Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ateiści wystąp!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#16

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

rozmnóżcie się, a może dojdziecie w końcu do upragnionej władzy i odzyskacie upragnioną "wolność" wyznania albo raczej jego braku



Dalej nie rozumiem. Po co ten sarkazm? Po pierwsze z nikim się nie identyfikuję i na pewno nie chcę, aby nie istniała wolność wyznania.

Vivere Parvo, nietolerancja jest to nieakceptowanie postaw innych ludzi... to, że nauczycielka od historii cię denerwuje jest właśnie oznaką braku akceptacji...



Najlepiej o tych rzeczach nie mówić? A jak już mówić to miodem i delikatnymi jak balsam słówkami, bo chrześcijanie to święta krowa, o której same insynuacje, że coś jest nie tak to obraza, nietolerancja i ogólnie "chore".

Sorry za ostatnią uwagę, ale tak to wygląda.

Jesteś nietolerancyjny wobec Indoctrine, który może nie chce zaakceptować, że nasz kraj jest chory i chce żyć normalnie, a nie być emo i użalać się nad sobą że nikt nas nie rozumie i żyjemy w beznadziejnym kraju...


Na pewno nie chciałem Go urazić i jeżeli to zrobiłem, to przepraszam. Podług Twojej teorii wszelka dyskusja jest nonsensowna i nietolerancyjna, gdyż obraża czyjąś opinię i przekonanie.


Aha.

Ja widzę na tym forum coraz większy popęd do ateizmu i zwalczanie wszelkich oznak religijność...


Pamiętaj, że forum tworzą ludzie i to oni prezentują tutaj artykuły. Może dobrym rozwiązaniem byłoby banowanie co drugiej osoby zakładającej antychrześcijański (jak zwał tak zwał ...) temat?
  • 0

#17 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Najlepiej o tych rzeczach nie mówić? A jak już mówić to miodem i delikatnymi jak balsam słówkami, bo chrześcijanie to święta krowa, o której same insynuacje, że coś jest nie tak to obraza, nietolerancja i ogólnie "chore".


Nie powiedziałam że nie powinno się o tym mówić.... ale sam zauważ, że jeśli jest najeżdżanie na tym forum na jakąś religię to na chrześcijaństwo... w sumie sama zastanawiam się dlaczego coś takiego jest dopuszczane... rozumiem- przedstawianie ciekawostek na temat danych wyznań, ale zaraz jakieś apele ateistów przeciwko Katolikom??? Jak dla mnie to już jest nienormalne.... tym bardziej, że widzi się to prawie na każdym kroku... a przecież chrześcijanie mają takie samo prawo do istnienia jak muzułmanie czy ateiści...

A za sarkazm przepraszam, mimo to sądząc po twoich postach wydaje mi się, że właśnie identyfikujesz się z zagorzałymi ateistami, którzy chcą żeby pogląd ten opanował cały świat... jeżeli źle zinterpretowałam twoje wypowiedzi to przepraszam również....

No i podsumowując wg mnie wszelkie przekonania w tym filozofia każdego człowieka jest tylko i wyłącznie jego sprawą osobistą i nie powinno się na te tematy w taki sposób jaki reprezentowany jest tu na forum dyskutować..... sam powinieneś przyznać, że takie odwodzenie na siłę czy wyzywanie jest już obrażaniem....

Edit:

Pamiętaj, że forum tworzą ludzie i to oni prezentują tutaj artykuły. Może dobrym rozwiązaniem byłoby banowanie co drugiej osoby zakładającej antychrześcijański (jak zwał tak zwał ...) temat?


Jeszcze raz: dlaczego akurat przeciwko chrześcijanom i dlaczego zawsze anty???? to jest totalny brak tolerancji wg mnie :/
Każdy jest odrębną i myśląc jednostką, ma swoją indywidualną ideologię, jeśli jej nie ma przyjmuje tą jaką narzuca mu dana religia i czy to coś złego??? Poza tym bezsensu jest ocenianie, która religia jest dobra a która nie, bo tego nikt nie wie do końca....
Denerwuje mnie to, bo widzę, że kształtuje się tu coś na kształt wzajemnie odpieranej cenzury... a do niczego to nie doprowadzi... czy nie można wymieniać się poglądami nie odwodząc kogoś na siłę od jego przekonań??? da się, tylko trzeba chcieć i mieć odrobinę pozytywnego nastawienia do tego typu spraw....
  • 0

#18

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeszcze raz: dlaczego akurat przeciwko chrześcijanom i dlaczego zawsze anty????

bo tak sie podoba tym ktorzy wrzuciaja tu te arty ;) to naprawde proste i logiczne
  • 0

#19

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

popieram coś_innego.
w takim wieku jesteście, że dobrze zdajecie sobie sprawę z tego w jakim kraju żyjemy. wiecie jak traktowane są mniejszości, wiecie jak traktowani są ateiści. więc skoro chcecie być ateistami i się z tym deklarować wszem i wobec, to później nie narzekajcie codziennie jak to Wam niedobrze, bo otoczenie Was nie akceptuje. chcecie to zmienić? to pchajcie się do władzy, powodzenia.
też nie rozumiem co Wam da napisanie 'PRECZ Z KK!', lepiej się po tym czujecie? a skoro mówicie (przynajmniej niektórzy), że jesteście przeciwko wszystkim religiom to może piszcie 'precz z kk, kp, buddyzmem, taoizmem, islamem itd...'
tak krzyczycie o tolerancji, a sami jej nie okazujecie. troszkę więcej sensu, troszkę mniej hipokryzji.
  • 0

#20

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Można coś konkretniej usłyszeć - jakieś przykłady, dowody bo na razie to takie dziecinne narzekanie że "on mi zabrał zabawkę" tylko nie wiadomo nic więcej. Albo konkrety albo nie kompromitujcie się takimi bezsensownymi wpisami bo żal.
  • 0

#21

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a teraz ateiści czują się wielce pokrzywdzeni... może zechcecie stworzyć tutaj własne miasteczko gdzie w odwecie będziecie tępić teistów, a zwłaszcza członków KK- pierwsze fundamenty już budują się od jakiegoś czasu, co miłą wiadomością nie jest niestety... dlaczego?? bo ukazując własną nietolerancyjność zniżacie się do poziomu polskiego społeczeństwa...

Czyli tolerancyjnocią na niepolskim poziomie nazwiesz w przypływie złości i katolickiej propagandy wychylenia nawróconych, do spotkanych w swoim społeczeństwie ateistów - "ateiści nie mają moralności niczym zwierzęta, chorzy umysłowo wariaci, komuchy" - prawda, że tylko taki jeden z drugim wyraża własną opinię ? (przecież mu wolno z reki prawa)
To jest tolerancja ?

Skoro religia to prywatna sprawa każdego z nas to po jaką cho.... uprawiacie tu exchibicjonizm religijny ?

Kto uprawia exhibicjonizm religijny, ten uprawia, nie jawnie ale pod sprytnym pozorem walki z ugrupowaniami niekatolickimi. Katolicy walczą z każdym kto nie ma nic wspólnego z wyznawaniem podobnych co oni wartości.
  • 0

#22 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Czyli tolerancyjnocią na niepolskim poziomie nazwiesz w przypływie złości i katolickiej propagandy wychylenia nawróconych, do spotkanych w swoim społeczeństwie ateistów - "ateiści nie mają moralności niczym zwierzęta, chorzy umysłowo wariaci, komuchy" - prawda, że tylko taki jeden z drugim wyraża własną opinię ? (przecież mu wolno z reki prawa)
To jest tolerancja ?


Ja nie jestem katoliczką, tzn. nie w pełnym tego słowa znaczeniu, i wcale nie uważam ateistów za wyrzutki społeczne... Po prostu każdy z was był świadom tego, że w kraju w 90% katolickim trudno żyje się innowiercom... no chyba że nie byliście świadomi to macie teraz problem....
poza tym jak dało się zauważyć na tym forum nie ma tekstów antyateistycznych tylko są antykatolickie, a to jest brak tolerancji- wyżywanie się na ludziach z innymi poglądami i innych instytucjach niż te, do których należę...
moja dyskusja jest jednak widzę bez celu i postaram się jej nie kontynuować, bo przecież ateiści są the best, a innych - co ja gadam "katolów" trzeba wrzucić do jednego wora i do obozów koncentracyjnych....
Pozdrawiam i żegnam w tym temacie ;)
  • 0

#23

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Z tego co napisałaś wywnioskować można że lepiej nie łapać króliczka, skoro tak przyjemnie się go goni.
Ja kamyczka nie odbije i dodam tylko co do kwestii ograniczania czegokolwiek komukolwiek.
Wystarczy że wystapi kilkunastoosobowa grupa katolickiej inteligencji, która w geście podzięki za uznanie społeczne w sposób bardzo skuteczny i sprytny udowodni, że daną grupę należy nie tylko wyprzeć z życia publicznego i unieszkodliwić, ale i zdelegalizować wszystko co może się z nia skojarzyć.

Szkoda że idziesz, bywaj. ;)
  • 0

#24

LolWuT.
  • Postów: 171
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiecie czym sie rozni ateizm od kosciola rzymsko katolickiego? Kosciol rzymsko katolicki narzuca ludziom swoją wole, schematy zachowań i światopogląd, ateizm stara sie narzucic kosciołowi by nie narzucał ludziom swoich banialukow. By kazdy mogl wybrac to co mu odpowiada, gdy jest juz świadomy siebie, a nie gdy jest za mlodu podatny na manipulacje.Gdyby kosciolowi sie udalo to brak tolerancji by sie nasilil bo nie uda im sie nigdy kompletnie wytepic wszystkich innych religi, gdyby jednak ateistom by sie udalo to nietolernacja by zniknela, bo nie bylo by czego nietolerowac.
  • 0

#25 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

udalo to nietolernacja by zniknela, bo nie bylo by czego nietolerowac.



Dziecinne marzenia...... Znikną religię to pojawi się na to miejsce 100 innych powodów przez których ludzie będą nietolerancyjni.

Ale ogólnie ładnie powiedziane. Ateiści mogą być nietolerancyjni bo kiedy już zgnębią wszystkie religie to będzie piekny świat w ładzie i radości .... bajeczki.
  • 0

#26

bolek.
  • Postów: 203
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja jestem dumny ze swojej Ojczyzny, że zminiła nazwę z
Prywatne
Rancho
Leonida
na
Rancho
Papieża
Wprawdzie o mało nie zostałaby RP Izraelem II, gdyby żyd Jezus został Królem RP ale i tak mamy bliżej do Nieba bo Marysia Trybunalska z Nieba na delegacji w Parlamencie
  • 0

#27

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kosciol rzymsko katolicki narzuca ludziom swoją wole, schematy zachowań i światopogląd


Nie narzuca. Naucza. To jednak różnica.

Pomysł ateistów, żeby każdy wychowywał się powiedzmy do 18 roku bez religii a potem wybierał, to zły pomysł. Przecież przez ten czas to dziecko byłoby nauczane materialistycznych wizji świata. Jak wymagać potem od niego by łatwo pojął Ewangelie? Części może być to trudne... Do tego, rodzina chce wychować dziecko na katolika. Ateista chciałby wręcz prawnego zakazu uświadamiania dziecka religijnie.. Toż to absurd..

Chcecie decydować o wierzeniach innych, proszę bardzo. Zdobądźcie ilość posłów by zmienić konstytucję. Publikujcie PRAWDZIWE artykuły polemiczne a nie jakieś bzdury o milionach zabitych Indian przez Kościół, itp.. Mam nadzieję, że się Wam nie uda.
  • 0

#28

TKr.
  • Postów: 141
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Vivere Parvo, nietolerancja jest to nieakceptowanie postaw innych ludzi... to, że nauczycielka od historii cię denerwuje jest właśnie oznaką braku akceptacji...


Wtrącę się do tematu - to nie nietolerancja a oburzenie ( że strony Vivere Parvoi ) postawą nauczycielki, która zamiast uczyć historii głosi PRYWATNE poglądy. Czegoś takiego nie powinno być w świeckiej szkole, - ale niestety jest.
Jak dziś pamiętam wywody mojej pani "profesor" od elektrotechniki na temat żydów - nigdy wcześniej ani później nie spotkałem się z aż takimi wypowiedziami antysemickimi ze strony nauczyciela ! Na lekcji !.
Nie reagowałem tylko dlatego że chciałem zdać do następnej klasy bo to była jedna wielka, mściwa jędza.
Podobno ( sama tak mówiła ) robiła jakieś kursy (?) na katechetkę czy coś - ja nie chciałbym mieć takiej katechetki.

( Uprzedzając pytanie - nie jestem ani żydem ani hebrajczykiem ( tak nazywam żyda który nie jest wyznawcą religii mojżeszowej ) )

A wracając do tolerancji: Wy nie tolerujecie że ja nie toleruję że wy nie tolerujecie że ja nie toleruję .....
itd - jedno wielkie błędne koło ------- Tak właśnie odebrałem dotychczasowe posty.
  • 0

#29

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ateista chciałby wręcz prawnego zakazu uświadamiania dziecka religijnie.. Toż to absurd..

ja chce zeby dziecko bylo uswiadamiane jakie religie istnieja na swiecie i na czym ogolnie polegaja.. i tyle, niech sam wybierze w co chce wierzyc, jak bedzie do tego gotowy
  • 0

#30

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo mądre i zdrowe podejście nie wierzę w kościół katolicki a moja kochana żona jest fanatyczką tego kościoła i jako bardzo doświadczony w tym temacie mogę powiedzieć że wolałbym żyć w okresie wypraw krzyżowych wtedy łatwiej można było wytłumaczyć kto ma rację :mlotek:
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych