Skocz do zawarto¶ci


Informacje o artykule

  • Dodany: 18.11.2013 - 20:00
  • Aktualizacja: 07.12.2013 - 18:11
  • Wy¶wietleñ: 3793
  • Odno¶nik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/36215-%26-8222%3Bprezydenci-usa-a-tajne-stowarzyszenia%26-8221%3B/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
0 Ocen

Prezydenci USA, a tajne stowarzyszenia

Napisane przez ufo1987 dnia 18.11.2013 - 20:00

„Prezydenci USA, a tajne stowarzyszenia”



Do³±czona grafika



Przegl±da³em tematy na tym forum i a¿ dziw bierze ¿e nie poruszano tutaj jeszcze tematów Rady Polityki Zagranicznej (CFR), Komisji Trójstronnej oraz podobnych organizacji i ludzi z nimi powi±zanych. Napotka³em siê jedynie na tematy o grupie Bilderberg, masonach, Iluminatach i oczywi¶cie Kennedym oraz jakie¶ wzmianki o Busch’ach i Obamie. Ciê¿ko doszukaæ siê czegokolwiek o pozosta³ych prezydentach Stanów Zjednoczonych, którzy w wiêkszo¶ci reprezentowali tajne stowarzyszenia piastuj±c najwy¿szy urz±d USA, a szary przeciêtny cz³owiek, nie zainteresowany tematem raczej nie zdaje sobie sprawy kim ci wielcy przywódcy byli. To oni od ponad dwóch wieków decyduj± o najwa¿niejszych sprawach ¶wiata, to oni sprawuj± pieczê nad najwiêkszym mocarstwem na ¶wiecie, od dziesi±tek lat decyduj± (przynajmniej po¶rednio) o wybuchach i zakoñczenia wojen. Postaram siê tutaj przedstawiæ (a równie¿ chêtnie dowiem siê o waszych dotychczasowych spostrze¿eniach, a tak¿e o tym na co do tej pory natknêli¶cie siê w tym temacie i mam nadziejê ¿e mnie uzupe³nicie ;) ) sylwetki i powi±zania z tajnymi stowarzyszeniami, teorie konspiracyjne potwierdzone twardymi faktami prezydentów USA. Raz na jaki¶ czas jednak znajdzie siê kto¶ taki kto nie ulega warto¶ci pieni±dza, w³adzy i wielkich tego ¶wiata pozostaj±cych w ukryciu, którzy o jego losach decyduj± w porozumieniu i za po¶rednictwem miêdzy innymi urzêduj±cym w Gabinecie Owalnym. Raz na jaki¶ czas znajdzie siê kto¶ kto kieruje siê honorem, zasadami i dobrem ojczyzny, jednak zostanie szybko uciszony.

Do³±czona grafika


Dla mniej wtajemniczonych w temat tajnych stowarzyszeñ my¶lê ¿e warto na pocz±tek niektóre z nich wymieniæ i krótko opisaæ ¿eby mieæ podstawê do dalszych rozwa¿añ. Nie bêdê wspomina³ o masonach czy Iluminatach bo na forum jest ca³a masa tematów o nich.
Dodam tylko pewn± ciekawostkê, która mówi o tym ¿e tylko jeden spo¶ród 56 sygnatariuszy Deklaracji Niepodleg³o¶ci nie by³ masonem.

RADA POLITYKI ZAGRANICZNEJ (CFR)

Powsta³a 21.07.1921 z przekszta³cenia Amerykañskiego Instytutu Spraw Miêdzynarodowych w odpowiedzi na brak ratyfikacji przez Senat USA Ligi Narodów po I Wojnie ¦wiatowej. Jej twórc± jest 28. prezydent Stanów Zjednoczonych Thomas Woodrow Wilson oraz jego tajny doradca pu³kownik Edward Mouse. Rada Polityki Zagranicznej swoje pocz±tki bierze ze s³ynnych „czternastu punktów” Wilsona, które z natury rzeczy by³y globalistyczne - wzywa³y do usuniêcia „wszystkich barier ekonomicznych” miêdzy krajami w powojennej organizacji ¶wiata, „wyrównania warunków handlu” i stworzenia „powszechnej wspólnoty narodów”. Jednak ukrytym celem tej organizacji by³o doprowadzenie do rezygnacji z suwerenno¶ci i narodowej niezale¿no¶ci USA, d±¿enie do tego by uwolnionej od jakiejkolwiek w³adzy ¶wiatowy monopol bankowy przekszta³ci³ siê w rz±d ¶wiatowy (NWO).


KOMISJA TRÓJSTRONNA

Z biegiem czasu Rada Polityki Zagranicznej wzbudzi³a zbyt wielkie zainteresowanie opinii publicznej - ze wzglêdu na swe korzenie, siêgaj±ce ¶rodowisk bankierów z Wall Street, oraz otaczaj±c± j± atmosferê tajemniczo¶ci ¶ci±gnê³a na siebie gwa³towne ataki publicystów ¿e ¶rodowisk konserwatywnych. To doprowadzi³o do utworzenia 01.07.1973 roku Komisji Trójstronnej. Jednym z pomys³odawców by³ nie kto inny jak David Rockefeller na pewno bardzo dobrze znany cz³owiek, tym którzy interesuj± siê tematem tajnych stowarzyszeñ. By³y przewodnicz±cy CFR zosta³ przewodnicz±cym Komisji Trójstronnej. Projekt Komisji Trójstronnej Rockefellerowi przedstawi³ Zbigniew Brzeziñski, amerykañski politolog polskiego pochodzenia, tym samym mia³ swój ogromny wk³ad w stworzenie m³odszej siostry CFR. Brzeziñski zosta³ dyrektorem Komisji Trójstronnej i reprezentantem Ameryki Pó³nocnej. Kolejnymi przedstawicielami Ameryki Pó³nocnej byli: Jimmy Carter (ówczesny kandydat na prezydenta, który w Gabinecie Owalnym zasiad³ 4 lata pó¼niej), John Anderson (drugi kandydat na prezydenta) oraz Hedley Donovan (naczelny „Time”). Oficjalnie zadaniem organizacji by³o umacnianie wspó³pracy miêdzy Ameryk± Pó³nocn±, Europ± Zachodni± i Japoni±, jednak pod t± przykrywk± kry³o siê zupe³nie co¶ innego, mianowicie by³a ta zmowa miêdzynarodowych bankierów i elit wielkiego przemys³u my¶l±cych o powo³aniu rz±du ogólno¶wiatowego.

GRUPA BILDERBERG

Nazwa pochodzi od hotelu Bilderberg w Holenderskim miasteczku Oosterbeek. Ta ¶ci¶le tajna organizacja zosta³a powo³ana na pocz±tku lat 50-tych, po nieformalnych spotkaniach cz³onków elit europejskich w latach 40-tych. Publicznie grupa ujawni³a siê w 1954, a ka¿de zebranie jej cz³onków jest niezwykle skrywane. Za ojca tej grupy uwa¿a siê Józefa Retingera, polskiego socjalistê, za³o¿yciela ruchu na rzecz zjednoczonej Europy po II wojnie. Jednak g³ównym inicjatorem Grupy Bilderberg by³ ksi±¿ê Bernhard, ksi±¿ê Holandii i Lippe-Biesterfeld, zachêcony do stworzenia grupy przez Retingera i Rothschild’a. Od 1991 roku przewodnictwo w grupie sprawuje lord Peter Carrington, by³y Minister w rz±dzie Wielkiej Brytanii, sekretarz generalny NATO i prezes Królewskiego Instytutu Spraw Miêdzynarodowych. Warto wspomnieæ ¿e Królewski Instytut Spraw Miêdzynarodowych w Wielkiej Brytanii to siostrzany odpowiednik Amerykañskiego Instytutu Spraw Miêdzynarodowych, z którego powsta³a Rada Polityki Zagranicznej.

ZAKON CZASZKI I PISZCZELI

Genera³ William H.Russel , który w 1832 roku odwiedzi³ Niemcy, zetkn±³ siê tam z tajnym stowarzyszeniem bêd±cym bezpo¶rednim spadkobierc± bawarskich Iluminatów Weishaupta. Po powrocie do USA za³o¿y³ on w tym samym roku na Uniwersytecie Yale okultystyczno-masoñski Zakon Skull and Bones (“Czaszka i Piszczele”), którego “znakiem firmowym” jest czaszka, ze skrzy¿owanymi piszczelami oraz liczba 322. Obecnie Zakon ten jest zarejestrowany pod nazw± Russel Trust.

Przejd¼my do sedna. Nie wymieniam tu wszystkich 44 prezydentów USA ale tych najbardziej wyrazistych, zarówno tych którzy mieli oczywiste powi±zania z tajnymi stowarzyszeniami i mo¿na ¶mia³o nazywaæ ich spiskowcami, ale te¿ takich którzy starali siê takim organizacjom przeciwstawiaæ. Spo¶ród prezydentów, których szerzej ni¿ej opiszê, nastêpuj±cy byli masonami: George Washington, James Monroe, James Polk, James Buchanan, Andrew Johnson, James Abram Garfield, Warren Harding, Harry Truman, Gerald Ford.

Do³±czona grafika


1. John Adams
Okres urzêdowania: 1797-1801
Partia: federalista

Do³±czona grafika

1. wiceprezydent USA (1789-1797), a nastêpnie 2. prezydent USA. Ojciec Johna Quincy’ego Adamsa, 6. prezydenta USA. By³ masonem. By³ przeciwnikiem banku centralnego nastawionego na zysk. Mówi³: „Ca³y nasz system bankowy, który budzi³ zawsze mój wstrêt, budzi mój wstrêt nadal i bêdzie budzi³ w przysz³o¶ci […] Ka¿dy bank dyskontowy, ka¿dy bank ¶cigaj±cy procenty albo przynosz±cy jakiekolwiek zyski, jest jawn± korupcj±. To jest opodatkowanie spo³eczeñstwa na dobro i dla korzy¶ci jednostek”.

2. Thomas Jefferson
Okres urzêdowania: 1801-1809
Partia: demokratyczny-republikanin


Do³±czona grafika

Dzia³acz niepodleg³o¶ciowy, trzeci prezydent USA, za³o¿yciel stanowego University of Wirginia. By³ masonem. Pisa³ z podziwem: „Weishaupt (za³o¿yciel zakonów Iluminatów) wydaje siê byæ zapalonym filantropem. Jest on przekonanay ¿e celem Jezusa Chrystusa by³o doskonalenie ludzkich charakterów. Wzorem dla Weishaupta s± mi³o¶æ Boga i mi³o¶æ bli¼niego”. Jeffersonowi albo brakowa³o wiedzy o tajnych naukach Iluminatów, ablo - jak go oskar¿ano - sam by³ wtajemniczonym cz³onkiem tej organizacji. „Ojciec-za³o¿yciel” uwa¿a³, ¿e utworzenie banku centralnego jest niezgodne z konstytucj±.


3. Andrew Jackson
Okres urzêdowania: 1829-1837
Partia: demokrata


Do³±czona grafika

Genera³ Armii Stanów Zjednoczonych; wojskowy gubernator Florydy (1821), cz³onek Izby Reprezentantów USA (1796–1797), senator USA (1797–1798, 1823–1825), 7. prezydent Stanów Zjednoczonych. On równie¿ by³ masonem. Mo¿na powiedzieæ ¿e jego osoba w znacznym stopniu przyczyni³a siê do utworzenia trzeciej partii Stanów Zjednoczonych - Partii Wigów. W 1829 roku, pod presj± opinii publicznej, senat stanu Nowy Jork przeprowadzi³ ¶ledztwo w sprawie masonerii, które ujawni³o, ¿e bogaci i wp³ywowi masoni znajduj± siê na ka¿dym szczeblu w³adzy. Przeciwnicy Andrew Jackson’a, wykorzystali skandal i utworzyli partiê antymasoñsk±. Kandydaci tej partii wyst±pili z powodzeniem w wyborach stanowych i lokalnych, ale nie zdo³ali usun±æ w 1832 roku prezydenta Jackson’a. W koñcu lat 30. partia antymasoñska podjê³a kampaniê na rzecz zniesienia niewolnictwa. Masoneria otrzyma³a silny cios, po którym nie mog³a podnie¶æ siê przez dziesiêciolecia.
Andrew Jackson by³ zagorza³ym przeciwnikiem utworzenia banku centralnego nastawionego na zysk. Pierwszy Bank Stanów Zjednoczonych by³ modelowany ¶ci¶le na wzór Banku Anglii i nawi±za³ partnerstwo miêdzy rz±dem a prywatnym sektorem bankowym. 20% kapita³u tego banku zapewnia³ rz±d federalny, za¶ pozosta³e 80% zadeklarowali prywatni inwestorzy, nie wy³±czaj±c obcokrajowców, takich jak Rothschildowie. Bank doprowadzi³ w koñcu do inflacji. W 1811 roku, kiedy dwudziestoletnia licencja banku musia³a byæ odnowiona, wniosek w tej sprawie zosta³ odrzucony wiêkszo¶ci± jednego g³osu zarówno w Senacie, jak i w Izbie Reprezentantów. Ale koszty wojny w 1812 roku w po³±czeniu z chaosem w finansach sk³oni³y Kongres do wystawienia w 1816 roku licencji dla Drugiego Banku Stanów Zjednoczonych na 22 lata. Dzia³alno¶æ banku zakoñczy³a siê w 1836 roku, po tym jak w 1832 roku Jackson zawetowa³ ustawê kongresow± przed³u¿aj±c± jego licencjê. Nie by³o chyba przypadkiem, ¿e pierwsze próby zamachu na Jacksona w 1835 roku dokona³ cz³owiek o nazwisku Richard Larewnce, utrzymuj±cy, ¿e by³ „w kontakcie z mocarstwami w Europie”. Nie ulega w±tpliwo¶ci, ¿e spiskuj±cy bankierzy europejscy starali siê roztoczyæ kontrolê nad emisj± pieni±dza w Ameryce. Kule Lawrenc’a chybi³y celu, ale rozw¶cieczony Jackson wycofa³ fundusze rz±dowe z „gniazda ¿mij”, a prezes Drugiego Banku Nicholas Biddle zrewan¿owa³ siê ograniczeniem kredytu w skali ca³ego kraju, wywo³uj±c powszechn± panikê na rynku. Pewnie nikogo nie zdziwi ¿e prezes Drugiego Banku by³ agentem Jacoba Rothschilda z Pary¿a. Biddle znikn±³ ze sceny i na koniec drugiej kadencji Jackson’owi uda³o siê ca³kowicie zlikwidowaæ zad³u¿enie pañstwa.

4. Abraham Lincoln
Okres urzêdowania: 1861-1865
Partia: republikanin


Do³±czona grafika

16. 7. prezydent Stanów Zjednoczonych. Ca³ej prezydenturze Lincolna towarzyszy³ problem niewolnictwa. Uznawa³ wy¿szo¶æ bia³ego nad czarnym. By³ wprawdzie umiarkowanym przeciwnikiem zniesienia niewolnictwa, ale jego nadrzêdnym celem by³o uratowanie Unii i jedno¶ci Stanów Zjednoczonych. Posun±³ siê w ostateczno¶ci do przekupstwa cz³onków Kongresu by g³osowali za jego zniesieniem. 22 wrze¶nia 1862 roku Lincoln og³osi³ Proklamacjê Emancypacji. Nie znosi³a ona jednak niewolnictwa na terenie Unii, ale na Po³udniu. Niewolnictwo zosta³o zniesione dopiero w 1865 przez uchwalenie XIII poprawki do Konstytucji. Gdy ponownie wygra³ wybory prezydenckie w 1864 roku, wojna secesyjna mia³a siê ku koñcowi. Lincoln pragn±³ jak najszybszego zawarcia pokoju i w³±czenia obywateli obu zwa¶nionych stron do odbudowy kraju. 14 kwietnia 1865 roku Lincoln zosta³ postrzelony w Teatrze Forda w Waszyngtonie przez aktora, Johna Wilkesa Bootha, swego zagorza³ego wroga, zwolennika Po³udnia. Kula przebi³a prezydentowi mózg. John Wilkes Booth mia³ ¶wiadomo¶æ, ¿e sprawa Po³udnia jest przegrana, je¶li nie powstrzyma dzia³añ prezydenta Lincolna. Taka by³a oficjalna przyczyna zabójstwa Abrahama Lincolna.
Przeciwnicy niewolnictwa zarówno na Pó³nocy, jak i na Po³udniu rozumieli, ¿e jest tylko kwesti± czasu, kiedy postêp techniczny po³o¿y mu kres. Ale ekstremi¶ci po obu stronach, podburzani przez agentów europejskiej finansjery, ci±gle podsycali ogieñ niezadowolenia. Forpoczta tej agitacji pojawi³a siê w postaci jeszcze jednego tajnego stowarzyszenia - Rycerzy Z³otego Krêgu. W zwi±zku z przed³u¿aj±ca siê wojn± Lincoln gwa³townie potrzebowa³ pieniêdzy, ale zamiast zapo¿yczaæ siê w europejskich bankach, jak tego oczekiwano, rozpisa³ w 1862 roku po¿yczkê na sumê 450 milionów dolarów. Pieni±dze drukowano zielonym tuszem i z tego powodu zyska³y nazwê „greenbacks”. Ten papierowy pieni±dz zosta³ zalegalizowany przez Kongres ustaw±, bez ¿adnego zabezpieczenia. Uzasadniaj±c wprowadzenie nie obci±¿onego d³ugiem, kreowanego pieni±dza, Lincoln o¶wiadczy³: „Rz±d posiadaj±cy w³adzê kreowania i drukowania pieniêdzy […] nie potrzebuje i nie powinien po¿yczaæ kapita³u na procent. […] Uprawnienie do kreowania i emisji pieni±dza nie jest tylko najwy¿sz± prerogatyw± rz±du, ale daje mu ogromne mo¿liwo¶ci twórczego dzia³ania”. Na szczególn± uwagê zas³uguje fakt, ¿e dwóch amerykañskich prezydentów, którzy zezwolili na emisjê darmowego, kreowanego pieni±dza, zosta³o zamordowanych - Lincoln - jak pisa³em wcze¶niej w 1865 roku i John F. Kennedy w 1963 roku.

5. Theodore Roosevelt
Okres urzêdowania: 1901-1909
Partia: republikanin

Do³±czona grafika

26. prezydent Stanów Zjednoczonych. Wolnomularz. Roosvelt zosta³ „wykorzystany” ju¿ po swojej prezydenturze. Otó¿ w czasie kampanii prezydenckiej gdzie o fotel bili siê Wodrow Wilson i William Howard Taft w 1913 roku. Roosvelt odebra³ g³osy antyglobalistycznemu Taftowi, dziêki czemu 28. prezydentem zosta³ Wilson, ale szczerzej o tym w³a¶nie przy Wilsonie.

6. William Taft
Okres urzêdowania: 1909-1913
Partia: republikanin

Do³±czona grafika

27. prezydent Stanów Zjednoczonych. Przeciwnik banku centralnego nastawionego na zysk. Poniewa¿ William Howard Taft ju¿ zapowiedzia³ zawetowanie ka¿dej ustawy powo³uj±cej bank centralny, pojawi³a siê potrzeba znalezienia przywódcy bardziej ugodowego wobec bankierów. W konsekwencji dziêki globalistycznie nastawionym elitom, przede wszystkim dziêki wk³adowi J.P. Morgana Taft by³ skazany na pora¿kê i nie zosta³ wybrany na drug± kadencjê. Ale o tym dok³adniej za chwilê. On równie¿ by³ cz³onkiem masonerii.

7. Woodrow Wilson
Okres urzêdowania: 1913-1921
Partia: demokrata

Do³±czona grafika

28. prezydent Stanów Zjednoczonych. Jak ju¿ napisa³em przy okazji Rady Polityki Zagranicznej (CFR) Wilson by³ jej twórc±. By³a ona „matk±” wspó³czesnych tajnych stowarzyszeñ amerykañskich. Projekt powo³ania Rady powsta³ w wyniku serii spotkañ, przeprowadzonych w czasie pierwszej wojny ¶wiatowej. W 1917 roku tajny doradca Wodorowa Wilsona pu³kownik Edward Mandel Mouse zaprosi³ do Nowego Jorku oko³o 100 prominentnych osobisto¶ci w celu przedyskutowania powojennej organizacji ¶wiata. Cz³onkowie tej grupy, nazywaj±cy siebie „Inquiry”, kre¶lili projekty uregulowañ pokojowych, które w koñcu przybra³y kszta³t s³ynnych: czternastu punktów” Wilsona, przedstawionych po raz pierwszy w Kongresie 8 stycznia 1918 roku. Niemcy musia³y przyj±æ warunki pokoju zaproponowane przez Wilsona. Surowe warunki Traktatu Wersalskiego z 1918 zrujnowa³y gospodarkê Niemieck±, co doprowadzi³o do kryzysu i w konsekwencji doj¶cia Hitlera i jego partii do w³adzy. Jak ju¿ wcze¶niej wspomnia³em Senat USA odmówi³ ratyfikacji powo³ania Ligi Narodów, do czego d±¿y³ sam Wilson. Niezra¿ony tym 28. prezydent USA wraz ze swoim wiernym doradc± utworzyli Instytut Spraw Miêdzynarodowych z oddzia³ami w USA i Wielkiej Brytanii. Oddzia³ amerykañski w niespe³na dwa lata przekszta³ci³ siê w Radê Polityki Zagranicznej. Warto równie¿ wspomnieæ w jaki sposób Wilson doszed³ do w³adzy. Otó¿ nale¿y zacz±æ od ówczesnej reformy bankowej, która mia³aby powo³aæ do ¿ycia bank centralny. Zabiegaj±c o pozyskanie spo³ecznego poparcia dla tej reformy, odwo³ano siê do czêsto stosowanego na scenie politycznej wybiegu. Poniewa¿ prezydent William Howard Taft ju¿ zapowiedzia³ zawetowanie ka¿dej ustawy powo³uj±cej bank centralny, pojawi³a siê potrzeba znalezienia przywódcy bardziej ugodowego wobec bankierów. Takim cz³owiekiem by³ Wodrow Wilson, rektor Princeton University, szybko sta³ siê kandydatem bankierów na prezydenta. By³ jednak powa¿ny problem: pierwsze badania ankietowe wskazywa³y, ¿e demokrata Wilson nie zwyciê¿y republikanina Tafta. Jak ju¿ wspomnia³em wy¿ej przy okazji Roosvelta, uciekniêto siê do wybiegu, który zosta³ pó¼niej zastosowany z powodzeniem kilka razy, nak³oniono by³ego prezydenta Theodore’a „Teddy’ego” Roosvelt’a, równie¿ republikanina, do wyst±pienia jako kandydat trzeciej partii - Partii Postêpu, która otrzyma³a wsparcie finansowe od dwóch g³ównych ofiarodawców ¶ci¶le zwi±zanych z Morganem (rodzina Morganów by³o obok Rothschildów i Rockeffelerów potê¿nym wielobran¿owym imperium, sam J.P. Morgan utrzyma³ pozycjê najwiêkszego amerykañskiego kapitalisty a¿ do ¶mierci w 1913 roku). Plan powiód³ siê. Roosvelt odebra³ g³osy Taftowi, dziêki czemu Wilson, który ju¿ wcze¶niej obieca³ podpisaæ Ustawê o Rezerwie Federalnej, zosta³ wybrany na prezydenta nieznaczn± wiêkszo¶ci± g³osów. Tak o to potê¿ni bankierzy d±¿±cy do utworzenia ¶wiatowego banku centralnego wprowadzili do Gabinetu Owalnego swojego cz³owieka, a utworzenie Systemu Rezerwy Federalnej sta³o siê faktem.

8. Franklin Delano Roosevelt
Okres urzêdowania: 1933-1945
Partia: demokrata

Do³±czona grafika

32. prezydent Stanów Zjednoczonych. Wolnomularz. Cz³onkowie CFR byli zainteresowani wykorzystaniem drugiej wojny ¶wiatowej - podobnie jak pierwszej - do uzasadnienia potrzeby powo³ania rz±du ¶wiatowego. Globali¶ci mieli nadziejê skorzystaæ z zagro¿enia ze strony pañstw osi, aby zmusiæ USA i Angliê do zawarcia sta³ego paktu atlantyckiego - po¶redniego kroku w kierunku powo³ania rz±du ¶wiatowego. Ale przez ca³y rok 1941, nawet po napa¶ci Hitlera na Rosjê latem tego roku, amerykañska opinia publiczna uparcie sprzeciwia³a siê przyst±pieniu do wojny. Potrzebny by³ wiêc dobry argument, sk³aniaj±cy nieustêpliwe spo³eczeñstwo do zmiany stanowiska. Zadzia³a³a tu znana technika manipulacji: problem - reakcja - rozwi±zanie. Od wielu lat trwa spór czy Roosevelt wiedzia³ wcze¶niej o maj±cym nast±piæ 7 grudnia 1941 roku ataku na Pearl Harbor. Chocia¿ nie ma na to bezspornego dowodu, liczne dostêpne informacje sk³aniaj± obecnie do przyjêcia tezy, ¿e ten druzgoc±cy atak by³ inspirowany, a doniesienia o nim celowo ignorowane w celu zmobilizowania poparcia opinii publicznej dla udzia³u Ameryki w wojnie. 25.11.1941 sekretarz wojny Henry Simson odby³ rozmowê z Rooseveltem, której przebieg zapisa³ w swoim dzienniku: „Tematem rozmowy by³o, w jaki sposób mo¿emy wmanewrowaæ ich w sytuacjê , w której oddadz± pierwszy strza³, bez nara¿ania nas na zbyt wielkie niebezpieczeñstwo. […] Nale¿y do³o¿yæ wszelkich starañ, aby Japoñczycy zrobili to w taki sposób, ¿eby nikt nie mia³ w±tpliwo¶ci co do tego, kto jest agresorem”.

9. John Fitzgerald Kennedy
Okres urzêdowania: 1961-1963
Partia: demokrata


Do³±czona grafika

35. prezydent Stanów Zjednoczonych. Jego celem by³o zakoñczenie Zimnej Wojny i wycofanie wojsk z Wietnamu. Sprzeciwia³ siê Radzie Polityki Zagranicznej i szeroko pojêtej globalizacji. Zezwoli³ na emisjê darmowego kreowanego pieni±dza. Wkrótce sta³o siê jasne, ¿e Kennedy, w przeciwieñstwie do sowich poprzedników, nie zgadza siê, by manipulowa³ nim establishment Wschodniego Wybrze¿a. „W rzeczywisto¶ci establishment coraz bardziej zdecydowanie odrzuca³ Kennedy’ego w czasie sprawowania przezeñ urzêdu prezydenta” - pisa³ profesor Uniwersytetu w Pittsburgu Donald Gisbson. Dodaje: „Wszystkie jego poczynania, od planów ustanowienia regu³ globalnych inwestycji po przyznanie ulg podatkowych dla indywidualnych podatników, zmierza³y do zreformowania ustawodawstwa i polityki w taki sposób, ¿eby swoboda dysponowania w³asno¶ci± i chêæ osi±gniêcia zysku prowadzi³y do stworzenia warunków budowania dobrobytu w kraju”. W czerwcu 1963 roku Kennedy zrobi³ decyduj±cy krok przeciw Systemowi Rezerwy Federalnej, zezwalaj±c na druk „United States Notes” - obligacji Skarbu Stanów Zjednoczonych, a nie Federalnej Rezerwy - na sumê ponad 4 miliardów dolarów. Kennedy najwidoczniej uwa¿a³, ¿e odwo³uj±c siê do Konstytucji, która stanowi, ¿e tylko Kongres mo¿e biæ i regulowaæ obieg pieni±dza, mo¿na zmniejszyæ wzrastaj±ce zad³u¿enie kraju poprzez unikniêcie p³acenia procentów bankom z Systemu Rezerwy Federalnej, które drukuj± pieni±dze papierowe, ¿eby potem po¿yczaæ je pañstwu na procent. D±¿±c do poszerzenia pola gry ekonomicznej, Kennedy podj±³ szereg dzia³añ, które pog³êbi³y niechêæ Wall Street do jego osoby. Z najwa¿niejszych mo¿na wymieniæ: zniesienie przywilejów podatkowych dla koncernów globalnych zarejestrowanych w USA; projekt podwy¿szenia podatków pobieranych od wielkich korporacji sektora naftowego i górniczego czy poparcie propozycji zniesienia przywilejów podatkowych dla bogatych. Politykê i plany gospodarcze Kennedy’ego publicznie atakowali: wydawca magazynu „Fortune” Charles J. V. Murphy, gubernator Nowego Jorku David Rockefeller i redaktorzy „wall Street Journal”. Strza³y w Dallas 22 listopada 1963 roku zakoñczy³y jego prezydenturê. Okoliczno¶ci zamordowania prezydenta Kennedy’ego pozostaj± w najlepszym przypadku niejasne.

10. Ronald Wilson Reagan
Okres urzêdowania: 1981-1989
Partia: republikanin


Do³±czona grafika

40. prezydent Stanów Zjednoczonych. W czasie kampanii prezydenckiej w 1980 roku kandydat republikañski Ronald Reagan zdoby³ popularno¶æ, atakuj±c dziewiêtnastu cz³onków Komisji Trójstronnej w administracji Cartera - nie wy³±czaj±c samego Cartera, który pisa³, ¿e jego cz³onkostwo w komisji by³o „wspania³± okazj± do wzbogacenia wiedzy” - i obiecuj±c, ¿e je¶li zostanie wybrany, przeprowadzi ¶ledztwo w sprawie dzia³alno¶ci tej organizacji. Niewiele dwa miesi±ce po objêciu urzêdu prezydent Reagan pad³ ofiar± zamachu, który o ma³y w³os nie utworzy³ Bushowi drogi do Gabinetu Owalnego. Zamachowcem by³ niejaki John Hinckley. Oficjaln± motywacj± Hinckleya za dokonaniem zamachu na ¿ycie prezydenta by³a jego obsesja na punkcie aktorki Jodie Foster. Jednak ca³e zdarzenie ma ukryte drugie dno, które ca³kowicie przemilczano. Otó¿ brat niedosz³ego zabójcy, John W. Hinckley, by³ umówiony na obiad z synem Busha Neilem tego samego wieczoru , kiedy strzelano do Reagana. Ponadto ojciec teksañskiego naftowca Hinckley’a i George Bush senior byli starymi przyjació³mi. Warto tak¿e zauwa¿yæ, ¿e nazwisko Busha - w³±cznie z przezwiskiem „Poppy” („Mak”) - jego adres i numer telefonu figurowa³y w osobistym notesie geologa George’a DeMohrenshildta, ostatniego ze znanych bliskich przyjació³ Lee Harvey’a Oswalda - pana, którego nikomu chyba nie trzeba przedstawiaæ. W czasie kampanii wyborczej w 1992 roku uwagê mediów zwróci³ fakt, ¿e w raporcie FBI z 1963 roku, w zwi±zku z relacjami ¶rodowiska emigrantów kubañskich na zamordowanie Johna F. Kennedy’ego wspomina siê o „Georg’u Bushu z CIA”. Wielu badaczy uwa¿a, ¿e zbie¿no¶æ tych pozornie drobnych, oderwanych i nie budz±cych wiêkszego zainteresowania szczegó³ów trudno uznaæ za przypadkow±. Reagan nigdy wiêcej nie powiedzia³ nawet s³owa przeciwko Komisji Trójstronnej czy CFR. W jego 59-osobowym zespole przej¶ciowym znalaz³o siê 28 cz³onków CFR, 10 cz³onków grupy Bilderber i co najmniej trzech trylateralistów. Co wiêcej, Reagan obsadzi³ najwa¿niejszymi cz³onkami CFR trzy kluczowe urzêdy w pañstwie: sekretarz stanu, obrony i skarbu, którymi zosta³i Alexander Haig, Casper Weinberger i Donald Regan.

11. George Bush senior
Okres urzêdowania: 1989-1993
Partia: republikanin

Do³±czona grafika

41. prezydent Stanów Zjednoczonych. O tym panu i jego powi±zaniach z tajnymi stowarzyszeniami mo¿na pisaæ i pisaæ. Dlatego jedynie najwa¿niejsze informacje. George Bush senior nale¿y zarówno do Komisji Trójstronnej jak i Rady Polityki Zagranicznej, ponadto jest cz³onkiem Zakonu Czaszki i Piszczeli, g³êboko zakonspirowanego bractwa. Formalnie za³o¿one na Uniwersytecie Yale, by³o kolebk± ca³ej rzeszy funkcjonariuszy pañstwowych, którzy zdaniem badaczy pracowali nad wcieleniem w ¿ycie idea³ów globalizmu, przy¶wiecaj±cych wielu tajnym zwi±zkom. Zakon Czaszki i Piszczeli powsta³ jako oddzia³ stowarzyszenia Niemieckiego, którym byli Iluminaci. Bush by³ zwolennikiem konfliktu w Zatoce Perskiej. Niew³a¶ciwym by³oby tutaj pominiêcie ataków z 11 wrze¶nia za prezydentury Georga Busha juniora. Nie bêdê tutaj siê rozpisywa³ o k³amstwach, mataczeniu, ca³ej masie teorii spiskowych na temat WTC i Pentagonu bo to temat rzeka, skupiamy siê na czym¶ innym. Jednak warto zauwa¿yæ, ¿e w przeddzieñ zamachów George Bush senior jad³ ¶niadanie z bratem bin Ladena. Rodzina Bushów jak widaæ ma niebywa³± tendencjê do towarzyskich spotkañ przy wspólnym posi³ku wraz z lud¼mi, którzy chc±c nie chc±c s± powi±zani z nadchodz±cymi wydarzeniami (przed chwil± pisa³em o zamachu na Reagana). Natomiast sam Osama bin Laden, bêd±cy g³ównym straszakiem wojny z terroryzmem, od lat pracowa³ dla CIA pod nazwiskiem Tim Osman (przys³u¿y³ siê USA, kiedy ZSRR zaatakowa³ Afganistan). Trzeba te¿ wiedzieæ, ¿e jego rodzina ma bliskie osobiste i finansowe powi±zania z Bushami. Firma Bin Laden Construction zbudowa³a 100% wojskowych baz amerykañskich na Bliskim Wschodzie i bra³a udzia³ w budowie Word Trade Center. Rodzina Bushów i bin Ladenów nawet wakacje spêdza³y wspólnie.

Niezaprzeczalne zwi±zki ³±cz±ce klasê rz±dz±c± Ameryki z Rad± Polityki Zagranicznej i Komisj± Trójstronn± - zw³aszcza w ¶wietle tego, ¿e globalistycznie nastawiony bankier David Rockefeller by³ najwiêkszym luminarzem w obu tych organach - bardzo niepokoi³ pisz±cych o konspiracji, zarówno z pozycji lewicowych, jak i prawicowych. „Je¿eli Radê Polityki Zagranicznej mo¿na uwa¿aæ za grunt, na którym rodzi³y siê idee budowy jednego ¶wiata, to Komisja Trójstronna by³a <<zespo³em problemowym>> stworzonym do zdobywania przyczó³ków - pisali Sutton i Wood w 1979 roku. - Komisja ju¿ ulokowa³a swoich cz³onków […] na najwy¿szych stanowiskach, jakie mo¿na zaj±æ w USA”.

Opiera³em siê g³ównie na:
"Oni rz±dz± ¶wiatem" - Jim Marrs
"Nowy porz±dek ¶wiata" - Miko³aj Rozbicki
  • 0