Skocz do zawartości


Zdjęcie

Życie bez Boga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#16

Toperz.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Arthein dawno już mnie w żadnym kościele nie było. Niemniej jesteśmy w Polsce, "katolickim" kraju, więc nie sposób nie natykać się na każdym kroku na uświęcone osoby i miejsca.

Boli mnie, że nie zobaczę upadku KK. Ta sekta istnieje już tyle wieków, że nie da się tak łatwo wygryźć ze świadomości ludzi. Żeby tak, cholera, wierzący stanowili mały procent społeczeństwa i spotykali się gdzieś w zaciszu małego kościoła- byłbym na prawdę szczęśliwy.
  • 0

#17 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

A Ty nie dosc ze znizyles sie do ich poziomu, to nawet jeszcze ponizej ich poziomu. Bo ja personalnych wyzwisk pod adresem katolikow nigdzie nie widzialem.



Ależ ja nic obraźliwego nie napisaem :) Poza tym mówię to co myślę i nie popieram idiotycznej zachodniej nowomowy czyli poprawności.



Toperz to, że religie nie popierają ateizmu to jest fakt bo to tak jakby zaprzeczały sobie ale przynajmniej nie krzyczą precz z ateizmem i ateistami i większość religii nie narzuca swojego światopoglądu(ale wielu pseudoateistów twierdzi inaczej). To ateiści chcą za wszelką cenę "nawrócić" innych i uzurpują prawo do posiadania racji, wszechwiedzy, tolerancji, której są przeciwieństwem. Wbrew pozorom to wyznawcy religii są otwarci bo w przeciwieństwie do ateistów nie muszą dotknąć by uwierzyć.
  • 0

#18

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To ateiści chcą za wszelką cenę "nawrócić" innych i uzurpują prawo do posiadania racji, wszechwiedzy, tolerancji, której są przeciwieństwem.

Nie tak prędko, nie kto inny jak (że tak powiem) wierzący roszczą sobie prawa do wiedzy i wszechwiedzy na podstawie w przeciwieństwie do ateistów - nielogicznych z punktu widzenia (żeby nie powiedzieć nauki) rozwiązań jakie rzadzą naszym życiem i po naszym życiu.
  • 0

#19

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no ja na przykład jeszcze nikogo nie próbowałem odwieść od wiary, bo po pierwsze: co by mi to dało? po drugie: i tak nie uda się.

za to ja już miałem ze 3 próby, że tak powiem wciśnięcia we mnie wiary. a kiedy pytałem co temu komuś zależy, czy ja wierzę, czy nie, to już jakoś nie potrafił odpowiedzieć. no albo dostawałem odpowiedź 'to dla twojego dobra', ale też już nie potrafili wytłumaczyć w jakim sensie dobra.

prawda jest taka, że każdy kij ma dwa końce, bo obydwie strony roszczą sobie prawo do 'jedynej prawdy' ;)
  • 0

#20

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ależ ja nic obraźliwego nie napisaem smile1.gif Poza tym mówię to co myślę i nie popieram idiotycznej zachodniej nowomowy czyli poprawności.

Faktycznie, dopiero drugi raz przeczytalem to zauwazylem ze wykropkowane slowo mi sie pomylilo z innym, ktore zaczyna sie od liter "zje..."
  • 0

#21

J.T Yorke.
  • Postów: 160
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Do ateistów nic nigdy nie miałem... Mój wujek i ciotka należą do nich i są jednymi z najwspanialszych ludzi jakich znam ;)
  • 0

#22

Toperz.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak to jest z kropkowaniem ;)

Prawda jest tu tylko jedna. Nie wiemy jaka, ale wybacz Aton, to nie ateiści palili teistów na stosach i nie ateiści zbierają się w kościołach żeby w kółko tymi samymi obrzędami hałasować mi pod oknem. To wierzący Jehowi łażą po domach i zawracają człowiekowi głowę swoimi absurdalnymi teoriami. To nie ateiści rozbijają się samolotami o wieże i nie wysadzają się w powietrze w imię świętej wojny. Już nawet wymieniać mi się wszystkiego nie chce, ale uwierz mi- gdyby nie było wierzących, ateiści siedzieli by cicho i nie musieli by się z nimi kłócić. Tak teiści kłócą się z ateistami, między sobą bo sie dogadać nie mogą-ateizm przynajmniej jest spójny.
Świat bez teistów byłby piękniejszym ,spokojniejszym i przyjaźniejszym miejscem, ale do tego potrzeba czasu-na siłę się nie da.
  • 0

#23

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Toperz. Jak dla mnie wszędzie są ludzie dobrzy i źli. Wierzący czy niewierzący. Nie ma co generalizować. Zależy tylko jak ktoś interpretuje nakazy swojej religii, czy używa jej do celów prywatnych, czy upolitycznia ją. Pierwotne znaczenie słowa dżihad to krzewienie i umacnianie islamu.
Zarówno w islamie jak i chrześcijaństwie nie ma ani wzmianki i zabijaniu innych w imię tych idei. Nie ma mowy o walce, która uświęca cel i środki.
Nie można religii oskarżać o całe zło świata. Chociaż współcześni fundamentaliści to dla mnie zło w czystej postaci.
  • 0



#24 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja osobiście jestem zdania, że mnie to wali w co kto wierzy o ile nie ingeruje w moje sprawy. Niesprawiedliwe traktowanie mojej religii niestety uważam za taką ingerencję ;p . Jest tyle religii ale wszyscy piszą o katolicyźmie. Nikt nie pisze, że np. w hinduiźmie ludzie dzielą się na kasty i są osoby zwane niedotykalnymi. Nikt nie pisze, że w kościele etiopskim kobiety na żywca są obrzezane lub mają zaszywane narządy płciowe żeby się nie "puściła", a "mąż" jak chce sobie użyć to rozpruwa szwy i po wszystkim zaszywa odnowa. Nikt nie pisze, że w islamie często po gwałcie mężczyzna dostaje baty, a kobieta Bogu ducha winna jest kamienowana. Nikt już nie mówi, że żydzi niehumanitarnie obcinają napletek ale wszyscy ulegli propagandzie, że jakie to higieniczne. Wszyscy natomiast marudzą, te bestia ksiądz spowiada, zbiera na tacę lub w gorszym wypadku używa sobie z panienkami.



obłuda ż IV, CMs. ~udzie, blm
«nieszczere, dwulicowe zachowanie, działanie; fałsz, hipokryzja»
  • 0

#25

Toperz.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obrywa się wszystkim, ale oczywiście najbardziej KK, bo to on psuje nam najbardziej krew. Nie odległy i całkowicie od nas niezależny hinduizm.
  • 0

#26

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no to akurat prawda :P skoro polakom najbliższy jest katolicyzm, to plują na niego :P mi osobiście znudziło się już 'precz z kk' i takie tam. póki mi nie podpadnie ktoś konkretny, to mam w głębokim czy jest, gdzie jest i jaki jest :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych