Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ateiści wystąp!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#136

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

OK. Podano listę wierzących chrześcijan i niewierzących ateistów. Jaką to ma wartość? Nie wiemy czy dana osoba na pewno wierzy, czy na pewno nie wierzy. Ja uważam, że mamy kierować się rozumem, a nie bo "Piłsudzki był katolikiem". Nawiasem mówiąc nawet bardzo mądrym ludziom ciężko jest wyzbyć się zasad wbitych w dziećiństwie... ale nie sugerujmy się jakimiś nazwiskami, bo dyskusja będzie bezsensowna.
  • 0

#137

LolWuT.
  • Postów: 171
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzisz LolWut, statystyka to rzecz bardzo wygodna do udowadniania czego się tylko chce...
Tak często słychać, że jest masa niewykształconych katolików..
Starsze pokolenia to inna bajka, inne czasy. Zobacz na młodzież.
Weź ludzi po szkole zawodowej i sprawdź ilu z nich jest głęboko wierzących i jaki to % tej grupy, potem zrób to samo ze studentami na przykład. Sądzisz, że większy % wierzących będzie w pierwszej grupie?


Drugi fakt jest taki, ze ludzie tak naprawde wyksztalceni wyjeżdrzaja z polski czym prędzej.
  • 0

#138

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale wyjeżdżają nie z powodu tutejszego katolicyzmu tylko by zarabiać pieniądze. Nie obwiniaj o wszystko katolików ;)

Wyjeżdżają bo od 15 lat w Polsce rządzą socjaliści i kraj rozwija się dużo gorzej niż mógłby, niestety KK ma w tym spory udział ze swoją lewicową społeczną nauką kościoła....


EDIT AlienGrey: Po co cytujesz post, który jest pozycję wyżej, gdy odpowiadasz bezpośrednio na niego??
  • 0

#139

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Cieżko żyć w kraju w którym społeczeństwo murszeje przetrzewione przez władze katolickie i ludzi kościoła. Młodzi mają jeszcze szansę...
  • 0

#140

LolWuT.
  • Postów: 171
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale wyjeżdżają nie z powodu tutejszego katolicyzmu tylko by zarabiać pieniądze. Nie obwiniaj o wszystko katolików ;)

Wyjeżdżają bo od 15 lat w Polsce rządzą socjaliści i kraj rozwija się dużo gorzej niż mógłby, niestety KK ma w tym spory udział ze swoją lewicową społeczną nauką kościoła....


Gdzie napisalem ze to wina katolikow? To jest wlasnie problem z katolikami... nie wazne co powiesz to traktuja to jako atak na nich...
  • 0

#141

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Gdzie napisalem ze to wina katolikow? To jest wlasnie problem z katolikami... nie wazne co powiesz to traktuja to jako atak na nich...



Ale ja nie jestem katolikiem :P

napisałeś że wykształceni wyjeżdżają z Polski czym prędzej, w podtekście bo tu nie mają szansy na rozwój bo to kraj katolicki. Tak zrozumiałem twoją wypowiedź. Jeśli się pomyliłem to podaj powód dla którego wyjeżdżają ;)
  • 0

#142

LolWuT.
  • Postów: 171
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Za duzo zakladacie z góry.
  • 0

#143

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zakładacie? snemies to ciebie jest dwóch? :D
  • 0

#144

Robert32.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To sie odnosilo chyba do ogółu ;) Co do tematu : nie wiązałbym wyjezdzaniem Polaków do innych krajów z powodu wyznania, chodzi glownie o mozliwosc pracy.
  • 0

#145

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Za duzo zakladacie z góry.


Bo jak się pisze niekonkretne posty to trzeba się domyślać o co biega ;)

I o ile mi wiadomo jestem jeden :D
  • 0

#146

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Proszę nie róbcie offtopu.. albo podam do raportu !!!!
  • 0

#147

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Koniec off-topu!
  • 0



#148

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Vivere Parvo--> Właściwie to dość poważnie naruszyłeś regulamin uznając że ludzie wierzący są głupcami... Do tego nie powiem by dla mnie takie stwierdzenie było miłe. Zatem kończę rozmowę, w sumie i tak przecież dla Ciebie rozmowa z osobą i niższym poziomie intelektualnym pewnie nie jest niczym ciekawym. Mam nadzieję, że kiedyś zmądrzejesz, pomodlę się o to.


Skąd się wzieła u Was taka złość i nienawiść ?
Indoctrine ma rację
Wierzący i niewierzący nie są głupcami to nie wynika z wiary ale z tolerancji
co do zmądrzenia to powiem na własnym przykładzie
kilka lat temu byłem najmądrzejszy a dziś mówię jaki byłem głupi rok temu :cafe:
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych