Skocz do zawartości


Wpojone za młodu


  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#16

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zdecyduj się, czy piszesz o "chrześcijanach", czy "chrześcijaństwie", bo w pierwszym przypadku masz rację zaś w drugim totalnie się mylisz

tak czy inaczej, to chyba wiadomo o co chodzi... (czy sie mylę jak zwyke?)
  • 0



#17

JodaPunk.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mi żadna wiara nie była wpajana
jestem, byłem i będe ateistą
ja uważam że bóg nie istnieje
bo jakby istniał, to czemu mamy tyle chorób, klęsk żywiołowych itd. ?
jak by istniał to by tym zdarzeniom zapobiegał
nie dopuszczał by do wybuchów wojen
  • 0

#18

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mi żadna wiara nie była wpajana
jestem, byłem i będe ateistą
ja uważam że bóg nie istnieje
bo jakby istniał, to czemu mamy tyle chorób, klęsk żywiołowych itd. ?
jak by istniał to by tym zdarzeniom zapobiegał
nie dopuszczał by do wybuchów wojen


Mysle ze znalazlbys wytlumaczenie po lekturze tematow na forum :) tak czy owak Bog jakkolwiek go sobie wyobrazic istnieje, bo jest chociazby pierwszym poruszycielem i to on stworzyl swiadomosc (czy jak kto woli dusze) / do niego zmierasz poprzez inkarnacje kropka. Jak sie myle poprawcie mnie prosze :)
  • 0



#19 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Przybywam z krucjatą. :smile:  Bóg was nie zmusza, żebyście w niego wierzyli bo dla Niego liczy się dobrowolność we wszystkim. Także w kochaniu Go. Szatan twierdzi, ze jego największym sukcesem było przekonanie ludzi, że nie istnieje. A skoro nie ma ani  Boga ani Lucjusza, no to hulaj dusza człowiecze. Teraz już nic cię nie powstrzyma przed tarzaniem się we własnym - za przeproszeniem- szambie.  Pewnie można być dobrym czlowiekiem nie wierząc w Boga ale czy Bóg nie może być trendy tylko dla tego, że wierzyli w Niego nasi praprapra...dziadowie?  Czy z tego powodu mamy Go między bajki włożyć bo kiedyś ludzie byli ciemni i łatwiej można było ich "wkręcić". Czy uważacie, że skoro mamy internet i jesteśmy "mądrzejsi", Bóg stał się zbędny? No. A teraz możecie zacząc po mnie jechać, jak po burym kocie. Pa.


Bog nie zmusza, fakt...to kler wyreczal Go przez 2000lat ;-)

Nie kazdy ,ktory nie wierzy w Boga naszej wiary, jest niewierzacym..tu sie mylisz..ja np. Nawet tu na forum znajdziesz ludzi ,ktorzy maja wielkie ale do religii CHrzescijanskiej , ale wierza w Niego.Moze inaczej ale wierza i zyja wedlug zasad moralnych itp. :smile:

praprapra dziadowie: jakie czasy masz na mysli? jesli chodzi Ci o starozytnych to ich Bogaami byli Oni(patrz na niebo) ;-)

a Kto Boga wklada miedzy bajki? ja wierze...wierze i jeszcze raz wierze...

Bóg was nie zmusza, żebyście w niego wierzyli bo dla Niego liczy się dobrowolność we wszystkim. Także w kochaniu Go.


Jestem tylko ciekawy, jakiego Boga masz na myśli. Dla uproszczenia podpowiem, że ludzie widzą Boga na wiele sposobów. Na własny użytek rozróżniam:

1. Pierwotne Źródło - Istotę która jest Wszystkim co postrzegamy, to z Jego energii zbudowany jest multiwers i wszystko co jest.

2. Wyższą Jaźń - Czyli Boga, którego miał na myśli Jezus Chrystus i wielu jemu podobnych.

3. Istoty/byty z innych wymiarów świadomości, o których możemy przeczytać, między innymi, w Starym Testamencie.


ja np. wierze w 1 i 2 opcje bo uwazam ze Jezus mowiac o Bogu myslal o energii,zrodle ktore otacza wszystko i jest we wszystkim(calym stworzeniem.

mi żadna wiara nie była wpajana
jestem, byłem i będe ateistą


dlatego w nic nie wierzysz...moze lepiej ze nic Ci nie wpajano, moze zadasz sobie wiecej trudu w dociekaniu sensu istnienia, wiary

ja uważam że bóg nie istnieje


to zadaj sobie pytanie, kim jestes i po co zyjesz

bo jakby istniał, to czemu mamy tyle chorób, klęsk żywiołowych itd. ?


nie Bog jest za to odpowiedzialny tylko my sami, dal nam wolna wole i czlowiek zle z niej korzystal przez wszystkie lata...OTO MASZ SKUTKI

jak by istniał to by tym zdarzeniom zapobiegał
nie dopuszczał by do wybuchów wojen


Uwierz mi, zapobiegnie...bo jakby nam pozostawil wolna reke na dluzej to zniszczylibysmy wszystko na planecie, calej jej piekno, nie mowiac juz o nas samych.
rok 2012 i dalsze czasy...Apokalipsa, cheops,majowie, egipcjanie, i wiele innych.

Bog jako jest Energia stworzenia , nie bardzo moze ingerowac...ma swoich pelnomocnikow

mi żadna wiara nie była wpajana
jestem, byłem i będe ateistą
ja uważam że bóg nie istnieje
bo jakby istniał, to czemu mamy tyle chorób, klęsk żywiołowych itd. ?
jak by istniał to by tym zdarzeniom zapobiegał
nie dopuszczał by do wybuchów wojen


Mysle ze znalazlbys wytlumaczenie po lekturze tematow na forum :) tak czy owak Bog jakkolwiek go sobie wyobrazic istnieje, bo jest chociazby pierwszym poruszycielem i to on stworzyl swiadomosc (czy jak kto woli dusze) / do niego zmierasz poprzez inkarnacje kropka. Jak sie myle poprawcie mnie prosze :)


popieram zdanie Eurycide. tu masz odpowiedz chodzby na jedno zadanych przeze mnie pytan. Reinkarnacja to sposob na polaczenie sie ze Stworca...po to zyjemy!

Tak jak Bog jest wszedzie , tak Bog jest w nas,jest we wszystkim a On doswiadzcza swojej Jazni poprzez wcielenia ludzkie.... a naszym zadaniem jest By wrocic do zrodla i polaczyc sie znim juz na dobre :smile:
  • 0

#20

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zamiast slowa Bog wole urzywac slowa Umysl. Bog odrazu mi sie kojarzy z jakims panem siedzacym na chmurce, ktory za dobre wynagradza a za zle karze. sorry ale mialem w mlodosci troche napsute pojecie o bogu przez panow z KK
  • 0



#21 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

NHolokaust. Bóg i szatan nie są bytami współzależnymi z tego powodu, że to Bóg stworzyl szatana i to jako istotę dobrą, która z wlasnej woli odrzuciła służbę Bogu. Mówisz, że :Ludzie mogą żyć bez Boga i bez Niego nie przepadną. Owszem, ludzie mogą żyć bez Boga ale nie bez Jego łaski, która dana jest każdemu człowiekowi bez względu na to czy w Niego wierzy, czy nie. Co do okreslenia TRENDY, to zapomniałam wziąć je w cudzysłów. Nie zrozumiałeś żartu w ostatnim zdaniu. Nie mam zamiaru robić z siebie cierpiętnicy i nie wmawiaj mi takich rzeczy tylko dla tego, że opacznie zrozumiałeś moje słowa. I nie zgadzam się, żebys straszyl mnie ostrzeżeniami z powodu takiego nieporozumienia.

[ Dodano: 2006-05-01, 12:53 ]

Bóg was nie zmusza, żebyście w niego wierzyli bo dla Niego liczy się dobrowolność we wszystkim. Także w kochaniu Go.


Jestem tylko ciekawy, jakiego Boga masz na myśli. Dla uproszczenia podpowiem, że ludzie widzą Boga na wiele sposobów. Na własny użytek rozróżniam:

1. Pierwotne Źródło - Istotę która jest Wszystkim co postrzegamy, to z Jego energii zbudowany jest multiwers i wszystko co jest.

2. Wyższą Jaźń - Czyli Boga, którego miał na myśli Jezus Chrystus i wielu jemu podobnych.

3. Istoty/byty z innych wymiarów świadomości, o których możemy przeczytać, między innymi, w Starym Testamencie.

Przemo. Bóg w moim pojęciu jest tylko jeden. I tylko Jego mam na myśli. Pa :smile:
  • 0

#22 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

NHolokaust. Bóg i szatan nie są bytami współzależnymi z tego powodu, że to Bóg stworzyl szatana i to jako istotę dobrą, która z wlasnej woli odrzuciła służbę Bogu. Mówisz, że :Ludzie mogą żyć bez Boga i bez Niego nie przepadną. Owszem, ludzie mogą żyć bez Boga ale nie bez Jego łaski, która dana jest każdemu człowiekowi bez względu na to czy  w Niego wierzy, czy nie. Co do okreslenia TRENDY, to zapomniałam wziąć je w cudzysłów. Nie zrozumiałeś żartu w ostatnim zdaniu. Nie mam zamiaru robić z siebie cierpiętnicy i nie wmawiaj mi takich rzeczy tylko dla tego, że opacznie zrozumiałeś moje słowa. I nie zgadzam się, żebys straszyl mnie ostrzeżeniami z powodu takiego nieporozumienia.  

[ Dodano: 2006-05-01, 12:53 ]

Bóg was nie zmusza, żebyście w niego wierzyli bo dla Niego liczy się dobrowolność we wszystkim. Także w kochaniu Go.


Jestem tylko ciekawy, jakiego Boga masz na myśli. Dla uproszczenia podpowiem, że ludzie widzą Boga na wiele sposobów. Na własny użytek rozróżniam:

1. Pierwotne Źródło - Istotę która jest Wszystkim co postrzegamy, to z Jego energii zbudowany jest multiwers i wszystko co jest.

2. Wyższą Jaźń - Czyli Boga, którego miał na myśli Jezus Chrystus i wielu jemu podobnych.

3. Istoty/byty z innych wymiarów świadomości, o których możemy przeczytać, między innymi, w Starym Testamencie.

Przemo. Bóg w moim pojęciu jest tylko jeden. I tylko Jego mam na myśli. Pa :smile:


A nie bierzesz pod uwagi ze my ludzie tez nim jestesmy i wszystko co nas otacza? dlaczego traktujesz Boga jak forme osobowa?
  • 0

#23 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Oj wody!! Bo Bóg jest osobą! A my jak i cały wszechświat, Jego stworzeniami (zapewne z tego tylko powodu możemy doszukiwać się w sobie boskiego pierwiastka). Mam wrażenie, że prowadzimy tu jakąś walkę słowną na temat : Co rozumiem pod pojęciem Boga? Ja mówię tylko czym On jest dla mnie i jak ja Go postrzegam. Każdy z Was ma prawo do własngo wyobrażenia o Nim, nie mnie oceniać czy słusznym, czy nie. Nie zamierzam nikogo przekonywać do słuszności tego, o czym mówię, Bo to są tylko MOJE przekonania.
  • 0

#24

JodaPunk.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zapodajcie ten link prowadzącemu Radio MAryja   :mrgreen:   :mrgreen:   :mrgreen:   :mrgreen:   :mrgreen:   :mrgreen:   :mrgreen:   :mrgreen:   :mrgreen:   :mrgreen:   :mrgreen:  
widze że sami katolicy tutaj ;)
poczytam Wasze wypowiedzi, i się troche posmieje ;)
nie żebym się wyśmiewał z wiary w boga,  ale z Waszych wypowiedzi ;)

Nie czytałem regulaminu i nie znam zasad dobrego wychowania. Do tego zaśmiecam temat niepotrzebnymi dygresjami, nadużywam emotikon i powinienem przestudiować słownik, bo cienko u mnie z pisownią małą i wielką literą.Wszystkich was przepraszam - alter ego JodyPunk.

[size=9]Edit oraz Warn - NHolokaust

haha, bardzo śmieszne :hmm:
  • 0

#25

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bo Bóg jest osobą!

Bez względu na Twoje przekonania Inga, nie mogę się zgodzić. Bóg jest spersonifikowany, owszem - ale nie powinno rozpatrywać się go w kategoriach dziadka na chmurce a tak właśnie robisz pisząc cytowane słowa.

Nie mam zamiaru robić z siebie cierpiętnicy i nie wmawiaj mi takich rzeczy tylko dla tego, że opacznie zrozumiałeś moje słowa.I nie zgadzam się, żebys straszyl mnie ostrzeżeniami z powodu takiego nieporozumienia.

Skoro wyrażasz się niejasno nie ma się co dziwić, prawda?

Bóg i szatan nie są bytami współzależnymi z tego powodu, że to Bóg stworzyl szatana i to jako istotę dobrą, która z wlasnej woli odrzuciła służbę Bogu.

Bóg = dobro.
Szatan = zło.
Skąd wiedziałabyś co jest dobre, gdybyś nie potrafiła wskazać tego co złe?
Powstanie Szatana jak i cała ta otoczka jest jedną wielką metaforą. Interpretuj ją wedle woli, ale zbytnia dosłowność doprowadzi Cię do tego o czym pisałem powyżej, aż dojdzie do historyjki gdzie Dziadek na chmurce stworzył Chłopca z ogonkiem i różkami. Nie odczytuj tego jako ironię, lecz pewne pole do dyskusji.

Owszem, ludzie mogą żyć bez Boga ale nie bez Jego łaski, która dana jest każdemu człowiekowi bez względu na to czy w Niego wierzy, czy nie.

Na jedno wychodzi, prawda?
  • 0



#26 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Zapweniam Cię NHolokaust, że nie jestem idiotką rozpatrującą Boga w kategoriach "dziadka na chmurce", i z której części mojej wypowiedzi wyciągnąłeś te błyskotliwe wnioski ? Co do drugiej części, że wyrażam się niejasno, to czy nie uważasz, że jesteś zbyt pobłażliwy dla swojej inteligencji ? Przy czytaniu ostatniego fragmentu, no cóż... komentarz j/w.

Warn: powód poniżej - NHolokaust
  • 0

#27

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ten temat nie stanie się polem dla naszych osobistych przepychanek, Inga. Pisz na priv - pw.
Po pierwsze - strasznie się tym emocjonujesz.
Po drugie - nigdzie nie nazwałem Cię idiotką i przykro mi, że masz takie do siebie podejście.
Po trzecie - miałem zarzuty wobec zbytniego przywiązywania wagi do Boga jako osoby. Nie bronię Ci tego, jednakże popadasz w lekką przesadę.
Po czwarte - sama przepraszałaś za ew. brak sensu w wypowiedzi. Kiedy go wskazałem, nagle się oburzyłaś. Stąd zarzuty o pobłażliwości wobec własnej inteligencji?
Po piąte - warn ku pamięci, bo już ostrzegałem Cię. Nie jest to dlatego, że nie pasuje mi Twój pogląd na sprawę, lecz ze względu na fakt, że nie usłuchałaś mojej prośby.

Bóg = Wszystko, w tym również "szatan" jest Jego dziełem i częścią.

Ująłeś to znacznie lepiej niż ja, Przemo :) Niemniej jednak świadczy to o współzależności Boga i Szatana, a to właśnie mi chodziło.

Wracajmy do tematu.
  • 0



#28 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

w dzisiejszych czasach mamy doczynienia z personifikacja BOGA i jego diabolka...taka prawda
  • 0

#29

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Albert Einstein
fizyk, twórca teorii względności

"Religia przyszłości będzie religią kosmiczną. Powinna ona przekraczać koncepcję Boga osobowego oraz unikać dogmatów i teologii. Zawierając w sobie zarówno to, co naturalne, jak i to, co duchowe, powinna oprzeć się na poczuciu religijności wyrastającym z doświadczania wszelkich rzeczy naturalnych i duchowych jako pełnej znaczenia jedności."

W pelni sie z nim zgadzam
  • 0



#30

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zamiast slowa Bog wole urzywac slowa Umysl. Bog odrazu mi sie kojarzy z jakims panem siedzacym na chmurce


Jak wiele wizji "Boga" tak wiele okreslen :) mi pasuje slowo Bog, a czasem zamiennie uzywam okreslenia "nieskonczona milosc" ^^ lub "energia przenikajaca wszystko"

Owszem, ludzie mogą żyć bez Boga ale nie bez Jego łaski, która dana jest każdemu człowiekowi bez względu na to czy w Niego wierzy, czy nie


Nie rozumiem slowa "łaska", jakbys mogla napisac cos wiecej (nie, to nie jest atak)

Oj wody!! Bo Bóg jest osobą! A my jak i cały wszechświat, Jego stworzeniami (zapewne z tego tylko powodu możemy doszukiwać się w sobie boskiego pierwiastka). Mam wrażenie, że prowadzimy tu jakąś walkę słowną na temat : Co rozumiem pod pojęciem Boga? Ja mówię tylko czym On jest dla mnie i jak ja Go postrzegam. Każdy z Was ma prawo do własngo wyobrażenia o Nim, nie mnie oceniać czy słusznym, czy nie


No tak to twoje zdanie, ale moglas na poczatku wtracic "wg. mnie..." bo uzylas formy wykrzyknikowej. Rowniez chcialbym zebys napisala wiecej o formie osobowej Boga wg. Ciebie.

w dzisiejszych czasach mamy doczynienia z personifikacja BOGA i jego diabolka...taka prawda


racja, ale zaczyna sie to zmieniac powoli

[...]"Religia przyszłości będzie religią kosmiczną. Powinna ona przekraczać koncepcję Boga osobowego oraz unikać dogmatów i teologii. Zawierając w sobie zarówno to, co naturalne, jak i to, co duchowe, powinna oprzeć się na poczuciu religijności wyrastającym z doświadczania wszelkich rzeczy naturalnych i duchowych jako pełnej znaczenia jedności."


Podzielam ten poglad :)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych