będziemy zdolni do przeprowadzenia zmian w konstytucji - ocenił premier. Jak mówił, z punktu widzenia interesów Polski "pierwszorzędne znaczenie ma to, jakie będą warunki ustrojowe dla dobrego rządu, a drugorzędne znaczenie ma to, kto kiedy będzie kandydował".

Mniej posłów i senatorów

Tusk powiedział, że - w ramach propozycji zmian w konstytucji - będzie nakłaniał partie polityczne do poważnej rozmowy o zmniejszeniu wielkości obu izb - Sejmu i Senatu.

- Gorąco polecam tę naszą refleksję i oczekiwanie wielu naszych rodaków, aby wydatnie zmniejszyć rozmiar obu izb, aby posłów - powiedział Donald Tusk. Jak dodał, opowiada się też za wyborem senatorów w okręgach jednomandatowych, a posłów - według ordynacji mieszanej.

Zmiany w przyszłym roku?

Projekt zmian konstytucji jest do zrealizowania najpóźniej w miesiącach wczesnojesiennych przyszłego roku - zapowiedział premier. Według niego, stanie się to pod warunkiem, że prace nad tym zaczną się natychmiast. - W styczniu projekt byłby procedowany zgodnie z kalendarzem konstytucyjnym. Latem bylibyśmy z całym procesem gotowi - mówił.

Tusk dodał, że takie propozycje zmian może on dziś złożyć, bo "nie ma żadnej obawy przed ewentualnym startem w wyborach prezydenckich". - Chcę przeciąć wszelkie spekulacje tych, którzy szukaliby w tych pomysłach drugiego dna - dodał Tusk. Jego zdaniem, wybory prezydenckie mogą w Polsce się stać zarzewiem niepokoju, m.in. dlatego że "zapasy polityczne mogą osłabiać możliwości danego kraju i jego reputację".

Tusk dodał, że własną opinię przedstawili w całej sprawie trzej byli prezesi Trybunału Konstytucyjnego, a projekt narodził się w wyniku głębszych dyskusji, w tym autorytetów zgrupowanych w konwersatorium Doświadczenie i Przyszłość. - Nie chcemy ani odkrywać Ameryki, ani narzucać nikomu własnego poglądu - oświadczył Tusk.

Polacy sami zdecydują?

Premier Donald Tusk nie wykluczył przeprowadzenia referendum w sprawie zamian w konstytucji. - To będzie zależało także od stanowiska pozostałych klubów - powiedział premier.

- Ja nie mam nic przeciwko referendum, także z tego względu, że referendum konstytucyjne nie wymaga progu frekwencyjnego. Jest absolutnie do zaakceptowania jako sposób zatwierdzenia konstytucji, tym bardziej, że jednak proponujemy zmianę, która dotyczy także obywateli - mówił Tusk.

(zel)

Wirtualna Polska

Edit: +.....
Aton - zanim założysz nowy temat na forum Człowiek i Planeta bądź uprzejmy zapoznać się z tym


Ja tak z czystej sympatii żebyś o mnie nie zapomniała ;) Tylko nie wiem czemu mój temat został tak wyróznione, a nie kilkanaście wcześniejszych.

Użytkownik Aton edytował ten post 21.11.2009 - 18:02
scalenie tematów


#223

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Silna władza zawsze wychodziła Polsce na dobre, pytaj Chrobrego. Jestem jak najbardziej "za".

#224 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja doskonale o tym wiem ale nie taki, takie coś jak Tusck. Nie w demokracji. I to nie będzie silna władza tylko władza tego samego grona AWS(PO), który jest wiadomo z jakiego środowiska.

#225

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Silna władza zawsze wychodziła Polsce na dobre, pytaj Chrobrego. Jestem jak najbardziej "za".


"Silna władza" jest dobra tylko w czasie wojny lub zagrożenia wojną. W czasie pokoju nie ma nic gorszego.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych