Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ateiści wystąp!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#121

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A tak niewinnie się zaczęło dobrze że przez internet nie można się pobić
Nie rozumiem jednego albo jesteś katolikiem na 100 % albo nie jesteś wcale
Najlepiej jeśli katolicy na tym forum będą pisać prawdę np jestem katolikiem na 37% albo 62%
Dlatego pisałem że w katolickim kraju więzienia powinny być puste a wy się wykręcacie bo ktoś tam dopuszcza jakiś grzeszek.A tak między nami czasami zazdroszczę katolikom mogą sobie pozdwolić na małą zdradę żony a :wall: konfesjonał ich oczyści też bym tak chciał
  • 0



#122

Robert32.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro wierzący są głupcami to na szybko zrobiłem listę kilku wierzących "głupców" - tylko chrześcijanie:


Pomijając to, że 75% tutaj podanych osob zyło w średniowieczu czy starozytnosci to niektóe nazwiska nie są jakims wybitnym przykladem mądrości (np taki otwierający liste)
  • 0

#123

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy ty Patryczek z konia spadłeś i nie rozumiesz słowa pisanego???
Ktoś napisał że wierzący są głupi więc zrobiłem na szybko listę "głupców" żeby pokazać kto w takim układzie jest głupi - czy ten co jest wierzący czy może ten co ich tak nazywa. Ja jestem osobą bardzo wierzącą a ty masz chyba początki wtórnego analfabetyzmu skoro nie rozumiesz tego co czytasz. Ja nikogo nie nazywam głupcem z powodu jego wiary bądź niewiary. Przeczytaj jeszcze raz wszystkie posty i wycofaj te słowa bo obraziłeś mnie bez sensu.

Dobra... Przepraszam. To od gorąca łeb mnie boli.

EDIT AlienGrey: za późno - warn poszedł.
  • 0

#124

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Piegi, nie wiem czy zauważyłeś ale ze zdecydowanej większości tematów w tym dziale robi się po jakimś czasie syf :P zazwyczaj po krótkim czasie zresztą ;)
  • 0

#125

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Patryczek - spoko, pax :)

Teraz najlepsze :)

Pomijając to, że 75% tutaj podanych osob zyło w średniowieczu czy starozytnosci to niektóe nazwiska nie są jakims wybitnym przykladem mądrości (np taki otwierający liste)


Kolego, ja podałem 139 nazwisk z czego aż 76 czyli aż 55% osób żyło w XX wieku lub żyje obecnie!
Po co więc kłamliwie podajesz że 75% to ludzie średniowiecza i starożytności? Nawet nie chce mi się liczyć ilu jest przedstawicieli wymienionych przez ciebie epok ale na oko około 20% (zwłaszcza że w starożytności niewielu było chrześcijan hahaha). Jak to się ma do tych twoich 75%? Czytaj mistrzu ze zrozumieniem a nie wymyślaj sobie jakieś fantasmagorie.
A ta lista to nie jest jakiś dowód na cokolwiek tylko na szybko wymienienie osób które mają duże osiągnięcia w życiu w różnych dziedzinach i dlatego nie można nazwać ich głupcami - czepiasz się Adamka który otwiera listę tylko z racji kolejności alfabetycznej - no to skoro niby to takie "głupie" co osiągnął to zostań mistrzem świata w boksie, przecież "każdy głupi to potrafi" :D

Co do naukowców wierzących (wszystko jedno w co - w szeroko pojętego Stwórcę) to polecam słowa kilku najbardziej uznanych na świecie ludzi nauki: http://potop-exodus....a/noblisci.html
  • 0

#126

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Lista chrześcijan jest mocno spieprz....
1. Nie ma na niej wielkich chrześcijan starożytności takich jak Konstantyn Wielki (notabene, gdyby nie on inaczej by ta lista wyglądała) czy Teodozjusz Wielki (któremu chrzescijanie zawdzieczają trwajaca do dzis supremacje).

Nie było tez twórcy opowiesci z Narni Carola Lewisa, choć nie jestem pewien ;)
Wiekszość chrześcijan ze sredniowiecza odpada, bo nie mieli wyboru wierzyć w cokolwiek innego.
  • 0

#127

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wypisałem nazwiska na szybko a ty się czepiasz... No proste że nie ma wszystkich, w ogóle nie wypisywałem duchownych (tylko Wojtyłę) i większości władców i milionów ważnych ludzi... Ale to nie ma nic do rzeczy - powtarzam po raz enty: jeżeli ktoś uważa że ludzie wierzący są głupi to niech zerknie w lustro. To było celem tej listy.
  • 0

#128

Robert32.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

75% oznaczało w tym przypadku większośc, nie były to wiec suche statystyki. Rowniez podalem to na szybko. Co do Adamka : co ma wiara w boga do osiągniecia mistrzostwa w boksie (motywacją może byc wszystko) ? Twoja lista miała swiadczyc o inteligencji a nie osiągnieciach, a to że wyzej wymieniony sportowiec zrobi znak krzyza przed walka to nie znaczy ze jest jakims gorąco praktukującym katolikiem. Takie zachowanie może wzbudzic sympatie wsrod wierzących widzów, którzy stanowią wiekszosc w naszym kraju.

Pozdrawiam
  • 0

#129

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Już pisałem o co mi chodziło ale skoro się upierasz to wiedz że mylisz inteligencję z wiedzą. Dzisiaj nie są to synonimy - inteligencja to również zdolności ruchowe, manualne, przestrzenne, przetwarzanie informacji i wykorzystywanie nabytej wiedzy w celu przystosowania sie do zmiennych warunków zewnętrznych. Każdy sportowiec a w szczególności mistrz świata to wybitnie inteligentna osoba która potrafi wykorzystać swoje zdolności, umiejętności czyli wiedzę do pokonania konkurentów.
Ale chyba nie załapałeś o co chodziło - nie wywyższam ludzi wierzących tylko pokazuję że nie są głupcami i nie można tak mówić o wierzących bo jest to zwyczajne kłamstwo. Ile razy mam to pisać?
Inteligencja to zdolność przetwarzania informacji czyli czytanie ze zrozumieniem jest również wyznacznikiem inteligencji :D

A jeżeli twoje 75% oznaczało większość to grubo się pomyliłeś bo de facto była to mniejszość :) i to znaczna.
  • 0

#130 Gość_Queen Inga

Gość_Queen Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Jaką wartość miała mieć "lista Ejaela" ;) oraz co miała przekazać?
Co z tego, że to lista chrzescijan. Nie robi na mnie żadnego wrażenia. Przynależność sama w sobie jest niczym i inteligencji nie dodaje, skrupulatne stosowanie się do dekalogu oraz wypełnianie wszelkich przykazań kościelnych jest czymś zupełnie innym i chyba doskonale zdajecie sobie z tego sprawę.
Co z tego, że Mel czy Beyonce są katolikami, skoro ich, oraz wielu innych, sławnych ludzi życie osobiste pozostawia wiele do życzenia.
Głupców oraz ludzi mądrych,wykształconych, postępujących moralnie znaleźć można wszędzie i religia nie ma tu absolutnie nic do rzeczy, dlatego sztuczne tworzenie list nie ma sensu.
  • 0

#131

Robert32.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pierwsze słysze zeby inteligencja dotyczyła zdonosci ruchowych. Twierdzisz wiec ze jesli ktos ma predyspozycje do budowania masy mięśniowej, lepszej koorodynacji ruchowej jest bardziej inteligentny od kogos kto nie ma ? Zakladając że obaj są w pelni ' normalni . Pomijając te kwestie

Ale chyba nie załapałeś o co chodziło - nie wywyższam ludzi wierzących tylko pokazuję że nie są głupcami i nie można tak mówić o wierzących bo jest to zwyczajne kłamstwo


Przynależność lub jej brak do jakiejkolwiek religii nie warunkuje poziomu inteligencji, wystarczy spojrzec na liste znanych ateistow ;)
  • 0

#132

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pas... pas... pas... Nie mam siły, może za dużo wymagam...

Ostatni raz: padło że ludzie wierzący są głupcami - zrobiłem więc listę żeby pokazać że tak nie jest. Nic więcej. Kończę wyjaśnianie bo przestanę wierzyć w ludzi :)

Robert32 o inteligencji poczytaj sobie nawet w wikipedii (pojechali pobieżnie ale wystarczy): http://pl.wikipedia....a_(psychologia)
Szczególnie rozdział Hierarchiczne teorie inteligencji oraz Teorie czynników równorzędnych.
  • 0

#133 Gość_Queen Inga

Gość_Queen Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Ejaelu, spokojnie. Dobrze wiem o co ci chodziło, chciałeś coś poprzez tę listę pokazać, ale ja również chciałam pokazać, że oni prawdziwymi chrześcijanami nie są, oraz przedewszystkim, że pozycja tych ludzi nie ma nic wspólnego z byciem chrzścijaninem, katolikiem, czy kimkolwiek. Ogólnie pisanie bredni, że katolicy są głupcami a inni to już nie, świadczy o tym, że autor tych słów przyniósł właśnie wstyd wszystkim ateistom.
  • 0

#134

LolWuT.
  • Postów: 171
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

lol co wy wygadujecie? Napisałem prawde i prawdą jest ze w polsce ludzie wierzacy to w wiekszosci niewyksztalceni lub starzy ludzie i nie ma w tym krzty przekłamania! To ze zdazają sie osobniki wierzące którym sie w zyciu udało wcale nie swiadczy o tym, ze to nie jest prawda! To tak jakby mowic ze kierowcy tirow nie biorą prostytutek, bo jeden nie wzią... Nie kierujcie sie pseudo religijnym oburzeniem, dobierajcie argumenty sensowne i logiczne, nie wybiorcze i wykontekstowane. Pozatym sami sobie dopowiedzieliscie o tej "inteligencji" ja mowilem o edukacji. I kto tu sie osmiesza? Imho ten kto nie potrafi czytac ze zrozumieniem. Napisalem o edukacji, wywnioskowaliscie sami czemu ta edukacja stoi u katolikow na niskim poziomie, widac bardzo trafnie wywnioskowaliscie skoro wzburzyło to takie poruszenie.

Nie ladnie tak kota wykręcac ogonem.
  • 0

#135

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Widzisz LolWut, statystyka to rzecz bardzo wygodna do udowadniania czego się tylko chce...
Tak często słychać, że jest masa niewykształconych katolików..
Starsze pokolenia to inna bajka, inne czasy. Zobacz na młodzież.
Weź ludzi po szkole zawodowej i sprawdź ilu z nich jest głęboko wierzących i jaki to % tej grupy, potem zrób to samo ze studentami na przykład. Sądzisz, że większy % wierzących będzie w pierwszej grupie?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych