Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najważniejsze pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najważniejsze pytania część I
w oparciu o fragmenty książki "The Phantom of The Poles" Wiliama Reed'a

Zanim zaczne przytaczać fragmenty książki chciałbym napisać coś zupełnie od siebie. Do każdej teorii podchodzę ze sporą rezerwą najpierw zgłębiając temat. To jest możliwe tylko poprzez poszukiwanie materiałów, czytanie książek i publikacji. Parę lat temu przeczytałem książke "Tajemnice pustej Ziemi" wydawnictwa Amber, którą nabyłem w księgarni zupełnie przypadkiem. Kupiłem ją bo teoria, którą mi oferowała była tak niezwykła, że w zasadzie zakupu dokonałem z czystej ciekawości chcąc przekonać się, co też autor zamieści na podparcie swoich rewelacji. Książkę przeczytałem jednym tchem, traktując ją bardziej jak opowieść fantasy. Zainspirowany dużo czytałem w sieci na temat tejże teorii. Niestety praktycznie nie ma w Polsce strony, która przedstawiałaby jakieś hipotezy związane z teorią pustych światów, musiałem więc zadowolić się publikacjami po angielsku. Na szczęście nie było ich wcale tak mało.

Nie jestem w stanie tu na forum opublikować po polsku wszystkego co przeczytałem, choć będę się starał. Reguła brzmi: nie oceniaj jeśli nie przeczytasz. Domyślam się, że dla większości z was te rewelacje są śmieszne, chciałbym jednak sprawić, żebyście chociaż zaczęli zastanawiać się (na podstawie tego co będę publikował na łamach forum) co by było gdyby... gdyby Ziemia faktycznie była pusta. Gdyby tak rzeczywiście było, to odnosząc się do pewnej zachodniej strony, każde ciało niebieskie również musiałoby być wydrążone w środku, po to aby nasze obliczenia mas i gęstości ciał niebieskich, ich oddziaływań grawitacyjnych wciąż ze sobą współgrały. Zatem jeżeli Ziemia jest pusta to bez wątpienia każde ciało niebieskie też będzie pustym ciałem.

Mnie teoria pustej Ziemi zaciekawiła, można powiedzieć ze należę do nielicznych jej pasjonatów :) powiem więcej - wierzę że coś w tym jest.

Jeśli choć jedna osoba zacznie się zastanawiać jak to z tym światem jest uznam to za sukces i motywację do dalszych tłumaczeń :)

Zapraszam do lektury.




Teorię pustej Ziemi od dawna znają wielcy tego świata, wojsko i rząd. Niestety nie jest ona poruszana i nijak ma się np. do tematu UFO. Choć w drugim przypadku rząd też neguje jego istnienie, to przekonanie kogoś do fenomenu ufo jest o niebo łatwiejsze niż przekonanie do teorii pustych światów.

Oto pytania, które stanowią sedno przypuszczeń, fundament o który opiera się prawdziwość teorii pustej Ziemi. W dalszej części pojawią się do części z nich odpowiedzi wraz z szerszą ich analizą. Zapraszam do czytania.

1. Czy ktoś może udowodnić, że jakikolwiek podróżnik/odkrywca zdobył tak zwany biegun południowy czy północny?

2. Jeśli nie istnieje coś takiego jak obszar od 83st. do 90st. szerokości geograficznej (od 83 stopnia rozpoczyna się otwór) to jak podróżnicy albo samoloty przelatują nad biegunem?

3. Jeśli Ziemia nie jest pusta, to dlaczego północny wiatr arktyczny staje się cieplejszy kiedy popłyniemy poza równoleżnik 70st.

4. Po przekroczeniu 82st. szerokośći geograficznej igła kompasu przestaje działać jak należy, zaczyna nerwowo wirować itp. dlaczego tak się dzieje?

5. Jeśli Ziemia nie jest pusta, to dlaczego ciepłe północne wiatry niosą więcej pyłków niż jakikolwiek inny wiatr na Ziemi?

6. Jeśli rzeki nie wpływają do wnętrza Ziemi i z niej nie wypływają, dlaczego góry lodowe składają się ze słodkiej wody?

7. Dlaczego znajdowano tropikalne nasiona, rośliny a nawet całe drzewa pływające wokół gór lodowych bądź też w nich uwięzione?

8. Jeśli wewnątrz Ziemi nie jest ciepło, dlaczego miliony tropikalnych ptaków i zwierząt kieruje się na północ podczas Zimy?

9. Jeśli Ziemia nie jest pusta, na biegunach nie ma otworów, to dlaczego kolorowe pyłki zabarwiają śnieg na biegunach - na obszarach tysięcy kilometrów kwadratowych?



W 1906 roku pojawiła się pierwsza książka, która oferowała naukowe dowody na to, że dawne geologiczne koncepcje dotyczące struktury Ziemi są błędne, a Ziemia sama w sobie nie jest ciałem litym; przeciwnie - jest naprawdę pusta z otworami na biegunach. Książka ta została oparta w całości na obszernej bibliografii reprezentującej raporty badaczy biegunów z całego świata. Musi być zatem brana poważnie.

Książka została opublikowana w Nowym Jorku, napisana przez Wiliama Reed'a. Jej tytuł to "The Phantom of The Poles" i wyjaśnia ona, że bieguny nigdy nie zostały odkryte ponieważ fizycznie nie istnieją tam gdzie obecnie myślimy że są. Reed wyjaśnia, że bieguny znajdują się dokładnie po środku wielkich otworów na biegunach. Mówiąc po środku ma na myśli "w powietrzu" między ich "ścianami". Oczywistym jest zatem, że nikt nie potrafi do nich dotrzeć i nie są to po prostu punkty na powierzchni planety.

Reed pisze:

"Ziemia jest albo pusta w środku, albo nie. Jaki mamy jednak dowód na to, że pusta nie jest? Jeśli Ziemia jest pusta i wewnątrz znajdują się wulkany, czy nie widzielibyśmy wielkich obłoków pyłu i dymu nad biegunami? Takich samych jak podczas erupcji każdego innego wulkanu. To jest coś o czym rozmawiało wielu badaczy arktycznych - niskie czarne chmury unoszące się z nad oceanu lub nad samymi krawędziami lodu. Nansen - arktyczny badacz powiedział kiedyś "Zabierz nas do domu: po co mamy tutaj zostawać? Nic tylko pył, pył, pył!"

"Skąd ten pył może pochodzić - to jedno z największych strapień w samym centrum arktycznego oceanu"

"Gdyby Ziemia była pusta, czy nie byłoby cieplej w zimie i zimniej latem, gdybyśmy odwiedzali otwory na biegunach? Badacze arktyki mówią, że północny wiatr w zimie podnosi temperaturę, podczas gdy wiatr z południa obniża ją. Odwrotnie jest w lecie, kiedy to południowy wiatr podwyższa temperaturę a wiatr północny ją obniża. To jest coś, co mogłoby mieć miejsce gdyby wiatry północne pochodziły z wewnętrznego świata."

"Jest odpowiedź na te pytania, tą odpowiedzią jest teoria pustej Ziemi. Jeśli Ziemia jest lita żaden naukowiec nie potrafi podać sensownego powodu dlaczego robi się cieplej od 82 stopnia szerokości geograficznej. Tak szybko jak zaadoptujecie wierzenie, że żyjemy po zewnętrznej stronie wydrążonego świata, nasuwające się pytania będą łatwe do rozwiązania, umysł będzie usatysfakcjonowany."


Zwykle najłatwiejsze i najbanalniejsze rozwiązania są prawidłowe a takim jest teoria pustej Ziemi.


W swojej książce William Reed zadał szereg pytań. Postawił sobie za cel odpowiedzi na nie i przekonanie do swoich racji. Oto one wraz z odpowiedziami.


1. Dlaczego Ziemia jest spłaszczona na biegunach?


odp. Jeśli Ziemia jest pusta w środku, nie mogłaby być kulista - to jest odpowiedź. Otwory do wnetrza wpływaja na spłaszczenie sfery a ich srednica ma ostateczny wplyw na jej kształt.


2. Dlaczego nigdy nie zdobyto biegunów

odp. Bo nie można ich zdobyć, w takim sensie o jakim myślimy obecnie.


3. Dlaczego słońce nie pojawia się tak długo w Zimie blisko "domniemanych" biegunów?

odp. ponieważ w czasie zimy, słońce pada na ziemię blisko biegunów pod dużym kątem. Ktokolwiek przejdzie poza obręcz stanowiącą wejście do wnętrza Ziemi znajdzie się w obszarze gdzie promienie słońca są "ucinane" przez obrzeża otworu. Noc trwa tak długo, aż słońce znów nie oświetli obszaru pod większym kątem. To wyjaśnia dlaczego noce są tak długie na dalekiej północy.


4. Meteory ciągle spadają blisko biegunów. Dlaczego?

odp. jeśli Ziemia byłaby lita nikt nie potrafiłby odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli jest pusta, rozwiązanie jest proste. Część wulkanów znajduje się niedaleko wejść ale już wewnątrz Ziemi. Ich erupcje powodują przedostawanie się do atmosfery gazów i kawałków tychże "meteorytów". Duże zapylone obszary są bardzo często widywane na oceanie arktycznym, co jest przyczyną tego pyłu? Wulkaniczne erupcje...


5. Co to jest zorza polarna? Dlaczego występuje TYLKO na obszarach podbiegunowych?

odp. jest to rozproszenie światła wewnętrznego słońca, którego promienie wydostają się przez otwarcia na biegunach a ich zmienne formy spowodowane są przebiegającymi chmurami odcinającymi promienie.


6. Gdzie tworzą się góry lodowe? I jak?

odp. tworzą się już wewnątrz Ziemi, gdzie jest cieplej, rzeki wypływają na powierzchnię przez biegunowe otwarcia. Kiedy osiągną koło arktyczne gdzie jest bardzo zimno, ich ujścia zamarzają tworząc góry lodowe. Ten proces trwa miesiącami, dopóki nie nadejdzie letnie ocieplenie i odwilż kiedy to wielkie fragmenty lodowych brył rozdzielają się i wpływają do oceanu. To jest też odpowiedź na to, dlaczego góry lodowe składają się w całości ze słodkiej wody (podczas gdy ocean jest słony).


7. Co powoduje fale pływowe w obszarze arktycznym?

odp. są wywoływane przez góry lodowe w miejscu w którym się tworzą i wpadają do oceanu. Taka jest odpowiedź, ponieważ nic innego nie może ich powodować nawet duży odłamany fragment góry lodowej wpadający do oceanu.


8. Co zabarwia śnieg w obszarze arktycznym?

odp. są to a. materia roślinna (pyłki, nasiona, fragmenty roślin) niesione w atmosferze i w końcu opadające na śnieg (śnieg barwiony jest na zielono, żółto i czerwono) oraz b. pył wulkaniczny, w przypadkach gdy obserwuje się zabarwiony na szaro i czarno śnieg.


9. Dlaczego lód a także góry lodowe w obszarach podbiegunowych często zawiera skały, piasek, kamienie, drewno itp?

odp. substancje te znalazły się w górach lodowych i zostały naniesione a. przez rzeki, b. pochodzą z erupcji wulkanów.


C.D.N
w drugiej cześci: doniesienia badaczy i odkrywców na temat tego, co zaobserwowali na biegunach.

Tłumaczenie: Eurycide
źródło: HollowEarth
  • 0



#2

Trafiony.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Cześć, pierwszy post, ale postaram sie rozkręcić. Jak sam piszes książka Reeda pojawiła się w 1906 roku!

1. Dlaczego Ziemia jest spłaszczona na biegunach?
- bo to efekt obrotu wokół własnej osi


2. Dlaczego nigdy nie zdobyto biegunów
- JUŻ JE ZDOBYTO - w 1906 roku jeszcze nie....

3. Dlaczego słońce nie pojawia się tak długo w Zimie blisko "domniemanych" biegunów?
-chwileczkę, w czasie zimy na Północy Słońca jest bardzo mało, a w czasie lata bardzo dużo (dzień i noc polarna) a zawdzięczamy to nachyleniu osi Ziemi


4. Meteory ciągle spadają blisko biegunów. Dlaczego?
-skad takie tezy?

5. Co to jest zorza polarna? Dlaczego występuje TYLKO na obszarach podbiegunowych?

Jonosfere odkryto dopiero w latach 40, dziś wiemy co powoduje powstawanie zorzy polarnej, a w zaeszłym roku widoczna nawet była na terenie północnej Polski!

6. Gdzie tworzą się góry lodowe? I jak?
Wiemy gdzie się tworzą...wiemy jak....dlaczego są słodkie? Dlatego że woda zanim zamarźnie wytrąca sól, dlatego wody wokół arktyki czy Antarktydy są bardzo słone, a słona woda zamarza w niżeszj temperaturze i dlatego te wody potrafią mieć temperture poniżej 0

7. Co powoduje fale pływowe w obszarze arktycznym?

Wpływ Słońca i Księżyca? Podstawowa wiedza z geografii?

8. Co zabarwia śnieg w obszarze arktycznym?
Tego nie wiem...ale zanieczyszenia czy zabarwienia zdrzaja się wszędzie

9. Dlaczego lód a także góry lodowe w obszarach podbiegunowych często zawiera skały, piasek, kamienie, drewno itp?

Dziwne pytanie, przeciez piachy czy jakies klody drewna wypełniaja morza i ocenay


Myślę że te ponad 100 lat ktore mineły od wydania tej książki zrewdiowały pewne kwestie w niej zawarte :idea:
  • 6

#3

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście że tak ,ale jak widac nikomu nie kwapi się aby odpowiedzieć. Książka napisana 100 lat temu......
  • 0

#4 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Oczywiście że tak ,ale jak widac nikomu nie kwapi się aby odpowiedzieć. Książka napisana 100 lat temu......


Ty to zawsze masz na wszystko odpowiedz...
  • 0

#5

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

WRACAJĄC DO TEMARU ( a nie odbiegania od niego) wpełni zgadzam się z wypopwiedzia trafionego. 100 lat temu wiedzielismy o Ziemii znacznie mniej. Dobiło mnie zwłaszcza to:

2. Dlaczego nigdy nie zdobyto biegunów
  • 0

#6 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

WRACAJĄC DO TEMARU ( a nie odbiegania od niego) wpełni zgadzam się z  wypopwiedzia trafionego. 100 lat temu wiedzielismy o Ziemii znacznie mniej. Dobiło mnie zwłaszcza to:

2. Dlaczego nigdy nie zdobyto biegunów


a 100lat temu zdobyto?
  • 0

#7

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O Matko, to pytanie zostało zadane 100 lat temu!!!!Wtedy jeszcze nie zdobyto biegunów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

#8 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

O Matko, to pytanie zostało zadane 100 lat temu!!!!Wtedy jeszcze nie zdobyto biegunów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


i co zdziwil Cie to pytanie z przed 100 lat?? zaprzeczyles sobie wlasnie.

dziekuje za odpowiedz :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
  • 0

#9

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Człowieku nie wiem o co ci chodzi. Ten temat OPIERA SIE WŁAŚNIE NA TYCH PYATNIACH ZADANYCH 100 LAT TEMU NA KTORE DZIS ZNAMY ODPOWIEDZI...czytaj ze zrozumieniem
  • 0

#10 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Człowieku nie wiem o co ci chodzi. Ten temat OPIERA SIE WŁAŚNIE NA TYCH PYATNIACH ZADANYCH 100 LAT TEMU NA KTORE DZIS ZNAMY ODPOWIEDZI...czytaj ze zrozumieniem


Ty rowniez


po drugie skad wiesz ze wszystkie odpowiedzi znamy? taki mozgowiec jestes? nikt nie zna 100% odpowiedzi...
  • -1

#11

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

BOŻE!!!(grzech) Ty chyba wogóle nie czytasz wypowiedzi. Przeciez na te pytania zadane 100 lat temu każdy potrafi odpowiedzieć nie szukaj dziury w całym!
  • 1

#12

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie miejsce na kłótnie! Do obydwu z was.

Jak znajde więcej czasu odpowiem dlaczego biegunow (w rzeczywistosci) nie zdobyto (mam sporo materiału, no chyba że wystarczą wam angielskie teksty). Zresztą odniosę się do wszystkich wypowiedzi Trafionego. Jak nie macie nic do dodania to lepiej nie piszcie nic bo podzielicie warna między siebie (tu większa dygresja do muhada)
  • 0



#13

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Euriycide- jedna z twoich wypowiedzi uprzedze. Nie mów proszę że tak naprawdę polarnicy nie zdobyli biegunów bo dobrze wiesz że je zdobyli. 100 lat temu nie były zdobyte bo wyprawa na bieguny była wyjątkowo ciężka i już widzę jak napiszesz że biegunów tak naprawdę nie ma a polarnicy "zdobyli" co innego.
  • 0

#14

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No dokładnie.. zdobyli coś co biegunem wcale nie jest bo one fizyczne są nie do osiągnięcia :) na razie nie będę się wypowiadał bo chce się podeprzeć tekstami.
  • 0



#15 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

a nasz slynny Polski polarnik? cos Eury mowiles o nim :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych