Skocz do zawartości


Zdjęcie

W nocy z piątku na sobotę Ziemia najdalej od Słońca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#16

Danki.
  • Postów: 360
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

czy to nie jest przypadek że stanie się to 07.07.2007? oby nas kosmici nie zaatakowali :D
  • 0

#17

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja nie wierzę w przypadek ;)
  • 0



#18

L&M.
  • Postów: 195
  • Tematów: 20
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ziemia i Słońce
http://dracul.kill.p.../ziemiaslon.htm
  • 0

#19

Five Psion.
  • Postów: 117
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

OO tak u mnie już się zaczyna paskudna pogoda robić. PS. Tacita widzę że rzeczywiście zasługujesz na moderatora. Tyle ciekawych artów ;]
  • 0

#20

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dziękuję Five, ale to wyjdzie w praniu :P

U mnie już od tygodnia wieje, leje i ogólnie jest zimno. Jak już wspomniałam, rano temp. osiągała maksymalnie 13 stopni. Czekam z utęsknieniem na pierwsze od kilku dni promienie słońca.
A u Was, jak to wygląda?

Ps. Poważnie ubrałam szalik przed wyjściem z domu :o
  • 0



#21

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wieje,leje,ciepło,zimno - no cóż,taka pogoda.Jednak zastanawiajace jest to,że z przedstawionych faktów wynika,iż Słońce nie grzeje,tylko oziębia naszą planetę.
Gdy jest najbliżej mamy zimę w pełni,a gdy najdalej - środek lata(?)
  • 0

#22

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obecne wyjątkowo chłodne dni absolutnie nie można tłumaczyć odległością Słońca, gdyż takie zjawisko ma miejsce każdego roku, a chłodne dni lata nie występują przecież corocznie.
Jest jednak minimalna różnica w wielkości tarczy słonecznej, gdyż latem Słońce na naszym niebie jest minimalnie mniejsze od tego w zimie, właśnie z powodu dzielącej nas odległości.
  • 0



#23

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie miałem na myśli obecnej pogody,a wzmianka na jej temat była tylko nawiązujacym do tematu wstępem.
Pytanie więc nadal jest aktualne,bo czyż nie jest to dziwne że jest właśnie tak jak przedstawiono,a powinno być przecież odwrotnie.
Czy faktycznie Słońce grzeje mocniej,gdy jest bardziej oddalone?
  • 0

#24

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wbrew temu, co moglibyśmy sądzić, najbliżej Słońca nasza planeta znajduje się w samym środku zimy - na początku stycznia. Największy zaś dystans dzieli oba ciała w pierwszych dniach lipca. Jest to niezbitym dowodem na to, że odległość Ziemia-Słońce nie jest podstawowym czynnikiem warunkującym występowanie pór roku. Okazuje się bowiem, że największy wpływ ma na nie nachylenie osi obrotu Ziemi do płaszczyzny jej ruchu orbitalnego.

Trzeba czytać wszystkie posty :P
  • 0



#25

L&M.
  • Postów: 195
  • Tematów: 20
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano



ŚWIECI NAM CODZIENNIE, ALE RZADKO ZASTANAWIAMY SIĘ NAD PRAWAMI, KTÓRE RZĄDZĄ JEGO RUCHEM PO NIEBIE.

:cafe: http://archiwum.wiz....99/99093700.asp
  • 0

#26

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytałem ten post nawet dwukrotne,bo niedowierzałem swoim oczom(?),a wynika z niego że albo słońce nie jest kulą,ew. kula ta nie emituje promieniowania równomiernie z każdej strony czyli jest jakimś sewoistym reflektotrem.
Czym jest ta ekliptyka skoro skupia promienie słoneczne w taki sposób,że po niej rozchodzą się lepiej niż poza nią,a nachylenie do niej planet pod kątem powoduje utratę energii?
Czy promienie padające pod kątem prostym na planetę rezonują ze słońcem powodując większą ich energię od tych padajacych pod małym katem,które być może po odbiciu się ulatują w kosmos...?
  • 0

#27

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

mindmax http://www.azyl.urs....a/pytanie5.html wystarczy poszukac
  • 0

#28

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki za poszukanie,ale niestety nie da się ukryć,że autor tej strony jest pewnie wyznawcą "płaskiej Ziemi",a ja uważam że bardziej ona przypomina kulę,dla której opisywane na w/w stronie zdarzenia mają się raczej nijak.
  • 0

#29

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ale niestety nie da się ukryć,że autor tej strony jest pewnie wyznawcą "płaskiej Ziemi",a ja uważam że bardziej ona przypomina kulę

???
  • 0

#30

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chodi o to,że na podanej stronie Ziemia rozpatrywana jest jak płaszczyxna i nachylenie promieni słonecznych dotyczy tylko jednego na niej punktu.
Zakładając że nasza planeta jest bardziej kulista niż płaska,to nigdy nie będzie takiej sytuacji w której nie było by na niej punktu zwróconego do naszego słońca(jak też każdego innego) centralnie - czyli prostopadle.
Więc moim zdaniem chociażby z tego powodu tłumaczenie że temperatura na Ziemi zależy od jej kąta nachylenia - traci sens.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych