Skocz do zawartości
Informacje o artykule

  • Dodany: 05.01.2015 - 21:27
  • Aktualizacja: 21.01.2015 - 17:34
  • Wyświetleń: 2031
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Chase

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
4 Ocen

Richard Trenton Chase - "Wampir z Sacramento"

Napisane przez Kazuhaki dnia 05.01.2015 - 21:27
Pochodzący z Ameryki, seryjny morderca, kanibal i nekrofil, który otrzymał przydomek "Wampir z Sacramento", ponieważ byl uzależniony od picia krwi swoich ofiar.
 

Dołączona grafika

fot/domena publiczna.

 

Urodził się w 23 maja 1950 roku w hrabstwie Santa Clara w Kalifornii. Jako dziecko był wykorzystywany przez matkę, znęcał się na zwierzętami i spożywał duże ilości alkoholu,a także narkotyków.  Miał hipochondrię, uważał, że jego serce co jakiś czas przestaje bić, lub ktoś ukradł mu tętnicę płucną. Wierzył również w to, że jego mózg i głowa kręcą się w przeciwnych kierunkach. Dlatego ogolił głowę, żeby móc to obserwować. Początkowo zabijał zwierzęta, aby móc z nich pozyskać krew, ale stwierdził, że jest to zbyt męczące. Dlatego przerzucił się na ludzi. Uznał to za prostsze.
 
Gdy opuścił dom matki, wprowadził się wraz ze współlokatorami do wynajmowanego mieszkania. Sublokatorzy skarżyli się na to, że ciągle chodził pijany i zażywał LSD. Z czasem zaczął sprowadzać do mieszkania zwłoki zwierząt. Spuszczał z nich krew lub miksował ich części ciała, mieszał z coca-colą i robił koktail. W 1975 roku pomimo swojej wolo był trzymany w szpitalu psychiatrycznym po tym jak wstrzyknął sobie krew królika do żył. Personel odkrył, że łapał on ptaki, które nadlatywały do okna i wypijał z nich krew. Wtedy dostał przydomek "Dracula".
 

Dołączona grafika

fot/domena publiczna.

 

Stwierdzono u niego schizofrenię paranoidalną i w roku 1976 został uznany za zagrożenie dla społeczeństwa. W tym samym roku matka odebrała go ze szpitala. W roku 1977 został aresztowany w Nevadzie. Był cały pokryty krwią, a w jego samochodzie znaleziono krew. Późniejsze dochodzenie ustaliło, że była to krew byka.
 
29 grudnia roku 1977 Richard Chase zabił swoją pierwszą ludzką ofiarę. Ambrose Griffin, 51-letni inżynier, ojciec dwójki dzieci został śmiertelnie postrzelony.
 
Teresa Wallin była kolejną ofiarą Wampira z Sacramento. Została zastrzelona tym samym pistoletem, którym Chase zabił Ambrose'a. Teresa była w 3 miesiącu ciąży.Strzelił w nią trzy razy, a potem martwą już zgwałcił, jednocześnie zadawając jej ciosy nożem rzeźniczym. Usunął z niej wiele narządów. Odciął jednego z sutków i pił jej krew. Ostatnią makabryczną rzeczą były odchody jej psa, które włożył jej do gardła.
 
27 stycznia Richard popełnił swoją ostatnią zbrodnię. Wchodząc do domu 38 letniej Evelyn Miroth.  Na jego nieszczęście w jej domu był jej przyjaciel Danny Meredith. W domu odbyła się strzelanina. Chase uciekł, a Danny zawiadomił sasiąda, który zawiadomił policję. Na szczęście Richard zostawił po sobie wyraźne odciski palców.
 

Dołączona grafika

fot/domena publiczna.

 

W 1979 roku Richard Trenton Chase stanął przed sądem oskarżony o 6 morderstw. Sugerował, że był niepoczytalny, ale w ostateczności został skazany na karę śmierci w komorze gazowej. Twierdził, że kosmici zmuszają go do zabijania i nie ma na to wpływu. 26 grudnia 1980 został znaleziony martwy przez strażnika w celi śmierci. Celowo przedawkował leki antydepresyjne.
 
opracowanie: Kazuhaki
źródło
  • 0

stat4u