Skocz do zawartości
Dziękujemy za udział w Złotych Szarakach -- kolejne informacje już niebawem!

Informacje o artykule

  • Dodany: 07.03.2011 - 18:28
  • Aktualizacja: 08.03.2011 - 09:08
  • Wyświetleń: 3491
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/14018-nawiedzeni-ludzie-nawiedzone-zycia/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
0 Ocen

Nawiedzeni ludzie, nawiedzone życia...

Napisane przez Bizmut dnia 07.03.2011 - 18:28
Komentuj na forum

Czy kiedykolwiek słyszeliście, że coś trzeszczy w nocy? Zostaliście obudzeni przez ciche głosy lub dźwięki żywiołowej zabawy gdzieś w Waszym domu? Widzieliście niewyjaśnione mgły lub cienie które przesuwają się po ścianach i suficie w nocy? Może patrzyliście na zdjęcie i zobaczyliście coś, co nie pasowało do reszty i pomyśleliście, że to może być duch? Mam bardzo dobrą przyjaciółkę, która twierdzi, że była nawiedzona. Mówi, że posiada wiele doświadczeń związanych z duchami. Cytuje: ”Widzę duchy od tak dawna jak tylko pamiętam”. Jest to osoba bardzo intuicyjna i w niesamowity sposób przewiduje przyszłość. Nie tylko światowe wydarzenia, ale także wydaje się mieć niesamowity talent do przewidywania przyszłość rodziny i przyjaciół.

My wszyscy, takiego czy innego razu traciliśmy odwagę słuchając strasznej historyjki o duchach. Traciliśmy ją także przez pogodę, dookoła mrocznego obozowiska lub przyciemnionej sali kinowej podczas seansu jakiegoś horroru. Wystarczy myśl o duchu, aby poczuć dreszcz przechodzący po kręgosłupie nawet najbardziej sceptycznej osoby.

Ostatnimi czasy wiele sieci telewizyjnych postawiło na fenomen duchów i produkują programy, które głęboko dociekają prawdy o duchach i innych typów bytów astralnych, które nawiedzają. Te programy najczęściej kierują się w stronę prowadzenia śledztw w sprawie duchów, jedni mogliby powiedzieć, że w stronę „polowania na duchy”.

Jednym z takich programów jest „Ghost Hunters”. Jest on emitowany co tydzień na stacji Sci-Fi Chanel. Jest to program przedstawiający prawdziwych łowców duchów, którzy ruszają w drogę, aby zbadać sprawę różnych miejsc, o których mówi się, że są nawiedzone. Za dnia łowcy duchów są normalnymi ludźmi, mają normalną pracę. W nocy stają się poszukiwaczami duchów i odwiedzają różne miejsca nawiedzeń razem ze swoim zaawansowanym sprzętem i drużyną, głównie po to, aby demaskować teorie o nawiedzeniach. Z reguły kiedy im się uda, oferują oni logiczne wytłumaczenie dla „niewyjaśnionych” zdarzeń, ale, czasem, przy rzadkich okazjach, ich śledztwa wymykają się ze schematu, aby pokazać niewytłumaczalne rezultaty, do których zaliczamy filmy z pojawiającym się duchem, nagrania EVP, a także wiele indywidualnych doświadczeń.

Więc czym są duchy? Nikt naprawdę nie wie czy one istnieją? Jest bardzo wiele odmiennych teorii, które próbują zdefiniować ducha, wiele z tych teorii sięgają lata wstecz, próbując wytłumaczyć to zjawisko. Po inspekcji i badaniach na temat duchów, wychodzi na to, że jest wiele typów duchów.

Duchy i nawiedzenia wydają się być normalną częścią ludzkiej egzystencji. Okazuje się, że jest wiele typów duchów lub nawiedzeń, i więcej niż jedna teoria może być potrzebna, aby je wyjaśnić.

Tradycjonalna wizja większości ludzi, jest taka, że duchy, to ludzie, którzy umarli i utknęli na ziemi z jakiegoś powodu w astralnej formie. Jest także teoria, która mówi, że traumatyczna śmierć, może zostawić duszę człowieka w pewnego rodzaju próżni, bez wiedzy o tym, że umarł.

Wybitny łowca duchów Hans Holzer mówi: ”Duch to ludzka istota, która opuściła fizyczne ciało w traumatycznym stanie i nie jest ona świadoma swojej prawdziwej formy. My wszyscy jesteśmy duszami obramowanymi w fizyczne ciała. Gdy przychodzi nasz czas, opuszczamy ciało, aby kontynuować swoją wędrówkę w inny wymiar. Duch, natomiast opuszcza ciało z powodu traumy i jest on uwięziony w fizycznym świecie. Musi być uwolniony, aby mógł kontynuować swoją wędrówkę.”

Szczątkowe nawiedzenie to coś, co łowcy nazywają: ”formą nagrań ze środowiska zmarłej osoby z jej przeszłości, gdzie wydarzyło się coś, co zostawiło ducha w tamtym czasie. Duchowa energia zostaje, po to, aby odgrywać jakąś scenę, wydarzenie, doświadczenie cały czas w kółko. Ten typ ducha z reguły nie jest świadomy żyjących ludzi dookoła niego.”

Najbardziej uciążliwym duchem jest ten, zwany Poltergeistem. Ten typ ducha jest najbardziej aktywny, a także podobno najbardziej straszny. Uważa się, że poltergeist ma umiejętność oddziaływania na fizyczny świat. Poltergeisty mogą za pomocą energii poruszać przedmiotami, wyłączać elektryczność, trzaskać drzwiami i przesuwać Twoje własności z miejsca na miejsce. Niektóre są bardzo podłymi bytami, powodującymi spustoszenie miejsc, które nawiedzają. Większość badaczy uważa poltergeisty za nieżyczliwe, a nawet wrogie demony.

Teraz poruszmy temat bardziej przyjaznych duchów, np. ducha posłańca. Posłańcy to podobno najbardziej pospolite duchy. Duch, który jest związany ze światem tylko przez krótką chwilę po śmierci. Mówi się, że odwiedzają tych, których kochają. Ten typ duchów jest całkowicie świadomy swojej śmierci, ale zostaje na chwilę na świecie, aby pocieszyć ludzi, których zostawiają. Mają moc, aby ukazać się tylko na chwilę, może po to, aby przekazać kojącą wiadomość. Wiadomością może być tylko kojące działanie albo może to być gwałtowne przekazanie informacji, o tym, jak Ci ludzie zginęli.

Dla sceptyków duchy nie istnieją, ale czy naprawdę? Czy duchy są pośród nas? Nikt nie może ostatecznie udowodnić istnienie duchów. Dla ludzi, którzy wierzą, że mieli styczność z duchem, znajdą się ludzie, którzy natarczywie będą przekonywać ich, że duchy nie istnieją. Przez to można przypuszczać, że jest wiele osób wśród nas, które nie wierzą w to zjawisko, nawet kiedy taki duch, może znajdować się o krok od tej osoby.


Tłumaczenie: Bizmut
Paranormalne.pl
źródło: http://www.ghosthaunts.com/people.html
  • 0

stat4u