Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ateiści wystąp!


  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#31

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

poza tym jak dało się zauważyć na tym forum nie ma tekstów antyateistycznych tylko są antykatolickie, a to jest brak tolerancji- wyżywanie się na ludziach z innymi poglądami i innych instytucjach niż te, do których należę...


Proszę ponownie, pokaż mi temat lub posty gdzie ktoś się wyżywa? Chyba, że dla Ciebie prezentowanie artykułów jest jednoznaczne z obrażaniem i gnębieniem katolików.

moja dyskusja jest jednak widzę bez celu i postaram się jej nie kontynuować, bo przecież ateiści są the best, a innych - co ja gadam "katolów" trzeba wrzucić do jednego wora i do obozów koncentracyjnych....


Nie przypominam sobie abym ja lub ktokolwiek twierdził, że ateiści są the best ( w ogóle nie pamiętam wychwalania ateizmu ) ani tak perfidnego nazywania katolików. A do obozów koncentracyjnych prędzej katolicy pod wodzą jakiegoś chorego proboszcza wrzuciliby ateistów, niż ateiści katolików ;)


Nie narzuca. Naucza. To jednak różnica.


No tak. Nieświadome, biedne dziecko jest uczone tych wszystkich... zasad od najmłodszych lat. Oczywiście kościół naucza, a nie narzuca dziecku swoich dogmatów i religii.

Moim zdaniem jest to chore. Jakby rodzice musieli od razu "katoliczyć" dzieciaka, a nie nauczyć go miłości, poszanowania wobec bliźniego, zachęcić go do czytania, nauki i dać mu wolność wyboru ! Ja sam jestem wdzięczny mojemu ojcu, który stosunkowo wcześnie jakoś mnie uświadomił, jaka ta próżność intelektualna jest głupia.
  • 0

#32

LolWuT.
  • Postów: 171
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Indoctrine gdyby religia sie nie narzucala to nie bylo by konfliktow na tle religijnym, chrzescijanie od dawna juz nie nauczaja, narzucanie im to zastąpiło bo było latwiejsze w uzyciu, latwiej komus cos narzucic niz pokazac i przekonac.

Indoctrine nie wiem czy zauwazyles ale piszesz tak jakby kazdej osoby obowiazkiem bylo wierzenie w boga. Piszesz ze jak mozna by od 18 latka nieuczonego od dziecka religi "wymagac"... wymagac? No kurde stary NIE WOLNO komukolwiek WYMAGAC by ktokolwiek zrozumial jakas religie lub przyją ją jako własna! To jest wlasnie narzucanie o ktorym pisalem... Absurdem jest wmawianie dzieciom religijnych regułek gdy nie ich umysł jest chłonny jak gąbka i chlona wszystko co im powiesz...
Nikt nie ma zamiaru decydowac o tym w co kto ma wierzyc Indoctrine, ateisci nie magaja od wierzacych by przestali wierzyc, nawet tego nie sugeruja! Chca jedynie by tak ważne rzeczy jak wiara wybieralo sie jako osobą dorosła, świadoma i najlepiej po edukacji. By wybór religii ( NIE KONIECZNIE CHRZESCIJANSTWA INDOCTRINE! tak sa tez inne religie ) był świadomy i dobrowolny.

"Chcecie decydować o wierzeniach innych, proszę bardzo." Decydowanie o tym by czlowiek mial wolna wole w wyborze religi nie jest chyba krzywdzacy dla kogokolwiek prawda? Imho krzywdzace jest "utożsamianie" dziecka z jakas religia, warunkowanie go by uwazal tylko jedna religie za sluszna przed jakakolwiek mozliwoscia poznania innych religii, co to kurde monopol na wiare czy co?

Laicyzm by nie zlikwidowal konfliktow na tle gospodarczym, ale napewno by zlikwidowal wszystkie komflikty na tle religinym i nie ma co do tego wątpliwosci, jest to poprostu fakt.
  • 0

#33

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

LolWut--> Prosta sprawa. Postulujesz tutaj (pośrednio, ale jednak), by rodzice nie mogli wychowywać dzieci w duchu ich religii. A jednocześnie państwo laickie ma się do religii nie wtrącać, bo to prywatna sprawa człowieka. Ale w ten sposób państwo by się wtrącało! Chciałbyś by przed kościołem policja zatrzymywała dzieci? Szpiegowała jak by ktoś chciał dzieci potajemnie do I komunii prowadzać? Do tego by to doprowadziło...
  • 0

#34

LolWuT.
  • Postów: 171
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

i bylo by prawidlowo, zabronic niepelnoletnim religii tak samo jak seksu, papierosow czy alkoholu, w ten sposob beda mogli zdrowo dorastac. Pozatym wychowywanie dzieci w duchu chrzescijanskim i chrzest niemowlat to durny zwyczaj w ogole niepowiazany z prawdziwa religia chrzescijanska. A raczej nie zwyczaj tylko nakaz stworzony przez władze koscielna.
  • 0

#35

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@LolWuT

Nie no bez jaj jaki nakaz? Każdy ma prawo wierzyć w co chce i odpowiada za swoje dzieci, zabronienie chrzczenia dzieci (chociaż uważam że zaiste o chrzcie powinien decydować dorosły człowiek) to faszyzm i totalitaryzm, państwu wara od takich spraw.

Wybór religii jest dobrowolny, przecież nikt Ci nie każe w ca masz wierzyć ale do 18 roku życia za wychowanie dzieci na szczęście odpowiadają rodzice. Jeśli miałoby być tak jak chcesz to państwo powinno odbierać dzieci rodzicom po urodzeniu i same je wychowywać, tak pewnie wygląda utopia według lewaków

EDIT AlienGrey: Drobne poprawki...
  • 0

#36

LolWuT.
  • Postów: 171
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

snemies dobrze wiesz ze nie jest tak jak piszesz, rodzice wychowujac sowje dzieci zmuszaja ich do wlasnej wiary i wmawiaja im religijne wzorce, w czasie gdy ich male rozumki sa bardzo podatne na manipulacje, to swoista propaganda nieletnich, myslisz ze tacy 18 latkowie po chrzescijanskim wychowaniu nagle zmieni wiare? Fakt sa wyjatki które sie zawiodły na chrzescijanskie i zostali ateistami albo deistami lub calkowicie przeszli na inna wiare, ale to sa naprawde BARDZO male liczby, a faszyzm i totalitaryzm to pojecia bardziej pasujace wlasnie do obowiazkowych religijnych nauczan ludzi niepełnoletnich.

To ze rodzice wierza w boga nie znaczy ze maja prawo tej wiary na przymus wmuszac na dzieci, bo prawda jest taka ze kazde dziecko jest zazwyczaj zmuszane do chodzenia do kosciola i nie kojarzy mu sie to z czyms dobrym.
  • 0

#37

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Snemies. Jaki dobrowolny, skoro dziecku są wpajane chore zasady wierzenia i jest straszone jakimiś bożkami. Jak jest dorosłe to środowisko przejmuje dalszy wpływ w błędnym kole. I jakby nie został oświecony, to i tak będą mu utrudniać życie, a kto ?. :wall:
  • 0

#38

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Indoctrine
Pomysł ateistów, żeby każdy wychowywał się powiedzmy do 18 roku bez religii a potem wybierał

Gdzie tak mówią ? istnieje jakaś deklaracja ideowa z takim postanowieniem ?
  • 0

#39 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Przypuszczam, że byliście wychowywani przez ten znienawidzony kościół katolicki i co czujecie, że macie wyprane mózgi? Napewno każy powie "ja jestem wyjątkiem i dzielnym dzieckiem bo się temu postawiłem". Pomimo zmuszania, naciskanie, prania mózgów walczycie z Bogiem. Niestety nawet gdybyście zrobili zbiorową kupę pod pałacem kultury to sami jesteście zaprzeczeniem waszych śmiesznych tez :)
  • 0

#40

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Snemies. Jaki dobrowolny, skoro dziecku są wpajane chore zasady wierzenia i jest straszone jakimiś bożkami. Jak jest dorosłe to środowisko przejmuje dalszy wpływ w błędnym kole. I jakby nie został oświecony, to i tak będą mu utrudniać życie, a kto ?. :wall:



Nie bądźcie śmieszni, powtarzam, KAŻDY MA PRAWO WYCHOWYWAĆ SWOJE DZIECI TAK JAK CHCE to jeden z filarów wolnego państwa i cywilizacji. Jeśli uważacie zasady chrześcijańskie czy katolickie za śmieszne to wasze święte prawo i ciesze się że możecie tak pisać ale nie wtrącajcie się ludziom do tego jak mają wychowywać swoje dzieci bo obudzicie się z rękami w nocnikach jak będziecie mieć własne dzieci i państwo będzie wam mówić jak macie wychowywać dzieci, przyjdzie wam do domu kontroler raz w tygodniu i sprawdzi czy wychowujecie zgodnie z linią partii :wall:
  • 0

#41

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślisz że teraz tak nie jest?.
  • 0

#42

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

`Pi3gi~aka`Michał --> Popatrz na wpis LolWuta, to jedno, a drugie, to logiczna interpretacja dążeń by każdy wybierał religię świadomie jak będzie dorosły.

LolWut--> Wprowadzenie takich zasad kłóci się z jakąkolwiek tolerancją. W wywchowanie dzieci, póki nie dzieje się im krzywda, państwo nie powinno się wtrącać. Nie mów mi, że wychowanie w religii chrześcijańskiej jest czynieniem dziecku krzywdy!
  • 0

#43

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Myślisz że teraz tak nie jest?.



Nie jest.

Jak założysz rodzinę to możesz wychowywać swoje dzieci zgodnie z zasadami ateizmu, broni Ci ktoś?
  • 0

#44

tom3k.
  • Postów: 127
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dokładnie, robi się tutaj błędne koło, jeżeli wszystko dobrze zrozumiałem.
Dziecko powinno być zaznajamiane z ideologiami i filozofią różnych religii(co uważam za rzecz mądrą) ale z drugiej strony miało by być zakazane przynależenie owego do jakiejkolwiek religii(a gdzie wolność wyboru) póki nie osiągnie tego 18 roku życia - potem niech sobie wybiera. Jednakże człowiek to nie maszyna - to, że nie ma "wgranej" za młodu danej wiary, nie znaczy, że jest "czysty" i może potem bez problemu "wgrać" sobie jakąś religię.
Jak by to wyglądało:
Do któregoś roku życia wychowany w - jak by nie było - ateizmie. Potem ma do wyboru: możesz wierzyć w jaką chcesz religie, ale pamiętasz co musisz robić, a czego ci nie wolno gdy już do jakiejś wstąpisz.
Pewnie by zdarzyło się trochę ludzi, którzy mieli by na tyle silną wolę, aby dołączyć gdzieś. Jednak duża część zwyczajnie by stwierdziła "Eh, nie wolno mi tego i tego, a to i to robić muszę...przez X lat mojego życia byłem szczęśliwy z tym co robię, a teraz mam to zmieniać - po co?". Mimo wszystko nadal będzie miał coś zaprogramowane w swoim umyśle.
Sprawa nie jest prosta, ale widać nie zawsze chce się widzieć drugą stronę medalu. Jeżeli religie by nigdy nie istniały, bądź miałyby marginalne znaczenie w społeczeństwie - spoko, można pozbyć się każdej z nich. Niestety, ale religie towarzyszą ludzkości od zawsze, i próba pozbycia się tego nieszczęsnego Katolicyzmu z życia kraju wywołałaby niezłe zamieszanie. Jednakże i to jest moje uproszczenie, wystarczy się nieco zastanowić, by dojść do wniosku, że - zupełnie jak przy anarchizmie - wszystko jest łatwe tylko w teorii.
  • 0

#45

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jedno jest pewne. jeśli wprowadziliby zakaz na chodzenie do kościoła, to wśród nastolatków wzrósłby odsetek uczęszczających dobrowolnie :D dlaczego? wystarczy spojrzeć na pociąg do alkoholu i papierosów :D zakazane? IDZIEMYYY!
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych