Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najważniejsze pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#16

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Gdzie nie zdobyli fizycznie, jak dokładnie na biegunie południowym (w dokładnym centrum, dokładnie na biegunie południowym) znajduje się stacja badawcza. A ludzie normalnie chodzą na bieguny i je zdobywają.
Jeśli jednak chodzi o pustą ziemię, to jestem prawie pewien, że jest pusta. Dużo o tym czytałem (nie mówię o książkach sprzed 100 lat, ale o nowych naukowych artykułach i wypowiedziach) i wierzę - nie, ja to wiem - że jest pusta.
  • 0

#17

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli jeśli Ziemia jest Pusta to zapewne puste sa tez inne obikety np Słońce?
  • 0

#18 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Czyli jeśli Ziemia jest Pusta to zapewne puste sa tez inne obikety np Słońce?


a Ty wiesz czy jest czy nie?
  • 0

#19

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Raczej nie jest. Gwiazda wytwarza pole magnetyczne, którego planeta jako-taka NIE MOŻE wytwarzać, co jest dowodem (oprócz tego dowodem na to jest np. zorza polarna) na to, że we wnętrzu ziemi jest gwiazda. Więc gwiazda normalna raczej nie jest pusta... Chociaż kto wie...
  • 0

#20 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

gwiazda to troche inne cialo niz planeta :)
  • 0

#21

IO.
  • Postów: 256
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ktosiuf już sporo powiedział, ale ja też coś dodam od siebie ;)

2. Jeśli nie istnieje coś takiego jak obszar od 83st. do 90st. szerokości geograficznej (od 83 stopnia rozpoczyna się otwór) to jak podróżnicy albo samoloty przelatują nad biegunem?


Normalnie! Chyba nie zrozumiałem pytania. Samolot normalnie leci se nad lodem. Może ktoś mi wyjaśni o co tu chodzi?

7. Dlaczego znajdowano tropikalne nasiona, rośliny a nawet całe drzewa pływające wokół gór lodowych bądź też w nich uwięzione?


Dawno, dawno temu... a dokładniej kilka milionów lat temu BYŁA TAM DŻUNGLA :argue2:

4. Meteory ciągle spadają blisko biegunów. Dlaczego?


Magnetosfera...
  • 1

#22

Savalas.
  • Postów: 58
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ktoś z was zdobył ten biegun ?? że tak wierzycie na słowo ?? czy zdobyli czy nie to tylko Ci co byli wiedzą ?? kiedyś ziemie uważano za płaską i jak ktoś mówił co innego to wiadomo co z nim robili, ja wierze tylko w to co sam jestem wstanie sprawdzić, a tego jaka ziemia jest w środku pusta czy nie i gdzie są bieguny i czym są nie jestem w stanie sprawdzić, mogę tylko słuchać mądrych bądź mądrzejszych ale nikt mi nie da 100 % pewności że to jest prawda, bo sami naukowcy nie wiedzą czy ich teorie są prawdziwe, bo nikt tak na dobrą sprawę nie jest wstanie naszej wiedzy zweryfikować, za mało nasze móżdżki są wstanie poszczegać świat. wiem że bredze ale tak mnie jakoś naszło :rotfl:
  • 0

#23

Luk2222.
  • Postów: 39
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio czytałem cos o otwirach na antarktydzie i w okolicach grenlandii i postanowiłem rzucic okiem przez program google earth i co i nic jakims dziwnym trafem wszystkie zdjecia schodzą sie w tych punktach dziwne prawda bez sęsu przeciesz takie kity to dzieciakom można wmawiac
Czy ktoś mi to wytłumaczy??????? Pozdrawiam
  • 0

#24

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Osobiście nie ufałbym zdjęciom z google earth, przecież mogły zostać poddane obróbce, wszystko jest możliwe.
  • 0

#25

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

jakims dziwnym trafem wszystkie zdjecia schodzą sie w tych punktach dziwne prawda bez sęsu przeciesz takie kity to dzieciakom można wmawiac


Najpierw zerknij okiem na mechanizm robienia zdjec satelitarnych całego globu a potem pisz takie posty bez 'sęsu'


przecież mogły zostać poddane obróbce, wszystko jest możliwe.


Ta, i internet tez obrobili, i nawet VRP jest kierowane przez Bush'a.
Nie popadajmy w paranoje.
  • 0



#26

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osobiście nie ufałbym zdjęciom z google earth, przecież mogły zostać poddane obróbce, wszystko jest możliwe.


Czasem trudno się zorientować kto tu żartuje a kto nie.....
  • 0

#27

Rafi 79.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przegladam to forum od dłuzszego czasu i w koncu niewytrzymałem. Ludzie mamy XXI wiek, a tutaj oszołomy uwazaja ze ziemia jest płaska i podtrzymuja ja jakies stwory :lol :lol , inni ze w srodku ziemi mamy jakies inne cywilizacje, ze swiat to spisek masonsko - bushowski. O ile wierze w zycie pozaziemskie, choc juz niebardzo w odwiedzanie nas przez kosmitów, to inne rzeczy pisane tutaj uwazam za brednie. Chcesz sprawdzic czy ziemia jest pusta w srodku - bierz łopate i kop idioto - dowiesz sie czy dokopiesz sie do innych stworków :wall:, a jak ziemia jest płaska to wypadniesz w odchłan wszechswiata :lol . I jeszcze jedno rok 2012. Jeszcze niedawno straszono nas rokiem 1999, pozniej 2000 wg "niezawodnych przepowiedni Nostradamusa", po całkowitym fiasku tych prawd znaleziono inna date 2012 bo konczy sie tam kalendarz Majów czy Azteków. A ja zapytam i co z tego ze sie konczy? Moze Majowie uznali ze na razie mamy kalendarz na powiedzny 800 lat a pozniej dorobimy nastepny? Niestety w miedzyczasie pojawił sie niejaki Cortez i definitywnie zakonczył sprawę Majów i Azteków. Ciekawe jaka date znajda sobie kretyni po 2012. Proponuje wstapic do Jehowców. Kociarze nieraz zbierali sie na jakich górach w oczekiwaniu na koniec swiata. Ku ich rozczarowaniu nie nastapił. Przepraszam ze wszystko w jednym miejscu ale to takie zbiorcze podsumowanie.

Edit by =[dj_cinex]= :
Dziękujemy za opinię...i teraz należy sobie zadać pytanie -> "Co ty tutaj robisz?" Dookoła same psychole przecież...

  • 0

#28

Ozzie.
  • Postów: 99
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przegladam to forum od dłuzszego czasu i w koncu niewytrzymałem. Ludzie mamy XXI wiek, a tutaj oszołomy uwazaja ze ziemia jest płaska i podtrzymuja ja jakies stwory :lol :lol , inni ze w srodku ziemi mamy jakies inne cywilizacje, ze swiat to spisek masonsko - bushowski. O ile wierze w zycie pozaziemskie, choc juz niebardzo w odwiedzanie nas przez kosmitów, to inne rzeczy pisane tutaj uwazam za brednie. Chcesz sprawdzic czy ziemia jest pusta w srodku - bierz łopate i kop idioto - dowiesz sie czy dokopiesz sie do innych stworków :wall:, a jak ziemia jest płaska to wypadniesz w odchłan wszechswiata :lol . I jeszcze jedno rok 2012. Jeszcze niedawno straszono nas rokiem 1999, pozniej 2000 wg "niezawodnych przepowiedni Nostradamusa", po całkowitym fiasku tych prawd znaleziono inna date 2012 bo konczy sie tam kalendarz Majów czy Azteków. A ja zapytam i co z tego ze sie konczy? Moze Majowie uznali ze na razie mamy kalendarz na powiedzny 800 lat a pozniej dorobimy nastepny? Niestety w miedzyczasie pojawił sie niejaki Cortez i definitywnie zakonczył sprawę Majów i Azteków. Ciekawe jaka date znajda sobie kretyni po 2012. Proponuje wstapic do Jehowców. Kociarze nieraz zbierali sie na jakich górach w oczekiwaniu na koniec swiata. Ku ich rozczarowaniu nie nastapił. Przepraszam ze wszystko w jednym miejscu ale to takie zbiorcze podsumowanie.


Niektórzy zupełnie nie rozumieją sensu istnienia tego forum :roll: Otóż to forum istnieje aby wymienić się poglądami, PODYSKUTOWAĆ, pomyśleć nad różnymi sprawami. Tacy ludzie jak wyżej myślą, że każdy kto tu jest, i każdy kto bierze udział w dyskusji wierzy we wszystkie słowa które są wypisywane na forum. Otóż nie - tutaj się rozważa różne możliwości, ale takie ludziska tego nie rozumieją.

I nie życzę sobie żeby mnie nazywać idiotą :hmm:
  • 0

#29

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najważniejsze pytania część II
w oparciu o fragmenty książki "The Phantom of The Poles" Wiliama Reed'a


Na poparcie swoich teorii o Pustej Ziemi, Reed oferuje następujące zeznania:

Długa nieobecność promieni słonecznych podczas długich arktycznych nocy:


Reed przytacza doświadczenia arktycznych eksploratorów, którzy w krótkim czasie przemieszczali się z regionu nasłonecznionego do regionu długich nocy, podobnie w drugą stronę. Na dalekiej północny Słońce jest nieobecne przez nienormalnie długie okresy czasu - coś takiego nie mogłoby zaistnieć, gdyby Ziemia była okrągła i pełna. Jego wyjaśnienie brzmi: eksploratorzy zeszli na obszar otwarcia u bieguna północnego, w wyniku czego promienie słoneczne w tym miejscu zostały odcięte. W drodze powrotnej gdy podróżnicy wydostawali się z obszaru zagłębienia światło słoneczne powracało.


Dziwne działanie kompasu na dalekiej północy:

Zostało zauważone przez wszystkich badaczy i podróżników, którzy kiedykolwiek badali odległą północ. To dziwne działanie kompasu odpowiada sytuacji i pasuje do teorii pustej Ziemi. W swojej książce Reed zamieszcza rysunek przekroju poprzecznego wzdłuż biegunów. Kiedy statek wpływa do polarnego otwarcia, igła kompasu przyjmuje pionową pozycję zamiast poziomej jak ma to miejsce na powierzchni Ziemi. Dzieje się tak w momencie wpływania do otworu. Badacze biegunowi stwierdzili, że kiedy zbliżali się do bieguna igła kompasu stawała się niespokojna by w pewnym momencie przyjąć pionową pozycję.


Skały w górach lodowych, kolorowy śnieg, kwiatowy pyłek i kurz na dalekiej północy:

W tym temacie Reed mówi: "Warunki te pokazują, że góry lodowe bogate w pyłek kwiatowy, fragmenty roślin, skały, drewno nie mogą formować się na dalekiej północy. Jak wykazują analizy, żaden kwiat nie rośnie w sąsiedztwie morza arktycznego, w takim razie wszelkie pyłki i fragmenty roślin muszą pochodzić z wnętrza Ziemi. Gdyby pyłki kwiatowe pochodziły z poza obszaru podbiegunowego, śnieg musiałby być barwiony dużo wcześniej, daleko od bieguna - co nie ma miejsca.

Pył i kurz, tak denerwujący w Morzu Arktycznym, pochodzi z erupcji wulkanicznych. Będąc lekkim niesiony jest daleko przez wiatr opadając na pokłady statków. Kiedy opada na śnieg zabarwia go na szaro i czarno. Analizy tego pyłu pokazują, że składa się z węgla i żelaza czyli pochodzi z aktywnego wulkanu. Gdzie zatem w pobliżu bieguna znajduje się wulkan? Różni badacze informują o naprawdę wielkich głazach jakie widywano w górach lodowych. Skąd one się tam wzięły? Czy pochodzą z wybuchów wulkanicznych a może pojawiły się w momencie formowania się gór lodowych we wnętrzu Ziemi? Jeśli Ziemia jest pełna, nie ma logicznego wytłumaczenia tego fenomenu. Badacze donoszą, że pył wulkaniczny jest tak gęsty, że formuje wielkie ciemne tumany opadające na pokłady statków. Nansen (badacz) napisał kiedyś, że był to jeden z powodów, dla których chciał porzucić wyprawę i wrócić do domu.


Otwarte wody daleko na północy:

"Wielu głosi, że Morze Arktyczne jest zamrożonym zbiornikiem wodnym. Pomimo tego, że zawiera obszerne obszary lodu i dryfujących gór lodowych - w całości zamarznięte nie jest. Studiowanie podróży polarnych pokazuje, że w wielu przypadkach badacze zmuszeni byli zawrócić z uwagi na otwartą wodę która stanowiła przeszkodę. Czasem podróżnicy byli otaczani przez wodę i gubili drogę. Jest to dowód na to, że Morze Arktyczne jest otwartym zbiornikiem wodnym posiadającym zimniejsze i chłodniejsze obszary. Istnieje wiele przypadków doniesień o tumanach kurzu i dymu. Doniesień o mgłach podczas pór zimowych. Jeśli Ziemia byłaby pełna w środku, a ocean rozciągałby się do bieguna lub łączył z lądem otaczającym biegun, nie istniałoby żadne zjawisko powodujące produkcję mgły. Spowodowana jest ona cieplejszym powietrzem pochodzącym z wnętrza Ziemi.

Kane (badacz arktyki) napisał: "Niektóre okoliczności o jakich donosi również McGary wskazują na istnienie na północy otwartego zbiornika wodnego i występujących tam częstych mgieł jakich byliśmy świadkami podczas okresu Zimy." Istnieje wiele stron raportów spisanych przez badaczy tego obszaru, które mówią o otwartym zbiorniku wodnym. Skoro tak, to czy możliwe jest, że żadna ekspedycja nie dotarła do bieguna?

Nansen, który dotarł na północ dalej niż jakikolwiek badacz tamtego okresu, pisze w swojej książce: "To było dziwne uczucie, żeglować w zupełnych ciemnościach po nieznanych wodach otwartego oceanu, gdzie nigdy wcześniej nie płynął żaden statek." Nansen pisał, że nie może nadziwić się łagodnym klimatem tego miejsca pomimo iż był to wrzesień. Płynąc dalej na Północ Nansen pisał, że widzi coraz mniej lodu, aż w końcu dotarł do zupełnie otwartych wód. Poczuł się wtedy trochę jak w domu, w Norwegii, podczas gdy naprawdę żeglował prosto w kierunku Bieguna Północnego. Nansen pisze: "Nie uwierzyłbym gdyby ktoś dwa tygodnie temu mówił mi o czystych otwartych wodach w tej okolicy. Czy to nie jest sen?"

Trzy tygodnie później Nansen wspomina, że woda była wciąż otwarta i nie zamarznięta. Pisze: "Jak okiem sięgnąć z bocianiego gniazda, nie ma końca otwartych wód." Pomiędzy 6 września a 21 nie znalazł żadnego lądu choć podróżował na północ ponad bardzo wysoką szerokość geograficzną. Reed wypowiada się: "Po tych wszystkich przypisach, czy ktoś jeszcze uważa, że wody na północy są tylko stałym zamarzniętym lądem? Jeśli przyznacie rację, że wody nie są zmrożone, to jak badacze osiągnęli biegun? Jeśli takiego miejsca po prostu tam nie ma?


Dlaczego blisko biegunów robi się cieplej:

Jednym z głównych dowodów na to, że Ziemia jest pusta w środku jest fakt, że w okolicach Biegunów robi się cieplej. Skąd bierze się to ciepło jeśli nie z wnętrza Ziemi?

W dziennikach Kapitana Halla - "Last Trip" czytamy: "Znaleźliśmy cieplejszy kraj, znacznie cieplejszy niż tego oczekiwaliśmy, pozbawiony śniegu i lodu. Odkryliśmy, że w tym miejscu roi się od życia. Widzimy foki, gęsi, kaczki, bydło piżmowe, króliki, wilki, lisy, niedźwiedzie, kuropatwy, lemingi."

Nansen zwraca specjalną uwagę na ciepło klimatu i mówi: "Przez tą pogodę prawie czujemy się jak w domu, zima jest łagodna i ładna."

Zaobserwowano niezwykle silne wiatry wydobywające się z głębi Ziemi, które nie tylko podnoszą temperaturę w sąsiedztwie bieguna północnego ale również na dużym obszarze do 450 mil od niego. Nic nie może podnosić temperatury w ten sposób poza burzą pochodzącą z głębi Ziemi.

Greely (badacz) powiedział: "Z pewnością ta obecność ptaków i kwiatów była dla nas pozdrowieniem od natury" Greely spisał te słowa - które do dziś stanowią niespodziankę. Skąd bowiem miały brać się kwiaty i ptactwo tak daleko na północy?

Reed zwraca uwagę, że wiele zwierząt zamieszkujących daleką północ jak np. wół piżmowy, podążają w kierunku północy w zimie - w nadziei na znalezienie cieplejszego klimatu. Zauważa on: "skoro idąc na północ odkrywają cieplejszy klimat, instynkt wskazuje im aby nie podążali na południe, a skoro nie kierują się na południe to z pewnością podążają w kierunku wnętrza Ziemi."

Kolejnym zwierzęciem, które podąża na północ w zimie jest Alka. Nansen pisał, że na dalekiej północy widywał mnóstwo niedźwiedzi, alk i czarnych nurzyków.


Co zabarwia śnieg w obszarze Arktyki:

"Dlaczego śnieg bywa zabarwiony w obszarach arktyki? Śnieg czerwony, zielony i żółty poddano badaniom znajdując w nim materiał roślinny - pyłek kwiatowy. Skąd się wziął? Kwiat który wytworzył pyłek kwiatowy o tak dużej gęstości zdolny przenikać powietrze i zabarwiać śnieg który przecież pokrywa olbrzymi teren. Czy kwiat ten rośnie w pobliżu urojonego bieguna? Gdyby rósł gdzie indziej, kolorowy śnieg znajdowano by na szerszym obszarze a także poza regionami arktyki. Ponieważ taka roślina kwiatowa nie jest znana, musimy szukać gdzie indziej. "Wnętrze Ziemi jest jedynym miejscem, które daje nam odpowiedź. Ponieważ kolory różnią się w różnych okresach pór roku, możemy sądzić, że kwiaty te dojrzewają w różnych okresach."

Kane (badacz) w swoim pierwszym dzienniku na stronie 44 pisze: "Minęliśmy Crimson Cliffs przed południem 5 sierpnia. Plamy czerwonego śniegu są wyraźnie widoczne w odległości około 10 mil od linii brzegowej. Mają głęboką czerwoną barwę."


Gdzie formują się góry lodowe:

Od kiedy wiemy, że góry lodowe składają się ze słodkiej wody a nie z morskiej wody słonej, nie mogły uformować się w Morzu Arktycznym ale w jakimś innym zbiorniku wodnym. Jakkolwiek nie ma żadnego zbiornika wodnego w regionie podbiegunowym, który zasilany byłby przez świeżą słodką wodę. Wg. teorii Reed, góry lodowe formowane są rzekach pochodzących z głębi Ziemi, które płyną w kierunku powierzchni przez otwarcie polarne. Gdy wody te dopływają do zimniejszego zewnętrznego obszaru zamarzają i formują lodowe góry. Z przybyciem lata, te masywne bryły lodu rozpadają się produkując tajemnicze fale pływowe obserwowane daleko na północy.

Na poparcie swojej teorii o formowaniu się gór lodowych, Reed cytuje badacza i podróżnika Bernacchiego, który w swoich raportach z obserwacji Antarktydy pisze: "Było niespełna dwa cale poziomu opadów w okresie jedenastu i pół miesiąca i chociaż śnieżyło dość często to ilość opadów nigdy nie osiągnęła jakiejś oszałamiającej wielkości. Patrząc na te warunki gdzie można znaleźć odpowiednią ilość materiału do powstania góry lodowej składającej się ze słodkiej wody?

Góry lodowe znajdywane na obszarze Antarktydy są długie i podłużne. Nazywane są "językami lodowymi" co wskazuje na to, że pochodzą z wąskich rzek. Góry lodowe obszaru Antarktydy wskazują na to, że formowane są one w górzystym miejscu gdzie rzeki i strumienie opadają gwałtownie w dół nadając im taki podłużny kształt. Kiedy Bernacchi odbywał dalekie podróże na obszarze Antarktyki napisał: "Podczas ostatnich dwóch dni minęliśmy tysiące gór lodowych. Co najmniej 90 mogliśmy naliczyć za jednym razem - gdy przepływały obok naszego statku. Pomiędzy górami występowały bardzo małe różnice w ich wyglądzie. Wszystkie były bardzo duże i okolone przez pionowe klify. Przy powierzchni znajdowały się duże ilości słodkiej wody związane z przepływającymi blokami lodu.

Jak w miejscu, gdzie w ciągu roku mamy do czynienia z tak małą wartością opadów mogą formować się tak potężne lodowe bloki słodkiej wody? Gdzie są wody gdzie formują się tak duże ilości gór lodowych, o podłużnym kształcie, nieraz długich na wiele mil?


C.D.N


Tłumaczenie: Eurycide
źródło: HollowEarth
  • 0



#30

Ozzie.
  • Postów: 99
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Długa nieobecność promieni słonecznych podczas długich arktycznych nocy:[/b]

Reed przytacza doświadczenia arktycznych eksploratorów, którzy w krótkim czasie przemieszczali się z regionu nasłonecznionego do regionu długich nocy, podobnie w drugą stronę. Na dalekiej północny Słońce jest nieobecne przez nienormalnie długie okresy czasu - coś takiego nie mogłoby zaistnieć, gdyby Ziemia była okrągła i pełna. Jego wyjaśnienie brzmi: eksploratorzy zeszli na obszar otwarcia u bieguna północnego, w wyniku czego promienie słoneczne w tym miejscu zostały odcięte. W drodze powrotnej gdy podróżnicy wydostawali się z obszaru zagłębienia światło słoneczne powracało.


:sux: :o :lol
Jak dla mnie zdeczka bzdura. Musiałoby tam występować załamywanie się czasoprzestrzeni żeby nie zobaczyć takowego otwarcia bieguna - nawet gdyby było one ogromne.

Poza tym zamieszczam własnoręcznie wykonany rysunek żeby nieco pokazać jak to jest dlaczego przez taki długi okres czasu w zimę na biegunie płn jest noc.

Dołączona grafika
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych